Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6447
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Μανουκο μας >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<

Vaso έγραψε: Ερχεται εκείνη η στιγμή που ο φόβος μας είναι υποδεέστερος μπροστά στην ανάγκη μας να Ζήσουμε, οπότε βρισκόμαστε πάντα στον κατάλληλο χώρο, με τους κατάλληλους ανθρώπους, που μαζί τους θα καταφέρουμε να ελαχιστοποιήσουμε ακόμα περισσότερο τον φόβο μας και να αυξήσουμε τα επίπεδα της Ζωής μας...

Οπότε πάλι εσύ επιλέγεις... :)

:* >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
:x :x :x >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< Σας αγαπω ολους και σας Ευχαριστω που σας εχω στην Ζωη μου :cry: :cry: :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26135
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Μπεττουλάκι O:-) :x >:d< >:d< >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 30156
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μπεττουλίνι μου :x >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27460
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ellaki »

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17674
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μπεττούλι >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Έφη
Δημοσιεύσεις: 8299
Εγγραφή: 31 Ιαν 2010 11:57 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Έφη »

Μπεττούλα ... >:d< >:d< >:d<
Είμαι αυτό που είμαι !

Εικόνα
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18771
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

>:d< >:d< >:d<
:x :x :x
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από eirini »

Γλυκούλι >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Stefanos
Δημοσιεύσεις: 8939
Εγγραφή: 19 Μάιος 2010 10:12 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Stefanos »

Παιδάκια >:d< >:d< >:d<
Ερχεται εκείνη η στιγμή που ο φόβος μας είναι υποδεέστερος μπροστά στην ανάγκη μας να Ζήσουμε
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Βασούλα μου >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Όσο πιο μακριά ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω...
Η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει.
Αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!!!
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6447
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

:) :) :) :x >:d< >:d< >:d<
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18771
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μάνος »

Σήμερα ήταν επίσημη αργία στη Μελβούρνη...
Ο καιρός υπέροχος! Ανοιξιάτικος! Μύριζε καλοκαιράκι... :sunny:

Ένας φίλος που δουλεύουμε στην ταβέρνα με πήρε τηλέφωνο για να πάμε για καφέ. Πέρασε λοιπόν, με πήρε και πήγαμε σε ένα μαγαζί που μου αρέσει πολύ και θυμίζει ευρώπη... Κάτσαμε περίπου 3,5 ώρες... Λέγαμε διάφορα, γελούσαμε, περνάγαμε όμορφα...

Και σε όλη αυτή τη διάρκεια το μυαλό μου έπαιζε τα δικά του παιχνίδια. Με έπιασα να σκέφτομαι, πως "ωχ, από αύριο ξανά πάλι δουλειά, τέρμα το καθησιο, τώρα που θα πας σπίτι θα είσαι πάλι μόνος σου, κλπ..."
...Με αποτέλεσμα να με αποσπάει από το να απολαύσω αυτή την υπέροχη μέρα, τον όμορφο χώρο που βρισκόμασταν και την καλή παρέα, που τόσο είχα ανάγκη! Κάποιες στιγμες πάλευα έντονα με τον εαυτό μου στο να απολαύσω τη στιγμή. Το αποτέλεσμα αμφίροπο... Είχα συνεχώς την αίσθηση πως είναι Κυριακή (λόγω αργίας) και ξαφνικά ένιωσα οπως τις παλιές Κυριακές στην Ελλάδα(!) Χρόνια είχα να νιώσω αυτό το συναίσθημα καθώς όλες οι μέρες της Μελβούρνης είναι ίδιες και δουλεύω καθε μέρα...
Και ξαφνικά συνειδητοποιώ πόσο πολύ μισούσα την Κυριακή από παιδί... Όχι μόνο γιατί την επόμενη μέρα είχα γραφείο, ή σχολείο... ...Αλλά γιατί ένας από τους κύριους λόγους ήταν γιατί όταν ήμασταν μικροί, κάθε Κυριακή μεσημέρι ο πατέρας μου σε ρόλο μπαμπούλα μας εξέταζε και τους τρείς στα μαθήματα!!! :-ss (μόλις μου έσκασε αυτό!) Και φυσικά με έχει σημαδέψει, γιατί έπεφταν φωνές, απαξιωτικά βλέμματα, ειρωνιές, βρισιές, ακόμα και ξύλο με κλάματα αν δεν ήμουνα διαβασμένος...

Το ζήτημα είναι πως από τότε θυμάμαι πως δε ζούσα τη στιγμή! Σε ότι και αν έκανα...
...Όμως, να σας πω την αλήθεια μου, μέσα μου χάρηκα λιγάκι που το εντόπισα σήμερα και που το πολέμησα ασχέτως αν το νίκησα ή όχι!

Επίσης σήμερα μου έσκασε πως ο πατέρας μου μας εκ-παίδευε να μην εμπιστευόμαστε τους άλλους. Φαντάζομαι δεν ήταν ο μόνος γονιός... Και αν τυχόν εμπιστευόμασταν (εγώ κυρίως - τα αδέρφια μου ή δεν το κάνανε ή δεν έδειχναν ότι το κάνουνε) στολιζόμουν με τα ανάλογα κοσμιτικά: είσαι χαζός, μωροπίστευτο, μπουνταλάς, αφελής, κλπ... Παρ όλα αυτά όμως εγώ συνέχιζα και υπερασπιζόμουν την παρέα, τους φίλους, το θέατρο..., κι ας ακούγα τα παραπάνω κοσμητικά ακόμα και από τα ίδια μου τα αδέρφια (που υπενθυμίζω πως μεταξύ μας έχουμε 11 μήνες διαφορά. Εγώ είμαι ο μεσαίος. Ως γνωστόν το παιδί-σάντουιτς)

Το ξέρω, πως πρέπει να απαλαγώ από όλα τα παραπάνω... Να τα πετάξω από πάνω μου, γιατί δεν είναι δικά μου, δεν μου ανήκουν!!! Θα γίνει και αυτό...

Σας ευχαριστώ...
@};-
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88668
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Vasoula »

τι ευτυχισμένα παιδικά χρόνια ε? πόσα ξεχνάμε...αχ Μανούλη!

Και γαμώ τις νοσταλγίες ε? 8-}
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31641
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

..Όμως, να σας πω την αλήθεια μου, μέσα μου χάρηκα λιγάκι που το εντόπισα σήμερα και που το πολέμησα ασχέτως αν το νίκησα ή όχι!
:x :x :x :x >:d<



Επίσης σήμερα μου έσκασε πως ο πατέρας μου μας εκ-παίδευε να μην εμπιστευόμαστε τους άλλους. Φαντάζομαι δεν ήταν ο μόνος γονιός...
άντε καλέ ο μόνος ήταν :)) :-j >:P
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6447
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

α ρε Μανουκο μας.. >:d< >:d< >:d< >:d< ασε την ιδια σχολη τελειωσαν ολοι με μεγαλη επιτυχια!!!!
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Vaso έγραψε:τι ευτυχισμένα παιδικά χρόνια ε? πόσα ξεχνάμε...αχ Μανούλη!

Και γαμώ τις νοσταλγίες ε? 8-}

και γαμώ όμως :)) :)) :))

Μανούλη! >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”