3afniki allagi pleusis!!!

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: 3afniki allagi pleusis!!!

Δημοσίευση από eirini »

Σημασία έχει να ανακαλύψεις και τον θύτη, γιατί ένας άνθρωπος που περιμένει ανταποδοση στην καλοσύνη του και στην κάλυψη των αναγκών των άλλων, βαθύτερα είναι αδύναμος να ανακαλύψει τις δικές του ανάγκες.

Τι να το κάνω εγώ, αν σέβεσαι διαρκώς τις ανάγκες των άλλων και δρας σαν "μητέρα Τερέζα", όταν οι δικές σου ανάγκες καλύπτονται με αυτό που κάνεις και όχι με αυτό που είσαι...
ela nte....
Γιατί το βάθος του "είναι" μας είναι απύθμενο...Κάποιος στέκεται στην επιφάνεια και βλέπει τον θεό, κάποιος πηγαίνει βαθύτερα και βλέπει τα εμποδια για να αντικρύσει τον θεό, και κάποιος άλλος πάει ακόμα πιο βαθιά για να δει τον Εαυτό του!

:x :x :x
:) :x
οι σχέσεις έρχονται στην ζωή μας για να μας κάνουν να δουμε τον εαυτο μας! Αυτός είναι ο ρόλος τους.
@};-
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6428
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re:

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Πειραματόζωο πάλι ο εαυτός σου?

Αυτό μόνο να σκεφτείς! Αν θέλεις να πειραματιστείς με τον εαυτό σου να το κάνεις μόνη σου!
:x :x
Vaso έγραψε:οι σχέσεις έρχονται στην ζωή μας για να μας κάνουν να δουμε τον εαυτο μας! Αυτός είναι ο ρόλος τους.

φυσικά και μπορεί...Πάντα ξαναρχίζει, αλλά από ένα άλλο υψηλότερο σημείο...Ποτέ από το ίδιο. Αν ξαναρχίσει από το ίδιο, αυτό λέγεται "εμμονή" και όχι αγάπη.
@};- @};- @};- :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: 3afniki allagi pleusis!!!

Δημοσίευση από Ellaki »

μωρέ η Βασούλα τα λέει αλλά χρειάζονται και αυτιά να μπορούν να ακούνε ........... και καρδιές να μπορούν να νιώσουν :x :x :x :x :x :x

κάθε φορά βρίσκω μπροστά μου το Λόγο της .............. τώρα πια γελάω και τραβάω και κανένα φυλλαράκι μαιντανό που έχει ξεμείνει ........... μέχρι να ξεβουλώσουν εντελώς :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18618
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: 3afniki allagi pleusis!!!

Δημοσίευση από Μάνος »

Ελλάκι μου >:d< >:d< >:d<
Έτσι ακριβώς!!!
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: 3afniki allagi pleusis!!!

Δημοσίευση από Ellaki »

Μάνο μου τι υπέροχος μονόκερος !!!! :x :x :x
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”