Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Danielli »

Καλώς τον Αντρέα!! >:d<

Φυσικό κρύσταλλο θεωρώ τον ακατέργαστο.
Αυτον που βγήκε από το βράχο και δεν επεξεργάστηκε.
Υπάρχουν πολλές φωτογραφίες από ακατέργαστους στα τόπικ για κάθε κρύσταλλο ξεχωριστά.

Στους επεξεργασμένους πιστευω ότι εκφυλίζονται οι ιδιοτητες τους εφόσον διαλύονται και "ξαναφτιάχνονται" οπωσδήποτε η ουσία τους και η δόνηση τους αλλάζει!

:x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Αντρεα ο τεχνιτος κρυσταλλος δεν εχει τις ιδιοτητες του φυσικου! :x

επισης καποιες φορες ειναι τοσο καλα καμουφλαρισμενος ενας τεχνιτος κρυσταλλος που δεν τον παιρνουμε χαμπαρι καν!μονο αν τον ακουμπησουμε στο χερι μας με τον καιρο αρχιζουμε και αναγνωριζουμε την δονηση του οποτε ετσι ειμαστε σιγουροι!

καποτε ειχα κρατησει στα χερια μου ενα κολιε απο κεχριμπαρι, ενιωσα τοσο ωραια την αισθηση που μου αφηνε στο αγγιγμα του που τοτε καταλαβα οτι αποκλειεται αυτο το κομματι αν ηταν τεχνιτο!

:x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
andreask
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011 5:22 am
Τοποθεσία: Αίγιο

Δημοσίευση από andreask »

Σας ευχαριστω παρα πολυ @};-
Όταν προκαλείς τους Μύθους, μαθαίνεις την Αλήθεια @};-
Άβαταρ μέλους
andreask
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011 5:22 am
Τοποθεσία: Αίγιο

Δημοσίευση από andreask »

Δηλαδη αυτοι που εχω και ειναι τοσο ομορφοι και γυαλιστεροι ειναι για να τους θαψω πισω στην γη? παντως εγω δεν εχω καταλαβει καποια δονηση απο αυτους? ειναι ευκολο να το καταλαβω? :-(
Όταν προκαλείς τους Μύθους, μαθαίνεις την Αλήθεια @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Αντρέα καλώς ήρθες και από μένα :x @};-

το ότι ένας κρύσταλλος είναι γυαλιστερός δεν σημαίνει απαραίτητα ότι είναι και τεχνιτός
εκτός από την διαφορά που έχουν στην ενέργεια ,έχουν και μία μικρή διαφορά στο βάρος
δηλ οι τεχνικοί κρύσταλλοι είναι λίγο ελαφρύτεροι από έναν αληθινό.
επίσης έχω παρατηρίσει ότι ένας γνήσιος κρύσταλλος είναι πιο παγωμένος από έναν τεχνητό.
στο κεκριμπάρι π.χ υπάρχει ένα κόλπο για να κάταλάβεις αν είναι αληθινό η τεχνητό γιατί το αληθινό αν το βυθίσεις σε νερό επιπλέει ενώ το τεχνητό θα βουλιάξει.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
andreask
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 08 Νοέμ 2011 5:22 am
Τοποθεσία: Αίγιο

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από andreask »

Καλως σας βρηκα Ιωαννα..ο τεχνιτος αν καταλαβα καλα δεν ειναι ορυκτο? θα τους κοιταξω,παντως ενας λευκος χαλαζιας που εχω ειναι ψυγειο οταν τον πιασεις..
Υ.Γ χαιρετισματα στην νεα κρηνη :clap:
Όταν προκαλείς τους Μύθους, μαθαίνεις την Αλήθεια @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

είναι απλά κρύσταλλοι που έχουν φτιαχτεί σε εργαστήριο με βάση τον χυμικό τους τύπο ,ορυκτά θεωρούνται μόνο όσα έχουν βγεί από την γή.
σηγκεκριμένα οι χαλαζίες είναι εύκολο να τους ξεχωρίσεις γιατί μέσα τους πολλές φορές έχουν πολλά σύννεφα και μπορμπουλίθρες μικρές
οι χαλαζίες είναι μεγάλη οικογένεια που ανήκουν επίσης ο αμέθυστος ,ο κιτρίνης , το αμετρίν ,το μάτι της τίγρης που είναι πολυκρυσταλλικός χαλαζίας κ.α
επίσης μία αληθινή μύτη από χαλαζία πρέπει πάντα να έχει 6 έρδρες.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Μυρτω παο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012 10:27 am

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Μυρτω παο »

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ....ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟ ΜΕ ΕΝΑ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ ΤΟΥΡΜΑΛΙΝΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΤΟΥ ΚAI ΧΑΛΑΖΙΑ ΚAI ΜΠΗΚΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΚAI Ο ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΣ ΜOY ΕΦΥΓΕ ΑΠΟ ΤΟ ΧΕΡΙ ΚAI ΕΣΠΑΣΕ 1 ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΧΑΛΑΖΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΟ ΞΑΝΑΕΝΟΣΩ???????????ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ.... :-( :-( :pale: :-ss :-ss OI ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΜΟΥ ΦΙΛΟΙ...PLEAS HELP :-ss :-ss
Μυρτω παο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012 10:27 am

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Μυρτω παο »

ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝΤΟΣ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!ΕΚΑΝΑ ΔΙΑΛΟΓΙΑΜΟ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ ΜΑΥΡΗΣ ΤΟΥΡΜΑΛΙΝΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΧΑΛΑΖΙΑ,ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΠΗΚΕ ΣΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΜΟΥ ΕΠΕΣΕ Ο ΚΡΥΣΤΑΛΛΟς ΚAI ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΧΑΛΑΖΙΑ ΚAI ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΟΥΡΜΑΛΙΝΑ ΜΙΚΡΑ ΑΛΛΑ...ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΝΑ ΤΑ ΞΑΝΑΕΝΟΣΩ?????ΟΙ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ ΕΙNAΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ..ΝΙΩΘΩ ΠΟΛΥ ΑΣΧΗΜΑ!!!PLEASE HELP ME!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μυρτω καλωσηρθες κι απο εδω!! :x

δεν υπαρχει τροπος να ξαναενωθει ενας κρυσταλλος αν σπασει!και δυστυχως δεν μπορει να δουλεψει και μαζι σου πλεον σε επιπεδο θεραπευτικο!ξερω πως νιωθεις, εχω νιωσει κι εγω περιεργα οταν εσπασαν καποιο κρυσταλλοι μου ομως αν τον θαψεις στη Γη σε ενα σημειο που ξερεις οτι θα ειναι εκει θα μπορει να αποδεσμευει τις ιδιοτητες του στο χωμα και να φροντιζει οτι φυτρωνει σε εκεινο το σημειο!μπορεις να φυτεψεις εκει ισως καποια λουλουδια!

:x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Μυρτω παο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012 10:27 am

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Μυρτω παο »

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΤΡΟΠΟΣ.... :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: ΑΝ ΤΟΝ ΟΡΑΜΑΤΙΣΤΕΙΣ ΟΠΩΣ ΗΤΑΝ ΠΡΙΝ???ΑΝ ΒΑΛΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΣΟΥ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΟΝΟ ΑΝ ΤΟ ΘΕΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ..!!!!
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Μυρτουλα νομιζω πως ειναι καλυτερα να αποδεχομαστε οταν καποια ατομα η πραγματα πρεπει να φυγουνε απο την ζωη μας...
Ολα εχουν τον λογο τους,ισως ο σκοπος του κρυσταλου σου μαζι σου ολοκληρωθηκε και ειναι καλυτερα να το αποδεχτεις τον τροπο που εγινε ακομα και αν σε τρωει το γιατι να γινει ετσι...
Πολλες φορες το συμπαν λειτουργει με μυστηριο τροπο και αυτο ειναι που το κανει ποιο ενδιαφερον :x :*
Μυρτω παο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012 10:27 am

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Μυρτω παο »

ΔΕΝ ΤΟ ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΔΙΟΤΙ ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΑΚΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΡΥΣΤΑΛΛΟ ΑΚΟΜΑ ΤΟΝ ΝΙΩΘΩ... ΤΙ ΕΣΤΙ ΘΕΟΣ???ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΤΙ ΕΣΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΘΕΟΣ ΘΝΗΤΟΣ!!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μυρτω μου κανε οπως νιωθεις!!δεν υπαρχουν "πρεπει" σε αυτα που νιωθουμε!ειναι τοσο ιδιαιτερη η εμπειρια του καθενος και η σχεση του με τους κρυσταλλους του που δεν χωραει σωστο και λαθος!!εγω απλα σου παρεθεσα τη δικη μου εμπειρια!

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Μυρτω παο
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 11 Ιαν 2012 10:27 am

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Μυρτω παο »

ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ!!! ΤΙ ΕΣΤΙ ΘΕΟΣ??ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΑΘΑΝΑΤΟΣ .ΤΙ ΕΣΤΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ??ΘΕΟΣ ΘΝΗΤΟΣ!!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”