*Ημερολόγιο 2♥Φλέρτ με την Ύπαρξη

Lovewings
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 04 Μάιος 2010 1:55 am

*Ημερολόγιο 2♥Φλέρτ με την Ύπαρξη

Δημοσίευση από Lovewings »

*Ημερολόγιο 2♥Φλέρτ με την Ύπαρξη

Πώς θα ένιωθες αν έστελνες ενέργεια αγάπης και έρωτα σε κάθε τι γύρω σου;

Σε κάθε αντικείμενο και κάθε άνθρωπο γύρω σου, σε κάθε κύτταρο στο σώμα και σε κάθε φαινόμενο της φύσης. Φλέρταρε με τον αέρα, με τα πουλιά, με τον ήλιο, με τους ανθρώπους.

Στείλε αγάπη στο χώμα, στην γή και αφουγκράσου την ανταλλαγή του έρωτα. Στους τοίχους, στα πατώματα… στα δέντρα και στα φυτά…! Στους κεραυνούς, στην αστραπή, στην θάλασσα και στην μουσική!

Κάνε έρωτα με την Φύση!

Φλέρταρε με τον ήχο, με το ποτό, με τον χορό, με τον ίδιο σου τον εαυτό! Ερωτεύσου το κορμί σου, την ψυχή σου, την ζωή σου…

Ο έρωτας δεν είναι μόνο η πράξη του σεξ. Είναι η εκπομπή αγάπης, αποδοχής και έρωτα με όλα γύρω σου! Καθώς αρχίζεις να φλερτάρεις με την ύπαρξη, μπαίνεις στον πιο βαθύ διαλογισμό που έχεις βιώσει ποτέ. Βιώνεις την μεγαλύτερη ευτυχία και έρωτα που έχεις βιώσει ποτέ.

Βιώνεις τον μεγαλύτερο οργασμό σε όλα σου τα επίπεδα και όχι μόνο στο σωματικό. Βιώνεις τον εκστατικό οργασμό με την ύπαρξη!!!

Φλερτ, φλερτ, φλερτ και πάλι φλερτ! Με όλους και με όλα!

Αγαπώ Αγάπη και με Αγαπάει κι Αυτή!

Ζώ την ζωή και η ζωή ζει την Ζωή μου!!!!

Απο το : http://ehieh.wordpress.com/2010/04/30/% ... %BE%CE%B7/
.:: All is Love ::.
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Lovewings

Για να στείλεις αγάπη πρέπει πρώτα να μάθεις να αγαπάς, να συγχωρείς, να δέχεσαι τον εαυτό σου.
Το να προσπαθείς απελπισμένα να αγαπήσεις την ύπαρξή σου δημιουργώντας εξωτερικά ερεθίσματα, θα σε οδηγήσει στην απομάκρυνση από την αλήθεια σου και στο φόβο.

Η αγάπη είναι κατάσταση του είναι μας, ενός μεγαλύτερου είναι που έχουμε κρύψει κάτω από τις προσδοκίες και την κριτική.
Όταν βιώνεις την αγάπη, δεν υπάρχει λόγος να στείλεις ή να φλερτάρεις ή να κάνεις έρωτα, γιατί είσαι Αγάπη.
Κάθε κύτταρό σου εκπέμπει αγάπη, με ταπεινότητα και σεβασμό στους νόμους της δημιουργίας.

Υπάρχουν πολλά θέματα στο φόρουμ που αναφέρονται στην αναζήτηση της Αγάπης και του Εαυτού.
Θα μπορούσαν να σου προσφέρουν σημαντική βοήθεια, εαν το επιθυμείς, όπως έχουν ήδη προσφέρει και σε μας.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Lovewings
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 04 Μάιος 2010 1:55 am

Δημοσίευση από Lovewings »

Πιστέυω αγαπητή Ελισάβετ ότι μπορώ να αγαπώ πολύ και να νιώθω την Αγάπη σε κάθε κύτταρο μου. Γι αυτό άλλωστε έγραψα και κάτι τέτοιο. Όταν αγαπάς εσένα αγαπάς τα πάντα γύρω σου, όλη την ύπαρξη και θες να το μοιραστείς αυτό γιατί είναι κάτι τόσο όμορφο!!!
Για να πώ όμως και την αλήθεια ένιωσα μια κριτική απο την απάντηση σου που νομίζω ότι ήδη απαντούσα σε όλα όσα είπες με το πόστ.

Λες : "Όταν βιώνεις την αγάπη, δεν υπάρχει λόγος να στείλεις ή να φλερτάρεις ή να κάνεις έρωτα, γιατί είσαι Αγάπη.
Κάθε κύτταρό σου εκπέμπει αγάπη, με ταπεινότητα και σεβασμό στους νόμους της δημιουργίας.
"

Γιατί όταν την βιώνεις να μην την μοιραστείς με τα πάντα γύρω σου και να μάθεις και στους άλλους πώς το κάνουν αυτό;! Ο μόνος λόγος που δεν θα έπρεπε να το κάνει κανείς αυτό είναι όταν δεν έχει πολύ αγάπη να δώσει και πηγάζει απο το εγώ του και όχι απο την καρδιά της ύπαρξης και της ψυχής του.
.:: All is Love ::.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Για να πώ όμως και την αλήθεια ένιωσα μια κριτική απο την απάντηση σου που νομίζω ότι ήδη απαντούσα σε όλα όσα είπες με το πόστ.


Αγαπητέ φίλε Lovewings, κατ' αρχήν καλώς ήρθες! :x :x :x

Θα ήθελα να σου πω ότι συμφωνώ με την αίσθησή σου περί κριτικής (και εγώ έτσι θα το εκλάμβανα) και ίσως εδώ χρειάζεται να σου εξηγήσω κάποια πράγματα για εμάς, που, όπως είναι φυσικό, σου διαφεύγουν, ελπίζοντας με όλη μου την ψυχή να αλλάξεις αυτήν την αίσθηση που σου δημιουργήθηκε και να βεβαιωθείς ότι κανένα "κακοπροαιρετο" συναίσθημα δεν κρύβεται πίσω από τα λόγια των φίλων μας...


Αυτό το φόρουμ δεν είναι πλατφόρμα ανακοινώσεων, αλλά είναι ένας χώρος (ιερός για εμάς) που τον έχουμε γεμίσει με αγάπη, έτοιμος να υποδεχθεί όσους μπορούν να μοιραστούν μαζί μας τις σκέψεις τους μεν, αλλά κυρίως την καλημέρα τους.

Δεν είναι ένα συνηθισμένο φόρουμ θα έλεγα, όπου ο καθένας μπαίνει και γράφει κάτι θεϊκό, χωρίς προηγουμένως να έχει "υπηρετήσει" την θεϊκή φιλία μεταξύ μας.

΄Εχει συμβεί άπειρες φορές αυτή η παρεξήγηση με άλλα μέλη που κατέθεσαν απλά, χωρίς να μπουν να πουν μια ανθρώπινη "καλημέρα" Και θύμωσαν μαζί μας, που το εντοπίσαμε, αλλά δυστυχώς, αυτό δεν αλλάζει ούτε την συμπεριφορά τους, ούτε την νοοτροπία μας...

Έδώ μέσα, βλέπεις, γνωρίζουμε καλά να εκφράζουμε τον λόγο και την αγάπη, αλλά γνωρίζουμε επίσης καλά, ότι η πνευματική ανάπτυξη δεν αφαιρεί τίποτα από την εκδήλωσή της φιλίας μεταξύ των ανθρώπων, για να μην σου πω ότι είναι και ο κύριος λόγος της.

΄Ετσι λοιπόν, και η Ντάννυ και η Ελισσάβετ, το μόνο που έκαναν είναι να σου εκφράσουν ένα παράπονο..."καλά τα λες φίλε μας περί αγάπης, για πες μας αυτήν την αγάπη πως την εκφράζεις ανάμεσά μας..."

Αυτό κρυβόταν πίσω από τα ποστ, που εσύ θεώρησες κριτική.

Είναι πολύ όμορφα όσα γράφεις, φίλε Lovewings, αλλά πρακτικά, καλημέρα δεν μας είπες! :-(
Και επειδή από λόγια όμορφα έχουμε μάλλον χορτάσει, θα θέλαμε να δούμε αυτά να εφαρμόζονται στις ανθρώπινες σχέσεις μας, έτσι όμορφα, όπως τα περιγράφεις...


Καλημέρα, λοιπόν και καλώς ήρθες! >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Lovewings
Δημοσιεύσεις: 9
Εγγραφή: 04 Μάιος 2010 1:55 am

Δημοσίευση από Lovewings »

Πολύ σεβαστά όσα λες Βάσω και σε ευχαριστώ @};-
Ίσως ναι "έπρεπε" να πώ πρώτα μια καλημέρα χε χε... τώρα όμως έγινε η αρχή...
Ελπίζω να με συγχωρέσετε... χεχεχε :P
Ευτυχώς όσα θα γράφω και εδώ αλλά και στο μπλόγκ δεν είναι μόνο όμορφα λόγια για να χαρούμε... είναι εμπειρίες και βιώματα αγάπης απο την καθημερινή μου ζωή... που πιστεύω ότι μπορούν να μας βοηθήσουν όλους μας... στην πνευματική μας ανάπτυξη αλλά και στην βίωση της αγάπης και του όλου...
Αφού όλοι είμαστε ένα...
και η θεική φιλία προυπάρχει στις καρδιές μας απο πολύ παλιά... ;)
πολλά φιλια... :x @};- :x
.:: All is Love ::.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Γιατί όταν την βιώνεις να μην την μοιραστείς με τα πάντα γύρω σου και να μάθεις και στους άλλους πώς το κάνουν αυτό;! Ο μόνος λόγος που δεν θα έπρεπε να το κάνει κανείς αυτό είναι όταν δεν έχει πολύ αγάπη να δώσει και πηγάζει απο το εγώ του και όχι απο την καρδιά της ύπαρξης και της ψυχής του.
Η αγάπη είναι και μοίρασμα από μόνη της ............. όμως, λίγοι μπορούν να λάβουν γιατί έχουν ξεχάσει .............. @};-

καλώς όρισες >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Καλώς όρισες Lovewings @};- @};- @};-


Bασούλα

Ελισσάβετ

@};- @};- @};- >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”