ΜΟΝΑΞΙΑ...(πριν, ενδιαμεσα και μετα απο αυτην..)

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτο που λεμε αντε φτου ξανα απο την αρχη?
Και αν πεσω σε χειροτερα και δεν βρισκω ουτε τα μισα απο πριν?
Ολες αυτες οι ερωτησεις στον εαυτο μας που κανουμε και φυσικα το χειροτερο οταν τελικα οντως πεσεις σε κατι που ειναι χειροτερο να λες τι εκανα ο βλακας που δεν εκατσα στην κοπελιτσα που ηταν μια χαρα κτλ.

Τάσο μου έτσι όπως σε "διαβάζω" νιώθω σαν να θέλεις να τελειώσεις με μία υποχρέωση...

Δηλαδή, πρέπει οπωσδήποτε να κάνω αυτό, και για να το κάνω θα πρέπει να επιλέξω την πιο "ανώδυνη" λύση...

Αν ήσουν γυναίκα, θα σου έλεγα ότι αυτό που νιώθω από όσα διαβάζω, είναι ότι θα ήθελες να δημιουργήσεις μια δική σου οικογένεια, για να ξεκόψεις από τους γονείς σου και να ολοκληρωθείς σαν γυναίκα, μέσα από έναν γάμο ή μια συμβίωση :)) :)) :))

Επειδή όμως είσαι άντρας, σου ξαναλέω το ίδιο! :)) :))

Γιατί ντε και καλά πρέπει να επιλέξεις το μη χείρον βέλτιστον, ακόμα δεν καταλαβαίνω...

Μεταξύ δύο κακών, δεν επιλέγω κανένα, Τάσο μου, αν δεν με υποχρεώνει κάποιο καθήκον, χρέος, οφειλή, απόδραση κλπ κλπ.

...Αυτήν την παροιμία την γνωρίζεις? Βασέικια!! :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

:oops: :)) :))
Οχι πραγματικα οχι δεν ψαχνω για παντρειες και να αποδρασω απο το σπιτι μου.. :))
Ισα ισα δεν ειναι εποχες για γαμο..
Δεν ειμαι και αρνητικος φυσικα στον γαμο αρκει να εχει αυτα που θελω. :D
Ετσι ακουστικε ε? :oops:
Απλα σκευτομουνα μηπως εγω ειμαι απαιτητικος σε μια σχεση γιατι ακουσα απο εναν φιλο να μου λεει..
Εεε τι θες και εσυ μωρε απο μια σχεση οτι ολες οι σχεσεις λιγο πολυ ετσι ειναι με το προβλημα χρονου που εχουν στο να βρισκονται λογω εποχων.
Και λεω βρε μπας και εγω ψαχνω για δικαιολογιες τελικα και ζηταω τοσα πολλα :-?

βασουλααααα :)) :P
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:)) :)) :)) :)) :))


λοιπόν, έχω τελείως αντίθετη άποψη από τον φίλο σου!
Απαιτητικός σημαίνει, ότι έχω κάτι τέλειο και θέλω να το μοιραστώ με κάποιον εξίσου τέλειο! Δεν νομίζω ότι έχεις αυτήν την άποψη για τον εαυτό σου! ;)

Μέσα στον ατελή μας δρόμο, θα μοιραστούμε μέρη της καθημερινότητάς μας με κάποιον άλλον, αλλά όχι όλη την καθημερινότητά μας, με σκοπό να επικοινωνήσουμε, να βελτιωθούμε στα ελαττώματά μας, να βοηθήσουμε τον άλλον να βελτιώσει τα δικά του και να συμπορευθούμε ειρηνικά, ανταλλάσσοντας τρυφερότητα...

Αν κάποιος από αυτόύς τους απλούς λόγους δεν συμπίπτει με τους λόγους του άλλου, με τον οποίον βρισκόμαστε σε σχέση, δεν καταλαβαίνω που αρχίζει η απαίτηση και που τελειώνει ο αυτοσεβασμός!

:x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Συμφωνώ! Και μην ξεχνάμε να γκρεμίζουμε τις εικόνες περί τέλειου συντρόφου. Συνήθως οδηγούν σε απογοήτευση! ;)
Πολέμα και Οραματίσου
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Aχ βρε βασουλα καλα τα λες 8-> >:d< :D

Βασιλης >:d<
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

^tasoulis^ έγραψε:Aχ βρε βασουλα καλα τα λες 8-> >:d< :D

<

Και στο δικο μας χερι μερα - μερα να τα εφαρμοζουμε στην ζωη μας... με θεληση , επιμονη και υπομονη!!! :x :x >:d<
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μεταξύ δύο κακών, δεν επιλέγω κανένα
Καλόόόό!!! :-D

Τασούλη μου μην αγχώνεσαι! Όλα θα έρθουν μόνα τους την ώρα που πρέπει να έρθουν και την ώρα που θα είσαι εσύ έτοιμος ν'ανταποκριθείς σ'αυτή σου την ανάγκη όπως πρέπει..

Όταν βιάζουμε τα πράγματα, συνήθως ποτέ δεν πάνε όπως τα θέλουμε..

Χαλάρωσε, άσε τον εαυτό σου ελεύθερο, ασχολήσου μαζί του, διάβασε, μάθε, διαλογίσου!

Κι όλα θα έρθουν, όλα!! :-D >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Για να δουμε πως θα κυλησουνε τα πραγματα :x

Οπως λεει και ενα τραγουδι απο ΤΡΥΠΕΣ (μπορει να μην ακουτε)

Χορευουν μεσα σου...γυμνες ολες οι απαντησεις. :D :x
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

Χωρίς να πιστεύω στο γραμμένο, ή ότι δε χρειάζεται να ασχοληθείς για να αποκτήσεις κάτι, έχω αρχίσει να πιστεύω σε αυτό:

Ό,τι είναι να σου 'ρθει, θα έρθει εύκολα. Αν όχι, δεν πάει να παιδεύεσαι 10 χρόνια; Δε θα κολλήσει.

Πιστεύω ότι έχει να κάνει και με τις σχέσεις -όλες- και με την εργασία...γενικά με τα πάντα. Το έχω δει. Η ελπίδα είναι που μας κάνει να κολλάμε "κι αν απλά δεν ήταν καλό το timing;" "κι αν έχασε το τηλέφωνό μου;" "κι αν ξέπεσε το βιογραφικό μου;" "κι αν με παρεξήγησε;" "κι αν έρθει το λεωφορείο την ώρα που αποφασίσω να φύγω;".

Δεν ήρθε όμως το λεωφορείο και αν έρθει, στη χειρότερη, όταν θα φτάσεις με τα πόδια στη στάση που ήταν να κατέβεις, θα φτάσει μαζί σου. Θα χεις κάνει και γυμναστική. Στην καλύτερη, θα φτάσεις νωρίτερα, χωρίς να σπαταλάς το χρόνο σου περιμένοντας κάτι που δεν έρχεται.

Πόσοι και πόσοι γμωστοί δεν περίμεναν μια εξέλιξη από τον έρωτά τους ή κάποια εταιρία για θετική απάντηση πρόσληψης! Ή δεν περίμεναν και δεν πάσχισαν να κάνουν κάποιον να αλλάξει μυαλά και να τους καταλάβει.

Οι ίδιοι άνθρωποι δεν πίστευαν στα μάτια τους όταν τελικά τους ήρθε από αλλού αυτό που περίμεναν και χωρίς προσπάθεια!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πραγματικα μεχρι τωρα στην ζωη μου αυτο εχω δει ειδικα στα ερωτικα.
Οταν θελει κατι να προχωρησει,τοτε απλα γινεται χωρις κοπο..
Οταν βλεπω δικαιολογιες του τυπου πχ Ναι δεν μπορεσα σημερα και θα δουμε η αναλογα την περιπτωση και βλεπεις συνεχομενα εμποδια,ποτε ΜΑ ΠΟΤΕ δεν εχει προχωρησει. 8)

Τυχαιο?Δεν νομιζω :P
Άβαταρ μέλους
meinall
Δημοσιεύσεις: 675
Εγγραφή: 08 Ιουν 2010 1:47 pm

Δημοσίευση από meinall »

:))
’σχετο, ο τύπος της διαφήμισης είναι μπλιαχ! Η φωνή του κυρίως.
Ως ηθοποιός όμως μια χαρά το πάει.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Τα σπαει λεμε :))
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

^tasoulis^ έγραψε: Χορευουν μεσα σου...γυμνες ολες οι απαντησεις. :D :x

Στο ίδιο τραγούδι ο παρακάτω στίχος...

Ρώτα με ότι θες
για όσα φοβάσαι να ρωτήσεις


...ταιριάζει γάντι στη Βάσω εεεε??? :-D

Ευχαριστούμε Βάσω :x :x >:d<
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ELLI έγραψε:
^tasoulis^ έγραψε: Χορευουν μεσα σου...γυμνες ολες οι απαντησεις. :D :x

Στο ίδιο τραγούδι ο παρακάτω στίχος...

Ρώτα με ότι θες
για όσα φοβάσαι να ρωτήσεις


...ταιριάζει γάντι στη Βάσω εεεε??? :-D

Ευχαριστούμε Βάσω :x :x >:d<
Πραγματικα :-o
Βασουλιτσαααα O:-)
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Ρώτησε με αν βρήκα την άκρη
ρώτησε με αν έχω θεό
ρώτησε με αν υπάρχει κάτι
που θ' άξιζε να ζήσω η να πεθάνω γι' αυτό

http://www.youtube.com/watch?v=HjYQp9PEWs0

Λατρεύω την γλυκιά παράνοια του Αγγελάκα..

;)
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”