Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Δημήτρη μου σ' ευχαριστώ πολύ! @};-

Έστω ότι θέλεις λοιπόν να ενισχύσεις την ροή ενέργειας μεταξύ δύο τσάκρας, ας πούμε μεταξύ α' και β' , τοποθετείς τον κρύσταλλο έτσι ώστε η μία μύτη να κοιτάει το πρώτο και η δεύτερη να κοιτάει το δεύτερο, έτσι? Όταν όμως θέλεις να δουλέψεις το δεύτερο τσάκρα με το πέμπτο , τα οποία συνδέονται, πως ακριβώς τον δουλεύεις τον κρύσταλλο? Ή ας πούμε το 6ο τσάκρα?
γραψε και μια αλλη τεχνικη για αποφορτηση μπορεις να τον κρατησεις ορθιο πανω απο το ηλιακο εχε προθεση το τι θελεις να απελευθερωσεις αν θελεις οραματισου να εχει καποια μορφη και αστο να διαλυθει στον αερα
Αυτή η τεχνική είναι πολύ χρήσιμη για να αποφορτίσεις δυσάρεστα συναισθήματα! Όταν όμως θέλεις να φορτίσεις το ηλιακό σου χρησιμοποιείς την ίδια τεχνική αλλά με την πρόθεση της φόρτισης?

Είναι τόσα πολλά που θα ήθελα όμως ακόμα να μάθω, μήπως γνωρίζεις κάποιο βιβλίο με τεχνικές χρήσεις των κρυστάλλων που θα μπορούσε να με βοηθήσει?

@};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Έστω ότι θέλεις λοιπόν να ενισχύσεις την ροή ενέργειας μεταξύ δύο τσάκρας, ας πούμε μεταξύ α' και β' , τοποθετείς τον κρύσταλλο έτσι ώστε η μία μύτη να κοιτάει το πρώτο και η δεύτερη να κοιτάει το δεύτερο, έτσι?
Ακριβως >:d< >:d< καλο θα ηταν ομως η οπτικης της τεχνικης μας να ειναι ολοκληρωμενη, (πχ βαλε σε καθε τσακρα ενα διπλης αιχμης , στην κορυφη μετα το διπλης εναν με μονη αιχμη χαλαζια που μυτη του να ειναι προς το κεφαλι και στη βαση παλι μετα τον διπλης εναν καπνια μονης αιχμης με τη μυτη του προς τα πελματα)
Όταν όμως θέλεις να δουλέψεις το δεύτερο τσάκρα με το πέμπτο , τα οποία συνδέονται, πως ακριβώς τον δουλεύεις τον κρύσταλλο?
Εκει δεν το χρειαζεσαι, οπως ξερεις αυτα τα δυο ειναι ζευγαρι, εαν δωσεις ρεικι στο στο 2ο και 5ο κανεις την ιδια δουλεια, τα αλλα ζευγη ειναι το 1ο με 7ο και 3ο με 4ο , μεσα απο αυτην την εξισορροπηση οφελειται και το 6ο κεντρο.

Το 6ο ΔΕΝ ΜΛΠΟΚΑΡΕΙ , οταν υπαρχει δουλεια να γινει στα υπολοιπα κεντρα ειναι λογικο να μην ειναι και αυτο στα καλα του,
ασε που δεν εχει και νοημα, για σκεψου να εχουμε ενα μποκαρισμα πχ στο 5ο ( ασε που δεν θα ειναι μονο εκει) οτι ανοιγμα και αν εχεις στο 6 θα ειναι απατηλο.
Όταν όμως θέλεις να φορτίσεις το ηλιακό σου χρησιμοποιείς την ίδια τεχνική αλλά με την πρόθεση της φόρτισης?
Νομιζω οχι, μπορεις να το κανεις διαφορετικα.

Είναι τόσα πολλά που θα ήθελα όμως ακόμα να μάθω, μήπως γνωρίζεις κάποιο βιβλίο με τεχνικές χρήσεις των κρυστάλλων που θα μπορούσε να με βοηθήσει?
Οσα σου γραφω και ξερω ειναι απο σημειώσεις απο τη σχολη που πηγαινα, σιγουρα θα υπαρχει εστω και ξενογλωσσο.
Του χρονου ομως θα βγει ενα με τεχνικες.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Επισκέπτης την 25 Αύγ 2009 3:36 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Nαταλία-Νεφέλη έγραψε:Βασικά οι κρύσταλοι με τις αιχμές δεν ειναι μόνον χαλαζίες; Υπάρχουνε κι άλλοι;
ναι υπαρχουν
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Δημήτρη μου σ' ευχαριστώ πολύ!! >:d<

Κατάλαβα τι γίνεται, προς το παρόν όμως επειδή δεν έχω παρά μόνο έναν χαλαζία διπλής αιχμής, θα τον δουλέψω μόνο του όσο μπορώ και σε συνδυασμό με τους άλλους κρυστάλλους που έχω.
Όσο για το βιβλίο, θα κάνω υπομονή μέχρι να βρώ κάποιο @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Α !!!!!!!!! Mου ηρθε μια ιδεα αφου εχεις μονο εναν βαλτον αναμεσα στο ηλιακο και την καρδια και στα κεντρα σου βαλε καποιους κρυσταλλους που εσυ νομιζεις. Με αυτον τον τροπο ενωνεις τα πανω με τα κατω τσακρα. @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μμμμ! Τέλεια! Κάπως έτσι φανταζόμουν κι εγώ ότι θα τον δούλευα!
Ευχαριστώ Δημήτρη μου >:d< @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Isis
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 30 Αύγ 2009 11:23 am
Τοποθεσία: Καστορια

Δημοσίευση από Isis »

Οι κρυσταλλοι ειναι σαν πλασματακια..αυτο σημαινει πως εχουν και αυτοι σκοπο? Πως λειτουργουν?
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Δεν ξέρω αν έχουν σκοπό, πράγμα που έχω διαβάσει πολλές φορές, αλλά σίγουρα σε βοηθάνε σε διάφορα θέματα, αν τους το ζητήσεις.. όπως συγκέντρωση, νοητική ηρεμία, συναισθηματική ηρεμία.. και πολλά άλλα.. @};-

Κάθε κρύσταλλος έχει και κάποιες ιδιότητες, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί ποικιλοτρόπως.. κάθε κρύσταλλος έχει μια δόνηση, αν πάρεις στα χέρια σου έναν και προσπαθήσεις να τον νιώσεις θα καταλάβεις τι εννοώ.. τώρα το πως χρησιμοποιούνται, αναφέρεται και παραπάνω. Συνήθως τους χρησιμοποιούμαι σε κάποιο ενεργειακό κέντρο μας, ή απλά κρατώντας τους στα χέρια την ώρα του διαλογισμού. Η ακόμη και τοποθετώντας τους απλά στον χώρο.. @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

τεστ τεστ
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Επισκέπτης την 17 Σεπ 2009 11:51 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Isis έγραψε:Οι κρυσταλλοι ειναι σαν πλασματακια..αυτο σημαινει πως εχουν και αυτοι σκοπο? Πως λειτουργουν?
Πες ότι είναι και αυτά ψυχούλες προς εξέλιξη @};-
Δεν είναι από τα πεδία που πανε οι ανθρώπινες ψυχές αλλά από το κατώτερο αστρικό πεδίο μαζί με τα φυτά και τα ζώα, για το τελευταίο δεν είμαι σίγουρος (για τα ζώα) αν ανήκει μαζι τους. πάντως είναι δύσκολο να ξεκολλήσουν απο εκει.
:-(
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Πες ότι είναι και αυτά ψυχούλες προς εξέλιξη
@};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Isis διάβασε τα πόστ και ειδικά αυτό απο την αρχή και θα βρεις πολλές παντήσεις στα ερωτήματά σου!! :-D :x :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Isis
Δημοσιεύσεις: 87
Εγγραφή: 30 Αύγ 2009 11:23 am
Τοποθεσία: Καστορια

Δημοσίευση από Isis »

Σας ευχαριστω ολους @};-
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

αρτυαδισ ειναι πολυ πιθανον ο χαλαζιασ σου να ειναι ταντρικο διδυμο,δηλαδη αν ξεκιναει απο εναν κορμο και καταληγει σε δυο μυτεσ τοτε ειναι χαλαζισ ταντρικο διδυμο εχω και εγω ενα τετοιο κομματι.λεγεται και κρυσταλλοσ αδελφη ψυχη.ταντρικοσ σμαινει ενωση των ενεργειων και οι κρυσταλλοι αυτοι ειναι ευεργετικοι για καθε ειδουσ σχεση.οι πετρεσ αυτεσ εχουν ισχυρα μυνηματα αναφορικα με το δεσιμο δυο ανθρωπον σε μια στενη και πρισωπικη σχεση.μασ διδασκουν πωσ να ειμαστε μοναδικοι και ξεχωριστοι ωντασ ενωμενοι σε μια σχεση.το ταντρικο διδυμο βοηθαει να γνωρισουμε ουσιστικα τον εαυτο μασ και να τον αποδεχτουμε. @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ιωάννα μου μάλλον δεν είναι αυτό που λες γιατι ο δικός μου χαλαζίας έχει έναν κορμό με δύο μύτες. Μϊα από τη μια μεριά του κορμού και μία από την άλλη!

Ευχαριστώ πάντως για τις πληροφορίες! >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”