OΡΓΑΝΙΣΜΟΙ

Συντονιστής: Vasoula

chagall
Δημοσιεύσεις: 36
Εγγραφή: 22 Ιουν 2008 7:04 pm

OΡΓΑΝΙΣΜΟΙ

Δημοσίευση από chagall »

Θα μπορουσε καποιος να μου συστησει Οργανισμους Ρεικι με διεθνη χαρακτηρα ?Για θεματα πιστοποιησης διαδασκαλιας κατευθυνσης κοκ ?

ευχαριστω
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Οργανισμούς με υπαλλήλους που στεγάζονται σε ψηλά κτίρια με σημαία τον Ουσούι απέξω, με πρόεδρο , αντιπρόεδρο, και συμβούλιο?? όπως: Υπουργειο Ρεικι? :-? Ηνωμένα Εθνη με το ρεικι? -? Ευρωπαικο δικαστηριο Ρεικι?

Δεν γνωρίζω να υπάρχουν... αλλά δεν μου χρειάζεται να γνωρίσω και κανέναν άλλον με Ρεικι εκτός απ΄τον Εαυτο μου.... @};-

Εργάζομαι με αυτο για να ελευθερωσω καλούπια ανώτερο/κατώτερο, να ξεφυγω από ιεραρχίες, οργανισμούς, και κοινωνικά πρέπει... αλλά να θεραπευσω Εμένα!
Κατευθείαν από τη πηγή και χωρις μεσάζοντες! :x

Αν χρειάζεσαι να πιστοποιήσεις τη διδασκαλία που πήρες, ρωτησε τον Εαυτο σου, και κοίταξε μέσα στη ζωη σου, και θα λάβεις την απάντηση! :x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Αν χρειάζεσαι να πιστοποιήσεις τη διδασκαλία που πήρες, ρωτησε τον Εαυτο σου, και κοίταξε μέσα στη ζωη σου, και θα λάβεις την απάντηση!
Αυτή Είσαι!! @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
MARAKI1
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: 22 Φεβ 2010 9:14 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από MARAKI1 »

Ντάνυ μου συμφωνώ μαζί σου.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Θα μπορουσε καποιος να μου συστησει Οργανισμους Ρεικι με διεθνη χαρακτηρα ?Για θεματα πιστοποιησης διαδασκαλιας κατευθυνσης κοκ ?
Ακόμα δεν καταλαβαίνω την ερώτηση, πάντως, καλή μου chagall... :x

η μόνη πιστοποίηση σε πρακτικό επίπεδο που μπορείς να ζητήσεις, είναι μια τυπική γενεαλογία, για να γνωρίζεις τον δάσκαλο, του δασκάλου, του δασκάλου....μέχρι την Τακάτα...

Εκεί διαχωρίζονται οι δρόμοι του ρέικι...

Το πρώτο ρέικι που έλαβα λεγόταν "σίκι ρυόχο" το δεύτερο λεγόταν "ουσουι ρέικι ρυόχο"....

δεν παρατήρησα καμία διαφορά μεταξύ τους, στην διδασκαλια, εκτός από τα δύο σύμβολα που ήταν κατά τι τροποποιημένα.

Σε επίπεδο διδασκαλίας και τα δύο συστήματα ρέικι ήταν ελλιπή, γιατί, βλέπεις, ο Ουσούι δεν μπορεί να μεταδώσει από εκεί που είναι, τον τρόπο, τον σκοπό και την αυθεντικότητα της αυτογνωσίας...
Το "κανάλι" που ανοίγει, δεν νομίζω ότι έχει κατανοηθεί βαθιά, εκτός από την "επιφανειακή" αντίληψη της συμπαντικής ενέργειας...

Αν δεις το ρέικι σε "επαγγελματικό" επίπεδο, τότε θα "αγοράσεις" απλά ένα σύστημα, αν το δεις με την βαθιά πνευματική του κατανόηση, τότε δεν θα σε ενδιαφέρει παρά ο τρόπος που μπορεί να σε βοηθήσει να γνωρίσεις τον Εαυτό σου, μέσα από την ενέργεια και να θεραπεύσεις τα πρότυπα...

Διαλέγεις και παίρνεις...

Αν εννοείς οργανισμο, την αυθεντική μορφή του ρέικι, δεν υπάρχει...
Αν εννοείς οργανισμό, την υπόσχεση για αυθεντικότητα, είναι η ρέικι αλάιανς...

Το αυθεντικό ρέικι, έτσι για να το γνωρίζεις, ειναι μόνο μέσα σου!

>:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Βασω έγραψε: Αν δεις το ρέικι σε "επαγγελματικό" επίπεδο, τότε θα "αγοράσεις" απλά ένα σύστημα, αν το δεις με την βαθιά πνευματική του κατανόηση, τότε δεν θα σε ενδιαφέρει παρά ο τρόπος που μπορεί να σε βοηθήσει να γνωρίσεις τον Εαυτό σου, μέσα από την ενέργεια και να θεραπεύσεις τα πρότυπα...
...........και υπάρχουν τόσα θεματα για να εργαστει κανεις.... @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Διαβασα το <Οργανισμοι> σαν <Οργασμοι> :-(
Και λεω ,τι γινετε τωρα σε αυτο το τοπικ,ας μπω να ριξω μια ματια!!
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Μαρακι εχεις κεφια σημερα!!! :)) :)) :)) >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Βρε λες να εχω στερηση Οργανισμων και με χτυπησε σε μαλακινση εγκεφαλου ???Απαπα Αμαλιτσα :-o
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μαράκι :)) :))
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Eγω λεω να το κοιταξεις για καλο και κακο :P :D >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Οργανισμούς με υπαλλήλους που στεγάζονται σε ψηλά κτίρια με σημαία τον Ουσούι απέξω, με πρόεδρο , αντιπρόεδρο, και συμβούλιο?? όπως: Υπουργειο Ρεικι? Hmm... Ηνωμένα Εθνη με το ρεικι? -? Ευρωπαικο δικαστηριο Ρεικι?
Α ρε Ντανούλι :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))


Δεν γνωρίζω να υπάρχουν... αλλά δεν μου χρειάζεται να γνωρίσω και κανέναν άλλον με Ρεικι εκτός απ΄τον Εαυτο μου.... Rose

Εργάζομαι με αυτο για να ελευθερωσω καλούπια ανώτερο/κατώτερο, να ξεφυγω από ιεραρχίες, οργανισμούς, και κοινωνικά πρέπει... αλλά να θεραπευσω Εμένα!
Κατευθείαν από τη πηγή και χωρις μεσάζοντες!
:x @};- >:d<
Αν δεις το ρέικι σε "επαγγελματικό" επίπεδο, τότε θα "αγοράσεις" απλά ένα σύστημα, αν το δεις με την βαθιά πνευματική του κατανόηση, τότε δεν θα σε ενδιαφέρει παρά ο τρόπος που μπορεί να σε βοηθήσει να γνωρίσεις τον Εαυτό σου, μέσα από την ενέργεια και να θεραπεύσεις τα πρότυπα...

Διαλέγεις και παίρνεις...
@};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”