ΣΚΕΨΕΙΣ

Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Stefanos »

Vaso έγραψε:Όταν εμπορεύεσαι τον θεό, δεν μπορείς ποτέ να λες αλήθειες και να έχεις κέρδη...
:cry: :cry: :cry:
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6429
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

δυστυχως ετσι ειναι.. και τελευταια μου ερχεται συχνα η σκηνη στο μυαλο με τον Ιησου στο ναο του Σολομωντα.. νομιζω οτι ακριβως το ιδιο θα γινοταν και σημερα..

:x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από panos »

αχ Μπεττούλα...αν υπήρχαν περισσότεροι σαν κι αυτόν, τότε δεν θα είχε ευκαιρία η θρησκευτική επιχείρηση να είναι κερδοφόρα...Οι μετοχές της θα έπεφταν κατακόρυφα σε απόδοση χρήματος. Όταν εμπορεύεσαι τον θεό, δεν μπορείς ποτέ να λες αλήθειες και να έχεις κέρδη...
ετσι ειναι οταν ξεκινησα στις αρχες με το ρεικι ειχα στο μυαλο μου οτι μεσα απο κει θα βγαζω χρηματα
ασυνηδητα βεβαια γιατι σκεφτομουν το ρεικι σαν δουλεια
τωρα που σκεφτομαι το ποσο υπευθηνος ειμαι για αυτη την αληθεια που μου εχει μεταφερθει για τον ευατο μου και εκεινον το σκεφτομαι ακομα και μια θεραπεια να αναλαβω ποσο μαλλων να το κανω και σαν δουλεια @};- @};- @};-
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από ARTYADIS »

...Και για να γελάσουμε και λίγο, ας βάλω και λίγο "Pitsiriko"! :) :)

Δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ έσκασα στα γέλια.. =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))


Αίσχος!
του Pitsirikou

Δεν θα πρέπει να προκαλεί έκπληξη η διαρκής -και επιτυχημένη- προσπάθεια ανάμιξης της Εκκλησίας της Ελλάδος στις προσωπικές σχέσεις των ανθρώπων που οδήγησε ζευγάρια ανδρών και ζευγάρια γυναικών να φιληθούν σήμερα κατά την διάρκεια του αγιασμού των υδάτων στον Πειραιά από τον μητροπολίτη Σεραφείμ, σε ένδειξη διαμαρτυρίας για τις απειλές του μητροπολίτη πως θα αφορίσει τους βουλευτές που θα ψήφιζαν την επέκταση του σύμφωνου συμβίωσης και στα ομόφυλα ζευγάρια.
Είναι απόλυτα κατανοητός ο λόγος που οι σεπτοί ιεράρχες αντιδρούν όταν βλέπουν δυο άνδρες να φιλιούνται δημοσίως: τους ζηλεύουν.

(Θα ήταν ωραία φάση να πλακώνονται οι παπάδες στα γλωσσόφιλα στη διάρκεια των τελετών. Αλλά θα χάσουν τον μισθό. Και τις δωρεές από τις γεροντοκόρες. Που θέλουν τον Χριστό παρθένο. Και την Παναγία παρθένα. Και το Άγιο Πνεύμα περιστέρι αλλά παρθένο. Επίσης, ο Χριστός και η Παναγία δεν έχεζαν. Ποτέ. Το Άγιο Πνεύμα κουτσουλούσε καμιά φορά. Κι έβγαιναν σοκολατάκια.)

(Πάντως, είναι εντυπωσιακό πως ο Χριστός κήρυττε την αγάπη αλλά, αν πιστέψουμε τις γραφές, ο μόνος που τον φίλησε στη ζωή του -εκτός από τη μάνα του- ήταν ο Ιούδας.)

(Αγαπητέ αναγνώστη, που διαβάζεις αυτές τις γραμμές το 2158, θέλω να ξέρεις πως ο Μεσαίωνας δεν είναι και τόσο μακριά σου όσο νόμιζες. Επίσης, ελπίζω στην εποχή σου να έχετε ξεπεράσει τις θρησκείες και τον καπιταλισμό. Αν και δεν με νοιάζει και ιδιαίτερα. Αφού εγώ δεν θα ζω, ας πέσει και φωτιά να σας κάψει.)
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26039
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

=)) =)) =)) =)) =)) =))
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31564
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Fotinoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8224
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από lazaros »

:)) :)) :)) :)) :))
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29995
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Ταρούλα »

:)) :)) :)) :)) :)) :))
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Αααααααααααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Stefanos »

^:)^ =)) =)) =)) =)) =))
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33575
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Annoula »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

:)) :)) :)) :)) :)) :))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από Vasoula »

Βοήθειααααααααα =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24619
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΣΚΕΨΕΙΣ

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ”