ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Vaso έγραψε: η πιθανότητα αποτυχίας ελαχιστοποιείται τότε μόνο, όταν δεν υπάρχει και η πιθανότητα επιτυχίας, αλλά έχουν γίνει και τα δύο Ζωή...
:x @};- @};-
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6441
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Μάνος έγραψε: Αυτό το ρήμα είναι ένα ρήμα που το τρέμω Βάσω μου χρόνια τώρα... Δεν μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ!!! Μου έχει περαστεί η εντολή πάντα να δρω εκ του ασφαλούς... Με αυτόν τον τρόπο ελαχιστοποιείται η πιθανότητα αποτυχίας!
Vaso έγραψε:Μακάρι να μπορούσε κάτι να υπάρχει εκ του ασφαλούς, Μάνο μου...

Ποτέ δεν μπορείς να ελέγξεις όμως τον δρόμο σου...Ακόμα και να καθίσεις μέσα σε μια σπηλιά, για να ελέγξεις την ζωή σου, ακόμα και εκεί δεν μπορείς να ελέγξεις πότε θα ξυπνήσει η αρκούδα που κοιμάται μαζί σου στην σπηλιά, αθέατη...

όταν δεν ξέρεις ποιός "κοιμάται" μέσα σου, αυτό το "εκ του ασφαλούς" συνεχώς θα αμφισβητείται, καρδούλα...

η πιθανότητα αποτυχίας ελαχιστοποιείται τότε μόνο, όταν δεν υπάρχει και η πιθανότητα επιτυχίας, αλλά έχουν γίνει και τα δύο Ζωή...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
συγχρονικοτατο :cry: :cry:

ειχα γραψει οτι ενιωσα τι εννοουσες Βασουλα οταν ειπες οτι απο τον φοβο δεν ειμαστε σε θεση να παρουμε αυτο που μας δινεται.. και το ενιωσα ακομα πιο πολυ και αυτη τη φορα ετσουξε :cry: :cry:

ετσουξε γιατι ειδα τελικα μεσα απο διαδοχικες και αλλεπαληλες προσπαθειες να δω τι δεν μου κολλουσε ποσα προσωπεια, ποσες μασκες, ποσες τεχνικες, ποσα "λογικα" επιχειρηματα σου δινει ο φοβος για να μην τον ανακαλυψεις.. :cry: :cry: ξεκιναει με ενα και αν δεν πιασει τελικα σου πασαρει το επομενο.. αν ουτε και αυτο σε πεισει ολοσχερως και συνεχιζεις και ψαχνεις θα σου πασαρει ενα αλλο..κοκ.. αυτο που ανακαλυψα δεν το εβλεπα καπου μεχρι εκεινη την ωρα.. ειχα δει απο την αρχη το αντιθετο του ομως.. και οσο πλησιαζα δεν μπορουσα να σταματησω τα δακρυα να κυλανε για το τι εκανα στον εαυτο μου με ολα αυτα και που δεν καταφερα παρα στιγμες ελαχιστες να ειμαι αληθινη.. φοβος οτι θα πληγωθω αλλα το ποσο με πληγωνα ηδη εγω με ολα αυτα που να το δω?? :cry: :cry:

ειναι φοβερο πως οτι σκεφτομουν στην αρχη εφτανα να δω οτι τελικα τα αντιθετα υπηρχαν μεσα μου σε ολα.. :cry: :cry:

για μια ακομη φορα διαπιστωνω οτι το Συμπαν οντως δεν σου στελνει αυτο που θες αλλα αυτο που πραγματικα εχεις αναγκη για να δεις @};-

>:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26094
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Μπεττούλα :-( @};- >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από eirini »

Αγκαλίτσα μεγάααααααλη Μπεττουλίνι γλυκό >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17619
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18699
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Μπέττυ έγραψε:για μια ακομη φορα διαπιστωνω οτι το Συμπαν οντως δεν σου στελνει αυτο που θες αλλα αυτο που πραγματικα εχεις αναγκη για να δεις @};-
Μπεττούλα μου γλυκιά! Μεγάλη διαδικτυακή αγκαλίτσα
>:d< >:d< >:d<
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μπετούλι! @};- >:d< >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 30081
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μπεττούλα μου >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6441
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

παιδακια :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< ειναι ωραιο ομως που αρχιζω και βλεπω τελικα πως δουλευει υπογεια το ρημαδι!! :) και επιασα τον εαυτο μου οταν αρχισα να νιωθω καλυτερα μετα απο αυτες τις συνειδητοποιησεις να αμφιβαλλει.. δεν μπορει θα εχει και αλλο απο πισω δεν γινεται να το ξεπερνας ετσι χωρις να κυλιστεις στα πατωματα απο οδυνη για μερες.. και αναρωτιεμαι αν οντως εχει και αλλο η αν εχουμε συνηθισει τοσο πολυ το δραμα και την υπερπαραγωγη του που χωρις την υπερβολη στον πονο κατι φαινεται να λειπει.. @};-

>:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18699
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Μάνος »

:romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μπεττούλα >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μπεττούλα, δεν ξέρω πόσες σκάλες έχει ο κάθε άνθρωπος για να κατέβει στα υπόγειά του, δεν ξέρω που φτάνει το σκοτάδι του καθενός, εγώ ξέρω μόνο τι χρειάζεται να κάνει για να ανέβει στο Φως...

Δεν μπορεί κανένας να σταματήσει την κατρακύλα του άλλου, βλέπεις...
Το Σύμπαν, όπως είπες, φέρνει μπροστά στον καθένα όχι αυτό που θέλει, αλλά αυτό που χρειάζεται, αλλά η δική του βούληση είναι που θα τον ωθήσει να το χρησιμοποιήσει σαν ευκαιρία, ή θα κυνηγήσει εξακολουθητικά τα σκοτάδια του...

Αυτό μην το ξεχνάς...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από eirini »

Vaso έγραψε:αλλά η δική του βούληση είναι που θα τον ωθήσει να το χρησιμοποιήσει σαν ευκαιρία, ή θα κυνηγήσει εξακολουθητικά τα σκοτάδια του...
:x :x :x :x :x :x :x
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Sofoula
Δημοσιεύσεις: 8248
Εγγραφή: 09 Φεβ 2010 12:08 pm
Τοποθεσία: Quinto sol

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Sofoula »

ΜΠΕΤΤΥ έγραψε:ετσουξε γιατι ειδα τελικα μεσα απο διαδοχικες και αλλεπαληλες προσπαθειες να δω τι δεν μου κολλουσε ποσα προσωπεια, ποσες μασκες, ποσες τεχνικες, ποσα "λογικα" επιχειρηματα σου δινει ο φοβος για να μην τον ανακαλυψεις..
Α ρε Μπετούλα :cry: Αγκαλίτσες κοριτσάκι μου >:d< >:d< >:d<
I have loved the stars too fondly to be fearful of the night...

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6441
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΤΟ ΔΡΑΜΑ ΤΩΝ ΣΧΕΣΕΩΝ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Το Σύμπαν, όπως είπες, φέρνει μπροστά στον καθένα όχι αυτό που θέλει, αλλά αυτό που χρειάζεται, αλλά η δική του βούληση είναι που θα τον ωθήσει να το χρησιμοποιήσει σαν ευκαιρία, ή θα κυνηγήσει εξακολουθητικά τα σκοτάδια του...

Αυτό μην το ξεχνάς...

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
αυτο ενιωσα πολυ εντονα μεσα μου τις τελευταιες μερες :x .. το πως κατι που ερχεται στην ζωη σου ειναι μια ευκαιρια να επιλεξεις και να επιλεγεις καθε στιγμη ποιος θελεις να εισαι.. ποια πηγη αφηνεις να σε δονει.. και φυσικα δεν ερχεται ευκολα ολο αυτο.. γιατι η μαχη βγαινει στην επιφανεια και το εγω προσπαθει με νυχια και με δοντια να κρατηθει.. και βλεπεις ποσο ευκολα μπορει μια κατασταση να βγαλει τον καλυτερο η τον "χειροτερο" εαυτο σου.. και οταν αρχισα να βλεπω με ποιους τροπους προσπαθει να κυριαρχησει μετα την αρχικη αδυναμια μεσα απο τους φοβους εκει θυμωσα και πεισμωσα πολυ X( .. και συνεχιζω να παρατηρω.. @};-

:x >:d< >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”