ΡΟΖ ΧΑΛΑΖΙΑΣ..

Μια άλλη ζωή...
inspiration232
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 03 Φεβ 2010 12:07 pm

ΡΟΖ ΧΑΛΑΖΙΑΣ..

Δημοσίευση από inspiration232 »

Γεια σας!
Καθάρισα και γω τον κρύσταλλο που είχα..

τον ενεργοποιησα κανονικά..
και πέφτω να κοιμηθω μαζί του..
για να πάρει και ενέργεια δικιά μου

οκ το πρώτο ..βράδυ ..

ενιωσα και λίγο πιο ανακουφισμένη μπορώ να πω

το δεύτερο βράδυ όμως..

με το που ξύπνησα το πρωί..πέθανα απο το πονοκέφαλο κοντα στο σημείο που είναι υποτίθεται το 3ο μάτι..

τυχαίο γεγονος σύμπτωση?

χθες που δεν τον είχα βάλει ξύπνησα μια χαρα σήμερα το πρωι

:-? :-? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

να πειραματιστείς inspiration με τον κρύσταλλό σου.
Γενικά για να βγάλουμε ασφαλή συμπεράσματα με την ενεργειακή ανταλλαγή, χρειάζεται μια διερεύνυση των συμπτωμάτων.

Κανείς δεν μπορεί να βγάλει άμεσα συμπεράσματα επί των αποτελεσμάτων, χωρίς να έχει διερευνήσει προηγουμένως τις αίτίες και να πειραματιστεί και με άλλες ενεργειακές πηγές μέσα στο σύμπαν.

Το 3ο μάτι, ελέγχει την περιοχή της υπόφυσης που είναι ο κεντρικός αδένας που ρυθμίζει την λειτουργία όλων των αδένων, στο φυσικό μας σώμα. Είναι η σύνδεσή μας με την πνευματική εμπειρία και το βαθύτερο είναι μας, από εσωτερικής άποψης!

Η δυσαρμονία που προέκυψε σ' αυτό το σημείο, με κάνουν απλά να σκεφτώ, αν η συνεργασία σου με τον κρύσταλλο ηταν αρμονική και δεν ήταν "απαιτητική"...

Θέλω να πω με αυτό, ότι συνήθως ζητάμε κατευνασμό των συναισθηματικών μας μπλοκαρισμάτων, με την βοήθεια μιας εξωτερικής πηγής ενέργειας, και δεν μπαίνουμε στην διαδικασία να ερευνήσουμε το συναισθηματικό μας πεδίο μόνοι μας!

>:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
inspiration232
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 03 Φεβ 2010 12:07 pm

Δημοσίευση από inspiration232 »

Η δυσαρμονία που προέκυψε σ' αυτό το σημείο, με κάνουν απλά να σκεφτώ, αν η συνεργασία σου με τον κρύσταλλο ηταν αρμονική και δεν ήταν "απαιτητική"...

Θέλω να πω με αυτό, ότι συνήθως ζητάμε κατευνασμό των συναισθηματικών μας μπλοκαρισμάτων, με την βοήθεια μιας εξωτερικής πηγής ενέργειας, και δεν μπαίνουμε στην διαδικασία να ερευνήσουμε το συναισθηματικό μας πεδίο μόνοι μας!

----

μπορεί να εχεις δίκιο

αλλα δεν του ζήτησα κάτι ..

ίσως να το "επιασε" μονο του?

θα πειραματιστώ ξανά αφου πρώτα τον ξανακαθαρίσω..
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο ροζ χαλαζίας είναι ο κατ' εξοχήν αγαπημένος κρύσταλλος των συναισθηματικών "πληγών" τις καρδιάς. Δεν χρειάζεται να ζητήσεις κάτι, ήδη το εκπέμπεις στον κρύσταλλο μέσα από μια εσωτερική "επικοινωνία"...

΄Ισως χρειάζεται πραγματικά να "ζητήσεις" βοήθεια στην "θεραπεία" της καρδιάς και να ανοίξεις το κέντρο της διαίσθησής σου, για να λάβεις και απαντήσεις από μέσα σου.
Η πρόθεσή σου για "θεραπεία" ζητημάτων της καρδιάς, θα κάνει και το κέντρο διαίσθησης να λειτουργήσει ομαλά και να μην δημιουργηθούν "πονοκέφαλοι" που δεν ξέρεις από που προκύπτουν.

Πειραματισου, με πρόθεση Inspiration! :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
inspiration232
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 03 Φεβ 2010 12:07 pm

Δημοσίευση από inspiration232 »

χρειάζεται πραγματικά να "ζητήσεις" βοήθεια στην "θεραπεία" της καρδιάς και να ανοίξεις το κέντρο της διαίσθησής σου, για να λάβεις και απαντήσεις από μέσα σου

----

μπερδεύτηκα τώρα..
΄μπορω να το ζητήσω αυτό στο κρύσταλλο?
ή στο ψαξιμο γενικότερα και δουλεύοντας παράλληλα με το κρύσταλλο??? ^:)^
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

΄Οταν ζητάς βοήθεια, εκείνη έρχεται από ένα βαθύτερο πεδίο σου και σε συνδράμει στις απαντήσεις!

Ο κρύσταλλος μας ενδυναμώνει απλά για την εργασία μας, δεν την κάνει αντί για εμάς! ΄Οπως κανείς δεν την κάνει αντί για εμάς, Inspiration! ;)

Μπορεί όμως να συντονιστεί μαζί μας ενεργειακά, για να φέρει την απαιτούμενη καθαρότητα στις σκέψεις, ώστε να έχουμε έμπνευση για την επεξεργασία των θεμάτων μας.

Ο καθε κρύσταλλος "ευνοεί" και έναν τομέα της ζωής μας μεν, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει και με την επίλυση θεμάτων ή μιας βαθύτερης "θεραπείας" μαγικά, αλλά είναι επακόλουθο μιας δικής μας ενεργοποίησης.

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
inspiration232
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 03 Φεβ 2010 12:07 pm

Δημοσίευση από inspiration232 »

Vaso έγραψε:΄Οταν ζητάς βοήθεια, εκείνη έρχεται από ένα βαθύτερο πεδίο σου και σε συνδράμει στις απαντήσεις!

Ο κρύσταλλος μας ενδυναμώνει απλά για την εργασία μας, δεν την κάνει αντί για εμάς! ΄Οπως κανείς δεν την κάνει αντί για εμάς, Inspiration! ;)

Μπορεί όμως να συντονιστεί μαζί μας ενεργειακά, για να φέρει την απαιτούμενη καθαρότητα στις σκέψεις, ώστε να έχουμε έμπνευση για την επεξεργασία των θεμάτων μας.

Ο καθε κρύσταλλος "ευνοεί" και έναν τομέα της ζωής μας μεν, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει και με την επίλυση θεμάτων ή μιας βαθύτερης "θεραπείας" μαγικά, αλλά είναι επακόλουθο μιας δικής μας ενεργοποίησης.

:x
συγνώμη κάτι δε διευκρινισα .. σωστα
δεν εννοουσα να κάνει ο κρυσταλλος τη δουλειά..απο μονος του..

απλα μήπως πρέπει να κάνω ή να πω κάτι διαφορετικό στην ενεργοποιηση του.. ωστε να συντονιστέι η ενεργειά του με την ενεργεια μου...???????? :-?

αυτό αναρωτιεμαι..ή δε χρειάζεται τίπτα απο αυτά..
απλα να τον αφήσω να δουλέψει όπως πρέπει..
και να παρατηρήσω..τι αποτελεσματα θα έχει..? :-? :-? @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

απλα μήπως πρέπει να κάνω ή να πω κάτι διαφορετικό στην ενεργοποιηση του.. ωστε να συντονιστέι η ενεργειά του με την ενεργεια μου...????????
ποιά είναι η πρόθεσή σου?
Για ποιό πράγμα θέλεις να ενεργοποιήσεις τον κρύσταλλο?

Τι σημαίνει να "πω"? Η εσωτερική πρόθεση ενεργοποιεί και την εργασία σου μαζί του.

πχ. "χρειάζομαι θεραπεία στην καρδιά μου. Οι σχέσεις μου με τους ανθρώπους με πληγώνουν...Θα ήθελα να δουλέψω μαζί σου σ' αυτό το πεδίο για να πάρω και τις απαντήσεις μου εσωτερικά"

ή "θα ήθελα να αναλάβω την ευθύνη της ζωής μου. Να μην εξαρτάμαι συναισθηματικά. Θα ήθελα να δουλέψω σ' αυτό το πεδίο μαζί σου, για να έχω απαντήσεις μου εσωτερικά"

Αυτά όλα δηλώνουν πρόθεση ενεργοποίησης...

παράδειγμα σου λέω Inspiration. Eσύ καθορίζεις την θεραπεία σου. Ο κρύσταλλος ενισχύει...

Αυτό έκανα εγώ τουλάχιστον! Δεν ξέρω, ούτε είμαι ειδική στους κρυστάλλους. Εμπειρικά δούλεψα μαζί τους!

Η αυτο-παρατήρηση είναι ο σημαντικότερος τομέας της "θεραπείας" μας!

:x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
inspiration232
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 03 Φεβ 2010 12:07 pm

Δημοσίευση από inspiration232 »

οκ τώρα κατάλαβα :D
απλά είχα μπερδευτει με το ότι αρχικά καθαρίζονται και ενεργοποιούνται... :-o

τώρα που ξεκαθαρίστηκε @};- @};- @};- ;)

:-? ;)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καθαρισμός προκύπτει και μόνο απο την αγάπη της καρδιάς σου γι' αυτούς!

Δεν νομίζω ότι έχουν ανάγκη από συνεχή καθαρισμό.
Το ρέικι που λαμβάνουν από το άγγιγμά σου είναι αρκετό.

Αν δεν έχει κάποιος ρέικι, τότε μια σταγόνα σέραπις από το αύρα-σώμα, κάθε 4-5 μήνες είναι υπεραρκετή.
Ούτε αλάτια, ούτε πιπέρια...

Και κυρίως όχι νερό, γιατί δεν γνωρίζουμε πάντα αν είναι ανεκτικοί σ' αυτόν τον καθαρισμό!

Η ενεργοποίηση όμως είναι κάτι άλλο! Είναι μια εσωτερική τελετουργία, αγάπης, σεβασμού και θεραπείας!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
inspiration232
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 03 Φεβ 2010 12:07 pm

Δημοσίευση από inspiration232 »

>:d< >:d< >:d<

ευχαριστώ πολύ που μπήκες στο κόπο να μου απαντήσεις

να ρωτήσω κατι τελευταίο

που θα μπορούσα να βρώ το

" σέραπις από το αύρα-σώμα, "????? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88562
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

στο Χαλάνδρι υπάρχει το κατάστημα Κάμα Σούτρα (Αγίου Γεωργίου 6) που πουλάει αύρα-σώμα.
Στο κέντρο της Αθήνας υπάρχει το κατάστημα Μαντζέντα, στην Νίκης!

όπου σε βολεύει! :x

Θα ζητήσεις πεμπτουσία Σέραπις!

>:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
inspiration232
Δημοσιεύσεις: 26
Εγγραφή: 03 Φεβ 2010 12:07 pm

Δημοσίευση από inspiration232 »

;) >:d< >:d< :x
geo2
Δημοσιεύσεις: 11
Εγγραφή: 17 Αύγ 2010 3:35 am

Δημοσίευση από geo2 »

γεια σας

θα ηθελα να κανω μια ερωτηση, αν εχετε την καλοσυνη να μου απαντησετε

ποιός είναι ο πιο ισχυρός κρύσταλλος για τον εσωτερισμο και τον διαλογισμό υπο την έννοαι ότι πολλαπλασιαζει την ενέργεια που έχεις πχ σε περίπτωση τηλεπάθειας αλλά και γενικότερα;

ο ροζ χαλαζίας για παράδειγμα; κι αν ναι; ποιό μέγεθος ειναι ικανοποιητικό; γνωρίζω ότι όσο ποιο καλα κατεργασμένος και πιο μεγάλος είναι ο κρυσταλλος τόσο πιο πολύ ενέργεια περικλεέι. Αν υποθέσουμε ότι κάπως έτσι είναι τα πράγηματα απο που μπορέι κανείς να προμηθευτεί εναν μεγάλο κρύτσαλλο πχ ενός κιλου(;;) και πόσο μπορεί να κοστίζει;;

ευχαριστω

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”