reiki

η σχέση με την ενέργεια, εμπειρίες, αποδοχή ή αμφισβήτηση

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

μα πως θα μπεις σε μια ''παρεα''(και σε σωματικο και σε ψυχικο επιπεδο) αν δεν γνωρισεις πρωτα το υποβαθρο, τις βασεις , αυτης της παρεας?...ετσι βλεπεις μονο την κορφη του παγοβουνου και κριτικαρεις 'αφ υψηλου'....

///ο σωστος εφοπλιστης, κανει το μουτσο, πριν αποκτησει οτι εχει///..μονο ετσι 'ξερει τι του γινεται' ή τουλαχιστον εχει αρκετη γνωση απο τη βαση γι αυτο που 'χτιζει', ωστε να προχωρησει κατεχωντας τη γνωση και οχι να την υποψιαζεται
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ναι από την άλλη δεν γίνεται να διαβαστεί όλο το φόρουμ, γιατί κάτι τέτοιο απαιτεί πολύ χρόνο. Αλλά μερικά βασικά θέματα νομίζω πως είναι αναγκαία για να μπει κάποιος στο "θέμα"! Οι θεραπευτικές επιγνώσεις πχ είναι πολύ βασικό θέμα

@};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24642
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Αγαπητή r.golidar μάλλον , δεν γνωρίζεις από Forum ,
γιαυτό γράφεις αυτά που γράφεις και φαίνεται επίσης ότι
δεν μπήκες στον κόπο να κάνεις μια περιήγηση για να διαπιστώσεις
τι λέγεται εδώ μέσα και πως έχουν τα πράγματα .
Νομίζω ότι έβγαλες πολύ νωρίς τα συμπεράσματά σου.
Πάντως ο καθένας παίρνει αυτό που θέλει και είναι έτοιμος να πάρει !!!
Σ' αυτό το Φόρουμ προσφέρονται πολλά αρκεί νάχει κανείς
τη διάθεση να τα δει και τη θέληση να τα λάβει. @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88521
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

VasilisM έγραψε:Ναι από την άλλη δεν γίνεται να διαβαστεί όλο το φόρουμ, γιατί κάτι τέτοιο απαιτεί πολύ χρόνο. Αλλά μερικά βασικά θέματα νομίζω πως είναι αναγκαία για να μπει κάποιος στο "θέμα"! Οι θεραπευτικές επιγνώσεις πχ είναι πολύ βασικό θέμα

@};-

βρε Βασίλη μου για να μπει κανείς στις θεραπευτικές επιγνώσεις, χρειάζεται να γνωρίζει ότι είναι "αθενής"...

Και στην προκειμένη αυτό δεν το είδα...Περισσότερο "θεραπευμένους" βλέπω, γεμάτους αγάπη!! :-( :-( :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

@};- @};- @};- ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΟΛΟΥΣ! >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Δεν ξέρω ποιος θεωρεί τον εαυτό του θεραπευμένο.. ειλικρινά.. μάλλον δεν έχουν μυριστεί τι γίνεται εδώ μέσα!
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

VasilisM έγραψε:Ναι από την άλλη δεν γίνεται να διαβαστεί όλο το φόρουμ, γιατί κάτι τέτοιο απαιτεί πολύ χρόνο. Αλλά μερικά βασικά θέματα νομίζω πως είναι αναγκαία για να μπει κάποιος στο "θέμα"! Οι θεραπευτικές επιγνώσεις πχ είναι πολύ βασικό θέμα

@};-
Βασιλακη διαφωνω καθετα!...φυσικα και γινεται!!..εγω διαβαζα ανελλιπως 7-8 ωρες καθε μερα για 4 μηνες οταν πρωτομπηκα και μονο καλημερα ελεγα...αλλος μπορει να θελει 1 χρονο να το διαβασει ..
ε και λοιπον?...τον εαυτο μας ψαχνουμε να βρουμε..οποτε ας στρωσουμε κολο και να διαβασουμε και να ξαναδιαβασουμε-αυτο ισχυει και για μενα- γιατι καθε φορα που τα διαβαζουμε 'βγαινουν' νεα πραγματα για τον εαυτο μας

Υ.Γ...ελπιζω να μην παρεξηγηθεις φιλε Βαασιλη, φιλικα τα λεω @};-
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

VasilisM έγραψε:Δεν ξέρω ποιος θεωρεί τον εαυτό του θεραπευμένο.. ειλικρινά.. μάλλον δεν έχουν μυριστεί τι γίνεται εδώ μέσα!
Δυστυχως δεν μπαινουν καν στο κοπο και ειναι κριμα που βγαζουν τοσο ευκολα συμπερασματα.. :-( :-( :-(
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16560
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

:-( :-( :-( :-( :-( :-(
Πάντως ο καθένας παίρνει αυτό που θέλει και είναι έτοιμος να πάρει !!!
Σ' αυτό το Φόρουμ προσφέρονται πολλά αρκεί νάχει κανείς
τη διάθεση να τα δει και τη θέληση να τα λάβει. @};-
@};-
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Madraoulas έγραψε:
VasilisM έγραψε:Ναι από την άλλη δεν γίνεται να διαβαστεί όλο το φόρουμ, γιατί κάτι τέτοιο απαιτεί πολύ χρόνο. Αλλά μερικά βασικά θέματα νομίζω πως είναι αναγκαία για να μπει κάποιος στο "θέμα"! Οι θεραπευτικές επιγνώσεις πχ είναι πολύ βασικό θέμα

@};-
Βασιλακη διαφωνω καθετα!...φυσικα και γινεται!!..εγω διαβαζα ανελλιπως 7-8 ωρες καθε μερα για 4 μηνες οταν πρωτομπηκα και μονο καλημερα ελεγα...αλλος μπορει να θελει 1 χρονο να το διαβασει ..
ε και λοιπον?...τον εαυτο μας ψαχνουμε να βρουμε..οποτε ας στρωσουμε κολο και να διαβασουμε και να ξαναδιαβασουμε-αυτο ισχυει και για μενα- γιατι καθε φορα που τα διαβαζουμε 'βγαινουν' νεα πραγματα για τον εαυτο μας

Υ.Γ...ελπιζω να μην παρεξηγηθεις φιλε Βαασιλη, φιλικα τα λεω @};-
@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13197
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Εγω βλεπω ανθρωπους να θυμωνουν, να μιλανε εντονα, να λενε τη γνωμη τους και να διαφωνουν αυτη τη στιγμη....ειναι φυσιολογικο σε ενα φορουμ με τοσους διαφορετικους ανθρωπους....ομως καμια κριτικη δεν δεχομαστε εδω μεσα, γιατι πολυ απλα δεν ειναι για μας.....ανθρωποι με πολυ λιγη εμπειρια σε αυτο το φορουμ, δε μπορουν να κρινουν παρα να μοιραζονται τα συναισθηματα τους με σεβασμο, οπως κανουμε ολοι μας.......κι οι ανθρωποι που εχουν στηριξει το φορουμ ή ειναι πιο παλιοι........παντα με σεβασμο μιλανε....


..οποιος δε μπορει....υπαρχουν και αλλου πορτοκαλιες!! :-D

Ναταλι @};- @};- σοκαριστικη η αντιδραση σου...αλλα καλη συνεχεια σε οτι κι αν κανεις..
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Γιατί να παρεξηγηθώ ρε Γιώργο;! Καλά θα ήταν να τα διάβαζαν όλοι, όλα, αλλά αυτό δεν νιώθουν όλοι πως θέλουν να το κάνουν, αυτό δεν νομίζω πως τους στερεί το δικαίωμα λένε την άποψη τους.. Το πόση βαρύτητα θα έχει η άποψη τους είναι άλλο θέμα..!

@};-
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33552
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Θα πω και εγώ με τη σειρά μου πως στα πόστ του Ρέϊκι είναι καλό να προσέχουμε τι γράφουμε και να διασαφινίζουμε με διάλογο άν χρειαστεί καθώς αυτό το φόρουμ το διαβάζουν πολλοί, γνωρίζουν ότι αναφέρεται στο Ρέϊκι και μπαίνουν για ακριβώς αυτόν τον λόγο, να πληροφορηθούν για το συγκεκριμένο αντικείμενο!!το πως για μενα προβάλεται το Ρέϊκι απο εδω μέσα προς τα έξω είναι ένα όραμα, θα έλεγα, το οποίο χτίστηκε απο εμάς με πολύ αλήθεια, πολύ αγάπη και πολύ φροντίδα και αυτό είναι εμφανές και διάχυτο σε όλες τις σελίδες αρκεί κάποιος να μπει και να διαβάσει για να αφουγκραστεί τι ακριβώς συμβαίνει!!! @};-

Ναταλί εύχομαι στο δρόμο σου ότι καλύτερο, το ίδιο και για σενα Ελευθερία!! @};- @};- @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Την προηγουμενη εβδομαδα με ειχε παρει η Ναταλια τηλ και προσπαθουσα να της αναλυσω και να της εξηγησω για ωρες μια προκηρυξη του Ασεπ κλεβοντας πολυτιμο χρονο απο την δουλεια μου... Αυτο δειχνει οτι σαν ανθρωπο την συμπαθουσα και δεν ειχα κατι απεναντι της ισα ισα που προσπαθησα να βοηθησω οσο μπορω στο προβλημα της.

Απο την αλλη αυτο δεν σημαινει οτι δεν θα διαφωνησω και μαζι της.

Ειδικα στην ενοτητα ρεικι οι απαντησεις στις αποριες που εχουν τα νεα μελη που συνηθως ειναι ατομα που ενδιαφερονται να μαθουν πρεπει να ειναι αντικειμενικες και ευστοχες.

Δυστυχως η Ναταλια μας το ειχε αυτο και πριν καν απαντησει η Βασω ή καποιος αλλος εμπειρος στο θεμα και πεταγοταν πρωτη πρωτη και ελεγε την αποψη της η οποια συνηθως ηταν.. αστοχη!!

Αυτα δεν εχω κατι αλλο να πω γιατι εχουμε κι αλλους επισκεπτες και πρεπει να ετοιαμασω τα γλυκακια :-D


Υ.Γ. Αυτη την μανια των επισκεπτων φιλων μας να διαγραφονται παντως ποτε δεν την καλαταλαβα.. μου θυμιζει την παροιμα "θυμωσε ο καλογερος και εκοψε το @@@@ του" :-D :-D :x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88521
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α, βρε Γιαννάκη! :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΤΟ ΡΕΪΚΙ ΣΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑΣ”