Θα απολογηθώ.

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από Vasoula »

ναι...ναι...θυμάμαι γμτ! θυμάμαι, ενόσω εσύ ξεχνάς...

πρόσεχε λοιπόν που υποκλίνεσαι...Δεν σου ταίριαξε μία φορά, μην προσπαθείς να το ξανακάνεις...

ύποκλίσου μόνο στον εαυτό σου...΄Ισως έτσι μπορέσεις και κρατήσεις και τον σεβασμό που χρειάζεται σε ανθρώπους που σε βοηθούν στον δρόμο σου, χωρίς να παίζουν ρόλους!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13226
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από Emmaki »

Μιας και εχω διαβασει λεξη προς λεξη οσα εχεις μοιραστει Γιωτα....διαπιστωνω οτι ο μονος σκοπος που υπαρχει σε αυτο το τοπικ που ανοιξες ειναι μεσα απο τη δικη σου αποψη, να πεισεις καποιους και να την "μπεις" σε καποιους αλλους...

Δεν διακρινω καμια Αγαπη για τον Εαυτο σου, αφου δεν εχεις για τον πλησιον σου....και δεν ειμαι Θεος να σου πω τι εισαι..αλλα μεσα απο ενα Δρομο Αυτογνωσιας, μαθαινεις τουλαχιστον να σεβεσαι τη γνωμη του αλλου και να μην επεμβαινεις με σκοπο να "ενοχλησεις" την Αληθεια τους....εξαλου γνωριζουμε οτι οταν μαχεσαι τοσο πολυ για την αποψη σου, δεν την εχεις κατακτησει πραγματικα......αλλα προσπαθεις να πεισεις τους αλλους για να νιωσεις οτι εισαι στο σωστο δρομο!!!!

Εδω ανταλλασουμε αποψεις....δεν κρινουμε και δεν επεμβαινουμε...σε περιπτωση που εχεις ξεχασει σε ποιο φορουμ εισαι!!!!! @};-
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33696
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από Annoula »

επειδή το ξαναδιάβασα από την αρχή και δεν είδα ίχνος κριτικής, θα μπορούσες να μου πεις που ακριβώς την είδες? Για να ξέρουμε και γιατί μιλάμε.
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ιωάννα πίστεψε με η ειρωνεία σου σε κάνει πολύ άσχημη, δεν νομίζω πως αυτό ο τρόπος που γράφεις,
αρμόζει στην εργασία που κάνεις!
δεν ειρωνέυτικα εσένα Γιώτα απλά διαφωνώ με τους κανόνες και τα πρέπει μιάς και αυτά ήταν για μένα και ο λόγος της ασθένειας μου.
το τι αρμόζει στην εργασία που κάνω έπετρεψε μου να το ξέρω καλύτερα εγώ.
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΓιώταΜε
Δημοσιεύσεις: 83
Εγγραφή: 07 Σεπ 2011 12:54 pm
Τοποθεσία: Θα δείξει ,ακόμη πουθενά!

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από ΓιώταΜε »

Vaso έγραψε:ναι...ναι...θυμάμαι γμτ! θυμάμαι, ενόσω εσύ ξεχνάς...

πρόσεχε λοιπόν που υποκλίνεσαι...Δεν σου ταίριαξε μία φορά, μην προσπαθείς να το ξανακάνεις...

ύποκλίσου μόνο στον εαυτό σου...΄Ισως έτσι μπορέσεις και κρατήσεις και τον σεβασμό που χρειάζεται σε ανθρώπους που σε βοηθούν στον δρόμο σου, χωρίς να παίζουν ρόλους!

@};-
Ποιο πάνω είπαμε , ότι δεν μπορεί να μας βοηθήσει κανείς στο δρόμο μας...
Σέβομαι τους ανθρώπους που είναι στην ζωή μου,
που με υπομονή και αγάπη, είναι μαζί μου.

Emmanouela έγραψε:Μιας και εχω διαβασει λεξη προς λεξη οσα εχεις μοιραστει Γιωτα....διαπιστωνω οτι ο μονος σκοπος που υπαρχει σε αυτο το τοπικ που ανοιξες ειναι μεσα απο τη δικη σου αποψη, να πεισεις καποιους και να την "μπεις" σε καποιους αλλους...

Δεν διακρινω καμια Αγαπη για τον Εαυτο σου, αφου δεν εχεις για τον πλησιον σου....και δεν ειμαι Θεος να σου πω τι εισαι..αλλα μεσα απο ενα Δρομο Αυτογνωσιας, μαθαινεις τουλαχιστον να σεβεσαι τη γνωμη του αλλου και να μην επεμβαινεις με σκοπο να "ενοχλησεις" την Αληθεια τους....εξαλου γνωριζουμε οτι οταν μαχεσαι τοσο πολυ για την αποψη σου, δεν την εχεις κατακτησει πραγματικα......αλλα προσπαθεις να πεισεις τους αλλους για να νιωσεις οτι εισαι στο σωστο δρομο!!!!

Εδω ανταλλασουμε αποψεις....δεν κρινουμε και δεν επεμβαινουμε...σε περιπτωση που εχεις ξεχασει σε ποιο φορουμ εισαι!!!!! @};-

Δεν προσπάθησα να πείσω κανέναν, για τίποτα απλά εξέφρασα την άποψη μου και περίμενα το ίδιο,
στην συνέχεια άλλαξε η πορεία του ποστ και εγω απλά υπερασπιστικά τον Εαυτό μου.
Δεν ξεχνάω σε ποιο φόρουμ είμαι.
Θα επανέλθω, το απογευμα να τελειώσω μια δουλειά που έχω για να απαντήσω κανονικά και όχι βιαστικά @};- >:d<
Όταν οι άνθρωποι καταλάβουν πως κοιμούνται, τότε θα αρχίσουν να μπαίνουν,
στον δρόμο της αφύπνισης!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από Vasoula »

είναι και η τελευταία απάντηση που παίρνεις από εμένα Γιώτα...

απλά για να διευκρινήσω ότι δεν είπα εγώ ότι κανείς δεν μπορεί να μας βοηθήσει΄στην αρχή του Δρόμου μας, αλλά ότι εμείς δεν ΄μπορούμε να βοηθήσουμε κανέναν ενόσω είμαστε στην αρχή...


Αν μπορείς να δεχτείς Αγάπη θα την δεχτείς με σεβασμό...

αλλιώς θα προσπαθήσεις να αρπάξεις ότι σου δίνουν, αδιαφορώντας αν πληγώνεις τους άλλους, επειδή εσύ δεν μπορείς να πάρεις Αγάπη ούτε καν από τον Ευατό σου...

Δεχτηκα με Αγάπη την βοήθεια στην αρχή του Δρόμου μου, και νιώθω τόσο ευγνωμοσύνη γι' αυτό...γιατί ίσως να μην τα είχα καταφέρει μόνη μου...

Νομίζω ότι είμαι σε θέση με ταπεινότητα να ευχαριστήσω αυτόν που δεν ωραιοποίησε τον εαυτό μου, ενόσω με δίδασκε, όπως επίσης δεν με έκρινε για τα λάθη μου...Το μόνό που έκανε ήταν απλά να με αγαπάει...

Αλλά για να το νιώσεις αυτό Γιώτα, χρειάζεται να ξέρεις τι σημαίνει Αγάπη...και να μην την συγχέεις με την θρησκευτική αγάπη...
Μόνο να θυμάσαι ότι αυτή η θρησκευτική αγάπη πριν 2000 χρόνια περίπου, σταύρωσε έναν ΄Ανθρωπο, που απλά έδινε και έπαιρνε Αγάπη απο τον θεό...

και τέλος εδώ με εμένα...Μην απαντήσεις σε παρακαλώ...ή και να απαντήσεις μην περιμένεις απάντηση...

Καταλαβαίνω την δυσκολία σου και αποχωρώ, γιατί φαίνεται ολοκάθαρα με ποιόν έχεις το θέμα!




@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

πρόσεχε λοιπόν που υποκλίνεσαι...Δεν σου ταίριαξε μία φορά, μην προσπαθείς να το ξανακάνεις...
:x @};-
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από VasilisM »

:eusa-think: :eusa-think: :eusa-think: :eusa-think:
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23589
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Πωπω... πραγματικά δεν βγάζω νόημα και άκρη με τα όσα λέγονται εδώ... ή έχω χάσει κάποιο επισόδειο, ή κάτι άλλο... :-? :-\ :confusion-confused: :confusion-scratchheadyellow: :icon-question: :icon-question: :icon-question:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Θα απολογηθώ.

Δημοσίευση από Stefanos »

Η διαφορετική άποψη από τη δική μας , δεν την κάνει κριτική, αλλά απλώς διαφορετική...
Η ανάγκη μας την κάνει κριτική, εμείς το θέλουμε , εμείς την βαφτίζουμε !!!
Κάπου μάλλον βοηθάει ;;;
ΠΟΥ;;; :violence-hammer: :violence-hammer: :violence-hammer:
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”