ΒΟΡΕΙΟΣ ΚΑΙ ΝΟΤΙΟΣ ΔΕΣΜΟΣ - ΚΑΡΜΙΚΗ ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ

Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Μα γιατι;;;; εχω πραγματικα αυτη την απορια χρονια τωρα :D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Κι εγω θελω ντοματουλα!!! :D :D :D

γμτ τον ερμη τον αναδρομο δεν πιστευω σε τιποτα απο αυτα... :-D
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Λιάκο, για τις ντομάτες ξέχνα το! ξέρεις πόσο κάνει η ντομάτα την σήμερον ημέραν εν μέσω χειμώνος? Κανενα κρεμμύδι και πολύ πάει..... :*
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ηλία μου αυτό το αντιγράφω από την αρχή αυτού του τόπικ.
Η αστρολογία είναι ένα διάβασμα της προσωπικότητας, μια αρχική ένδειξη να ανακαλύψεις τα εμπόδια στην διαδρομή σου, να νιώσεις τα χαρίσματά σου και τις τάσεις σου, μέσα στο φυσικό πεδίο, που ολοκληρώνεις τον κύκλο της ενσάρκωσής σου...

Η ανάπτυξή μας δεν περιορίζεται όμως στο φυσικό πεδίο και αυτό είναι ένας στόχος, που δεν μπορεί να καταγραφεί στις πλανητικές θέσεις ενός συστήματος που καλείσαι να "ξεπεράσεις"...

Το ηλιακό μας σύστημα διέπεται από τις τάσεις και τις θέσεις των πλανητών μας, όμως ο Εαυτός μας δεν ανήκει μόνο σ' αυτό το ηλιακό σύστημα και η ανάπτυξη περιλαμβάνει και άλλα πεδία εκδήλωσης...

΄Ετσι μέσα από την αστρολογία μπορείς να βιώσεις την απεραντοσύνη σου και να βρεις την θέση σου στο θεϊκό οργανισμό, που δεν αφορά μόνο την φυσική σου ζωή, αλλά την αιώνια...

Ποτέ δεν υπήρξα υποστηριχτής της αναζήτησης του μέλλοντος στην φυσική μου ζωή, γιατί γνωρίζω περισσότερα από ότι το ίδιο το μέλλον μου...

Και για να τελειώσω, σίγουρα μια πανσέληνος φέρνει κάποια συμπτώματα που έχουν να κάνουν με την ενεργειακή μας δομή μέσα στον γαλαξία μας...Αν αυτή η δομή αναπτυχθεί πέρα από τον γαλαξία μας, η πανσέληνος θα είναι ένα απλό φαινόμενο, χωρίς εσωτερικές επιδράσεις στον Εαυτο μας!

Σημασία έχει με πιο "τηλεσκόπιο" ατενίζεις την πανσέληνο...

