ΥΠΝΩΣΗ

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Μαράκι, το πιο σημαντικό!

γιατί είναι το κέντρο του ΑΝΘΡΩΠΟΥ (Σώμα-ψυχή-πνεύμα)

Νιώθεις τσιμέντο πάνω στο 4ο, γιατί σου λείπει η αγάπη και η συμπόνια για τον Εαυτό σου.

Αυτό που αναγνώρισα εγώ στην ζωή μου τούτη, είναι ότι η συμπονετική δράση, καμία σχέση δεν έχει με την συμπόνια έτσι όπως μας την ορίζει η θρησκεία μας.
Η προσφορά και η στήριξη των άλλων, δεν μπορεί να γίνει από φόβο και μόνο.

Και αν δεν νιώσεις τον Εαυτό σου και το "ύψος" σου, ποτέ δεν θα μπορέσεις να κοιτάξεις στα "μάτια" τον θεό. ' Ετσι οι "αλλοι" θα παραμείνουν "άλλοι", εκτός σου...το ίδιο και ο θεός.

Οι άνθρωποι, Μαράκι, προσφεύγουν στον θεό με δέος, γιατί φοβούνται την τιμωρία. Ο φόβος καταλύει κάθε έννοια σεβασμού στην ζωή και η ηθική της αγάπης περιορίζεται σ' αυτά που έχουν.

Ο ένας επιδρά στον άλλον, μέσα από το συναίσθημα, που όντας τις περισσότερες φορές "ασυνειδητο", δημιουργεί την ανισορροπία εσωτερικά, με αποτέλεσμα την ασθένεια...

Οι άνθρωποι αρνούνται τον φόβο, προτάσσοντας την ίδια την ζωή τους στην μάχη με τον θάνατο. Αυτή η μάχη δεν κερδίζεται με τις 10 εντολές και τον σεβασμό σε κάτι έξω από τον εαυτό τους.

Είπε η fab
Οι άνθρωποι Vaso δεν αντέχουν τον εαυτό τους όχι εμένα
και έχει δίκιο. Μόνο που δεν μπορεί να νιώσει, ότι και η ίδια στον ίδιο άξονα κινειται…
Η πικρία θα μεγαλώνει όσο ασχολείσαι μαζί μου γιατί νομίζεις ότι απορρίφθηκες και προσπαθείς να γιατρευτείς
΄Όλα ξεκινούν από την απορριπτική διαδικασία του θεού. Ο παράδεισος λειτουργεί με ασυνείδητες μνήμες, που κάνουν τον προγραμματισμό μας να κινείται πάνω στον άξονα «απόρριψη-τιμωρία». ΄Ετσι ο άνθρωπος αμύνεται και επιτίθεται εναλλάξ, για να μπορέσει να ισορροπήσει σ’ αυτόν τον άξονα.

Ο επαναπροσδιορισμός του άξονα, είναι η εσωτερική διαδρομή που σε βάζει στην εξελικτική διαδικασία της αφομοίωσης με το θεϊκό.

Και τότε ο άξονας αυτός επιδρά στην συνείδηση, μέσα από το κέντρο της καρδιάς! Η θειότητα της αγάπης είναι η ουσία του θεού και αυτή αποκαθιστά την αγάπη εντός σου, γκρεμίζοντας και το τελευταίο στήριγμα του φόβου.

Ας σκεφτούμε λίγο...Η πνευματική εργασία μας στον φυσικό κόσμο, μέσα από ένα φυσικό σώμα, έχει σαν σκοπό την εξέλιξη σε όλα τα πεδία μας.
Ο στόχος της δεν είναι να γίνουμε καλυτεροι άνθρωποι, φέρνοντας πλασματικά τον σεβασμό στην ζωή μας. ΄Οποια διαδρομή κι αν ακολουθεί κανείς, όπως και να λέγεται, ο στόχος της είναι να βιώσουμε τον Εαυτό μας, σαν μέρος της θεϊκής συνειδητότητας και μέσα σ' αυτήν να εκδηλωθούμε σαν ον αγάπης.

΄Ολα τα άλλα είναι απλά μια διαφορετική περικοκλάδα που διευκολύνει, ή δυσκολεύει τον δρόμο μας...




:x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ρούλα , Καλη Χρονιά σου εύχομαι :flower: .
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Οι άνθρωποι, Μαράκι, προσφεύγουν στον θεό με δέος, γιατί φοβούνται την τιμωρία.
Βασω μου δε φοβαμαι την τιμωρια απο τον θεο :-(
Ο θεος δεν τιμωρει .....διδαξε την αγαπη ,εδωσε αγαπη,διδαξε την συχωρεση ,μιλησε για την δυναμη της πιστης και δεν ενοουσε την πιστη προς τον θεο αλλα την πιστη προς τον ιδιο μας τον εαυτο και την δυναμη των θελων μας.
Ολα του με αντιπρωσοπευουν γιατι ετσι θα ηθελα να ηταν ο κοσμος μας αλλα δε γινετε και ποναω.
Δεν ενιωσα μισος ποτε για κανενα πλασμα σ αυτον το πλανητη ουτε κακο θα μπορουσα να κανω ακομα σε και ενα μικρο κατσαριδακι που περναει απο τα ποδια μου Συμπονω και συχωρω γιατι δε θελω να μενει πονος και πικρα .
Αυτοτιμωρουμε ομως και δε ξερω γιατι...
Οση ωρα σου γραφω κλαιω,κλαιω γιατι εχω τεραστιο βαρος στο στηθος και δε θα τολμησω να ειμαι το βραδυ με την οικογενεια μου.
Που ειναι η δυναμη μου γμτ μουυ.
Που ειναι η αγαπη μου προς την Μαρια....που ειμαι....γιατι ειμαι...
:cry:
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Που ειναι η αγαπη μου προς την Μαρια....που ειμαι....γιατι ειμαι...
Crying or Very sad
Μαρία μου ξέχασες ότι ο Θεός σου είπε "αγάπα τον πλησίον σου όπως τον εαυτο σου"εσύ όμως λες αγαπάς ολους τους αλλους εκτος απο την Μαρία,πώς μπορείς καρδια μου;
Το βιντεάκι δεν ηταν για να το δείς αλλά για να σηκωθείς και να χαρείς τα ποδια σου και να ανοίγεις την αγκαλιά σου με τα δυο σου χέρια για ολους οσους λες οτι αγαπας!!
Καλη πρωτοχρονιά Μαρία μου!!! :x
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Καλιοπιτσα μου μολις τωρα γυρισα απο το ρεβεγιον...... :D :D :D

30 ατομα μεσα στο σπιτι και οταν εκλεισαν τα φωτα και σηκωθηκαμε να υποδεχτουμε ολοι το 2009 ερχετε ο γιος μου και μου λεει(εσυ εισαι που εχεις αγοραφοβια??) =)) =)) ασχετα αν ετρεμαν τα μεσα μου ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ


[img][img]http://photoshosting.net/thumb-7CFC_495C00B0.jpg[/img][/img]

κοιτα το λευκο φως πανω μου ...επαθα οταν το ειδα :x ειναι απλα ενα κολιε που τελειωνει σε μια διχαλα
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Mαράκι μου είσαι το πρωτο μηνυμα που διαβαζω αυτού του χρόνου κι ευχομαι ολα να ειναι φωτεινά οπως αυτο που τωρα γίνεται σε σένα.
Μαρία μου μεσα μας ειναι η δύναμη,μέσα μας είναι το φως ,μέσα μας ι ο Θεός.Νοιωσε το Μαρία μου όχι απ αυτά που ο φοβος σου και η περιορισμενη σκέψη σε αποτρεπουν,αλλά απο ολα οσα μπορείς και κάνεις αν ακολουθησεις την φωνυλα μεσα σου.
Ξέρεις οτι μπορείς πλέον.
Μην σε ξαναδώ "καθισμενη" :x >:d<
Χρονια μας Πολλα!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Μαράκι, χαίρομαι πολύ που γιόρτασες τον νέο χρόνο με τους αγαπημένους σου...

Να είναι αυτή η αρχή για να αφομοιώσεις την διδασκαλία της αγάπης εντός σου...

@};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Χαίρομαι Μαράκι μου τόσο πολύ για σενα!!!Καλή Χρονιά και σε σενα Ρούλα!!!Γιαννάκι!!! >:d< Ελένη μου!!! >:d< Καλλιοπάκι!!! >:d< Εύη μου!!! >:d< @};- Σας αγαπώ πολύ και χαίρομαι που υπάρχεται στην καρδιά μου και στη σκέψη μου συνεχώς!!! O:-)
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αγγελουδάκι , >:d<
Ειμαστε ευλογημένοι που το σύμπαν μας εφερε κοντά ...η παρέα μας είναι γαλάζια και ολόλαμπρη :x
Σε αγαπώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
Evoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 21723
Εγγραφή: 12 Φεβ 2008 12:36 am

Δημοσίευση από Evoula »

:* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :* :*
"Ο Ειρηνικός πολεμιστής δεν πολεμάει το κακό αλλά αυξάνει μέσα του το καλό"


https://www.youtube.com/watch?v=SgbdTeIYV5Y"
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Σας ευχαριστω πολυ που χαιρεστε μαζι μου >:d< >:d< >:d<

ολα καλα θα πανε το 2009 αλλα φιλεναδες.....παμε να φυγουμε απο δω γιατι εχουμε φτασει αυτο το τοπικ απο αθηνα ......λαμια =)) =)) .

Σας αγαπωωωωω :x
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Καλη χρονια και απο εδω!!!!!!
Σφαιρουλα σε αγαπαω και εισαι και η πρωτη....!!!!
Ελενιτσα μου θα σε παρω τηλ σημερα που βρηκα το νουμερο σου να στο πω απο κοντα!!!
Γιαννακη μου οσο για σενα το ξερεις οτι σε αγαπαω στο εχω πει τοσες φορες στο λεω και αλλη μια!!!
Βασουλα μου !!!! τι να σου πω εσενα με ξερεις τοσο καλα που ξερεις οτι σε λατρευω!!!!
φιλαρακια του φορουμ σας αγαπω!!!!!!!!!!!!!!!!!

Φαμπ καλη χρονια!!!!
σε ευχαριστουμε που τιμας το σπιτακι μας που και που!!!
2009 ευχες!!!! με ομορφια αγαπη αρμονια!!!! μεσα απο την καρδια μου!!!
@};- @};- @};-
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

Γιάννη χάρηκα με το μήνυμά σου διότι κατάφερες να διαχειριστείς το θέμα με αυτόν τον τρόπο (αλλαγή συνδέσεων) κάτω από τόσο αντίξοες συνθήκες. Για να μπορέσει ένας άνθρωπος να λειτουργήσει με αυτόν τον τρόπο πρέπει να έχει δουλέψει τώρα ή στο παρελθόν.
Ακόμα και να ξεκίναγες να δούλευες από την στιγμή που μπήκες εδώ δεν θα κατάφερνες σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα αυτό το αποτέλεσμα, άρα….

Είναι σίγουρο ότι θα είναι μια εξαιρετική χρονιά για σένα, άρα και για όσους είναι δίπλα σου. @};-

Evi ευχαριστώ για τις ευχές και την προσπάθεια έρευνας διαφόρων θεμάτων υπό μια άλλη οπτική, πιο ψύχραιμη θα μπορούσα να πω.
Ουδέποτε χειραγώγησα άνθρωπο και προσέχω τις κουβέντες μου. Δεν μπορώ να ξέρω με τι θα φοβηθεί ο κάθε άνθρωπος οπότε δέχομαι ότι όλα είναι πιθανά, πάντως μέχρι αυτή την στιγμή που γράφω δεν έχει πέσει στην αντίληψή μου κάτι τέτοιο.

Κατά την γνώμη μου η Καλλιόπη θα βρει μόνη της ότι χρειάζεται, έχει την δύναμη και δεν έχει ανάγκη από εμένα να την συναναστραφώ (πρόσεξα το quote).

Να χαίρεσαι την οικογένειά σου και να είστε πάντα καλά και αγαπημένοι. @};-


Μαρία χρόνια πολλά.
Συμφωνώ ότι ο κάθε άνθρωπος ξέρει για ποιο σκοπό λέει ή κάνει κάτι. @};-


Βάσω μου όταν ο Σάρτρ αρνήθηκε να πάρει το Νόμπελ λογοτεχνίας είπε σε μια συνέντευξη «Δεν ευθυγραμμίζομαι με την γνώμη που οποιοσδήποτε μπορεί να έχει για μένα. Οι άνθρωποι μπορούν να με θεωρούν ιδιοφυή, πορνογράφο, κομμουνιστή, αστό ή ότι άλλο θέλουν. Εγώ πιστεύω άλλα». Είναι μια αρμονική οπτική και συμπλέω μαζί της.
Να χαίρεσαι τις κόρες σου οι οποίες είναι δυο κούκλες και εξαιρετικά παιδιά, καλή χρονιά. @};-


Ελένη καλή χρονιά. @};-


Δώρα καλή χρονιά. @};-


AMALIA καλή χρονιά.
Να είναι μια δημιουργική χρονιά με αρμονία σε όλους τους τομείς της ζωής σου. @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σ' ευχαριστώ για τις ευχές σου fab, καλή χρονιά και σε σένα. :x

Συμφωνώ με την αρμονική σύμπλευση όσων σε εκφράζουν και σ' ευχαριστώ που σέβεσαι όσα εκφράζουν εμένα. @};-

΄Ετσι κι αλλιώς η διαφορετικότητά μας υπάρχει μόνο στην επιφάνεια και το βαθύτερο είναι μας αλληλεπιδρά με αγάπη στην έκφρασή της εσωτερικής θεότητας. @};-

Να είσαι πάντα καλά! @};- @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Φαμπ νομιζω οτι αν εχω αλλαξει προς το καλυτερο οφειλεται σε ενα μεγαλο ποσοστο σε σενα... δεν σου κρυβω οτι στην αρχη σε ειχα αντιπαθησει λιγακι και γι αυτο εβγαλα ολο τον κακο εαυτο μου στο προσωπο σου... φυσικα σου ζηταω συγνωμη αλλα ισως ηταν ετσι να γινει για να μπορεσω να δω ξεκαθαρα ποσο βρωμικος ημουν... Νομιζω οτι τιποτα δεν ειναι τυχαιο.. μακαρι να μπορουσα να σε γνωρισω κι απο κοντα καποτε (τωρα λιγακι δυσκολο γιατι η σχεση που εχω με ζηλευει παρα πολυ)
Να ξερεις οτι σε θαυμαζω και σε αγαπαω πολυ!

καλη χρονια να εχεις @};- @};- @};-

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”