Με ωροσκόπο Αιγόκερο (στην Κατερίνα με αγάπη)

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Με ωροσκόπο Αιγόκερο (στην Κατερίνα με αγάπη)

Δημοσίευση από Ichor »

Η πνευματική ερμηνεία του Ωροσκόπου Αιγόκερου

«Το σύμβολο του του ωροσκόπου σας είναι η κατσίκα, ένα ζώο που ψάχνει το υψηλότερο σημείο σε ένα βουνό. Το σύμβολο ενσωματώνει επίσης την ουρά ενός ψαριού, υπονοώντας ότι οι ρίζες σας είναι κάπως στο νερό. Το μέρος του σώματος που σχετίζεται με αυτό το σύμβολο είναι το γόνατο. Δύο εικόνες έρχονται στο μυαλό: είστε απασχολημένοι στην φιλοδοξία σας να ανέβετε επαγγελματικά, επιδιώκοντας το μεγαλύτερο στάδιο. Ακόμα είστε σε θέση να βουτήξετε στο νερό και να χρησιμοποιήσετε τα εύκαμπτα γόνατά ώστε να κινηθείτε μέσα σε αυτό. Η αντίθεση της υλικής ανοδικής προόδου και η προς τα κάτω μετακίνηση στο συναισθηματικό τομέα είναι εντυπωσιακή. Και οι δύο συσχετίζονται με τους υλικούς όρους της διαβίωσης του ανθρώπου.
Η πνευματική σας πορεία βρίσκει τον συνδυασμό αυτών των δυνάμεων, και το υλικό επίπεδο παρέχει τον καταλύτη για την πνευματική σας ανάπτυξή. Η μονόπλευρη υλική φιλοδοξία δεν μπορεί να σας ανυψώσει σε ένα υψηλότερο πνευματικό επίπεδο άλλα η μονόπλευρη συναισθηματική ζωή μπορεί να σας ικανοποιήσει εντελώς. Μαζί διαμορφώνουν το ίδρυμα από το οποίο προκύπτει όλη η μελλοντική πρόοδος. Από αυτήν την σύνθεση μπορείτε είτε να γυρίσετε στη φωλιά σας είτε στην ανοδικά κινούμενη πνευματική πορεία σας.
Το χαρακτηριστικό γνώρισμα αυτού του ζωδίου είναι η ευφυής δραστηριότητα. Κατά συνέπεια είναι σημαντικό για σας να δώσετε προσοχή σε οτιδήποτε θέματα μελετάτε και να πάτε πέρα από τα γεγονότα ώστε να διακρίνετε τη θεωρία που κυβερνά τα ενδιαφέροντά σας. Τελικά θα είσαστε σε θέση να χρησιμοποιήσει τις ικανότητές σας για να προσδιορίσει τις πολλαπλάσιες λύσεις στα προβλήματα σας. Κατόπιν μπορείτε να ασκήσετε την πνευματική διάκριση για να προσδιορίσετε τη λύση που καλύτερα ταιριάζει στην εκάστοτε κατάσταση. Κάτω από την επιθυμία να βρεθεί μία εφαρμόσιμη λύση βρίσκεται η επιθυμία του να βρεθεί η λύση αρμονικά.
Η ικανότητα να γονατίζει αντιστοιχεί στη δυνατότητά σας να ανεβείτε και να εξελιχθείτε. Οι ιστορίες των προσκυνητών που βρίσκονται στο τελευταίο μέρος του ταξιδιού τους συρόμενοι στα γόνατά τους ως σημάδι της ταπεινότητας πριν από το μεγαλείο του θείου. Μπορείτε να θελήσετε να μάθετε την ταπεινότητα
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Katerina
Δημοσιεύσεις: 157
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 12:43 am

Δημοσίευση από Katerina »

ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ, ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΜΟΥ ΒΡΗΚΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΩΡΟΣΚΟΠΟ ΜΟΥ...ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΑΠΟ ΠΟΤΕ ΕΧΩ ΝΑ ΜΠΩ ΠΟΥ ΤΩΡΑ ΤΟ ΕΙΔΑ.... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

ΣΈΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ...ΜΜΜΜΜΜΜΜΑΑΑΑΑΑΚΚΚΚΚΚΚΚΙΙΙΙΙΙΑΑΑΑ :lol: :lol: :lol: :lol:
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Με πολύ πολύ αγάπη κοριτσάρα μου..........!

Καταλαβαίνω καρδούλα μου τις προτεραιότητες....! :) :) :wink: :wink:

φιλάκιααααααααααααααα
αγκαλίτσααααααααα
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 2”