@};- @};-


Οι ισχυρές συναισθηματικές δονήσεις που προσφέρουν απλόχερα οι καρμικές σχέσεις είναι διδακτικά μαθήματα και για τους δυο συντρόφους. Ο ένας μπορεί να γίνει για τον άλλον ο δάσκαλος μέσα από τη δική του ασυνείδητη γνώση και αυτοπεποίθηση σε αυτό που κατέχει καλά. Εκεί δηλαδή που ο ένας σύντροφος δεν τα καταφέρνει τόσο καλά στη ζωή του {Βόρειος Δεσμός} αλλά που θα πρέπει απαραίτητα να προσπαθήσει για να βελτιωθεί, ο άλλος έχει έμφυτη άνεση από τις ασυνείδητες αναμνήσεις του και δυνατότητές του {Νότιος Δεσμός} για να του ανοίξει τον δρόμο.
Αναγνωρίστε τα μηνύματα που σας δίνει το άτομο που ο Βόρειος Δεσμός του συναντά τον Νότιο τον δικό σας και αντίστροφα όταν ο Νότιος δικός του συναντά τον Βόρειο δικό σας. Αυτή η σχέση έτσι και αλλοιώς είναι αμφίδρομη.
Πάνω από όλα ξεχωρίζει γιατί έχει μια ψυχοθεραπευτική δυναμική. Για αυτό τον λόγο εξάλλου χρειάζεται να μειώσετε τις αντιστάσεις σας και να ελέγξετε τις εγωϊστικές σας τάσεις που σας κάνουν να αντιστέκεστε σε αυτά που μπορεί να σας μάθει. Πως να μη συμβεί εξάλλου αυτό αφού είναι μοιραίο να μπορεί να σας συμπληρώσει τις αδυναμίες και τις ανεπάρκιες γνωρίζοντας τις δικές του δυνατότητες από τον εμπειρία του παρελθόντος. Πονάει βέβαια το ότι κάποιος άλλος τα καταφέρνει καλύτερα από εσάς σε τομείς της ζωής που νοιώθετε λιγότερη αυτοπεποίθηση. ΄Οταν όμως σταματήσετε να το βλέπετε έτσι κατανοώντας πως μπορεί και ο άλλος να πάρει πολλά από την δική σας εξοικείωση και ασυνείδητη γνώση σε τομείς που ξέρετε καλά από τα παλιά τότε θα αρχίσετε να οφελείστε από αυτή την καρμική συμπόρευση. Πως λοιπόν ένας τέτοιος ερωτικός δεσμός να μην έχει δύναμη και αντοχή στα δύσκολα. Πως να σταματήσει εύκολα μια τέτοια ερωτική ή φιλική ακόμα σχέση χωρίς να σιγοκαίει πάντα η φλόγα της έλξης για τον άνθρωπο αυτό που τόσα μας έδωσε και του δώσαμε σε ένα συγκεκριμένο κύκλο της ζωής μας.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Vasoula την 28 Φεβ 2009 11:49 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Πάρε μια αγκαλια μωρε !!!μεχρι κι ο Ταξιαρχης με το χαμογελο μου ολοκληρος ταρακουνήθηκε.
Μη με ρωτησεις γιατι ....ξερεις και ξέρω....χωρις να ξερω !!! ^:)^ ^:)^ :x :*
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος galazia_sfaira την 28 Φεβ 2009 11:58 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Πειράζει που θεωρώ ότι η θέση των πλανητων δεν μπορεί να επηρεάσει την πορεία μου και τη ζωή μου;; (εκτός αν κάποιος πλανήτης αποφασίσει να συγκρουστεί με τη γη :)) )

Μπορω να δεχτω ότι η θέση μας στο σύμπαν σίγουρα μας επηρεάζει σε πολλά επίπεδα σε πλανητικό επίπεδο και κλιματολογικό και τα λοιπά.. αλλα δεν μπορω να δεχτω σαν Ηλίας ότι επειδή κάποιος στο παρελθόν αποφάσισε να πεί τον δευτερο πλανήτη απο τον ήλιο αφροδίτη ότι αυτός ο πλανήτης θα επηρεάσει την σεξουαλική μου ζωή ή τα προσωπικά μου...

τελος πάντων....

Αυτά είναι η δική μου άποψη.. και φυσικά σεβομαι και τις απόψεις όλων όσων πιστεύουν σε αυτά και μελετουν τα άστρα και τους χάρτες για να δουν τη ζωή τους και πως θα επηρεαστεί απο τους πλανητες....

Βασουλα Ευχαριστω πολύ... :*
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Καλημέρα,

Ελισαβετ
σου ειχα υποσχεθει χθες καποιες απαντησεις σχετικα με το ωροσκοπιο σου και των μελων της οικογενειας σου
Αν συνεχιζεις να το θελεις, πες μου και θα σου τις γραψω
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27460
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Η αστρολογία είναι μια επιστήμη δύσκολη και αχανής.
Συνδιάζει μαθηματικά, φυσική, αστρονομία και πολλά άλλα.
Δήλωσα ήδη ότι δεν γνωρίζω την επιστήμη χωρίς αυτό να μειώνει τον σεβασμό μου προς αυτήν.

Δυστυχώς (όπως και σε πολλά άλλα) η εφαρμογή της στην κοινωνία μας έχει λάβει διαστάσεις <κατινιάς>.
Οι <γνώστες> βρίσκουν την ευκαιρία να εκμεταλλευτούν την άγνοια των ανθρώπων και να τους χειριστούν ανάλογα.
Αντλούν πλασματική δύναμη από την αίσθηση ότι γνωρίζουν το μέλλον και τις προδιαγραφές της ζωής, ξεχνώντας την αληθινή δύναμη του ανθρώπου και την ικανότητά του να ορίσει την ζωή του.
Αντιμετωπίζουν την αγνότητα με έπαρση τοποθετώντας εαυτούς στο βάθρο του δασκάλου.
Ξεχνούν ότι πέρα από τους χάρτες και την στείρα γνώση υπάρχει η ψυχή, το συναίσθημα και το αίσθημα. Υπάρχει η επιλογή και η εξέλιξη.
Όλες οι επιστήμες που έχουν να κάνουν άμεσα με τον άνθρωπο ξεφεύγουν από την πορεία τους και δυστυχώς την ευθύνη φέρουν τα ΕΓΩ των ανθρώπων που εξασκούν τον κάθε τομέα.

Βρίσκομαι στην πορεία της αυτογνωσίας και δεν πρόκειται να επιτρέψω σε κανέναν να χειριστεί την αλήθεια μου.
Δεν πιστεύω σε δασκάλους αλλά σε συνοδοιπόρους και οδηγητές.

Ναι, Έμυ προχώρα
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Elisavet έγραψε: Οι <γνώστες> βρίσκουν την ευκαιρία να εκμεταλλευτούν την άγνοια των ανθρώπων και να τους χειριστούν ανάλογα.
Αντλούν πλασματική δύναμη από την αίσθηση ότι γνωρίζουν το μέλλον και τις προδιαγραφές της ζωής, ξεχνώντας την αληθινή δύναμη του ανθρώπου και την ικανότητά του να ορίσει την ζωή του.
η ψυχή, το συναίσθημα και το αίσθημα. Υπάρχει η επιλογή και η εξέλιξη.
α
Σε αυτην δυναμη θελω με την σειρα μου να αναφερθω..
Ετρεξα στο παρελθον και εγω 3-4 φορες σε πολυ δυσκολες φασεις της ζωης μου σε αστρολογο..
Πιστευω στα γενικα χαραχτηριστικα των ζωδιων μεχρι ενα σημειο παντα..
Θα γραψω μονο την εμπειρεια μου , γιατι αυτην στιγμη θελω απλα να την καταθεσω..
ειμαστε 3 αδερφια και τα τρια λεων, αλλα ο καθενας αντιμετωπισε τις προκλησεις του και βγηκε απο αυτες με την δικια του δυναμη , πιστη και θεληση..
Οταν για τρια χρονια δεν μιλαγα με τον γιο μου , ειχα ανατρεξει εκει.
Βασει της προβλεψεις ο γιος μου δεν θα μου ξαναμιλαγε ποτε, και εγω θα εβρισκα παρηγορια στο κοριτσακι που αποκτουσα με τον νεο μου συντροφο και οτι θα ηταν ματαιο και επιπονο να προσπαθω..
Επιπονο ηταν ματαιο ομως οχι , γιατι ακολουθησα την καρδια μου και παλευα με νυχια και με δοντια, επεφτα κατω αλλα ξανασηκωνομουν και ναι εχω την καλυτερη και πιο ουσιαστικη σχεση μαζι του..
Η αδερφη μου δεν θα εκανε παιδι ποτε, και φυσικα υπηρχε προβλημα , χωρις σαλπιγκες και με ακατι αλλα..
Αλλα δεν το εβαλε κατω ουτε αυτη ... μετα απο τεσσερεις εξωσοματικες εχει ενα πανεμορφο κοριτσακι..
Ο αδερφος μου ειχε μαγεια , που θα τον κραταγαν καθηλωμενο στο κρεβατι μετα απο το ατυχημα , περπατησε μετα απο 1 χρονο απο θαυμα και πιστη ..
Κοριτσακι δεν εκανα , οσο και αν μου ειχε γινει εμμονη, γιατι το συμπαν και ο ανωτερος ευατος μου ηξερε οτι ηταν ενα θελω πρου προερχοταν απο το εγω, απο τον φοβο να κρατησω με αυτον τον τροπο το καινουργιο σπιτικο που ανοιγα κτλ
Καταθεσα τα πιο ουσιαστικα απλα γιατι καλη η αστρολογια , αλλα η δυναμη του ανθρωπου και η πιστη υπερβαινει τα παντα..

Εμμυ δεν ανερω την επιστημη , ουτε την δουλλεια σου,απλα καταθετω τα δικα μου βιωματα, με σεβασμο στην αληθεια μου , και σε ολους εσας..



@};- @};-
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αετε, το ποσο "ΟΛΟΚΛΗΡΟΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΙ" ειναι οι σημερινοι ανθρωποι, ειναι πολυ αμφισβητισιμο.
Ισως εσυ να εισαι πανω απο τον μεσο ορο των αλλων ανθρωπων.

Λεγεται ο ο σοφος δεν κυβερναται απο το αστρα του αλλα τα κυβερνα. Ευχομαι λοιπόν να ανηκεις σ αυτην την κατηγορια πουε ιναι σπανια και δυσευρετη.

Εγω επειδη δεν εχω ακομα αγιάσει, για να διαθετω τετοιες ικανοτητες, χρησιμοποιω την Αστρολογια για να πλεύσω καλυτερα στους δυσκολους καιρους που περναμε.
Εμυ δεν βρίσκεσαι στην πλατεία συντάγματος οπου κυκλοφορεί ο μεσος ανθρωπος. Βρίσκεσαι σε φόρουμ ρέικι δλδ σε ενα τόπο που ολοι οι συνταξιδιώτες ασχολούνται με την ενεργεια και τις εφαρμογες της . Ολα οσα βλέπεις είναι τα αποτελέσματα αυτής.
Επιθυμούμε να γνωρίσουμε τον εαυτό μας και τα στοιχείά του [ τονισε οπου θές] και στόχο την αυτογνωσία και πολλα αλλα.
Επομενως ο μεσος ανθρωπος δεν είναι εδω.....εδω είναι ιδιάιτεροι ανθρωποι με την εννοια οτι μπορούν και σκέφτονται.

Η σοφία δεν είναι κατι απιαστο και απομακρυσμένο ..είναι κατι που επιτυγχάνεται μεσω της βούλησης της πειθαρχείας και της γνώσης.

Η αστρολογία ασχολείται με τις επηροες των πλανητών επάνω στο κοσμικό και κατα επέκταση και σε εμας , βάσει της ακτίνας επάνω στην οπόια οδεύουμε και των δυνάμεων που προέρχονται απο εκείνους και που αγγίζουν τα ΟΜΟΙΑ στοιχεία μας.
Δλδ βλέπουμε τις τάσεις των ενστίκτων μας και τις παρορμήσεις που ενδυναμώνονται η αραιώνουν ανάλογα απο την φάση του κάθε πλανήτη κλπ.

Δεν χρειάζεται να αγιάσεις εσυ η οποιος αλλος για να λειτουργήσει με την νοημοσύνη και την λογική του ..αρκεί να το θέλει..και τότε δεν τον ενδιαφερει τι γίνεται πέριξ αυτού [ στο νευρικο του σύστημα] αλλα μεσα σε αυτόν [ στον πυρήνα του ..την ψυχή του].
Λυπαμαι αλλα δεν προκειται να μπω στην διαδικασια ανοητων ευχολόγιων μονο και μονο για να ξεχαστω απο τα αληθινα προβληματα.
Το επιπεδο του καθενος ας το κρινει η ζωη η ιδια
Δικό σου θέμα. φυσικά, το τι θα κάνεις με τα προβλήματα σου. Αν θέλεις πιθανως να σε βοηθήσουμε..απο το επίπεδο που ''βλέπουμε''.


Βγαλατε τα μπαζούκας και με πυροβολειτε
Που πηγε αραγε η απεραντη αγαπη ...
Ποσο ευκολα μετατρεπετε σε επιθετικοτητα, μόλις κλονιστουν οι "αξιες"
Την βαριεμε την διπολικοτητα, υπαρχει αφθονη παντου.
Δεν χρειάζεται να την ψαξω αναμεσα σε... φωτισμενους

Οπως και πολλοί αλλοι ανα τους αιώνες εχεις κάνει κι εσυ παρανόηση της εννοιας ''αγάπη''.
Αγαπω δεν σημαίνει οτι ακουω οτι δέχομαι οτι ναναι χωρίς να αντιδρω αν αυτό μου φαίνεται δυσαρμονικό.
Αγάπη δεν σημαίνει οτι δεν υποστηρίζω τις αρχες και τα ιδανικά μου αλλα οτι τα διευθετω μεσα απο την ειρήνη και την αγαθή πρόθεση.
Αγαπω δεν σημαίνει οτι δεν βάζω ορια ....διότι οσο ζούμε εκτός απο την ψυχη που ολοι γνωρίζουμε οτι είναι εκπόρευση της Θεικής παγκόσμιας ψυχής , [ελάχιστο της οποίας εχουμε ολοι] φέρουμε μαζί και την προσωπικότητα μας και μεσω αυτής εξελισόμεθα.

Οι προσωπικότητες , χρειάζονται ορια .....τουλάγχιστον ακόμη...και αυτό που είδες δεν ηταν καμία επίθεση προς εσενα΄.
Ηταν μια φυσιολογική δραση που προεκυψε απο αυτα τα απαράδεκτα που εγραψες και κυρίως με το τρόπο που το εκανες.
Αντι λοιπόν να αρχίζεις την προπαγάνδα περί μη αγάπης κλπ ξαναγύρισε πίσω τις σελίδες και διάβασε τι και πως το εγραψες
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

το βασικό είναι η ΕΛΕΥΘΕΡΗ ΒΟΥΛΗΣΗ του Ανθρώπου και σύμφωνα με αυτη βγαίνουν κάποια στοιχεία τα οποία σε καμία περίπτωση δεν μπορούν να έχουν την μορφή μεντιουμιστικών προβλέψεων!!
Αυτής της ''σχολής'' είμαι και εγω @};-
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Η αστρολογια ειναι επιστημη ? σε ποιο πανεπιστημιο διδασκεται?
Άβαταρ μέλους
emi
Δημοσιεύσεις: 49
Εγγραφή: 20 Φεβ 2009 1:41 pm
Τοποθεσία: ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ

Δημοσίευση από emi »

Ελισαβετ,

Η σχέση σου με τον άντρα σου υπήρξε για σένα ένα μεγάλο σχολείο. Και λέω υπήρξε γιατί υποθέτω ότι θα είστε αρκετά χρόνια μαζί.
Πραγματικά η ψυχή σου ήθελε με κάθε τρόπο να εξελιχθεί γιατί διάλεξε έναν αρκετά σκληρό εκπαιδευτή της.
:oops: Μέσα απ αυτήν την σχέση έμαθες να υπακούς και να αποδέχεσαι ίσως τις ανάγκες των άλλων ενώ στην αρχή της ζωής σου ήξερες μόνο να υπακούς στις δικές σου ανάγκες και ζεις τελείως ανεξάρτητη και ελεύθερη. Ήσουν και είσαι μια γυναίκα δυναμική αλλά ο δυναμισμός σου αυτός παλιά στόχευε στο να κάνεις ότι εσύ ήθελες. Μέσα απ αυτόν τον γάμο αναγκαστικά θα έλεγα ότι έμαθες αν συνυπάρχεις «ειρηνικά» και να ισορροπείς τις ανάγκες σου με τις ανάγκες του άλλου. Αυτή ήταν η τέχνη την ποια ήρθες για να μάθεις σ αυτήν την ζωή. Σε τι βαθμό τα κατάφερες, εσύ το ξέρεις.
Πάντως σίγουρα ότι έκανε εκείνος για να σε ωθήσει στο μάθημα σου, το έκανε με σκληρό τρόπο. Θα μπορούσε να γίνει και πιο ήπια.
Δεν θέλω να μπω σε άλλες λεπτομέρειες ειδικά δημόσια. Και δεν νομίζω ότι χρειάζεται.
Παράλληλα κι εσύ έπαιξες έναν ρόλο στο μάθημα ζωής του συζύγου σου, που ήταν διαφορετικό από το δικό σου, και τον ώθησες να κάνει θετικά βήματα προς αυτό.
Ο σύζυγος σου ήρθε στον κόσμο αυτόν για να μάθει την τέχνη της σωστής προσωπικής επικοινωνίας με τους ανθρώπους μέσα από καλή χρήση του λόγου.
Από το παρελθόν της ψυχής του είχε την τάση να επικοινωνεί έμμεσα, ικανοποιώντας απλές καθημερινές ανάγκες των άλλων. Εσύ με την κριτική σου στάση τον βοήθησες ίσως να μάθει να αντιλαμβάνεται αυτά που του λένε και να απανταει παραμένοντας μέσα στο θέμα και λαμβάνοντας υπ όψη του τι θα προκαλέσουν αυτά που είπε, πράγμα το οποίο δεν ήξερε καθόλου να κάνει στο παρελθόν.
Θεωρώ ότι για να είστε μαζί έχουν γίνει κι από τους δυο αυτά τα θετικά βήματα.
Αν όμως δεν έχουν γίνει , τότε θα πρέπει να υπάρχει μεγάλη δυσαρέσκεια μεταξύ σας.
Ο γιός σου είναι ένα παιδί εξαιρετικής ευφυΐας. Πολύ σύντομα θα στραφεί προς τα μαθηματικά, τους υπολογιστές η την πυρηνική φυσική αν δεν το έχει κάνει ήδη.
Έχει μεγάλο ταλέντο στην ερεύνα και μπορεί να διαπρέψει στα θέματα αυτά. Η εξοικονόμηση ενέργειας μέσω της τεχνολογίας είναι ένας τομέας στο οποίον μπορεί να κάνει λαμπρή καριέρα.
Είναι λίγο ριψκίνδυνος και αυτό χρειάζεται να το μετριάσει με κάποιες τεχνικές που μπορείς εν καιρώ να του μάθεις. Με σένα έχει εξαιρετική σχέση και σε θεωρεί φίλη του. Πάντα θα τον βοηθάς. Έχει άριστες σχέσεις με τις γυναίκες και θα έχει υποστήριξη από γυναίκες στην ζωή του.
Έχει άριστες ηγετικές ικανότητες και ξέρει να οργανώνει τους ανθρώπους και να τους βάζει να δουλεύουν. Μπορεί να διευθύνει ολόκληρη πολυεθνική. Μπορεί επίσης να είναι καλός πατέρας. Στην ζωή αυτή ήρθε να μάθει την συναισθηματική ευαισθησία και αμεσότητα, και να φροντίσει με τρυφερότητα τους άλλους σαν μια μανούλα. Από μικρός θα δείχνει μια ωριμότητα και σοβαρότητα ηλικιωμένου. Απ αυτή την σοβαρότητα χρειάζεται να περάσει στην συναισθηματική αμεσότητα των νέων. Αυτό είναι το δικό του μάθημα. Από «πατέρας και διευθυντής» να γίνει «μανούλα» για τους άλλους.
Έχει ωροσκόπο στους Διδύμους.
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27460
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Έμυ πρέπει να ομολογήσω ότι με εντυπωσίασες.

Μου άρεσε και η ντροπαλή φατσούλα που χρησιμοποίησες.
Μου μίλησες όμορφα και με σεβασμό.
Επίσης έλαβες υπόψιν σου την ανθρώπινη υπόστασή μου.

Οι παρατηρήσεις μου
Μέσα απ αυτόν τον γάμο αναγκαστικά θα έλεγα .......
όχι αναγκαστικά αλλά κατόπιν επιλογής, διαφορετικά δεν θα τον είχα διαλέξει
Πάντως σίγουρα ότι έκανε εκείνος για να σε ωθήσει στο μάθημα σου, το έκανε με σκληρό τρόπο.
δεν το έκανε εκείνος ......... αλλά το προκάλεσα εγώ
Εσύ με την κριτική σου στάση τον βοήθησες ................
εαν είχα παραμείνει στην κριτική μου στάση το μόνο που θα είχα κερδίσει είναι έναν ακόμη χωρισμό .......... με γλύτωσε η γνώση και αποδοχή του εαυτού μου ......... με την βοήθεια αυτού του φόρουμ και της Βάσως

Όσον αφορά τον γιό μου δεν γνωρίζω γιατί μας επέλεξε ούτε την εργασία του οπότε και δεν είμαι σε θέση να κρίνω τα λεγόμενά σου.
Στην σκιαγράφηση του χαρακτήρα του στο μόνο που έπεσες έξω είναι στο <ριψοκίνδυνος>.

Θα ήθελα επίσης να αναφέρω ότι όταν ένας άνθρωπος καταφέρει να ξεφύγει από τα παιχνίδια που του παίζει το εγώ του, τότε εκπλήσσεται και ο ίδιος με τις ικανότητες που διαθέτει.

Τελειώνοντας
Αυτή ήταν η τέχνη την ποια ήρθες για να μάθεις σ αυτήν την ζωή.
Το μάθημά μου είναι ότι η ισορροπία είναι δυνατόν να επιτευχθεί κάτω από όλες τις συνθήκες γιατί βρίσκεται μέσα μας και όχι γύρω μας.
Ήρθα για να θυμηθώ να γυρίσω στις ρίζες της ψυχής μου, να ολοκληρώσω αυτό που άφησα στην μέση, να πλησιάσω τον θεό.
Για τους άλλους δεν μπορώ να μιλήσω :oops:

Η ταπεινότητα και η αγάπη ας με οδηγήσουν στον δρόμο του ΑΝΘΡΩΠΟΥ.

Σ΄ευχαριστώ πολύ
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27460
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Μετά από ένα καλό ύπνο έρχονται κι άλλες σκέψεις ;)
.......ενώ στην αρχή της ζωής σου ήξερες μόνο να υπακούς στις δικές σου ανάγκες και ζεις τελείως ανεξάρτητη και ελεύθερη.......
Απόλυτα σωστό όμως δεν με διευκολύνει να βρω την άκρη του νήματος.
Δηλαδή κάποιες καταστάσεις με οδήγησαν σε αυτή την στάση ζωής, τις οποίες εαν δεν τις ανακαλύψω θα συνεχίσω να φέρω το βάρος και να ταλανίζομαι.
Παράλληλα κι εσύ έπαιξες έναν ρόλο στο μάθημα ζωής του συζύγου σου ..........
Ο οποίος με επέλεξε και υποψιάζομαι ότι πίσω από την εξέλιξη της επικοινωνίας του κρύβεται ένα βουνό καταπιεστικών συναισθημάτων και απανωτών βιασμών.
Μέρος δε της εργασίας του είναι και .......
Στην ζωή αυτή ήρθε να μάθει την συναισθηματική ευαισθησία και αμεσότητα, και να φροντίσει με τρυφερότητα τους άλλους σαν μια μανούλα.
Αυτά με πολλή ευαισθησία και ταπεινότητα γιατί αναφέρομαι σε άλλη ψυχή και μόνο ικασίες μπορώ να κάνω.

Αισίως φτάνουμε στο δια ταύτα.
Όσο περισσότερο εξελίσσεται ο άνθρωπος καταφέρνοντας να διαχειριστεί το εγώ του, τόσο περισσότερο πλησιάζει την αρμονία, η οποία και αντανακλάται στο περιβάλλον του και στον απώτερο περίγυρο.
Για παράδειγμα βρισκόμενοι σε ένα φόρουμ ανταλλαγής απόψεων μας δίνετε η ευκαιρία να αναπτύξουμε την ενσυναίσθηση με ανθρώπους άγνωστους προς εμάς, μέσα από τον σεβασμό και την αγνή πρόθεση.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΑΣΤΡΟΛΟΓΙΑ”