ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Μάνος »

...Να κάτι ακόμα που θέλω να μοιραστώ μαζί σας: Τα τελευταία χρόνια έχω αρχίσει να συνειδητοποιώ πόσο ίδιος είμαι με τον πατέρα μου. Όλα αυτά τα χρόνια τα περάσαμε με πολλά "ωραία" πράγματα όπως κόντρες, φωνές, εγωισμούς, καυγάδες... Η μάνα μου μέχρι πρόσφατα ήταν στα μάτια μου ο σωτήρας, εκείνη που κρατούσε τις ισσοροπίες, εκείνη που μου είχε αδυναμία... Παπαριές, εν τέλει!!!!!! Μη σας πω πως εκείνη ήταν χειρότερη από τον πατέρα μου. Αν ήμουν πράγματι η αδυναμία της θα πατούσε πόδι εκεί που έπρεπε και δεν θα επέλεγε να παίζει το ρόλο του θύματος, στον οποίο έχει βολευτεί απίστευτα καλά τόσα χρόνια... (Να τα λέμε!) Ας μην επεκταθώ όμως... :D

Θελω να ξεφύγω από τον "οικογενειακό κλοιο" Ακόμα και τώρα που βρίσκομαι στην άλλη άκρη της γης, το νιώθω πως ο ομφάλιος λώρος δεν έχει κοπεί για τα καλά... Καιρός όμως είναι σιγά σιγά... Έχω ήδη αργήσει, αλλά κάλλιο αργά παρά ποτέ! Θέλω επιτέλους να πάρω τη ζωή μου στα χέρια μου!!! Θέλω να ζήσω, να κάνω τις επιλογές μου ελεύθερος με απόλυτη συνείδηση και χωρίς να αγωνίζομαι για την αποδοχή τους!!! Ειδικά του πατέρα μου, που τόσα χρόνια όσο μου έδειχνε "το πόσο με υπολογίζει", εγώ τόσο περισσότερο προσπαθούσα να κερδίσω την αποδοχή του! Επέτρεπα πολλά πράγματα να συμβούν και ακόμα περισσότερα συναισθήματα να νιώσω τα οποία δεν τα άξιζει κανένας άνθρωπος!!! [-x (Τότε ήξερα να επιτρέπω σε αυτές τις βλακείες να με επηρεάζουν, τώρα που θέλω να επιτρέψω να μου συμβούν αυτά τα υπέροχα πράγματα που διαβάζω καθημερινά εδώ μέσα, έχω κλειδώσει ο μ****ας - Να τα λέμε και αυτά!!!) :-??

...Όχι ότι θα καταλάβουν και φυσκά ούτε που θα μπω στη διαδικασία να τους εξηγήσω γιατί και πως αλλάζει η συμπεριφορά μου απεναντί τους, όταν θα απαγγιστώνομαι... Δεν θα έχει κανένα νόημα... ...Ωστόσο δεν μπορώ να τους κρατήσω κακία για τον τρόπο που μεγάλωσαν εμένα και τα αδέρφιά μου. Αυτά ξέραν, αυτά θεωρούσαν σωστά, αυτά έκαναν... Τόσο τους έκοβε... Τι να κάνουμε τώρα... Ανάπηροι και αυτόοι όπως και οι γονείς τούς... Τους ευχαριστώ όμως που με έφεραν στον κόσμο και που μου έδωσαν ένα σώμα για να κατοικήσει η ψυχη μου, αλλά μέχρι εκεί. Η βλακεία είναι πως δε μου έδωσαν το σώμα του Μπρατ... (του Πητ εννοώ!) Δε βαριέσαι... :))

Μέχρι και πριν απο λίγα λεπτά διέκρινα ολοκάθαρα στην αγαπημένη μου μανούλα το να μην αποδέχεται ακόμα τις σεξουαλικές μου προτιμήσεις μετά από τόσο καιρό και κατ' επέκταση να μην αποδέχεται εμένα τον ίδιο...(!) Έτσι αντιλαμβάνονται κάποιοι άνθρωποι την αγάπη προφάνως... =((

Ευχαριστώ @};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

ω Μάνο μου γλυκιέ...

άγγιξες ένα πολύ σοβαρό και ψυχοφθόρο θέμα...

Ο κάθε άνθρωπος, κατά την ηλικία της νοητικής ωριμότητας, νομίζει ότι ακολουθεί τον δικό του δρόμο, γιατί έχει προχωρήσει στην Ζωή του, νομίζει ότι έχει αποκοπεί από τους γονείς του και έχει αυτονομηθεί, μπορεί ακόμα και να έχει κάνει δική του οικογένεια (και αυτό είναι ότι χειρότερο θα μπορούσε να του τύχει)...
Λέω νομίζει...γιατί συναισθηματικά οι περισσότεροι άνθρωποι μένουν εκεί γύρω στα 5...και δεν το λέω για πλάκα...

Η συναισθηματική ωριμότητα είναι τόσο δύσκολη, όσο και το να ξαναφυτέψεις δέντρα σε όλη την Σαχάρα...

Αμ από που λες η κάθε κοινωνία έχει αυτά τα χάλια? Από το κάθε 5χρονο που νομίζει ότι μπορεί να παίρνει ακέραιες αποφάσεις για την Ζωή του και μετά πχ. να ψηφίζει Σαμαρά και Άδωνη (για να κάνουμε και λίγη πλάκα, γιατί το θέμα είναι τραγικό)...

Ξέρεις, εγώ δεν τους δικαιολογώ έτσι εύκολα τους γονείς, όσο εσύ...
Δεν μπορώ να πω τόσα ήξεραν, τόσα έκαναν, όταν αυτά που ήξεραν και αυτά που έκαναν έφτασαν στις επόμενες γενιές σαν καμένη γη...Νομίζω ότι δεν υπάρχουν περιθώρια να καεί άλλο η γη...

ο καθένας οφείλει να μάθει, να ψάξει, να ευρευνήσει, να αναρωτηθεί, για την Ζωή...Τι είναι η Ζωή? κληροδότημα σαν ένα σπίτι ας πούμε, που πάει από γενιά σε γενιά? Καλά είναι να βολευόμαστε στον καναπέ της άγνοιας, αλλά δεν δέχομαι από κανέναν να μου πει ότι αγαπάει τα παιδιά του και γι' αυτά τα κάνει όλα και να μην βλέπει πόσο δυστυχισμένα είναι (αν δεν ενδιαφέρεται δηλαδή για την δική του δυστυχία)
Νομίζω ότι οι γονείς έχουν μια ασυνείδητη χαιρεκακία...Αφού εγώ είμαι δυστυχισμένος, οφείλεις να γίνεις και εσύ έτσι...
Και γμτ...οι άνθρωποι γίνονται και αυτοί έτσι...Ακριβώς έτσι! Δυστυχείς...

Όμως είναι ένα τεράστιο θέμα η αποκοπή...
Πιστεψέ με ότι υπάρχουν ακόμα άνθρωποι, που μετά από χρόνια αυτογνωσίας, αν σηκώσεις το στομάχι τους, ακόμα θα βρεις μια εντολή και ένα γονεϊκό πρότυπο, σε κάποια γωνία που δεν "ξαράχνιασαν"...

Αν δεν καταφέρουν οι άνθρωποι με σοβαρότήτα να μετακινήσουν τις Αρχές τους, από έξω, μέσα, νομίζω ότι οι γονείς θα είναι πάντα σε μια γωνιά μέσα τους σαν εφιάλτης για την χαρά τους...


:cry: >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26034
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vaso έγραψε:Αν δεν καταφέρουν οι άνθρωποι με σοβαρότήτα να μετακινήσουν τις Αρχές τους, από έξω, μέσα, νομίζω ότι οι γονείς θα είναι πάντα σε μια γωνιά μέσα τους σαν εφιάλτης για την χαρά τους...
:-( @};- @};- @};-


Μάνο @};- >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από panos »

Αν δεν καταφέρουν οι άνθρωποι με σοβαρότήτα να μετακινήσουν τις Αρχές τους, από έξω, μέσα, νομίζω ότι οι γονείς θα είναι πάντα σε μια γωνιά μέσα τους σαν εφιάλτης για την χαρά τους...
μου Επιτρεπω να μετακινησω καθε γονιο απο μεσα μου @};-

Μανο :x >:d<
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αν δεν καταφέρουν οι άνθρωποι με σοβαρότήτα να μετακινήσουν τις Αρχές τους, από έξω, μέσα, νομίζω ότι οι γονείς θα είναι πάντα σε μια γωνιά μέσα τους σαν εφιάλτης για την χαρά τους...
@};- @};- @};-


Μάνο!! >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μάνο μου >:d< >:d< >:d<

Οσο δικαιολογούσα τους φυσικούς μου γονείς, τους έδινα μέσα μου έδαφος να αλωνίζουν.
Κρατούσα πισινή για τους "δύσκολους καιρούς".

Ρε Ουστ!!! Δική μου η Ζωή @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από lazaros »

Μανο....σιγά-σιγά θα καταφέρεις ότι θες να είσαι.... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Βασούλα έγραψε:Αν δεν καταφέρουν οι άνθρωποι με σοβαρότήτα να μετακινήσουν τις Αρχές τους, από έξω, μέσα, νομίζω ότι οι γονείς θα είναι πάντα σε μια γωνιά μέσα τους σαν εφιάλτης για την χαρά τους...
Βασούλα μου μπορείς λίγο να το εξηγήσεις αυτό??Δηλαδή πως μετακινούμε τις αρχές μας μέσα και ρωτάω όχι για τους γονεις

....αλλά νομίζω γενικότερα είναι τρόπος που χρειάζεται να κάνουμε σε όλα τα θέματα που βρίσκουμαι εξωτερική δυσλειτουργία.... :x :x :x :x :x :x
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

Λαζαράκο μου, κάποτε πιστεύω ότι θα κουραστείς να με ρωτάς "πως να το κάνω αυτό"...

Νομίζω ότι αυτό που χρειάζεσαι, δεν είναι ο τρόπος, αλλά εκείνη η βαθιά λαχτάρα να γεμίσεις από τον Εαυτό ΄σου...

Ξέρεις οι άνθρωποι λένε συνήθως "μέχρι να φτάσω εκεί, στην γεμάτη Παρουσία μέσα μου, τι κάνω στο μεταξύ?"

και δεν ξέρουν που θέλουν να φτάσουν, γιατί πάντα υπάρχει μεταξύ της επιθυμίας τους και του τρόπου, αυτό ΄το "μέχρι"...

Μέχρι να...

Δεν υπάρχει "μέχρι να..." γιατί αυτό σε κάνει και συνεχώς και αναβάλλεις να αδειάσεις από εσένα, για να μπορεί να σε γεμίσει ο Θεός.

Υπάρχουν πολλά μέσα στο κεφάλι ενός ανθρώπου...Δεν προλαβαίνει να μείνει με τον Εαυτό του, γιατί έχει διαρκώς και μια άλλη προτεραιότητα...Μέχρι να φτάσει...

Δεν έχω τρόπο να σου δώσω...Η Αλήθεια είναι μόνο μέσα σου
Οι άλλοι (γονείς, δάσκαλοι, φίλοι, θρησκεία) σου έδωσαν τον τρόπο, αλλά τελικά είδες? δεν τα κατάφερες...Γιατί πιστεύεις ότι θα τα καταφέρεις τώρα, αν σου δώσω εγώ τον τρόπο να μετακινήσεις τις Αρχές σου από έξω που βρίσκονται, μέσα στον ίδιο σου τον Εαυτό?
Αν το ήθελες βαθιά, θα ήσουν ήδη εκεί...

Η εσωτερική εργασία δεν γίνεται για να σου μάθει τον τρόπο, αλλά για να σε κάνει να μην αναβάλλεις άλλο, αυτό που είναι η βαθιά σου επιθυμία...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από lazaros »

Α γιατί να κουραστώ αφού μου αρέσει πολύ να σε ρωτάω......μάλλον ποιο πολύ μου αρέσει να ρωτάω...για να νιώθω ότι κάποιος με αγαπάει αφού μου απαντάει.... :shifty:

Δεν το πρόλαβα αυτό....ναι μπορώ να το κάνω...αρκει να υπερβώ το συναίσθημα μου που με θέλει παιδάκι.... :x :x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν έχεις να υπερβείς τίποτα...μόνο αυτό ΄το "μέχρι να"...

δεν σου λέω να μην με ρωτάς βρε καρδούλα...παρεξήγησες...

αλλά εδώ και έναν χρόνο με ρωτάς για τον τρόπο...και τρόπος δεν υπάρχει...αυτό ΄σου είπα, όχι να μην με ρωτάς...
Δηλαδή πως μετακινούμε τις αρχές μας

για το πως μετακινούμε τις Αρχές μας, δεν έχω να σου απαντήσω...
πως μετακινείσαι εσύ προς τον Εαυτό σου, σου απάντησα όμως...

:) >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από lazaros »

Εντάξει..! O:-) O:-) O:-)
Βασούλα έγραψε:Η εσωτερική εργασία δεν γίνεται για να σου μάθει τον τρόπο, αλλά για να σε κάνει να μην αναβάλλεις άλλο, αυτό που είναι η βαθιά σου επιθυμία...
:x :x :x :x :x :x
Βασούλα έγραψε:Δεν υπάρχει "μέχρι να..." γιατί αυτό σε κάνει και συνεχώς και αναβάλλεις να αδειάσεις από εσένα, για να μπορεί να σε γεμίσει ο Θεός.

Υπάρχουν πολλά μέσα στο κεφάλι ενός ανθρώπου...Δεν προλαβαίνει να μείνει με τον Εαυτό του, γιατί έχει διαρκώς και μια άλλη προτεραιότητα...Μέχρι να φτάσει...

Ποια είναι η άλλη μου προταιρεότητα???

Καμία,εκτος απο 100 μικροθέλω που δημιουργούν το μεχρι να....που εγω αφήνουν να δημιουργούν..... :eusa-think: :eusa-think:


Σε ευχαριστώ Βασούλα μου.... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

:* >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από eirini »

:cry: :x :x :x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Μάνος »

Βάσω έγραψε:...αλλά δεν δέχομαι από κανέναν να μου πει ότι αγαπάει τα παιδιά του και γι' αυτά τα κάνει όλα και να μην βλέπει πόσο δυστυχισμένα είναι (αν δεν ενδιαφέρεται δηλαδή για την δική του δυστυχία)
Νομίζω ότι οι γονείς έχουν μια ασυνείδητη χαιρεκακία...Αφού εγώ είμαι δυστυχισμένος, οφείλεις να γίνεις και εσύ έτσι...
Και γμτ...οι άνθρωποι γίνονται και αυτοί έτσι...Ακριβώς έτσι! Δυστυχείς...
Βάσω έγραψε:Αν δεν καταφέρουν οι άνθρωποι με σοβαρότήτα να μετακινήσουν τις Αρχές τους, από έξω, μέσα, νομίζω ότι οι γονείς θα είναι πάντα σε μια γωνιά μέσα τους σαν εφιάλτης για την χαρά τους...
Άχ βρε Βασούλα μου, πόσο δίκιο έχεις δυστυχώς... Μετά την κατά πρόσωπο απόριψη της μανούλας χθες το βράδυ στεναχωρήθηκα πολύ και ταρακουνήθηκα. Και αυτό όχι γιατί δεν έκανε το ίδο πράγμα και στο παρελθόν, αλλά γιατί χθές το πήρα γραμμή!!! Πόσο βαθιά νυχτωμένος!!! Τέλος! Από τώρα ξεκινάμε μετακίνηση Αρχών, από έξω, μέσα! Μπορεί να μην ξέρω τι σήμαίνει αυτό ακριβώς, αλλά θα το βρώ!!! ...Και τέλος πια οι ερωτήσεις τύπου: "πρακτικά πως γίνεται αυτό;" ...Ακούς Λαζαράκο μου;;; Την έχουμε την απάντηση μέσα μας και ξέρουμε ωραιότατα και πως να την κάνουμε και πράξη! Μη νομίζεις πως σου κάνω τον ξύπνιο, κάθε άλλο!!! Εγώ είμαι χιερότερος από σένα και πολύ καλύτερος στο να εφευρίσκω απορίες τέτοιου τύπου! Τα γράφω για να τα συνειδητοποιώ κι εγώ, γιατί μη θαρρείς, και εγώ τα δικά σου χνάρια ακολουθούσα...
Λάζαρος έγραψε:Βασούλα μου μπορείς λίγο να το εξηγήσεις αυτό??Δηλαδή πως μετακινούμε τις αρχές μας μέσα
Βάσω έγραψε:Νομίζω ότι αυτό που χρειάζεσαι, δεν είναι ο τρόπος, αλλά εκείνη η βαθιά λαχτάρα να γεμίσεις από τον Εαυτό ΄σου...
Ξέρεις οι άνθρωποι λένε συνήθως "μέχρι να φτάσω εκεί, στην γεμάτη Παρουσία μέσα μου, τι κάνω στο μεταξύ?"
και δεν ξέρουν που θέλουν να φτάσουν, γιατί πάντα υπάρχει μεταξύ της επιθυμίας τους και του τρόπου, αυτό ΄το "μέχρι"...
Μέχρι να...
Δεν υπάρχει "μέχρι να..." γιατί αυτό σε κάνει και συνεχώς και αναβάλλεις να αδειάσεις από εσένα, για να μπορεί να σε γεμίσει ο Θεός.
Είναι σαν το γνωστό: "Από Δευτέρα ξεκινάω δίαιτα!" Χωρίς καν όμως να διευκρινήσουμε ποια Δευτέρα ακριβώς(!) Τέλος λοιπόν Λαζαράκο μου για εμάς η αναβλητικότητα και ο καναπές της καλομαθημενιάς γαρνιρισμένος με ερωτήσεις τύπου πως γίνεται, πως αυτό, πως εκείνο!!! Η Βασούλα παραμένει ακούραστη στο να μας απαντάει, αλλά από την άλλη γιατί να χάνουμε χρόνο με τέτοιες ερωτήσεις;;; Ας κάνουμε ερωτήσεις λοιπόν πολύ πιο εποικοδομητικές! Το μυστικό είναι να το θέλουμε πολύ και να νιώθουμε την ανάγκη έντονα μέσα μας! Βλέπεις, το λες και μόνος σου:
Λάζαρος έγραψε:Ποια είναι η άλλη μου προταιρεότητα???
Καμία,εκτος απο 100 μικροθέλω που δημιουργούν το μεχρι να....που εγω αφήνουν να δημιουργούν..... :eusa-think: :eusa-think:
Σε ευχαριστώ πολύ πολύ Λαζαράκο μου για το σημερινό τηγανάκι που έφαγα από τις απορίες σου!!!
Πάνος έγραψε:μου Επιτρεπω να μετακινησω καθε γονιο απο μεσα μου
Αυτό Πάνούλι μου!!! >:d< >:d< >:d<
Τάρα έγραψε:Οσο δικαιολογούσα τους φυσικούς μου γονείς, τους έδινα μέσα μου έδαφος να αλωνίζουν.
Κρατούσα πισινή για τους "δύσκολους καιρούς".
Ρε Ουστ!!! Δική μου η Ζωή @};-
Δική μου είναι η ζωή!!! Φράση κλειδί!!! Εκεί εστιάζουμε λοιπόν!!!!
Τάρα μου, σ' ευχαριστώ :x >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Μάνος »

Βασούλα μου ξέχασα να σε ευχαριστήσω ακόμα μια φορά για όλες τις τηγανιές που μου χαρίζεις απλόχερα με τις καθηλωτικές σου απαντήσεις... :* :* :*
>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”