Ερώτημα για ασθένειες

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D

Αμαλία μου, όποιος είναι να με παρεξηγήσει, το έχει ήδη κάνει μέσα του...Δεν σώζεται από αυτό που λες ή δεν λες!!!


΄Όμως...όταν ο άνθρωπος καταδεχτεί να αγκαλιάσει τον δαίμονα μέσα του, τότε ναι, γίνεται ο δαίμονας, βιωμένός θεός!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

ΣΕ ΑΓΑΠΩ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΛΕΣ....ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΣ...
ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ...ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ FORUM ΕΧΕΙΣ ΕΝΩΣΕΙ ΤΟΣΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ...ΠΟΥ ΜΙΛΑΜΕ ΚΑΙ ΜΟΙΡΑΖΟΜΑΣΤΕ ΣΧΕΔΟΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ..ΧΩΡΙΣ ΦΟΒΟ ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΤΥΠΑ...ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΣΥΝΑΝΤΗΘΕΙ ΠΟΤΕ..
ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ ΚΑΙ ΑΝΑΚΑΛΥΠΤΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΔΑΙΜΟΝΕΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ...ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΠΟΥΔΑΙΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ......


ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.....
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:oops: εγώ ευχαριστώ!!! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Θα ήθελα να ρωτήσω τι σημαίνει οταν κρυώνουμε ανεξήγητα πολύ και κυρίως τα κάτω άκρα [ πατούσες] ..

Μερικές φορές κρυώνουν τόσο πολύ που σχεδόν πονάνε :roll:

Καληνύχτα παιδιά
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Η παγωνιά στα κάτω άκρα, αετέ, σημαίνει έλλειψη σύνδεσης με την ενέργεια της γης...
Απλά πατάς πάνω της!
Η γείωση είναι η αιτία... :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Βάσο , δεν το κατάλαβα. Αν μπορείς ανέλυσε το λίγο.
Δεν με ενδιαφέρει αν θα ακουστεί κάτι δύσκολο η αστείο...για μενα πρωτεύει να δω εγω ....

Με παιδεύει μερικές φορές αυτό και γνωρίζω οτι κάτι δεν ....αλλά δεν μπορω να το βρώ..

Φιλάκια
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Πως διάλεξες το ψευδώνυμο αετός?

Σου αρέσουν?
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

αετος έγραψε:Βάσο , δεν το κατάλαβα. Αν μπορείς ανέλυσε το λίγο.
Δεν με ενδιαφέρει αν θα ακουστεί κάτι δύσκολο η αστείο...για μενα πρωτεύει να δω εγω ....

Με παιδεύει μερικές φορές αυτό και γνωρίζω οτι κάτι δεν ....αλλά δεν μπορω να το βρώ..

Φιλάκια
Πρακτικά μιλώντας και από δική μου εμπειρία, η έλλειψη γείωσης μπορεί να δημιουργεί διάφορα συμπτώματα στο φυσικό σώμα αλλά και νοητικά και συναισθηματικά.
Οπως το αντιλαμβάνομαι, η σχέση με τη Γη έίναι το ένα θέμα αλλά και το κατέβασμα της ενέργειας από το κέντρο του κεφαλιού μέχρι τις πατούσες είναι το άλλο.
Ελλεψη γείωσης μπορεί να νιώθεις όταν λειτουργούν καλά τα ’’πνευματικά ’’κέντρα , και ίσως λιγότερο καλά τα ’’υλικά’’.
Πιστεύω ότι το 1ο τσάκρα , συνδέεται άμεσα με τις πατούσες, και ίσως αν η ενέργεια δεν κατεβαίνει μέχρι εκεί , οι πατούσες (εκτός κακή κυκλοφορία του αίματος που θα έλεγε κι ο γιατρός) έχουν κακή κυκλοφορία της ενέργειας. :lol:
Οταν δεν έχω γείωση προσωπικά, είμαι εκνευρισμένη, θολώνουν τα μάτια μου και δεν βλέπω καλά, έχω νοητική σύγχιση, μιά μεταλλική γεύση στο στόμα πολλές φορές, παγώνουν καιτα πόδια.
Τελευταία ενώ έχω πάψει να νιώθω στο πετσί μου κάθε μέρα τις αρνητικές βολές ενέργειας των άλλων, εάν δεν έχω γείση ΄΄ελαφραίνει ΄΄το κεφάλι μου, και γίνομαι ένα με την ενέργεια τρίτων.
Η ιδανική σχέση γείωσης είναι η ενέργεια του πλανήτη να την νιώθεις να ανεβαίνει από τις πατούσες μέχρι το στέμμα στο κεφάλι, η δε συμπαντική ενέργεια να κατεβαίνει από το κεφάλι και να φωτίζει το κέντρο της Γης. :wink:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Christina

Δημοσίευση από Christina »

Επίσης στο ίδιο θέμα ΘΕΡΑΠΕΙΑ και την κατηγορία ΓΕΙΩΣΗ θα δείτε μια τοποθέτηση της Βάσως για την γείωση πολύ καλή πάνω σε έναν διάλογο που είχε ανοιχτεί με το μέλος Soul Seek.

:)
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αετέ, αν δεν σε καλύπτουν αυτά που γράφω για την γείωση στο ποστ που αναφέρει η Χριστίνα, τότε πες μου να επανέλθω...εκεί όμως! Να μην το σκορπίσουμε ε? :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ΧΕΛΟΟΟΟ

Χριστίνα ρωτάς πως διάλεξα το ψευδώνυμο μου...το παραλληλίζεις πιθανώς με την ανεπάρκεια γείωσης..
Να σου πω, διάβαζα λίγο πρίν εγγραφώ, ενα κείμενο σχετικά με τον συμβολισμό του αετού και του κύκνου. Σύμφωνα με αυτόν ο αετός αντιπροσωπέυει την δύναμη και την ελευθερία και ο κύκνος την ευγένεια και την ευελιξία. Ο στόχος μας είναι να καταφέρουμε να ενώσουμε μεσα μας , και τα δύο στοιχεία αρμονικά ωστε να είμαστε ολόκληροι.
Με γοήτευσε σαν ιδέα και ταυτίστηκα και με τα δύο πτηνά, αλλά διάλεξα αυτό που μου αρέσει περισσότερο. Προφανώς με επηρεάζει η ακτίνα μου....

Διάβασα η μάλλον ξαναδιάβασα την γείωση. Ναι σωστά μου φαίνονται όσα αναφέρονται.

Ντάνυ , ευχαριστώ , με βοήθησες.

--------------------

Βάσο, μου πήρε αρκετές ωρες για να βρώ που ταιριάζουν αυτά με εμένα τώρα.
Αλλά τα βρήκα.

Τον τελευταίο καιρό, περνάω φάσεις΄.....''που τις ζήτησα'' και άλλες που αργησα να διευθετήσω...ολα αυτά με μεγάλη ταχύτητα.
Τα γεγονότα διαδέχονται το ενα το αλλο τόσο που δυσκολεύομαι κάποιες φορές να ισορροπίσω.

Καταφυγή μου η απογείωση , οι ουρανοί μου και το γαλάζιο μου...
Χρειάζομαι ενέργεια για να αναπληρώσω , αυτή που χάνω [ δυστυχώς δεν καταφέρνω πάντα να ρυθμίζω τις απώλειες] και συνήθως την παίρνω απο επάνω. Μετα απο λίγο οταν ηρεμω , ''ζεσταίνομαι'' και αργότερα πάλι απο την αρχή... :D

Πάντως επειδή εχετε δίκιο, είναι καιρός να το δω πιο μέσα....

:)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Χρειάζομαι ενέργεια για να αναπληρώσω , αυτή που χάνω
σωστά!
Καταφυγή μου η απογείωση , οι ουρανοί μου και το γαλάζιο μου...
φαίνεται αετέ, ποιό είναι το καταφύγιό σου!
΄Οπως επίσης φαίνεται η ανάγκη σου να το "φέρεις" στην γη...
Το νιώθω από δω... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

αετος έγραψε: Τον τελευταίο καιρό, περνάω φάσεις΄.....''που τις ζήτησα'' και άλλες που αργησα να διευθετήσω...ολα αυτά με μεγάλη ταχύτητα.
Τα γεγονότα διαδέχονται το ενα το αλλο τόσο που δυσκολεύομαι κάποιες φορές να ισορροπίσω.
:)
Ιλιγγιώδη ταχύτητα!!
Δεν φτάνει η μέρα να ζούμε τα γεγονότα και να τα ξεμπερδέυουμε κιόλας!!!! :evil:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Ξερετε τα ‘‘ψυχολογικά αίτια‘‘ τηε έλλειψης σιδήρου και του χαμηλού αιματοκρίτη;; :roll:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”