ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
@};- :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από AMALIA »

Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
:x :x @};-
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Ellaki »

ο γρίφος δεν τελειώνει με το να γνωρίζουμε απλά τους γονείς μας, και το πόσο καλά ή άσχημα μας μεγάλωσαν, ούτε να τους συγχωρούμε για τα λάθη που έκαναν πάνω μας...ή να τους το κρατάμε...
Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
:x :x :x :x

και να μην επαναλαμβάνουμε τα λάθη εεεεεεεε :naughty:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23467
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Βασούλα :x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24612
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:x :x @};- @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από lazaros »

Βασούλα έγραψε:Ο γρίφος τελειώνει αν δεν προσφέρουμε πια τον Εαυτό μας για πειραματόζωο, συντηρώντας μέσα μας την ανάγκη τους να πειραματίζονται αιώνια σαν γονείς...
Ω ναι,όμοιος με τους γονείς μου...ακόμα και αν έφυγα από αυτούς...ακόμα και αν αναγνώρισα την έλειψη τους.....πάντα ακολουθούν τα διδάγματα τους σαν ένα αόρατο σχοινί που δημιουργεί τάσεις...και ακόμα όταν τα έχεις καταλάβει όλα, ακόμα έρχεται το ψεύτικο συναίσθημα της ασφάλειας να σου πει πως άμα κάνεις αυτό τότε θα είσαι εντάξει...τότε θα είσαι σωστός...τότε δεν θα έχεις να φοβηθείς τίποτα...τότε όλοι θα αναγνωρισουν ότι είσαι εντάξει γιατί πράτεις με σύνεση..γιατί πράτεις με την λογική τους....χρειάζομαι μια νέα ενέργεια...ένα νέο εαυτό...αυτόν που θυμάται και έχει μέσα του την κατεύθυνση..χρειάζεσαι μια νέα ενέργεια και η νέα διαμόρφωση ξεκινά και τότε το ταξίδι γίνεται μαγικό αφού από πειραματόζωο γίνεσαι ον....η χαρά μεγάλη και η καρδιά αρχίζει να περνάει ρεύμα...ναι μπορεί να επανέρθει...ναι μπορεί να γίνει η αληθινή της φύση...η ψυχή ανατριχιάζει...και η νέα δημιουργία ξεκινά....και όλα οδηγούν στον δρόμο της επιστροφής στον πιο απλό δρόμο... @};- ..αχ Βασούλα μου ..και τότε κοιτάς πίσω σου και δεν το πιστεύεις τι είχες γίνει..σαστίζεις...αλλά συνάμα όλα είναι διαφορετικά.... :lol:
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

:) ναι Λαζαράκο μου...ο πιο απλός Δρόμος, είναι εκείνος που οι άνθρωποι δεν επιλέγουν ποτέ, ή επιλέγουν τελευταίο...
Που πάνε όλοι? ε, εσύ να πηγαίνεις αλλού...

Συνήθως οι άνθρωποι σφίγγουν τα δόντια και ζουν...σφίγγουν τα δόντια και κάνουν το σωστό...σφίγγουν τα δόντια και πιστεύουν στον θεό...σφίγγουν τα δόντια και ανέχονται τον εαυτό τους και τους άλλους.
Και τούτο το σφίξιμο των δοντιών περνάει απαρατήρητο μέσα στην πληθώρα των διεξόδων που μας προσφέρονται στον Φυσικό Κόσμο...

Και όσο και να φαίνεται παράξενο και αντίθετο από την μαζική πεποίθηση, όσο και να φαίνεται ότι οι άνθρωποι ζουν σ' αυτό το λίγο, σαν να μείνουν εδώ για πάντα, οι περισσότεροι υπομένουν την ζωή, γιατί ξέρουν ότι εδώ είναι λίγη...Το ξέρουν, και σφίγγουν τα δόντια για να δείξουν ότι το ξεχνάνε...

Η Αιωνιότητα πέφτει βαριά, γιατί γέμισε η Ζωή πόνο και ο λίγος χρόνος φαίνεται βολικός...Ζωή είναι, θα περάσει...
Πόσο εύκολα γίνονται οι άνθρωποι αιρετικοί με την Αθωότητα, την Χαρά και την Ανάσταση, φαίνεται από τον τρόπο που επιτρέπουν στον θεό να τους κρίνει, πιστεύοντας ότι θα τους αγαπήσει για συγκεκριμένους λόγους, με συγκεκριμένες εντολές και πάντα μετά θάνατο...

Ενας δούλος της ζωής όμως, αποκλείεται να γίνει ελεύθερος μετά την ζωή...Όπως εδώ, έτσι και εκεί...Όπως πάνω, έτσι και κάτω, όπως μέσα, έτσι και έξω...
Η τραγική έκπληξη είναι ότι μέσα στην Ζωή ανασταίνεται, και μετά αποχωρεί και όχι το αντίθετο...
Τούτο μας έδειξε ο Άνθρωπος, μια μνήμη που αποφεύγουμε να θυμηθούμε, δεν παύει να είναι Μνήμη αιώνια χαραγμένη στην Ανθρώπινη Ύπαρξη...
Το Πνεύμα μέσα μας, δεν μπορεί να αναστηθεί, όταν ζούμε, χαμένοι από τον Εαυτό μας...
Μας χωρίζει πάντα η Αιωνιότητα του και όχι το σώμα μας...
Και κυρίως μας χωρίζει ένας ωκεανός ασυνειδησίας...
Το "θηρίο" είναι μόνο μέσα μας, που πάντα θα πολεμάει για να μην το ανακαλύψουμε...Και είναι πολύ ευρηματικό σ' αυτό!

Όμως η Ζωή είναι Αθώα, ο Άνθρωπος είναι Αθώος...αλλά μόνο όταν είναι Ζωντανός σε όλες τις εκφάνσεις της Παρουσίας του...
Η Ειρήνη και η Αγάπη δεν είναι καταστάσεις που μπορούν να κατακτηθούν, είναι καταστάσεις που μπορούν να βιωθούν, όταν στην ευρηματικότητα του "θηρίου" έχουμε να αντιτάξουμε την Λογική της Αγάπης.

Και αν τούτα κοντράρονται στην σκέψη μας, αν λέμε ότι Λογική και Αγάπη δεν πάνε μαζί, είναι γιατί έχουμε διαχωρίσει το Είναι μας σε συναίσθημα και νόηση, ενώ ο άνθρωπος ολόκληρος έχει και Πνεύμα...

Από ποιόν άραγε θέλουμε να σωθούμε?

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από lazaros »

Γεια σου βασούλα... :x :x :x :x :x
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από lazaros »

Ας πολεμάει όσο θέλει...δεν με ξέρει καλά εμένα...δεν το κατάλαβα αυτό...ας πάει αλλού να πάιξει...μέσα μου δεν είναι ο χώρος του και αν μια μέρα του έδωσα χώρο...δεν ήξερα τι έκανα...τώρα όμως θέλω να μάθω...και μαθαίνω κάθε μέρα μέχρι να του βάλω φορμάκι...ξέρεις σκέφτομαι όταν το πιάσω τι θα το κάνω...έχω κανει κατάληψη σε κάποια εδάφη και έχω αρχίσει να το περιορίζω...ξέρει ότι θα το βρω...νιώθω την αγωνία του...να το βάλω στην φυλακή δεν ξέρω μου φαίνεται άκαδρο...να το μαστιγόσω θα πονέσει λέω να το βάλω σε ένα χώρο να παιζει συνέχεια μέχρι να του έρθει η χαρά....αν θέλει να ζήσει μαζί μου γιατί εγώ εκεί πηγαίνω.... >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από lazaros »

Βασούλα έγραψε:Ενας δούλος της ζωής όμως, αποκλείεται να γίνει ελεύθερος μετά την ζωή...Όπως εδώ, έτσι και εκεί...Όπως πάνω, έτσι και κάτω, όπως μέσα, έτσι και έξω...
Αχ αυτός ο θεός των ορθοδόξων είναι όμοιος με τους οπαδούς του...προσπαθούν να σωθούν απο τον μπαμπούλα...αυτόν τον άγριο άντρα με τα μακρυά γένια...αλλά το περιέργο που βλέπω τώρα και να φανταστείς ήμουν μέσα σε αυτούς είναι αφού φοβούνται τον διάολο γιατί φοβούνται και τον θεό....όλα τα φοβούνται ποια???η ξέχασαν κάτι να φοβούνται... :-(
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

γειά σου Λαζαράκο :) :*
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

Λαζαράκο μου, το αστείο είναι ότι δεν ξέρουν ότι φοβούνται...Νομίζουν ότι αγαπάνε...

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

Αφού κάνουν πάντα το σωστό, νομίζουν ότι οι άλλοι είναι ανισόρροποι και κακοί...

το σωστό είναι κληρονομιά...Βαριά και ασήκωτη όμως γμτ!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από lazaros »

:)) :)) :)) :)) :)) ......αχχχχ.....τέκνα ..... :)) :)) :)) :)) ....δεν ξέρω αν είμαι τώρα είρωνας αλλά δεν μπορώ να μην γελάσω.... <:-p

Ε τότε εγώ κληρονομώ το λάθος και αν κανείς δεν με θέλει...που αποκλείεται γιατί έχω ήδη εσένα οπότε χέστηκα...από αυτήν την κατάντια το προτιμώ...ακόμα και οι σκύλοι φοβούνται λιγότερο....δηλαδή ο ανθρωπος είναι πιο κάτω από τον σκύλο??.....Ναι βαριά αλλά όποιος έχει αυτιά ας ακούσει...και δεν το λέω αλλαζωνικά ότι εγώ ακούω...αλλά το λέω για να χαλαρώσω το συναίσθημα μου...μην βγω στους δρόμους και αρχίζω και φωνάζω... :lol: :lol: :lol:
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΑΝΤΙΟ...ΜΑΜΑ!

Δημοσίευση από Vasoula »

φωνάξεις δεν φωνάξεις, Λαζαράκο μου, θα σε ακούσουν μόνο όσοι έχουν αφτιά...

οπότε και σιγά να μιλήσεις, πάλι οι ίδιοι θα σε ακούσουν...

>:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”