Σαμανικες Πετρες

Μια άλλη ζωή...
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Ναι Ιωαννάκι!! Εγώ πάλι τα νιώθω σαν δύο μικρά μωρά που τρελαίνονται για αγκαλίτσες!! Οταν τα κρατάω και τα δύο μαζί, δονούνται σαν να μου λένε ευχαριστώ!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

μμμμμ σιγουρα τουσ αρεσει....κρατασ το θυλικο στο αριστερο χερι και στο δεξι το αρσενικο.

α στο καλο δεν μπορω να βρω πουθενα πληροφοριεσ για αυτεσ τησ πετρεσ...

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΞΙΣΟΡΡΟΠΗΣΗΣ ΜΕ ΣΑΜΑΝΙΚΕΣ ΠΕΤΡΕΣ.

1)Τοποθετιστε το ενα μοκι θυλικο ,στους αυχενικους σπονδυλους σταθερο και με το αλλο ,το αρσενικο, ξεκινωντας απο τον κοκκυγα καντε απαλες και αργες περιστροφες γυρω απο καθε σπονδυλο,ανεβαινοντας σταδιακα προς τα πανω μεχρι τον αυχενα.Επαναλαβετε την κινηση αυτη 3 φορες.

2)Τοποθετηστε στην αρχη και το τελος της σπονδυλικης στηλης απο ενα μοκι ,βαλτε πανω τις παλαμες σας και νιωστε την εξισορροπηση της ενεργειας που γινεται.

3)Με τον δεκτη ξαπλωμενο ανασκελα βαλτε ενα μοκι πισω στον αυχενα και το αλλο αναμεσα στα γονατα.Αυτην τη θεση μπορειτε να την αξιοποιησετε για εξισορροπηση η για βαση οποιασδηποτε αλλης τεχνικης καρυσταλλοθεραπειας.

4)Για τους μεσημβρινους ,βαλτε τη θυλικη γιν σαμανικη πετρα στο χερι του δεκτη και την αρσενικη γιανγκ κινηθειτε απο το τελος ως την αρχη του μεσημβρινου για να ξεμπλοκαρει η ροη του τσι.Αυτη η τεχνικη εχει ισχυροτερα αποτελεσματα αν ανοιξετε το ποδι η το χερι του δεκτη στο υψος-θεση που δουλευεται ο μεσημβρινος.

5)Στο μπλοκαρισμενο σημειο του μεσημβρινου τοποθετηστε απο ενα μοκι στην αρχη και το τελος του πονου.Αν θελετε να κινησετε την ενεργεια ,τοποθετηστε ενα μοκι στην αρχη και ενα στο τελος του μεσημβρινου.Μπορειτε να ενισχυσετε τη δυναμη των μοκι με εναν κρυσταλλο διπλης αιχμης που θα τοποθετηθει στη μεση του μεσημβρινου για να δωσει ωθηση στο τσι πανω και κατω η με μια κρυσταλλινη ραβδο της οποιας την αιχμη κινειτε σε ολη τη διαδρομη του μεσημβρινου αργα πανω-κατω.
Γενικα στις θεραπειες ,οποια τεχνικη και αν ακολουθειτε ,δωστε στον δεκτη να κραταει μοκι ,γιατι απορροφουν τη δυσαρμονια που εκ των πραγματων καλειται να βγει στην επιφανεια.


SHAKILA ΙΩΑΝΝΑ ΜΠΡΑΤΗ

Απο το βιβλιο << Κρυσταλλοι οι δασκαλοι του φωτος >>
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ευχαριστούμε Ιωαννάκι!!! >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

:* :* :* >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Τοποθετιστε το ενα μοκι θυλικο
Ιωάννα, τα μόκι ειναι σαμανικές πέτρες?

Έχει πάρει μια φίλη μου αυτό το βιβλίο που αναφέρεις και αναρωτιόμασταν τι ήταν τα μόκι και κάτι άλλο ...μπότζι νομίζω, δεν είμαι σίγουρη!
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μόκι είναι η σαμανικές πέτρες ναι αλλά ούτε και έγω δεν καταλάβα γιάτι τις λέει έτσι,προφάνος μπορέι να είναι μια ονομάσια τους.

@};- @};- @};- >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Επειή δεν κατάλαβα που μπορεί κανείς να βρει αυτές τις πέτρες, θα σας παρακαλούσα να γράψετε τη διεύθυνση. Λείπουν από τη συλλογή μου και συγρόνως κι από μένα.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Γιάννη αν θέλεις να βρείς σαμανικές πέτρες θα πρέπει να ψάξεις σε καταστήματα που πουλάνε κρυστάλλους,έγω εδώ στην θεσσαλόνικη δυσκολεύτικα πολύ να τις βρώ,πιστέυω οτι στον Αλμπαντάκι μπορεί να βρείς. σε ποιά πολή μένεις καταρχάς :-?

@};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Ιωάννα σε χαιρετώ. Αθήνα μένω, δυστυχώς ο Αλμπαντάκης δεν έχει. Θα ψάξω βέβαια και σε άλλα καταστήματα στην Περικλέους. Αν δεν βρω θα δω μήπως μπορέσω να προμηθευτώ από το εξωτερικό.
Σευχαριστώ για την άμεση απάντηση.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Γιάννη μου στο κατάστημα που άνοιξε εδώ στην θεσσαλονίκη ο Αλμπαντάκις εγώ είδα οτι έχει σαμανίκες πέτρες και τις πουλάει με το κιλό,δηλ,240 εύρω το κιλό αν θυμάμαι καλά.
εγώ ένα ζευγάρι σαμανικές πέτρες που έχω ,δηλ,αρσενικό και θιλυκό τα αγώρασα 40 ευρώ.αν το θέλεις πολύ και ψάξεις σίγουρα θα βρείς.

@};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Ώστε άνοιξε και στη Σαλονίκη. Για να έχει εκεί λοιπόν πρέπει να έχει κι εδώ. Πάντως πριν κάνα μήνα δεν είχε. Θα ξαναπεράσω μια βόλτα.
Σ ευχαριστώ Ιωάννα μου, νάσαι καλά.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

@};- @};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Γιάννης
Δημοσιεύσεις: 13
Εγγραφή: 13 Απρ 2010 6:34 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Γιάννης »

Μιας που μιλάμε για Αλμπαντάκη, έχει στη βιτρίνα μια σπηλιά αμέθυστου που μόλις τη βλέπεις σου κόβεται η ανάσα. Αν έχεις έρθει στο κατάστημα στην Αθήνα, μπορεί να την έχεις δει. Είναι γύρω στο 1 μέτρο ύψος μπορεί και περισσότερο και 50 πόντους πλάτος. Χωράει ένα μικρό παιδί μέσα. Η ενέργειά της δε, είναι άλλο πράγμα. Αν πας κοντά νοιώθεις ένα τρέμουλο σε όλο σου το σώμα. Όταν πάω θα την φωτογραφήσω να την δεις.
Αρκετά σε έπρηξα. Καλή σου νύχτα.
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Έχω δει και εγώ μια τέτοια σπηλιά σε ένα μαγαζί εδώ στην Θεσσαλονίκη.. μόλις πήγα και την άγγιξα, τραντάχτηκα για τα καλά.. :x :D
Πολέμα και Οραματίσου

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”