Θεραπεία για το νερό και τα τρόφιμα

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31623
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

:-( ναι είναι μια αλυσιδα καταστασεων στην οποια ουδεις είναι τελικα αμετοχος
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Δυστυχώς έτσι είναι :-(
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

’μα δείτε το dvd ‘Τι στο μπιπ ξέρουμε’ μιλάει για αυτό. Για το νερό.

Για τα κρέατα λέγονται πολλά. Πολλοί δεν τρων κρέας λόγο τον τρόπο που τα θανατώνουν γιατί η ενέργεια που έχουν τα ζώα πάει σε αυτούς.
Εγώ πιστεύω ότι τα ζώα τα οποία τρόμε έχουν έρθει για τον λόγο αυτόν, να φαγωθούν, το ξέρουν πριν έρθουν. Με ένα ευχαριστώ κατανοώντας το σκοπό τους την ώρα πριν το φάμε πιστεύω ότι είναι αρκετό.

Πάντως όντος γίνετε καθαρισμός σε όλα είτε με σύμβολα είτε αλλιώς..
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

eudemonia έγραψε:’μα δείτε το dvd ‘Τι στο μπιπ ξέρουμε’ μιλάει για αυτό. Για το νερό.

Για τα κρέατα λέγονται πολλά. Πολλοί δεν τρων κρέας λόγο τον τρόπο που τα θανατώνουν γιατί η ενέργεια που έχουν τα ζώα πάει σε αυτούς.
Εγώ πιστεύω ότι τα ζώα τα οποία τρόμε έχουν έρθει για τον λόγο αυτόν, να φαγωθούν, το ξέρουν πριν έρθουν. Με ένα ευχαριστώ κατανοώντας το σκοπό τους την ώρα πριν το φάμε πιστεύω ότι είναι αρκετό.

Πάντως όντος γίνετε καθαρισμός σε όλα είτε με σύμβολα είτε αλλιώς..
Τα ζώα ξερουν οτι ερχοντε στη γή γι αυτο το σκοπό????
Δηλαδή τις γάτες, που σε ορισμενα κρατη τους τρωνε και σε αλλα οχι...Εκει τι γίνετε?????Επιλεγουν και το μερος που θα γεννηθουν ,για να τη γλυτωσουν απο τα σαγονια μας????
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ksan8oula την 17 Απρ 2009 9:24 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Ότι υπάρχει εδώ πέρα πριν έρθει ξέρη γιατί θα έρθει.
Αλλά ας ακούσουμε και καμία άλλη άποψη...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν επιλέγουν τα ζώα την ζωή τους!

υπάρχει γι' αυτά το ομαδικό πνεύμα που τα εξελίσσει...

δεν έχουν ατομικότητα οι ψυχές των ζώων, όπως των ανθρώπων, εξελισσονται σαν ομάδα!

ανήκουν στο φυσικό βασίλειο των ζώων και έχουν την δική τους πορεία εξέλιξης, που δεν έχει ατομικότητα, γιατί δεν έχουν συνείδηση...

Εγώ δεν έχω νιώσει μορφή ζώου σε κανένα άλλο πεδίο, παρά μόνο σαν σκεπτομορφή στο αστρικό!

΄Ομως πολλοί πιστεύουν στην μετενψύχωση και όχι στην μετενσάρκωση...΄Ετσι και επειδή τίποτα δεν επιβεβαιώνεται, ο καθένας κρατά την άποψή του και μόνο χάρη του διαλόγου γίνεται κάποιο επιφανειακό μοίρασμα με τις εκάστοτε εμπειρίες... :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
eudemonia
Δημοσιεύσεις: 434
Εγγραφή: 21 Φεβ 2009 3:24 pm

Δημοσίευση από eudemonia »

Σωστά... @};-

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”