Βάφτιση... τί συμβαίνει?

Valia

Δημοσίευση από Valia »

Vaso έγραψε:Δηλαδή μην περιμένεις να σου φερθώ εγώ προσβλητικά, αν φερθείς εσύ σε εμένα...Θα εισπράξεις αυτό το συναίσθημα έτσι κι αλλιώς από κάπου αλλού, γιατί ο Κοσμικός νόμος δεν αντιλαμβάνεται την υποκειμενικότητα...
:x
αχ, σ' ευχαριστώ Βάσω μου! το γνώριζα διαισθητικά αυτό, αλλά τώρα μου το έδωσες και "μαθηματικά"!! σε ευχαριστώ πολύ :x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24733
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Fab πολύ σωστά @};-
Θάθελα όμως να πω και κάτι άλλο.
Σαυτό εδώ το φόρουμ
μπορεί ο καθένας να εκφράζει ελεύθερα την γνώμη του
και τις απόψεις του και να αποφασίζει ο ίδιος τι θέλει να εξομολογηθεί
και να ανακοινώσει από την προσωπική του ζωή και τα πιστεύω του.
Αλλά πρέπει να γνωρίζει ότι τα γραφόμενα του μπορούν σχολιάζονται από τα υπόλοιπα μέλη,
και φυσικά από τους διαχειριστές του φόρουμ , οι οποίο έχουν τη δυνατότητα να επισημαίνουν
,να εφιστούν την προσοχή σε οποιονδήποτε , τα γραφόμενα του οποίου , μπορεί να δημιουργήσουν έστω και άθελα του παρανοήσεις .
Αυτό έγινε και με τη Ναταλί και τίποτα παραπάνω.
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Δηλαδή μην περιμένεις να σου φερθώ εγώ προσβλητικά, αν φερθείς εσύ σε εμένα...Θα εισπράξεις αυτό το συναίσθημα έτσι κι αλλιώς από κάπου αλλού, γιατί ο Κοσμικός νόμος δεν αντιλαμβάνεται την υποκειμενικότητα...
Αυτό κι αν είναι αλήθεια!! :x :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Πολυ ουσιαστικος διαλογος ο σημερινος!

Σε ολους !!! @};-
fab1612
Δημοσιεύσεις: 191
Εγγραφή: 14 Ιούλ 2008 5:10 pm

Δημοσίευση από fab1612 »

AXIA

Παρακολούθησα την συζήτηση και να είσαι σίγουρη ότι εάν θεωρούσα ότι προσπαθούσαν κάποιοι, με μεθόδους κλίκας, να τα βάλουν με την Ναταλία θα είχα τοποθετηθεί επί αυτού. Θεωρώ ότι έχει γίνει αντιληπτό, και από το παρελθόν, πως δεν ενδιαφέρομαι για να ενταχτώ σε κάποια ομάδα, ούτε κολλάω να πω την άποψή μου κι ας είναι όλος ο κόσμος αντίθετος με αυτή.
Τα ίδια κάνω σε όλα τα φόρουμ και όλοι το γνωρίζουν.

Ότι είπα στο προηγούμενο μήνυμα ισχύει ακόμα και για μένα που το έγραψα, οι Νόμοι δουλεύουν για όλους το ίδιο.
@};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

βρε Ρούλα, κλικα με την έννοια που το λες, δεν υπάρχει εδώ μέσα!

Λάθος πληροφόρηση έχεις! @};-

Φιλιες υπάρχουν, αλλά κι αυτές υπόκεινται στον νόμο της δικαιοσύνης και δεν νομίζω ότι έχεις αντιληφθεί κάτι άλλο, αν παρακολουθείς τους διαλόγους μας!

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Παρακολούθησα την συζήτηση και να είσαι σίγουρη ότι εάν θεωρούσα ότι προσπαθούσαν κάποιοι, με μεθόδους κλίκας, να τα βάλουν με την Ναταλία θα είχα τοποθετηθεί επί αυτού
Βασω το ιδιο λεει και η ρουλα :-D
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν πειράζει Γιαννάκη...Η επανάλειψη ποτέ δεν έβλαψε...

ας το πούμε για όσους διαβάζουν αόρατα εδώ μέσα...και έχουν την αντίληψη της "κλίκας" που τους πέταξε έξω!!! @};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

silver29 έγραψε:Τι να μας δωσει βρε Δημητρα η Ναταλια? Πως τρωμε τα τουλουμπακια?
Ααααα ευχαριστώ πολύ!!!
Ομως δεν νομίζεις ότι το έχεις παρατραβήξει κι εσύ με την δική σου κριτική ακόμα και στα πιο απλά πράγματα όπως τα emoticon που έβαζα και ΚΑΝΕΝΑΝ δεν βλάπτανε; Πίσω απο την πλάτη μπορείς να πεις ΠΟΛΛΑ!!! Εγώ είχα τουλάχιστον την ντομπροσύνη να τα πω και μπροστά, και για κανέναν δεν είπα ποτέ ότι δεν μπορεί να σου δώσει ΤΙΠΟΤΑ, σαν να επρόκειται για κανένα ΖΩΟΝ!! Δείχνεις υπέροχα και το επίπεδο της δικής σου πορείας έτσι και όχι μόνον της δικής μου!!
Πολύ εύστοχα λοιπόν σου είχανε ευχηθεί κάπου στο ποστ ευχές για την γιορτή σου, να βρείς....την αγάπη μέσα σου!! Τότε το είχα θεωρήσει τελείως ΑΤΟΠΟ και απόρησα και ψιλοενοχλήθηκα για αυτό!!! Τώρα όμως καταλαβαίνω απόλυτα την σημασία του!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πολυτιμα αυτα που μου γραφεις Ναταλια και σ ευχαριστω :-D @};-


αν και μου τα ξαναειπες με αλλα λογια

Κατα Ματθαίον Ευαγγέλιο κεφ. Ζ εδάφια 1 έως 5

Μὴ κρίνετε, ἵνα μὴ κριθῆτε· 2 ἐν ᾧ γὰρ κρίματι κρίνετε κριθήσεσθε, καὶ ἐν ᾧ μέτρῳ μετρεῖτε μετρηθήσεται ὑμῖν. 3 τί δὲ βλέπεις τὸ κάρφος τὸ ἐν τῷ ὀφθαλμῷ τοῦ ἀδελφοῦ σου, τὴν δὲ ἐν τῷ σῷ ὀφθαλμῷ δοκὸν οὐ κατανοεῖς; 4 ἢ πῶς ἐρεῖς τῷ ἀδελφῷ σου, Ἄφες ἐκβάλω τὸ κάρφος ἐκ τοῦ ὀφθαλμοῦ σου, καὶ ἰδοὺ ἡ δοκὸς ἐν τῷ ὀφθαλμῷ σοῦ; 5 ὑποκριτά, ἔκβαλε πρῶτον τὴν δοκὸν ἐκ τοῦ ὀφθαλμοῦ σοῦ, καὶ τότε διαβλέψεις ἐκβαλεῖν τὸ κάρφος ἐκ τοῦ ὀφθαλμοῦ τοῦ ἀδελφοῦ σου

τι ειπα ομως πισω απο την πλατη σου? :-?
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33626
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Σαφώς ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΟΥ ΛΑΘΟΣ ΝΑ ΑΦΕΘΩ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΤΟΣΟ ΕΥΑΛΩΤΗ μέσα σε ένα φόρουμ που τόσο ελάχιστα γνώριζα και ειδικά όταν έβλεπα πόσοι φεύγουνε πικραμένοι!!
Ναταλί λυπάμαι πολύ για αυτό κυρίως το κομμάτι που παραθέτω παραπάνω!! :-( :-( :-(

Δεν ξεχνώ πως, κάποια απο τα άτομα που αποχώρησαν πικραμένα όπως λες, σε πρόσβαλλαν με τον χειρότερο τρόπο για τα πιστεύω σου, τους αγγέλους και όλα αυτά που πρέσβευες όταν εκφραζόσουν σε αυτό τον χώρο και πόσο αυτός ο χώρος και όλοι οι άνθρωποι που τον συμπεριλαμβάνουμε, πέρα απο τις αντίθετες απόψεις που είμαστε ελέυθεροι να έχουμε, σε ακούσαμε όχι μόνο με σεβασμό αλλά και με περισσή κατανόηση για τα προβλήματά σου, τις απορρίες σου και όλα !! @};-

Ανέφερες κάπου για την ομάδα ανταλλαγής και θέλω και εγώ να διευκρινήσω κάποια πράγματα!!είναι πολλές οι φορές που αναφέρθηκες στο πρόσωπο της μητέρας σου με το γνωστό τρόπο μέσα στην ομάδα και προσπάθησα ευγενικά και με απόλυτο σεβασμό στο θέμα σου να σου πω, ότι αυτός ο τρόπος προσέγγισης, τόσο εκτεταμένα και επίμονα δεν σε βοηθάει, παρα μόνο δηλητιριάζει τον οργανισμό σου!!θέλω να σου πω με αυτό ότι η ομάδα ανταλλαγής στην οποία είσαι ενταγμένη είναι μέρος αυτού του χώρου και ότι ισχύει εδω έξω, ισχύει και εκεί μέσα!η ομάδα ανταλλαγής δεν είναι χώρος ψυχανάλυσης και αυτό το έχω πει και μέσα στην ομάδα πολλές φορές!!το ξέρω πως το έχεις σεβαστεί και εσύ όπως και όλοι όσοι συμμετέχουμε απλά με αυτή σου την αναφορά στον διάλογο που έγινε παραπάνω δείχνεις να το αναιρείς γιαυτό και όφειλα να το υπενθυμίσω!! @};-

Να ξέρεις κάτι Ναταλί, ένας χώρος για μένα είναι ιερός και δεν τον κάνει ιερό ούτε η εικόνα της παναγίας, ούτε ο παπάς, ούτε οι ψαλμωδίες παρα η κατανόηση και ο σεβασμός πρωτίστως στον εαυτό μου αλλά και στους άλλους που μας διαβάζουν και μοιράζονται και αυτοί την ψυχή τους και τα δικά τους προβλήματα, πολύ περισσότερο στην ομάδα ανταλλαγής!!εκτός αν θεωρείς βρε Ναταλί μου πως όλοι οι άλλοι συμμετέχοντες βρίσκονται μονίμως σε μια ευδαιμονία και είσαι η μόνη που δυσκολεύεσαι!! @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

To κατανοώ βαθύτατα αυτό που λες Δώρα και ζητώ συγνώμη που εκφράστηκα τόσο απερίσκεπτα μέσα στην τσαντίλα μου για αυτούς που φύγανε πικραμένοι!! Αυτό που είναι αλήθεια μου είναι πως πολλές φορές μετάνιωσα γενικά που άνοιξα το στόμα μου για κάποια πιστεύω μου. Ενιωσα συχνά την ειρωνεία και τις προσβολλές κάποιων να μου τρυπάνε τα κόκαλα. Για την ομάδα ανταλλαγής είπα ότι δεν μετάνιωσα που μοιράστηκα εκεί πράγματα γιατί εκεί ήταν ένας χώρος που δεν έβλεπα την ώρα να βρεθώ.
Γενικά πάντως αν νομίζουν και άλλοι εδώ μέσα αυτό που ανέφερε παραπάνω ο Γιάννης, και που του το παρέθεσα , πως τι να πάρεις απ΄πο την Ναταλία , το πως να τρως τουλουμπάκια; Κι αν τελικά για όλους σας εδώ μεσα η Ναταλια είναι μια χαζοχαρούμενη χωρίς κανένα βάθος, όπως είμαι δηλαδή για τον Γιάννη και όχι κάποιος που τυγχάνει να έχει το δικό του σταυρό μονο και δεν είναι κάποιος άχρηστος που δεν έχει τίποτα να προσφέρει όπως ο ίδιος ο Γιάννης αναφέρει παραπάνω στο ποστ του στην σελιδα δεκα αυτού του θέματος, αλλά κανείς εκτός από την Δήμητρα δεν σκέφτηκε να τον επαναφέρει, τότε σύγουρα δεν είναι ίσως ούτε για μενα ούτε για εσάς υγιές να βρίσκομαι αναμεσά σας, γιατί σαν ψαγμένα άτομα που είστε μονον να σας σκανδαλίζω μπορώ!
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

Αυτό που παρέθεσα είπες Γιάννη, όταν εγώ σαφώς είχα βγει και από το φόρουμ μη θέλοντας να δώσω και άλλη ένταση στην στιγμή, γιατί ήθελα όπως είπα να ηρεμήσω και να απαντήσω με καθαρό μυαλό! Θα είδες ίσως, όπως γράφω και πιο πάνω στην Δώρα ότι ξέρω να ζητώ συγνώμη για κάποια λεγόμενα μου και το ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ!! Εσυ άραγε ξέρεις όταν έχεις μιλήσει προσβλητικότατα για τους άλλους;
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88636
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αλλά κανείς εκτός από την Δήμητρα δεν σκέφτηκε να τον επαναφέρει
Nαταλί και η Δήμητρα πήρε τις δικές της επιγνώσεις μέσα από αυτές τις σελίδες, περί συμπόνιας και σεβασμού!

Από όσα διάβασες λοιπόν αυτό έχεις μόνο να πεις?

Μάλλον επαναφορά για σένα σημαίνει να ταχθεί κάποιος με το μέρος σου...και λυπάμαι γι' αυτό!

Και θα σε παρακαλούσα να σταματήσεις τις ειρωνίες...Αν δεν σου αρέσει εδώ μέσα, μπορείς να μην είσαι...Αν σου αρέσει, θα είσαι με σεβασμό και όχι με ύφος θύματος ή κριτή!
γιατί σαν ψαγμένα άτομα που είστε μονον να σας σκανδαλίζω μπορώ
Αν ειχα όρεξη θα έκανα παράθεση όλα τα κείμενα σου που ενέχουν ειρωνεία, αλλά σου μιλάω ειλικρινά, βαριέμαι ακομα και να ασχοληθώ...Θα ήθελα όμως να γνωρίζεις ότι καταλαβαίνω πολύ βαθύτερα, και περισσότερα από όσο νομίζεις ότι μπορώ...

Γι' αυτό σε παρακαλώ να σέβεσαι τον χώρο μου!

΄Οποιες αντιπαραθέσεις να τις κάνεις σε πμ με τον Γιάννη, αν ενδιαφέρεται γι' αυτό και ο ίδιος!

Σε ευχαριστώ για την κατανόηση...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πίσω απο την πλάτη μπορείς να πεις ΠΟΛΛΑ!!! Εγώ είχα τουλάχιστον την ντομπροσύνη να τα πω και μπροστά
σε ξαναρωταω τι ειπα πισω απο την πλατη σου που δεν το ειπα εδω :-?
Θα είδες ίσως, όπως γράφω και πιο πάνω στην Δώρα ότι ξέρω να ζητώ συγνώμη για κάποια λεγόμενα μου και το ΕΧΩ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ!! Εσυ άραγε ξέρεις όταν έχεις μιλήσει προσβλητικότατα για τους άλλους?
Προσβλητικοτατα το λες εσυ...
Η αποψη η δικη μου ειναι οτι σου ειπα την αληθεια με λιγο σκληρο και καυστικο τροπο :x

Εχω παψει να ζητω συγνωμη για κατι που δεν ειμαι ενοχος εδω και χρονια Ναταλια μου. Οταν ημουν πολυ μικρουλης ακομη, σηκωνομουν πρωι πρωι και ζητουσα γονατιστος απο τον θεουλη συγχωρεση.. Μια μερα ειπα αι σιχτιρ! ας παω στην κολαση και.. τα παρατησα! :D :D

Ελα μη μου κακιωνεις, κερναω τουλουμπακι να σε γλυκανω που σε στεναχωρεσα. :-D @};-

Εικόνα

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”