Λασπολογία κατά ReiKi

΄Ο,τι θα θέλατε να κουβεντιάσετε
΄Ο,τι θα θέλατε να μοιραστείτε
΄Ο,τι θα θέλατε να μάθετε
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33566
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

οχι Ντάνυ έχεις απόλυτο δίκιο! Δεν είναι αυτό το ζητούμενό μας. Λέων όλοι ξέρουμε τι γίνεται στην αγορά και την εμπορευματοποίηση του ρέικι. Μπορείς, αν σου ζητήσει κάποιος τα στοιχεία να του τα στείλεις με π.μ.
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Αφαίρεσα την πηγή.
Δεν λέω πως δεν γνωρίζεται..απλά γιατί ξεσηκώθηκαν οι χοντρούληδες. :D @};- @};- :x
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33566
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

απλά γιατί ξεσηκώθηκαν οι χοντρούληδες
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

είναι πολλά τα λεφτά ’ρη!!!! :D :D :D :D :D :D

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Anna έγραψε:
απλά γιατί ξεσηκώθηκαν οι χοντρούληδες
:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))

είναι πολλά τα λεφτά ’ρη!!!! :D :D :D :D :D :D

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Aκριβως!!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ακριβώς έτσι :D :)) :)) :))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

άρα το κοντράρισμά μας είναι στα χρήματα...κερδίζουν χρήματα οι ολιστικές "θεραπείες" που χάνουν οι :)) :)) :)) χοντρούληδες?

εκεί είναι το θέμα? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βρε για την εκκλησία πλέον γνωρίζουν όλοι οτι είναι Α.Ε
αλλά πως θα καλύψουν;;

Ατομικές Συνεδρίες/ Από απόσταση

* Channelling: Δωρεά 70 ευρώ/ 40 ευρώ/ Μέσω τηλεφώνου 60 ευρώ


* Θεραπεία Αγγελικού Ρέικι : Δωρεά 50 ευρώ/ 25 ευρώ

* Αγγελική Ύπνωση: Δωρεά 50 ευρώ/ 30 ευρώ


* Αγγελική Συμβουλευτική: Δωρεά 40 ευρώ/ 30 ευρώ/ Μέσω τηλεφώνου 50 ευρώ


* Αγγελική Κρυσταλλοθεραπεία : Δωρεά 50 ευρώ/ 25 ευρώ


* Αγγελική Αρωματοθεραπεία : Δωρεά 40 ευρώ/ 25 ευρώ



δωρεά δεν σημαίνει δίνω όσα θέλω εγώ,αν θέλω;
αυτό είναι ταρίφα..
Λέων αναφορικά με τα παραπάνω έχω να πω πως είναι γνωστό σε εμάς εδω μέσα ότι ο χώρος της "εναλλακτικής" πνευματικής αναζήτησης, αν θα μπορούσα να το αποκαλέσω έτσι, αποτελείται και απο επιτήδειους που εκμεταλεύονται την αδυναμία ορισμένων ανθρώπων να αναλάβουν την ευθύνη του εαυτού τους!!και αυτό το έχουμε αναφέρει πάμπολλες φορές μέσα στα πόστ!! @};-

ο λόγος που ενοχλούμαι δεν είναι για να μπω σε διαμάχη με την άλλη πλευρά όποια κι άν είναι αυτή γιατί μπαίνω στο τριπάκι να διαχωριστώ και είμαι στον ίδιο παρανομαστή τελικά με το "δόγμα"!!γιατί δογματισμός δεν υπάρχει μόνο στους κόλπους της εκκλησίας!! @};-

ο λόγος που ενοχλούμε είναι γιατί το "δόγμα" της Εκκλησίας αυτή τη στιγμή δεν λειτουργεί σαν ομάδα ανθρώπων που απλά εκφράζουν τα πιστεύω τους, αλλά σαν "κράτος εν κράτει" που δυστυχώς ενισχύεται και απο τις κυβερνήσεις και απο τα Μ.Μ.Ε. απ'ότι φαίνεται!!!με ενοχλεί που τα ιερά πνευματικά πιστεύω γίναν δρόμος για χειραγώγηση του ανθρώπου ανα τους αιώνες μέσα απο το φόβο!! :? :? και δεν μπορώ να κλείσω τα μάτια στο πόσο τελικά έβαλε το χεράκι του το δόγμα του Χριστιανισμού σε όλο αυτό!! :?
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33566
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Δημοσίευση από Annoula »

και όποιος δρόμος βοηθάει τον άνθρωπο να έρθει σε επαφή με το πνευματικό του κομμάτι χαρακτηρίζεται ως αίρεση :? :?
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Έτσι ακριβώς!! :thumbsup:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

θα έτριζαν τα κόκκαλα του Ιησού... :?

