ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από eirini »

Κοιτώντας στον καθρέφτη, δεν θα μπορέσει κανένας να αντέξει τόση μνησικακία για την ζωή που γερνάει μέσα από το καδραρισμένο άριστα!!
Αυτή η ομοιότητα…την αγνοήσαμε και τώρα μας εκδικείται…
:-(
΄Εμμα πιάσε τον κασμά...κόψε, γκρέμισε...ολοκληρώσου...

έτσι θα έχουμε μια ελπίδα να αγαπηθούμε χωρίς την κατάρα της ομοιότητας!

Ζήσε κορίτσι μου στον δικό σου κόσμο! Γίνε λέξη της δικής σου ζωής!

Η παρθενία δεν είναι παρά η δυνατότητά που έχεις να συλλάβεις το νόημα της ζωής σου αγνά!
:cry: :cry: :cry:
Αν η αυτονόμηση δεν γίνει βιωματική εμπειρία, η απελευθέρωση θα προάγει μόνο την ιδέα...
:cry: :cry: :cry:
Η ανάγκη μας να ανήκουμε σε μια «οικογένεια», να έχουμε ρίζες και παρελθόν, ώστε να αναπτυχθούμε προς τις μελλοντικές μας ευκαιρίες, μετατράπηκε σε ένα απεγνωσμένο «κράτημα» από την ανθρώπινη οικογένειά μας, διαχωρίζοντάς μας σημαντικά από την πνευματική μας «οικογένεια». ΄Ετσι αποκτήσαμε «μνήμες» της οικογενειακής μας γενεαλογίας, για την οποία πήραμε στο παρόν και την ευθύνη μιας συνέχισης όλων των προγονικών μας αιτιών και αποτελεσμάτων, με απώτερο σκοπό να την παραδώσουμε στις επόμενες γενεές.
:-o
η αλυσιδα αυτη θα σπασει όταν το παιδακι δεν μεινει στην διαστρεβλωση της οικογενειας που μεγαλωσε αλλα την αναγνωρισει και ανοιξει καρδια για να ενωσει την γνωση με την πραξη στην ζωη :-(
:-(
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Βικούλα »

Βάσω έγραψε:Η νόηση είναι ένας τομέας που πολώνει την σοφία και το συναίσθημα ένας τομέας που πολώνει την αγάπη, όταν ο άνθρωπος παραμένει στην ατομική του πλάνη και ψευδαίσθηση του εσωτερικού διαχωρισμού. O εσωτερικός ενωτικός παράγοντας, ο θείος σπινθήρας εντός μας αποτελεί την πλατφόρμα ώστε να δράσουν οι Πνευματικές Δυνάμεις (Σοφία) στην ανώτερη σφαίρα της ψυχής μας και να ενεργοποιήσουν το σχέδιο και τον σκοπό της ύπαρξής μας, σε συνδυασμό με τις Φυσικές Δυνάμεις της Ύλης.
Σ’ αυτήν την πνευματική πλατφόρμα επιδρούν οι Θείες Δυνάμεις (Αγάπη) σε ολόκληρο τον τομέα της ζωής μας, που «κυβερνάται» από τον Ανώτερο Εαυτό μας.

Η αυτογνωσία μας μαθαίνει πώς να διαχειριστούμε την δύναμη με επίγνωση και συνειδητοποίηση της αυθεντικότητας του αγαθού. Ουσιαστικά γινόμαστε «επιστήμονες» της εσωτερικής μας ανάπτυξης, αναγνωρίζοντας την ουσιαστική σημασία της ενοποίησης των πεδίων εντός μας και της ενοποίησης των στόχων εκτός μας.
@};- @};- :x :x :x


Ειρηνάκι O:-) >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Ο κόσμος και τα γραμμένα του…
Θέλω να κάνω την διαφορά και να γίνω μόνο ένα κόμμα στο άθλιο βιβλίο του!!
΄Ένα ασήμαντο κόμμα…που δεν φοβάται μήπως το προσπεράσουν οι λέξεις
«μαμά αντίο, δεν θέλω πια να είμαι λέξη στην ζωή σου…»
:-( @};-

Αρε ειρηνακι ποσο συχρονικοτατο @};- >:d<
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29992
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

@};- @};- @};-


Ειρηνάκι :* >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτή η ζωή, η γραμμένη μέσα στις άθλιες μνήμες μιας ζωής που περνάει τόσο μα τόσο γρήγορα…
Με επιτυχία και μια ομοιότητα που μας συνθλίβει…
Αυτό που θέλαμε για εμάς, μπήκε στο σεντούκι για να το βρουν τα παιδιά μας
Και η ζωή γυρίζει γύρω γύρω και φτάνει πάλι σε εμάς μέσα από την ανηθικότητα που μας απαγορεύτηκε…
Κοιτώντας στον καθρέφτη, δεν θα μπορέσει κανένας να αντέξει τόση μνησικακία για την ζωή που γερνάει μέσα από το καδραρισμένο άριστα!!
Αυτή η ομοιότητα…την αγνοήσαμε και τώρα μας εκδικείται…

