ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ - ΚΑΤΑΘΛΙΨΗ

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΦΩΤΕΙΝΗ!!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΣΟΡΙΣΜΑ! :* :* :*
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Νομίζω οτί είναι θέμα λίγου χρόνου...!!!
Nαι Μαρία μου! Ακριβώς, θέμα χρόνου είναι! :-D

Καλωσόρισες κι από μένα! :x :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
mairy
Δημοσιεύσεις: 618
Εγγραφή: 10 Απρ 2011 11:12 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από mairy »

Γεια σου Μαρακι. Και εγω πριν κανα δυο χρονια δεν ειχα και τοση αντιληψη για ολα αυτα,αλλα οσο ψαχνεις βρισκεις εκπληκτικα πραγματα για τον ευατο σου που σε βοηθανε πολυ να εξηγησεις πολλες συμπεριφορες σου.Βεβαια αυτο δεν ειναι και τοσο ευχαριστω, να το ξερεις. Αν ομως το αποφασησεις δεν το μετανοιονεις ποτε. Εξαλου και εμεις εδω ειμαστε, να σε συντροφεψουμε. Να εισαι καλα. :sunny:
MARIA.Α
Δημοσιεύσεις: 116
Εγγραφή: 02 Μάιος 2011 1:54 pm

Δημοσίευση από MARIA.Α »

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΟΡΙΤΣΤΙΑ!ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΜΟΝΟ 2 ΦΟΡΕΣ ΡΕΙΚΙ Κ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΟΥ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ.
ΟΤΑΝ ΗΡΘΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΗ ΜΕ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΓΑΛΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ ΕΓΩ ΝΑ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ!ΘΑ ΣΑΣ ΠΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΣΥΝΕΒΕΙ.
ΠΡΙΝ 20 ΜΕΡΕΣ ΧΑΣΑΜΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΜΑΣ.
ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΕΤΟΙΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΑΝΤΑ ΘΡΗΝΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΠΟΥ ΧΑΝΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΜΕΝΑΝ ΠΙΣΩ.
ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΟΜΟΥΝ ΓΙΑ ΑΥΤΟΥΣ ΑΛΛΑ ΗΜΟΥΝ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΟΤΙ ΟΛΟΙ ΒΡΗΣΚΟΥΝ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥΣ,ΑΛΙ ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΠΑΕΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΛΑΟΣ
ΟΤΑΝ ΠΗΓΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΑΣ ΠΕΣΜΕΝΗ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΝΑ ΚΛΑΙΕΙ ΕΝΙΩΣΑ ΕΝΑ ΠΡΩΤΟΓΝΩΡΟ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ,ΕΝΙΩΣΑ ΤΟΝ ΠΟΝΟ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΤΗΣ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΑ,ΠΟΝΟΥΣΑ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΑΥΤΗΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΕΡΙΓΡΑΨΩ ΜΕ ΛΟΓΙΑ.ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΠΟΥ ΧΑΣΑΜΕ ΑΛΛΑ Ο ΠΟΝΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΣ!ΘΡΗΝΟΥΣΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΙΛΗ ΜΟΥ!
ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΕΙΑ ΑΛΙ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΜΕΝΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΤΕΞΟΥΝ ΤΟΝ ΑΠΟΧΩΡΙΣΜΟ!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Η απωλεια ενος αγαπημενου προσωπου ειναι πολυ οδυνηρη. Ομως ολα αντιμετωπιζονται πιστευω οταν αποφασισουμε να ξεπερασουμε την κατασταση. Παντως θεωρω πως πρεπει να κοιταμε τα δικα μας συναισθηματα οταν αντιμετωπιζουμε το οτιδηποτε και να μην ταυτιζομαστε συναισθηματικα με αλλους, νομιζω ειναι αρκετο το δικο μας 'φορτιο'.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

:(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :(( :((
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τι έπαθες Πάνο μου? :-?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

διαβαζω και επιβεβαιωνω πραγματα για μενα
και επειδη δεν μπορω να παραθεσω ολα οσα διαβασα πιο πανο μου βγηκε με κλαμα η επιγνωση για την αρρωστεια μου!!
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

η επιβεβαιωση τησ αρρωστειας μου
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α εντάξει Πάνο μου... :-D :-D :-D

όλα καλά λοιπόν! :D >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από panos »

ολα καλα :x :x :x :x
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Εφη
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 19 Ιουν 2011 1:18 am

Δημοσίευση από Εφη »

Μου πήρε ΜΟΝΟ 15 μέρες για να διαβάσω αυτές τις 7 σελίδες!!!!!! :-(
Να πω τι? Πόσα στοιχεία του ευατού μου βρήκα?
Με πόνεσε πολύ όλη η συζητηση που διαβαζα. Επασχα (ελπίζω να είναι ο σωστός χρόνος πια) απο καταθλίψη τόσα πολλά χρόνια που πραγματικά δε ξέρω τι να πω. Με σοκαρε παρα πολύ όταν διαβασα τι σημαίνει καταθλίψη. Οχι ότι είναι λιγότερο σοκαριστικο το τι σημαίνει μελαγχολία. Γιατί η καταθλίψη πάει "σετάκι" με τη μελαγχολία.

Το χειρότερο απ'όλα? Προσφατα μου είπε η ψυχολόγος μου ότι πιστεύει ότι "προκαλεσα" καταθλίψη (σε μεγαλύτερο βαθμό τόσο ώστε να χρειαστώ και χάπια αυτή τη φορά) στον ευατό μου για να "αποφύγω" να δεθώ με τον άντρα μου συναισθηματικά αλλά και για να "αποφύγω" να "δω" τον ευατό μου. Εννοωντας έτσι όπως πραγματικά είναι, να μην έχω αλλοθι. Στην αρχή θύμωσα και σκέφτηκα : λέει μπουρδες, όμως όσο το ψάχνω........αρχίζω να συνειδητοποιώ ότι έχει δικιο :-(

Ούφ :-(
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Εφη την 29 Αύγ 2011 1:55 am, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

έλα μια αγκαλίτσα Εφούλα... >:d< >:d< >:d< >:d<

όσα ουφ και να πεις, η Αγάπη όλα τα θεραπεύει... :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Εφη
Δημοσιεύσεις: 126
Εγγραφή: 19 Ιουν 2011 1:18 am

Δημοσίευση από Εφη »

Θα τη πάρω ευχαρίστως την αγκαλίτσα γιατί την έχω ανάγκη και ανταποδίδω >:d< >:d< >:d< >:d< :x :*
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Κι από μένα Εφη πάρε πολλές >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”