ΙΟΧΡΟΥΝ ΠΥΡ , Η ΙΕΡΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Επισκέπτης

ΙΟΧΡΟΥΝ ΠΥΡ , Η ΙΕΡΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ΙΟΧΡΟΥΝ ΠΥΡ
Η Ιερή ενέργεια
Αννα Μοσχοβάκη
Εκδόσεις Ζαχαράκης
το έχει ο Πύρινος Κόσμος

:)) Μην φρικάρετε από τώρα παιδάκια! Σε γενικές γραμμές παίρνω βιβλία που όταν τα βλέπω μου κάνουν κλικ!! Ε! Οταν είδα αυτό και ψιλοδιάβασα μερικά μέρη του, είπα μέσα μου ότι...είναι μάλλον προτιμότερο από....το Πύρ της κολάσεως, ή το....Πύρ γυνή και Θάλασσα, και το τσίμπησα!! Το περιεχόμενό του, με πείθει αρκετά για να το χρησιμποιήσω στο διαλογισμό μου! Αν όμως ξέρει κανείς κάτι για την Ιόχρου φλόγα από εδώ μέσα θα ήθελα να συζητηθεί γιατί δεν ξερω αν η συνεχής επίκληση είναι δυνατόν να έχει ιαματικές ιδιότητες. Κάτι σαν μάνδρα δηλαδή; Ωστόσο σε όλες μου τις αυτοθεραπείες επικαλούμαι τον Αγιο Γερμανό για να μου φέρει την ιόχρου φλογα, γιατί μου το είχε μάθει η πρώτη μου δασκάλα.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δηλαδή η πρώτη σου δασκάλα είχε θεραπευτεί μέσα από την επικληση του Σαιν Ζερμαίν και της βιολετί φλόγας? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ετσι μας έλεγε!! Κι ότι πρέπει να την επικαλούμαστε καθημερινά πολλές φορές, κυρίως πριν την αυτοθεραπεία μας, για να φτάσει σε εκείνο το κρίσιμο σημέιο επίκλησης και να γίνει! Εκείνη λέει ότι είχε δει αποτελέσματα σε δικά της θέματα!! Για να εξηγούμαι πάντως, εγώ έναν χρόνο τώρα δεν εχω αποτελέσματα! Δεν το αμφισβητώ ως μέρος διαλογισμού, αλλά ως μέρος.....θεραπείας, και γι αυτο κάνω την ερώτηση μέσα στο φόρουμ! Αν ξέρει κάποιος κάτι άλλο, ας το πει!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μάλλον στα θέματα της δασκάλας σου δεν ήταν η θεραπεία της ψευδαίσθησης!

Ναταλάκι, για να δράσει ένα μέρος του σύμπαντος μέσα μας, χρειάζεται να έχουμε προετοιμάσει το "έδαφος" με την διάθεσή μας!
Αν η διάθεσή μας είναι παθητική ως προς την θέληση, τότε παθητικά θα δράσει και το μέρος του σύμπαντος!

Οτιδήποτε λειτουργεί σαν εσωτερική θεραπεία, δεν δρα παρά μόνο στην διάθεσή μας για θεραπεία. Και η διάθεση, όπως καταλαβαίνεις, είναι μια ψυχολογική κατάσταση συνειδησης!

΄Οσο πιο ενεργά προετοιμαζόμαστε ψυχολογικά, τόσο πιο θετικά δρουν οι πνευματικές δυνάμεις.

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δηλαδή αν εγώ βάζω σαν πρόθεση τη θεραπεία μου και επαναλαμβάνω συνέχεια αυτές τις ΕΝΤΟΛΕΣ όπως λέγονται και μεσα στο βιβλίο θα αρχίσω να θεραπεύομαι, ή είναι κάτι πιο βαθύ από αυτό; Γιατί η Αθηνά αυτό μας έλεγε να κάνουμε! Βάζουμε την πρόθεση καλώντας την ιόχρου φλόγα να μας καθαρίσει και λέμε πολλές φορές την εντολή που χρειάζεται. Δεν υπάρχει κάτι βαθύτερο για να προκαλέσεις αυτή την ψυχολογική διάθεση που λες κι εσύ; Μήπως δεν σε κατάλαβα όπως θα έπρεπε;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

η αλήθεια είναι Ναταλάκι, πως μια επαναλαμβανόμενη εντολή δημιουργεί εξάρτηση απο την εντολή.
Η θεραπεία είναι μια βαθιά κατάσταση του είναι και η πρόθεση δεν μπορεί να την αγγίξει αν γίνεται μόνο νοητικά.

Αν ήταν τόσο απλό, όλοι οι άνθρωποι θα ήταν θεραπευμένοι!

Ξέρεις καμιά φορά δυσκολεύομαι να εξηγήσω στους ανθρώπους τι σημαίνει "χρειάζεται να ανοίξεις στην θεραπεία σου"...Δυσκολεύομαι να τους εξηγήσω τι σημαίνει "να θέλεις την θεραπεία σου ολόψυχα", γιατί με την απλή λογική, πες μου ποιός δεν θέλει να θεραπευτεί?

΄Ομως η θεραπεία είναι εσωτερικό θέμα, που δημιουργεί εκείνες τις προϋποθέσεις μιας συνδυαζόμενης δυναμικής αυτοελέγχου και αυτοπειθαρχίας, ώστε να αλλάξει όλη η σύνθεση του χαρακτήρα και η αντίληψη...

Για να το πω πιο απλά, χρειάζεται να δημιουργήσεις ξανά τον Εαυτό σου, εξυψώνοντας την συνείδησή σου.

Δεν την γνωρίζω την τεχνική με την βιολετί φλόγα, αλλά θεωρώ ότι όλα τα συστήματα που βοηθούν στην θεραπεία του ανθρώπου, δρουν εσωτερικά και όχι στο σώμα μόνο. Ο άνθρωπος ασθενεί από την ψυχή και όχι από το σώμα...΄Ετσι και η θεραπεία χρειάζεται να δράσει από μέσα προς τα έξω...

Η ψυχολογική διάθεση για θεραπεία, κολλάει πάντα στην αντίληψη της εσωτερικής αλλαγής, Ναταλάκι, που επεμβαίνει στα πρότυπα και τις πεποιθήσεις ενός ανθρώπου.

:x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε:Η ψυχολογική διάθεση για θεραπεία, κολλάει πάντα στην αντίληψη της εσωτερικής αλλαγής, Ναταλάκι, που επεμβαίνει στα πρότυπα και τις πεποιθήσεις ενός ανθρώπου.
Γιαυτο και η θεραπεια και ο επαναπρογραμματισμός λαβαινουν χωρα όταν εφαρμόζουμε τη "μεθοδο της ντουλάπας!"

Πεταμε τα παλιά ρούχα , τα ξένα, αυτά που δεν μας πάνε πιά, και δεν τα εχουμε χρειαστει 20 χρόνια, αλλά πιάνουν όλο τον τόπο στο χωρο της ντουλάπας΄μας , για να βάλουμε σε περίοπτη θεση τα "καινούρια", τα λίγα και καλα που μας κάνουν μεσα σε αυτα να νιώθουμε όμορφα.

Γιατι αν τα κρατησουμε όλα κάποια θα μεινουν εκτός ντουλάπας! :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Vaso έγραψε:Μάλλον στα θέματα της δασκάλας σου δεν ήταν η θεραπεία της ψευδαίσθησης!
=)) :)) =)) :)) Τώρα το έπιασα!!!!
Είδες όμως πως λειτουργεί το ξανθό μου αν και φρεσκοβαμένο....
Βραδείας καύσεως!!! Λες να φταίνε τα τουλουμπάκια;
Ναι πράγματι, πέρα από την πλάκα τωρα, σιγά-σιγά αρχίζω να νιώθω πως λειτουργούνε αυτές οι καταστάσεις!!
Μόνο που δεν αρκεί να τις καταλάβω νοητικά....το πρόβλημα είναι ότι πρέπει να τις λύσω και πρακτικά!! Με τις τελευταίες μόνο συνεντεύξεις για δουλειά έφαγα κάτι τούβλα κατακέφαλα!! :x @};-

Ευχαριστώ Ντάνυ μου!!! Πολύ ξεκάθαρο και ακριβώς όπως το χρειαζόμουνα!! ;) >:d<
Δουλειά τώρα!
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

Τελικά, το διάβασε κάποιος όλο το βιβλίο? Πως του φάνηκε? :D
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-

Επιστροφή στο “ΒΙΒΛΙΑ”