ΠΕΙΡΑΖΕΙ??

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Εχεις δίκιο Αλεξία μου ;)
σ'ευχαριστώ

>:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23129
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:είναι όμως τόσο δύσκολο να επικεντρωθούμε στο εδώ και τώρα ,τουλάχιστον για μένα ,δεν το καταφέρνω πάντα
Ιωαννα μου ,προσπαθώ να μετραω τις ευλογίες και τις δυσαρμονίες κάθε λεπτο ! ΣΗΜΕΡΑ!
Αν κάτι στη ζωη μου χρειάζεται θεραπεία και το αναγνωρίσω ΤΩΡΑ , τότε το αυριο έρχεται απαλλαγμένο από προβλήματα από μονο του.

Αν αγνοώ ή δεν θέλω να δω αυτο που μου δημιουργει δυσαρμονία, ή εξακολουθώ να πράττω αντίθετα με αυτο που γνωρίζω ότι χρειάζεται στον δικο μου δρόμο, φυσικό είναι ΑΥΡΙΟ να "πληρώσω" την πλάνη μου με μεγαλύτερη πρόκληση!

Και η ελπίδα ότι αυριο όλα θα φτιάξουν από μόνα τους , ενω εγώ πίνω φρέντο με ολίγη ... είναι μεγάααλη πλάνη!
@};-

>:d< >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Danny έγραψε:
ΙΩΑΝΝΑ έγραψε:είναι όμως τόσο δύσκολο να επικεντρωθούμε στο εδώ και τώρα ,τουλάχιστον για μένα ,δεν το καταφέρνω πάντα
Ιωαννα μου ,προσπαθώ να μετραω τις ευλογίες και τις δυσαρμονίες κάθε λεπτο ! ΣΗΜΕΡΑ!
Αν κάτι στη ζωη μου χρειάζεται θεραπεία και το αναγνωρίσω ΤΩΡΑ , τότε το αυριο έρχεται απαλλαγμένο από προβλήματα από μονο του.

Αν αγνοώ ή δεν θέλω να δω αυτο που μου δημιουργει δυσαρμονία, ή εξακολουθώ να πράττω αντίθετα με αυτο που γνωρίζω ότι χρειάζεται στον δικο μου δρόμο, φυσικό είναι ΑΥΡΙΟ να "πληρώσω" την πλάνη μου με μεγαλύτερη πρόκληση!

Και η ελπίδα ότι αυριο όλα θα φτιάξουν από μόνα τους , ενω εγώ πίνω φρέντο με ολίγη ... είναι μεγάααλη πλάνη!
@};-

>:d< >:d< >:d<
Ντανούλι μου αυτό που λές σκέφτομαι και παίρνω κουράγιο για να ξανασηκωθώ και σίγουρα δεν ελπίζω σε καμία περίπτωση πώς όλα θα φτίξουν από μόνα τους χωρίς να βάλω εγώ το χεράκι μου .
σ'ευχαριστώ πολύ

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
julia
Δημοσιεύσεις: 56
Εγγραφή: 07 Μάιος 2010 9:44 am
Τοποθεσία: Γέρακας

Δημοσίευση από julia »

Κράτα γερά. ’λλωστε μην ξεχνάς ότι έχεις ένα σημαντικό εργαλείο
στα χέρια σου. Ρέικι και πάλι ρέικι.
>:d< @};- >:d<
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

κρατάω γερά Τζούλια μου δεν σκοπέυω να τα παρατήσω :x

Σας ευχαριστώ πολύ για την συμπαράσταση και της συμβουλές

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

:x :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23129
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Πειραζει που θέλω να φωνάξω... που παρότι δεν έχω πάρει ανασα να διαβάζω απ΄το πρωι και έχω ξεπατωθει δυο μέρες τωρα... και καθαρισα όλα τα αδιαβαστα θεματα του φόρουμ .... πάταω και ΝΑ ΠΑΛΙ ΕΝΑ ΚΑΤΕΒΑΤΟ!!!!!???????? :mad:

ΕΛΕΟΣ ΑΔΕΛΦΙΑ! :-o
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))


εγώ να δεις! :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Εσένα σκέφτικα όταν το διάβασα :D :D :D
είπα από μέσα μου '' τι να πεί και η Βασούλα που πρέπει να μας απαντάει και όλας ''
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16586
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Danny έγραψε: ΕΛΕΟΣ ΑΔΕΛΦΙΑ! :-o
^:)^ =)) =)) =))
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Apostolis
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 11 Ιαν 2011 2:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Apostolis »

είπα από μέσα μου '' τι να πεί και η Βασούλα που πρέπει να μας απαντάει και όλας ''
χμ, έχω την εντύπωση ότι δεν "πρέπει", μάλλον θέλει και το κάνει, αν κάνω λάθος ας με διορθώσει κάποιος...

Όσο για αυτό που λέει η Danny, εγώ αντίθετα πάντα χαίρομαι όταν μπαίνω στο φόρουμ και βλέπω μπόλικα καινούρια μηνύματα, ευχές, σκέψεις, απόψεις, σχόλια, ό,τι κι αν είναι. Από την άλλη, είμαι πολύ νέο μέλος και σκέφτομαι ότι αν αυτό το κάνει κανείς κάθε μέρα επί πολλούς μήνες ή χρόνια, είναι μάλλον κουραστικό...
Για έναν άνθρωπο που στερείται τροφής, θεός είναι το ψωμί.
_____________
Μαχάτμα Γκάντι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Apostolis έγραψε:[Από την άλλη, είμαι πολύ νέο μέλος και σκέφτομαι ότι αν αυτό το κάνει κανείς κάθε μέρα επί πολλούς μήνες ή χρόνια, είναι μάλλον κουραστικό...
Αν το κανει απο την καρδια του, και τον εμπνεουν αυτα που διαβαζει δεν υπαρχει κουραση δε διαβεβαιω..
Ειμαι χρονια εδω καθε μερα σχεδον ολη μερα και δεν εχω κουραστει λεπτο...!!!!! @};-
Apostolis
Δημοσιεύσεις: 186
Εγγραφή: 11 Ιαν 2011 2:23 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Apostolis »

Είμαι μαζί σου σ' αυτό, Αμαλία μου και ομολογώ ότι το ενδιαφέρον απ' αυτά που διαβάζω κάθε μέρα είναι αμείωτο, ακόμη κι αν αφορά σκέτα λουλουδάκια και αγκαλίτσες, αλλά δε διαθέτουν όλοι τον ίδιο χρόνο για τα ίδια πράγματα. Εάν λοιπόν, ο χρόνος ενασχόλησης είναι περιορισμένος, είναι πιθανόν να προκύπτουν θέματα σε καταστάσεις καθημερινού καταιγισμού μηνυμάτων :-D

Ωστόσο, αυτό δε θα πρέπει να επηρεάζει αυτούς που νιώθουν την ανάγκη να γράφουν εδω μέσα ό,τι θέλουν (εντός θέματος) για να το μοιραστούν με τους υπόλοιπους, ε;

>:d< >:d< >:d<
Για έναν άνθρωπο που στερείται τροφής, θεός είναι το ψωμί.
_____________
Μαχάτμα Γκάντι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Οχι βεβαια , απλα σου εγραψα για το πως το νιωθω εγω!!!
Και εμενα ο χρονος ειναι αστα δουλλευω αλλα οκ τα μανατζαρω τα πραγματα!!!

>:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88605
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Βάζουμε προτεραιότητες σ' αυτά που μας επιτρέπει ο χρόνος να διαβάσουμε ή βάζουμε προτεραιότητες σ' αυτά που επιτρέπουμε στον χρόνο να μας στερήσει...

Διαλέγετε ότι θέλετε... :-D :-D :-D :-D


όσο για το "πρέπει να απαντήσω", Αποστόλη μου, θα ήθελα να σου πω ότι δεν είναι στις υποχρεώσεις μου, αλλά στα καθήκοντά μου...΄Εχει διαφορά... :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”