Οικογένειες αγγέλων

Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

ευχαριστώ πολύ πολύ...!! θα το μελετήσω!!
σμούατς :P
love is the only solution...lets start a revolution...open your heart
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Είναι στα σχέδια μου να βάλω στο σάιτ του Reikicenter πληροφορίες για τους Αγγέλους και τις ιδιότητες...Λίγο υπομονή...Χρειάζεται να έρθω σε επαφή με τον αρμόδιο στην Γερμανία, για να πάρω έγκριση ώστε να μεταφράσω τα κείμενά του.
Υπάρχει πληροφόρηση και παραπληροφόρηση...
Θα ήθελα λοιπόν να είμαι ασφαλής με αυτά που βάζω στο σάιτ.
Γι' αυτό υπομονή ε?

Μέχρι τότε, σας γράφω λίγα για τους Αγγέλους και τις ακτινες,
στοιχεία που εγώ θεωρώ ασφαλή!!!

Μιχαή, ανήκει στην πρώτη ακτίνα (μπλε)
και εκφράζει το θέλημα του Θεού, την δύναμη, την προστασία και την πίστη.

Ζοφιήλ, ανήκει στην δεύτερη ακτίνα (χρυσή)
και εφράζει την φώτιση, την σοφία, την ειρήνη

Σαμουήλ. ανήκει στην τρίτη ακτίνα (ροζ)
και εκφράζει την αγάπη, την συμπόνοια

Γαβριήλ, ανήκει στην τέταρτη ακτίνα (λευκή)
και εφράζει την καθαρότητα, την αρμονία, την ελπίδα

Ραφαήλ, ανήκει στην πέμπτη ακτίνα (σμαραγδί)
και εκφράζει την θεραπεία, την υπομονή, την μύηση, την αφοσίωση

Ουριήλ, ανήκει στην έκτη ακτίνα (ρουμπινί)
και εκφράζει την αφοσίωση, τον μυστικισμό, την υπηρεσία, την θεία χάρη.

Ζακντιήλ, ανήκει στην έβδομη ακτίνα (βιολετί)
και εκφράζει τον μετασχηματισμό, την ταπεινότητα, την συμπόνοια, την επίκληση.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΜΥΡΤΩ
Δημοσιεύσεις: 188
Εγγραφή: 05 Ιουν 2007 12:49 pm
Τοποθεσία: ΚΡΗΤΗ

Δημοσίευση από ΜΥΡΤΩ »

μπράβο ρε βασούλαααααααα :D :D
ευχαριστώ πολύ...!!
έψαχνα πολύ καιρό και δεν μπορούσα να βρω τίποτα..!!
σμουάτς!!!!
love is the only solution...lets start a revolution...open your heart
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Βάσω μου, μήπως ξέρεις κάτι για τον Βοαμιήλ.....?

:?: :?: :?:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Και καποιοι διδασκαλοι ανκουν στην ιδια ακτινα, π.χ Γαβριηλ-Σεραπις, αυτο τι σημαινει?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σωστά παρατήρησες Ελένη,

όπως και ο Ζακντιήλ με τον ΄Αγιο Γερμανό! στην βιολετί ακτίνα.

Κάθε διδάσκαλος, κάθε Αρχάγγελος έχει μια υπηρεσία.
Η ακτίνα δηλώνει την υπηρεσία.

Και δεν είναι μόνο αυτοί που ξέρουμε...Υπάρχουν πολλοί, ολόκληρος κόσμος. Στην υπηρεσία της εξέλιξης.

Η καθαρότήτα που πρεσβεύουν οι Σέραπις και Γαβριήλ είναι μία διαδρομή του δρόμου. Διαύγεια στην σκέψη, ώστε να γίνουν "διάφανες" οι πράξεις μας.

Η μετουσίιωση είναι εργασία του Α.Γερμανού και του Αρχ.Ζακντιήλ (άλλοι τον λένε Ζακχιήλ). Μετασχηματισμός των σκεπτομορφών σε φως. ΄Οτι "αρνητικό" μας δεσμεύει προς μία κατεύθυνση.

Η εργασία του Ιησού είναι η ανάληψη.
Φωτεινό σώμα, υψηλές δονήσεις, υψηλές προδιαγραφές προσωπικής ακεραιότητας

Η κάθε ακτίνα, το κάθε χρώμα έχει τις δικές του δονήσεις και είναι συμβατό με δονήσεις δικές μας. ΄Ετσι πολλοί άνθρωποι νιώθουν να "συνεργάζονται" με τον αντίστοιχο πρεσβευτή της ακτίνας, στην αρχή.
Γιατί όλοι μετά γίνονται συνεργάτες. Φίλοι. "εξαφανίζεται" η απόσταση που εμείς κρατάμε, θεωρώντας τους "ανώτερους"!!!
Η δράση είναι κοινή. Το πεδίο αλλάζει...

Βοήθησα λίγο?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Παρα πολυ.. :D
Υπαρχουν ανθρωποι που δεν ειναι συμβατοι με καμμια ακτινα?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Χα, καλή ερώτηση.

Οι "κοιμισμένοι" και οι "φοβισμένοι" δεν μπορούν να ανεβάσουν τις δονήσεις τους. ΄Ετσι δεν μπορεί να τους προσεγγίσει καμία "καθοδήγηση".
Ουσιαστικά χρειάζεται ο προσωπικός μας μετασχηματισμος, για να μπορέσουμε να έχουμε ουσιαστικη "επαφή".

΄Ομως, να ξέρεις, μας βρίσκουν...όποτε είμαστε έτοιμοι.
Το ξέρουμε και το ξέρουν.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Αλλα ΟΛΟΙ ειναι προσεγγισιμοι, ετσι ? αλλο που δεν ενδιαφερονται...
Πωπω, θα εχουν απηυδησει οι καθοδηγητες... πρεπει να τρωνε πολυ φτυσιμο :oops:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

ΝΑΙ ΤΟ ΛΕΩ ΠΑΛΙ, ΤΟ ΛΕΩ ΠΑΝΤΑ

΄Ολοι μπορούν, ΟΛΟΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!
Δεν υπάρχουν εκλεκτοί και μη εκλεκτοί στον κόσμο της δημιουργίας.

Δεν έχουν απηυδήσει....Γελάνε...με την άγνοιά μας....!!!!

Και επίσης, γελάνε με όσους νομίζουν ότι μιλάνε μαζί τους, μην έχοντας κάνει καμία δουλειά με τον εαυτό τους.

Ξέρεις, υπάρχουν πολλοί "πνευματικοί" άνθρωποι που χωρίς να έχουν καταλάβει την ΄Υπαρξη, και επειδή έχουν διαβάσει πολύ, και επειδή έχουν πάρει μυήσεις στην 3η διάσταση, θεωρούν ότι μιλάνε με κάποια "ανώτερη" οντότητα!!!!

Να ξέρετε, ότι δεν υπάρχει στον κόσμο της δημιουργίας "ανώτερος" και "κατώτερος".
Ϋπάρχουν στάδια εξέλιξης, και ο Εαυτός μας είναι μέσα σ' αυτά!
Ο Ανώτερος Εαυτός μας όμως....

Το "μικρούλη" εγώ μας, μάς χρειάζεται για την βίωση της 3ης διάστασης, αλλά μόνο γι' αυτό!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πλησιάζουν ανθρώπους που έχουν αγνότητα...
Που δεν θα γίνουν "ανώτεροι άνθρωποι", μιλώντας μαζί τους.

Πλησιάζουν ανθρώπους, που έχουν την απόλυτη ταπεινότητα...

΄Ομως πλησιάζουν και ανθρώπους που έχουν "ειδική" συμφωνία, για την συνεργασία μαζί τους...Και προσπαθούν με κάθε τρόπο να τους "αφυπνίσουν"...ή μπορεί να έχουν έρθει ήδη "αφυπνισμένοι" και προσανατολισμένοι στην εξέλιξή τους, οπότε έχουν άμεση επικοινωνία...

΄Ομως όλοι, μα όλοι οι άνθρωποι είναι "θεϊκοί", ακόμα και αν δεν το ξέρουν οι ίδιοι...Ο Ανώτερος Εαυτός μας απλά "περιμένει"....!!!!

Αναζητήστε τον!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Εδώ πρωτάκι....!
έχω απορίες........πολλές απορίες.
και επειδή έχουν πάρει μυήσεις στην 3η διάσταση
τι μυήσεις μπορεί κανείς να πάρει στην 3η διάσταση?

Και προσπαθούν με κάθε τρόπο να τους "αφυπνίσουν"...
Τί γίνεται όμως όταν δεν μπορούν να αποκωδικοποιήσουν αυτό που λαμβάνουν, από μόνοι τους?
Και πως μπορεί κάποιος να είναι σίγουρος ότι αυτό που λαμβάνει είναι από τον ανώτερο εαυτό του και δεν είναι ενα ενισχυμένο Εγώ?
Και αν κάνει κάποιος δουλειά με τον εαυτό του, αλλά δεν εννοεί να μπει στη διαδικασία να "μιλάει", σημαίνει οτι δεν παίρνει τον δρόμο προς το φως?
Οι "κοιμισμένοι" και οι "φοβισμένοι" δεν μπορούν να ανεβάσουν τις δονήσεις τους.
αν κάποιος ζει με αγάπη, με κατανόηση, συμπόνια, αλλά δεν έχει άλλου είδους επικοινωνίες....θεωρείται "κοιμισμένος" ?
και σημαίνει οτι δεν πορεύεται στο δρόμο του Θεού?
Υπαρχουν ανθρωποι που δεν ειναι συμβατοι με καμμια ακτινα?
Τις ακτίνες τις κατακτάμε μία μία.....? Υπάρχει κάποια σειρά...?
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

τι μυήσεις μπορεί κανείς να πάρει στην 3η διάσταση?
Οι μυήσεις που παίρνεις εδώ, όπως πχ. οι μυήσεις στο ρέικι…
κατά την διάρκεια των οποίων αφυπνίζονται λειτουργίες του θεϊκού ανθρώπου...είναι η επαφή με την ανώτερη δόνηση του φωτός, σαν ουσία, και όχι οραματικά...

Και πως μπορεί κάποιος να είναι σίγουρος ότι αυτό που λαμβάνει είναι από τον ανώτερο εαυτό του και δεν είναι ενα ενισχυμένο Εγώ

Πρώτα δουλειά με τον εαυτό, και να είσαι σίγουρη πως όταν γίνει η «συνάντηση» με τον Εαυτό σου, θα ξέρεις πολύ καλά τον ρόλο του «εγώ» (του χαρακτήρα σου)
Ο άνθρωπος μετά παραμένει σε απόλυτη ταπεινότητα…νιώθει τον ρόλο του, νιώθει την θεϊκότητά του, δεν τον κουνάει τίποτα από την εσωτερική υποταγή και αφοσίωση στην θεότητα, που έχει ανακαλύψει μέσα του.
Οι «επικοινωνίες» δεν είναι για να προβλέψουν τον μέλλον κανενός ανθρώπου. Δεν είναι κριτικές για κανέναν άνθρωπο. Μία βασική «διδασκαλία», στην αρχή ακόμα του δρόμου, είναι ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑΝ. Και όσο και αν σου φαίνεται αδύνατον, πίστεψέ με,ότι όταν ισορροπήσεις το γήινο με το θεϊκό, δεν θα μπορείς να κάνεις τίποτα άλλο, παρά να αγαπάς και να έχεις απέραντη κατανόηση για τις δυσκολίες των ανθρώπων, να αναγνωρίσουν την «ψευδαίσθηση» της τρίτης διάστασης.
Η ζωή μας εδώ είναι ακόμα μία δράση και δεν είναι πόνος και δυσκολία.
Βέβαια και αυτά μέσα στο «παιχνίδι» της εδώ ζωής μας είναι, αλλά σίγουρα, όταν γνωρίζεις, παραμένεις σταθερός στην πορεία που έχεις χαράξει. Και περνάς πάνω και μέσα από τα εμπόδια, που τελικά εσύ ο ίδιος θέτεις στον δρόμο σου, με στόχο την ενότητα και την δράση της θεότητας μεσα από εσένα, ακόμα και εδώ στην 3η διάσταση. Ο ρόλος του σώματος αυτός ακριβώς είναι. Χρειάζεται και το εγώ, γιατί αλλιώς δεν θα υπήρχε δυνατότητα στο Πνεύμα να εκδηλωθεί εδώ. ΄Ομως η βασική διαδρομή του εγώ μας είναι να γίνει Εαυτός, όπου σ' αυτόν εμπεριέχεται και η θεότητα.
Και έτσι γνωρίζεις ότι δεν σου "μιλάει" το εγώ. Αναγνωρίζεται πια, αφού έχεις ενωθεί με την αγνότητα! Αναγνωρίζεις πια κάθε μικρό ή μεγάλο εμπόδιο που προέρχεται μόνο από το "εγώ".
Γιατί, όπως σας έχω πει, πάντα εδώ στην τρίτη διάσταση, έχει έναν δυνατό ρόλο, ή μάλλον εμείς του έχουμε επιτρέψει να έχει...Και αυτή είναι όλη η ουσία της 3ης διάστασης.
Μην ξεχνάς πως ακόμα και στον Ιησού που είχε αντίληψη ξεκάθαρη, ήρθαν στιγμές που το εγώ του κυριάρχησε έστω και για μερικά δευτερόλεπτα...!!!! Γι' αυτό και υπάρχει απέραντη κατανόηση και βοήθεια από όλες τις πνευματικές διαστάσεις!!!! Γνωρίζουν πολύ καλά τι συμβαίνει, το μόνο που δεν μπορούμε μεταξύ μας να ισορροπήσουμε, είναι ο χρόνος!!!

αν κάποιος ζει με αγάπη, με κατανόηση, συμπόνια, αλλά δεν έχει άλλου είδους επικοινωνίες....θεωρείται "κοιμισμένος" ?
και σημαίνει οτι δεν πορεύεται στο δρόμο του Θεού?
Δυστυχώς Πέννη μου ναι!
Ο δρόμος του Θεού, είναι ένα ακόμα πρότυπο από την θρησκεία μας.
Δεν υπάρχει άλλος δρόμος, εκτός από αυτόν της θεότητας.
Ακόμα και αν δεν το αντιλαμβάνεται κανείς, θεωρώντας δρόμο του θεού μόνο την καλοσύνη, που αυτό είναι ένα θρησκευτικό πρότυπο, έχει να κάνει με όσα η θρησκεία μας έχει πει για τον «φόβο του Θεού»!!! Ο Θεός θα μας κρίνει όταν έρθει η ώρα. Κανείς δεν θα μας κρίνει, γιατί η θεότητα εμπεριέχει τα πάντα, όλα είναι θεότητα, άρα δεν υπάρχει κάτι έξω από εμάς που θα κρίνει τις πράξεις μας, σαν ενσάρκωση.
Ο «δρόμος του Θεού», είναι απλά ο δρόμος προς την ένωση με τον Ανώτερο Εαυτό μας, που όταν γίνει, δεν διαχωρίζεσαι από ότι περιέχεται στην θεότητα. Και αυτό σημαίνει ότι τα εμπεριέχεις όλα και όλα εμπεριέχονται σε σένα.

Ο δρόμος μας προς τον Ανώτερο Εαυτό μας και την ένωσή μας μαζί του, περιέχει μόνο θεϊκές ποιότητες, που σε κάνουν να βιώνεις κάθε λεπτό την ενότητα με όλη την δημιουργία.
΄Οσο κι αν είσαι ελεήμων ή φιλεύσπλαχνος, αν δεν προσανατολιστείς προς τον θεϊκό Εαυτό σου, πάντα θα υπάρχουν «κενά» στην εξέλιξή σου.
Η αφοσίωση στον δρόμο της ανώτερης δόνησης περιέχει «γνώση» του Εαυτού.
Αλλιώς η καλοσύνη είναι απλά το αντίθετο της κακίας. Χωρίς να βιώσεις την θεότήτα όμως, η καλοσύνη θα έχει πάντα όρια!!!
Και θα πάψει να υφίσταται, αν κάποιος σε βλάψει…
Τις ακτίνες τις κατακτάμε μία μία.....? Υπάρχει κάποια σειρά...?
Η κάθε ακτίνα έχει και μια υπηρεσία. Που αντιστοιχει στην δική σου δόνηση, στο δικό σου ψυχογράφημα και είναι συμβατή με την δική σου διαδρομή.
΄’λλος φτάνει στην ένωση μέσα από την καθαρότητα, άλλος μέσα από την θεραπεία, άλλος μέσα από την γνώση, άλλος μέσα από την εμπιστοσύνη κλπ.
Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι αφήνει τα άλλα πεδία εκτός διεργασίας.
΄Ολες οι ακτίνες έχουν σαν κύριο μήνυμα την «θεία Χάρη».
΄Ετσι για να την λάβεις, εργάζεσαι με το σχέδιό σου.

Εμένα, π.χ. το σχέδιο μου είναι η «ανάληψη»!!!
Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι δεν εργάζομαι με όλες τις ακτίνες για να ολοκληρώσω το σχέδιό μου. Αυτή είναι και η υπηρεσία μας, σαν ψυχές.
Δεν θα μπορούσα να αγγίξω καν το θέμα της «ανάληψης», αν δεν είχα δουλέψει με την καθαρότητα, αν δεν είχα δουλέψει με την γνώση, με την θεραπεία, με την αφοσίωση, με την ταπεινότητα.
΄Αρα βλέπεις ότι δεν απομονώνουμε κάποια ανώτερη δόνηση. Εργαζόμαστε όμως προς την κατεύθυνση του στόχου, εκμεταλλευόμενοι τα «μηνύματα» όλων των ακτίνων.



Και αν κάνει κάποιος δουλειά με τον εαυτό του, αλλά δεν εννοεί να μπει στη διαδικασία να "μιλάει", σημαίνει οτι δεν παίρνει τον δρόμο προς το φως?
Μα τι σημαίνει «να μιλάει»??
Τι σημαίνει για σένα?
΄Ετσι κι αλλιώς η καθοδήγηση από τον Ανώτερο Εαυτό μας, μας φέρνει μηνύματα με στόχο την εξέλιξη…μέσα από δράση και όχι μόνο αντίδραση.
Το να μιλάει κανείς ή να μην μιλάει, είναι απλά η απόφασή του να εμπιστευθεί τα αόρατα πεδία. ΄Όταν οι θεϊκές ποιότητες κατακλύσουν την ζωή του, τότε η «επικοινωνία» είναι απλά θέμα διαδικαστικό. Ο «εσωτερικός» δάσκαλος έρχεται σαν φως στην ζωή μας, να φωτίσει κάθε μικρό ή μεγάλο «σκοτάδι»! Με όσες επιβεβαιώσεις…

Η «επικοινωνία», δεν αφορά μόνο την δική μας διαδρομή. Η σοφία των λόγων και των εξηγήσεων βρίσκει βιωματική εφαρμογή στην ζωή όλων των ανθρώπων.
Από εκεί και μετά μπορείς με μια λέξη να απαλύνεις την «ψευδαίσθηση» της ύλης και να βοηθήσεις τους άλλους ανθρώπους να ανακαλύψουν, να ψάξουν, να βρουν…
Από εκεί και πέρα δεν υπάρχει «μυστήριο» πια για την ζωή, αλλά υπάρχει μόνο επίγνωση.


Δεν ξέρω αν σε βοήθησα, ή σε μπέρδεψα.
Αλλά σου εξιστορώ βιωματικές αλήθειες και όχι απλά γνώση που έχει προέρθει μόνο από διάβασμα.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eleni
Δημοσιεύσεις: 357
Εγγραφή: 30 Απρ 2007 5:16 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από eleni »

Αλλιώς η καλοσύνη είναι απλά το αντίθετο της κακίας. Χωρίς να βιώσεις την θεότήτα όμως, η καλοσύνη θα έχει πάντα όρια!!!
Και θα πάψει να υφίσταται, αν κάποιος σε βλάψει
Πολυ σωστο αυτο.


Βασω, διαβαζα τυχαια ενα σαϊτ προσφατα για τον Κεβιν Κορ... οπου ελεγε : Ο Κεβιν Κ. ειναι μερος της συνειδητοτητας που ονομαζουμε Αρχάγγελο Ζοφιήλ.

Εννοει οτι ανηκει στην ακτινα του με απλα λογια ... η κατι αλλο?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτό, μικρούλα μου σημαίνει ότι η συνειδητότητά του Κέβιν έχει μέρος από τις ενέργειες του Αρχ. Ζοφιήλ.

Οι πνευματικές οντότητες μπορούν να διοχετεύουν δικές τους ενέργειες σε ενσαρκωμένους και να έρχονται έτσι σε εκδήλωση στην 3η διάσταση, δρώντας μέσα από αυτούς.
Χρειάζεται απόλυτη συνεργασία όμως. Δεν γίνεται αυτό ερήμην του ανθρώπου.

΄Οταν γίνει αυτό, οι άνθρωποι έχουν "ομοιότητα" με την αντίστοιχη οντότητα.

Τον Κέβιν τον γνώρισα προσωπικά, τον Απρίλιο, σ' ένα σεμινάριο.

Διαπίστωσα αμέσως την διαφορετική δόνηση, μόνο δεν ήξερα ότι είναι του Ζοφιήλ.
Δεν είμαι εύκολη "μαθήτρια" πια. ΄Οσα γνωρίζω, φέρνουν πολλές φορές σε δύσκολη θέση τους διδάσκοντες.
Με τον Κέβιν υπήρχε "ταύτιση" σε αυτά που γνωρίζουμε σαν αλήθεια.
΄Εχει βαθιά σοφία, πράγμα σπάνιο για γήινο δάσκαλο.
Δεν υπήρχε καμία ερώτηση, που δεν μπορούσε να απαντήσει, όπως συμβαίνει συνήθως.
Για μένα αυτό ήταν ξεκάθαρο, ότι ο άνθρωπος αυτός καθοδηγείται από πνευματική οντότητα.
Οι γνώσεις των ανθρώπων που δέχονται ενέργειες από πνευματικές οντότητες είναι υπερβατικές.

Μπορεις να καταλάβεις την διοχέτευση ενεργειών σε κάποιον άνθρωπο?
Γίνεται με δυνατή δόνηση, που είναι αισθητή και στο φυσικό σώμα. Νιώθεις την συνειδητότητα του δότη σαν ένα μαζί σου και μπορείς να αποκωδικοποιείς τα "μηνύματα" που λαμβάνεις.
Παρ' όλα αυτά, για να μην γίνει παρεξήγηση, ο άνθρωπος λειτουργει΄με την δική του συνειδητότητα στην καθημερινή του ζωή, αλλά η δράση του εμπεριέχει τις ποιότητες της "ανώτερης" συνειδητότητας, με την οποία έχει συνδεθεί.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”