ευτυχώς που έφυγε δια της αναλήψεως... :D :D :D
(κοινώς μετοίκησε στα πνευματικά πεδία με το υλικό του σώμα :-o , για τους αδαεις)

και με το φυσικό του σώμα θα ξαναέρθει στην δεύτερη παρουσία...(ε, ρε γλέντια)! :x :x :x :x

Ξέρετε ότι τα χρήματα η εκκλησία τα φυλάει γι' αυτήν την δεύτερη παρουσία...ε, να μην του πάρουν κι έναν θρόνο του Ανθρώπου?
ένα συνολάκι Gucci, μια βίλα για να μείνει...

Μετά από όλα τα παραπάνω, το να φοβηθώ τους "κεραυνούς του θεού" μου φαίνεται αδιανόητο...Τι να σου κάνει ο 3ος παγκόσμιος πόλεμος τελικά...Την μεγαλύτερη απώλεια την έχουμε ήδη, σαν ανθρωπότήτα...Την απώλεια του νου μας!

και του χρόνου παιδιά και εις άλλα με υγεία! :? :?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Τελικά αυτός ο κόσμος δεν αφυπνίζεται με τίποτα.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ANGELS ON EARTH έγραψε:ο λόγος που ενοχλούμε είναι γιατί το "δόγμα" της Εκκλησίας αυτή τη στιγμή δεν λειτουργεί σαν ομάδα ανθρώπων που απλά εκφράζουν τα πιστεύω τους, αλλά σαν "κράτος εν κράτει" που δυστυχώς ενισχύεται και απο τις κυβερνήσεις και απο τα Μ.Μ.Ε. απ'ότι φαίνεται!!!
σήμερα πίναμε καφέ πάνω στην Αριστοτέλους, εναν δρόμο που όλοι γνωρίζετε ότι υπάρχει πλήθος κόσμου που συρρέει,

και υπήρχε καλόγρια που σταματούσε τον κόσμο για να τους δώσει κομποσκίνι με σταυρουδάκι! ανετη δεν τρεχει κατι :-(

και όταν ένας υποψήφιος για τις Δημαρχιακές εκλογές αυριο αποκάλεσε τον Μητροπολίτη της πόλης "μουτζαχεντίν"

η απάντηση ήταν "όσο είμαι Μητροπολίτης αυτής της πόλης (μέχρι Αναλήψεως με το φυσικό του σώμα δλδ. :)) :)) ) Δημαρχεια δεν θα δεις :?

και απορώ αυτά δεν έχουν μάτια να τα δουν αυτοι που εκκλησιάζονται κάθε κυριακή και όχι μονο αυτοι που εκκλησιαζονται

για αυτό λέμε ότι το έγκλημα είναι βαθύ που έχει γίνει σε πολλα πεδία
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Μα δεν αντιλαμβάνονται το έγκλημα που λες. Προχθές μου έλεγε μια φίλη για την γιαγιά της, η οποία πηγαίνει στην εκκλησία πριν από τον παπά, και πιάνει την θέση που βρίσκεται πίσω από μια κολόνα γιατί δεν θέλει να την βλέπουν οι άλλοι γιατί τους χαλάει την αρμονία η ασχήμια του προσώπου της :-o . Εκτός αυτού μου είπε πως έχει πολύ γαλήνιο πρόσωπο και βρίσκεται σε μια κατάσταση τύπου "νιρβάνα"..! Όλα αυτά με άπειρα προβλήματα υγείας. Δεν θέλω να κρίνω την συγκεκριμένη κυρία, αλλά το που σε οδηγεί αυτή η θρησκεία αν την ακολουθήσεις σαν οπαδός. Απ'έξω κούκλα και από μέσα πανούκλα.. :?
Πολέμα και Οραματίσου
Λεών

Δημοσίευση από Λεών »

Ναι,Βάσω το θέμα όλο είναι τα λεφτά,γιαυτό και θα γίνει το κήρυγμα τώρα.Ντεμέκ αιρέσεις και χαζεύουν τον κόσμο και και και..
τέτοιο σούσουρο δεν κάνανε ούτε για τον Σατανισμό γιατί εκείνοι λεφτά δεν παίρνουν...μη σε πω είναι και οι ίδιοι...Καλός μπάτσος,κακός μπάτσος.

Έντζελ ανέκαθεν ήταν Κράτος η εκκλησία.@};- @};-

Ένα μέγα παράδειγμα είναι το Βατικανό ξεχωριστώ κρατίδιο..
Θα μπορούσε να ταΐσει όλες τις τριτοκοσμικές χώρες αλλά.....δεν.


Υ.Γ δεν νομίζω πως ισχύει αυτό που λες Βασίλη,οι γιαγιάδες μια χαρά είναι αθώες ψυχές,δίχως κακία ,μίσος όπως είναι οι φανατικοί.

Και εγώ απο έξω κούκλος είμαι.... ;)
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

VasilisM έγραψε: και πιάνει την θέση που βρίσκεται πίσω από μια κολόνα γιατί δεν θέλει να την βλέπουν οι άλλοι γιατί τους χαλάει την αρμονία η ασχήμια του προσώπου της :-o
:-( :-( :-(
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x

Επιστροφή στο “Ο,ΤΙ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝ”