Σαμανικες Πετρες

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Γιάννη πριν μερικούς μήνες που είχα πάει εγώ πάντως είχε :-?
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Πέτρες; ’ρα πρέπει να έφερε. Σ ευχαριστώ θα πάω μέσα στη βδομάδα.
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Αμαλία »

Ναι ναι, σαμανικές πέτρες.. τουλάχιστον έτσι μου φάνηκαν, δεν είχα δει καμία ταμπελίτσα. Πάρε κανένα τηλεφωνάκι πριν να μην πηγαίνεις τσάμπα :-D @};-
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Βασίλη είναι το κάτι άλλο. Αξίζει να την έχει κανεις στο σπίτι του. Πρέπει όμως να είναι πανάκριβη.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Γιάννης έγραψε:Επειή δεν κατάλαβα που μπορεί κανείς να βρει αυτές τις πέτρες, θα σας παρακαλούσα να γράψετε τη διεύθυνση. Λείπουν από τη συλλογή μου και συγρόνως κι από μένα.
Ριξε και μια ματια στο ebay θα βρεις απιστευτη ποικιλια και σε πολυ καλες τιμες,εκτος αν θες αμεση επαφη πριν αγορασεις κρυσταλα κτλ.
Καλος ο αλμπαντακης αλλα να με συγχωρατε γενικα εδω ελλαδα μας κλεβουν..τουλαχιστον διπλασιες τιμες εγω ειδα. :?

Δεν χανεις τιποτα να ριξεις μια ματια..
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll? ... 0481140929
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

Τάσο, φθηνές πέτρες μπορείς να βρεις σε μαγαζιά που δεν το περιμένεις. Αλλά πρέπει να είσαι βέβαιος ότι είναι αυτό που αναγράφουν, ότι δεν είναι βαμμένες, στη χειρότερη κολλημένες ή και τεχνητές...
Δεν αναφέρομαι στο Ebay - δε γνωρίζω την ποιότητά τους αφού δεν αγόρασα ποτέ από εκεί. Πάλι όμως δεν έρχεσαι σε γνωριμία με την πέτρα προτού την αγοράσεις... :-?
Το μαγαζί του Αλμπανάκη, έχει ποιότητα, δεν είναι τυχαίο ότι οι κρυσταλλοθεραπευτές ψωνίζουν από αυτόν. ;)
Το Ρόδο της Ερήμου για παράδειγμα, το Leroy Merlin το πουλάει με το κιλό, μια μεγαλούτσικη πέτρα δε στοιχίζει παραπάνω από 5-6 ευρώ. Πήρα μία από εκεί, αλλά είναι κάτι που δεν το συγχέεις με κάποιο άλλο.

@};-
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αυτό λέω κι εγώ...

να πληρώσω κάτι παραπάνω με την βεβαιότητα για την ποιότητά του...

όχι αυτήν την ποιότητα που δημιουργεί η διαφημιστική υποστήριξη, αλλά η ποιότητα που εκπέμπει ο άνθρωπος που εμπόρευεται αντικείμενα της επιστημονικής του κατάρτισης...

Στο φεστιβάλ πούλησαν σε μια φιλη έναν κρύσταλλο, ότι ήταν λάπις λάζουλις, αλλά φαινόταν από μίλια ότι δεν ήταν, ακόμα και σε έναν αδαή σαν και εμένα.

Ρώτησα την Ιωάννα που ήταν δίπλα μου, αν αυτό ήταν λάπις λάζουλις και μου είπε ότι ήταν ένας συνηθισμένος αχάτης. Ο αχάτης είναι βέβαια πολύ πιο φθηνός από τον λάπις λάζουλις!! :-( :-( :-( :-( :-(

Φυσικά, το κορίτσι τον πήγε πίσω...Και φυσικά τον πήραν πίσω, με συνοπτικές διαδικασίες, ζητώντας συγνώμη..."συγνώμη, δεν ήξερα"...


@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Παιδια εδω στο νησι βρισκεις και στα τουριστικα αλλα αμα εχεις ερθεις σε επαφη με μαγαζια σαν του Αλμπαντακη καταλαβαινεις απο χιλιομετρα οτι ειναι συνθετικες..
Συμφωνω λοιπον οτι καλυτερα να απευθυνομαστε σε καταλληλα μαγαζια εστω και αν πληρωσουμε κατι παραπανω.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Γιάννη δυστυχώς δεν έτυχε ακόμα να πάω στον Αλμπαντάκι στην αθήνα,αλλά για να το λές πρέπει να είναι φοβερή η σπηλιά :x

δεν με πρίζεις καθόλου μην αγχώνεσαι

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Έχει δίκιο ο Τασούλης. Οι τιμές στη χώρα μας είναι πολλαπλάσιες από αυτές στο εξωτερικό. Το θέμα όμως είναι ότι πρέπει να προηγηθεί προσωπική επαφή με τον λίθο πριν τον αγοράσεις. Εξ άλλου δεν διαλέγεις εσύ τον λίθο. Αυτός σε διαλέγει.
Ιωάννα όταν πάω, θα ρωτήσω τιμή και θα ανεβάσω και φωτό.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Και εγώ αύτο ξέρω οτι σε διαλέγουν ,στην αρχή δεν το καταλάβαινα με ποιόν τρόπο αλλά μετά οταν άρχισα να δουλέυω μαζί οτυς εντατικά τα κατάλαβα ολα :x :x :x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:Γιάννη δυστυχώς δεν έτυχε ακόμα να πάω στον Αλμπαντάκι στην αθήνα,αλλά για να το λές πρέπει να είναι φοβερή η σπηλιά :x

δεν με πρίζεις καθόλου μην αγχώνεσαι

@};- @};- @};- @};-
Ιωαννάκι γιατί δεν επισκέπτεσαι τον Αλμπαντάκη εδώ στη Θεσσαλονίκη???? :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Μα τον επισκέφτηκε .. :D
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Α,οκ!!! :-D :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Δωράκι μου εννοείτε οτι πήγα,2 ώρες χάζεβα και φυσικά πήρα και μερικά κρυσταλλάκια :x δεν άντεξα στον πειρασμό :D :D :D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”