Ο κόσμος και τα γραμμένα του…
Θέλω να κάνω την διαφορά και να γίνω μόνο ένα κόμμα στο άθλιο βιβλίο του!!
΄Ένα ασήμαντο κόμμα…που δεν φοβάται μήπως το προσπεράσουν οι λέξεις
«μαμά αντίο, δεν θέλω πια να είμαι λέξη στην ζωή σου…»

Σήμερα, 4 χρόνια μετά, έγραψα ακριβώς το ίδιο...
γράφτηκε και για εσένα...
Τα γνωρίσματα της ζωής είναι κοινά, όσο διαφορετικά κι αν αυτή εκφράζεται από τον καθέναν μας...

Οι άνθρωποι δεν διαφοροποιούνται στην άγνοια, εκεί είναι όμοιοι.Υπάρχει μια ευκαιρία μεταβολής, μόνο όταν αντιληφθούν τούτη την ομοιότητα

και τότε αρχίζει η πλάκα...γελάς, γελάς ατέλειωτα με αυτό ΄που φοβόσουν στους άλλους, με αυτό που επέκρινες στους άλλους, με αυτό που σε θύμωνε στους άλλους, με αυτό που σε έκανε να ντρέπεσαι μπροστά στους άλλους...
Μόνο όταν αντιληφθεί κανείς και συνειδητοποιήσει την ομοιότητα, τότε μόνο ξέρει τι κάνει και γιατί...
Και τότε μόνο υπάρχει μια πιθανότητα, να μην συνεχίζει να γίνεται διαφορετικά ίδιος άνθρωπος...

ο γρίφος δεν τελειώνει με το να γνωρίζουμε απλά τους γονείς μας, και το πόσο καλά ή άσχημα μας μεγάλωσαν, ούτε να τους συγχωρούμε για τα λάθη που έκαναν πάνω μας...ή να τους το κρατάμε...
Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
:x :x :x :x :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29992
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

ο γρίφος δεν τελειώνει με το να γνωρίζουμε απλά τους γονείς μας, και το πόσο καλά ή άσχημα μας μεγάλωσαν, ούτε να τους συγχωρούμε για τα λάθη που έκαναν πάνω μας...ή να τους το κρατάμε...
Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
:x :x :x @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

:x :x :x
Άβαταρ μέλους
elenaki
Δημοσιεύσεις: 7152
Εγγραφή: 08 Φεβ 2010 6:10 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από elenaki »

ο γρίφος δεν τελειώνει με το να γνωρίζουμε απλά τους γονείς μας, και το πόσο καλά ή άσχημα μας μεγάλωσαν, ούτε να τους συγχωρούμε για τα λάθη που έκαναν πάνω μας...ή να τους το κρατάμε...
Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
Οντως εκει τελειωνει Βασουλα μου..Τωρα αρχιζω να το βλεπω και νιωθω βαθια Ευγνωμοσυνη γι'αυτο!! @};- :romance-heartbeating: >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
"Ευχαριστώ που βρίσκομαι μεσα στην Ανάσα Σου"!
----------------------------
Πολεμα και Οραματισου!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:ο γρίφος δεν τελειώνει με το να γνωρίζουμε απλά τους γονείς μας, και το πόσο καλά ή άσχημα μας μεγάλωσαν, ούτε να τους συγχωρούμε για τα λάθη που έκαναν πάνω μας...ή να τους το κρατάμε...
Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
@};- @};- :x :x
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: ο γρίφος δεν τελειώνει με το να γνωρίζουμε απλά τους γονείς μας, και το πόσο καλά ή άσχημα μας μεγάλωσαν, ούτε να τους συγχωρούμε για τα λάθη που έκαναν πάνω μας...ή να τους το κρατάμε...
Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...

:x :x :x :x
:x @};- @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
:x :x :x :x :x :x :x :x :x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε: Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...

:x :x :x :x

@};- @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από panos »

Μόνο όταν αντιληφθεί κανείς και συνειδητοποιήσει την ομοιότητα, τότε μόνο ξέρει τι κάνει και γιατί...
Και τότε μόνο υπάρχει μια πιθανότητα, να μην συνεχίζει να γίνεται διαφορετικά ίδιος άνθρωπος...

ο γρίφος δεν τελειώνει με το να γνωρίζουμε απλά τους γονείς μας, και το πόσο καλά ή άσχημα μας μεγάλωσαν, ούτε να τους συγχωρούμε για τα λάθη που έκαναν πάνω μας...ή να τους το κρατάμε...
Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
Αχ βρε Βασουλα αυτα τα λογια σου μαλακωνουν καθε νταμαρι μεσα μου >:d< >:d< >:d< >:d<
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33571
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Annoula »

Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...


:x :x :x @};- @};- @};-
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”