21ος Αιώνας- Πρόβλημα Επικοινωνίας

Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13224
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Μα εννοείται πως υπάρχουν και εξαιρέσεις… Και ίσως εσύ Καλλιόπη μου βρήκες την εξαίρεση… Αλλά ο έρωτας από το Internet δεν είναι έρωτας… 8)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Γλυκιά μου Καλλιοπίτσα,

φαντάζομαι ότι η Εμμανουέλα εννούσε ερωτικές σχέσεις.
Και εγώ σ' αυτό αναφέρθηκα κσι τοποθετήθηκα.

Και δεν είναι κανόνας...συνήθως όμως οι γνωριμίες μέσω internet περιέχουν παγίδες...

΄Εχω πολλές αναφορές για τέτοιου είδους σχέσεις μέσω διαδικτύου, που δεν ευοδώθηκαν!!!

Οι φιλίες όμως κρατούν...

΄Ομως για να πω την αλήθεια...έχω ανάγκη να σε δώ και σένα!!!Αμάν πια! :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13224
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Οι ερωτικές σχέσεις δεν ευνοούνται στο διαδίκτυο. Οι φιλικές μπορεί να δημιουργηθούν…… Ο Π Ο Υ Δ Η Π Ο Τ Ε!!!!! :D :D
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Παιδια μου το Ιντερνετ δεν ειναι για ερωτες ειναι ενας κοινος τοπος που ισως βρεθει καποιος με κοινα ενδιαφεροντα.
Εγω εχω ερωτευτετεί άνθρωπο γνωρι΄ζοντας τον μια 2α τον Γιεναρη........καιθυμαμαι ν αμου λεει "Ο αγιος Βασιλης καμια φορα ερχεται και γαι τους μεγαλους"Δενξερ ωπως συνεβη αλλά ειναι ενας υπεροχος άνθρωπος που μεχρι τωρα αν και το ερωτικον τελειωσε εινα φιλος καλος ,ειναι αδελφος ,ειναι ψυχη και χαιρομαι που τον γνωρισα αλλά το ίδιο εισπραττω και απο κεινον.
Αλλά θα προχωρησω παραπανω οι καλυτερες φιλες μου αν εξειρεσω τις δυο συμμαθητριες μου απο το δημοτικο που πινουμε μαζι καθε Σαββατο καφε,ειναι απο το Ιντερνετ.
Γαιτι Βασω μου νομιζεις ότι θα δεις μια αλλη γαλαζια απο αυτο που βγαινει μεσα απο τις αράδες αυτές;Οχι ειμαι ιδια !ΕΙμαι παντου ιδια.Δεν φοβαμαι και εμπιστευομαι τους ανθρωπους. :D και δεν μετανοιωσα και δεν μετανοιωνω!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Mα και βέβαια δεν θα βγει μια άλλη αίσθηση όταν συναντηθούμε...

Θέλω να σε δω όμως να γελάς!!! :D :D :D

Την αίσθηση την έχω...το γέλιο όμως? Την έκφραση στα μάτια?
Αυτά μου λείπουν...

:lol:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ξερω τι λες αλλα ειναι ακριβώς αυτα που νοιώθεις!Ακριβώς!Κλεισε τα ματια και νοιωσε με ........αυτο ειμαι,αυτο εισαι!Καταλαβες τι λέω! :D
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13224
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ρε παιδιά συγνώμη κιόλας... αλλά πως να νιώσεις κάποιον που δεν τον βλέπεις, δεν τον κοιτάς...;;;; Η επικοινωνία είναι μέχρι ενός σημείου μέσα απο το Internet... εγω θα έχω να δω την κολλητή μου, ή το φίλο μου 6 μήνες και θα μου αρκεί ένα μήνυμα μέσω υπολογιστή;;;;; δεν υπάρχει αυτο!!! με το που τους δω, δεν θα ξεκολλάω!!!! :lol:
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Σχέσεις μέσω Ίντερνετ.. γνωριμίες για σχέσεις μέσω ίντερνετ..
θα συμφωνήσω με την Εμμανουέλα αν δεν μπορείς να δείς τον άλλον στα μάτια.. τον τρόπο που σε κοιτάει.. το κοκκίνισμα στα μάγουλα.. το πρώτο αγγιγμα.. αυτό το ρίγος που διαπερνά όλο το κορμί.. η καρδιά να παει να σπάσει.. το στομάχι χοροπηδάει.. και από το μυαλό σβήνουν όλα.. και λές... ονειρεύομαι;;; τσιμπήστε με...!!
Αυτό δεν μπορεί να το αντικαταστήσει τίποτα :D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Eμμανουέλα έχεις επικοινωνήσει ποτέ με τις εσωτερικες αισθήσεις?

΄Εχεις νιώσει την ενέργεια του άλλου που μπορεί να είναι χιλιόμετρα μακρυά σου? Και να γνωρίζεις πως είναι, πως αισθάνεται...?

Μην υποτιμάς αυτήν την επικοινωνία...

Και το κυριότερο...πολλές φορές είναι πιο αληθινή!

Καλλιόπη μου σε αντιλήφθηκα!!! Το ξέρεις... :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13224
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ακριβώς! Αυτό εννοώ Ηλία.. είναι τόσο όμορφο αυτό και εμείς το υποβιβάζουμε σε ένα απλό άψυχο μήνυμα... ή έστω και μια κάμερα... Αυτό με την κάμερα είναι ακόμη χειρότερο.. γιατί συνειδητοποιείς πόσο σου λείπει ο άλλος!!!!! :cry:
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

..............το Ιντερνετε εινα ιακριβώς μεχρις αυτου του σημειου,ειναι μεσον.ΑΥτο εννοω.
Δηλαδη τωρα που ανταλλασουμε μηνυματα κανουμε κατι αλλο απο το να καταθετουμε την ψυχη μας;Ποια εινα η αληθεια αυτο που βλεπεις ή αυτο που εγω καταθετω και αντανακλα την ψυχη μου ολαοκληρη που ο συναδελφος απένταντι δεν ειχει ιδεα;
Ποια εινα η αληθεια τελικά;
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13224
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ναι Βάσω, το έχω κάνει και όχι μόνο μέσω υπολογιστή, αλλά και μάσω μηνυμάτων.. Ομολογώ οτι είναι διαφορετική/μαγική η αίσθηση να "μαντεύεις" τον άλλον. δεν συγκρίνεται όμως με την αληθινή αίσθηση!! Για μένα πάντα... :D
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Η αληθεια παιδι αεινα μεσα μας.Ο,τι πιστευουμε αυτο ΕΙΝΑΙ.
Εγω ειτε μεσα στο ιντερνετ ειτε με ενα καφε ειτε με με μι ατηλεφωνικη επικοινωνια καταθετω την ψυχη μου μα ζι με αυτον που θελει να την μοιραστει.Αν αυτος που καθεται απέναντι διπλα δεν εχει καμια σχεση με μενα τι κι αν βλεπω τα ματια του,τι κι αν ακουω την φωνη του;
Νια ειναι ωραιο πραγμα ν αβρεθουεμ στο Θησειο και να σας αγκαλιασω,θα γινει αλλα το ενα δεν αναιρει το αλλο.
Καλο μεσημερι σε ολους!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88633
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Eμ..........για απαντάτε τώρα!

Γιατί το ίδιο συμβαίνει και σε μένα!

Απέναντι δεν έχουν ιδέα...για το τι μπορεί εγώ αυτήν την στιγμή να αισθάνομαι!

Με βλέπουν και γράφω και νομίζουν ότι δουλεύω... :D

Εσείς ξέρετε όμως τι κάνω, τι αισθάνομαι...

Και είστε εδώ κοντά μου, ενώ οι απέναντι περιμένουν να τελειώσω για να μου μιλησουν...



Με ρωτάνε μάλιστα...γιατί γελάς καλέ??

Αντε να εξηγήσεις τώρα!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13224
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Αυτός είναι μόνο ένας τρόπος... η ουσία θα είναι όταν κοιτάξω τον αληθινό καθρέφτη που είναι τα μάτια!!!Με ιντριγκάρει περισσότερο η αλήθεια της ψυχής όταν γίνεται face to face... γιατί εκεί δεν κρύβεσαι πίσω απο την οθόνη ή απο ένα κινητό!!! :P

Επιστροφή στο “ΚΟΙΝΩΝΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ”