Χωρισμός..

Συντονιστής: Emmaki

ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: 23 Αύγ 2007 9:58 am

Δημοσίευση από ΔΕΣΠΟΙΝΑ »

ΧΩΡΙΣΜΟΣ


Είναι πράγματι πικρή η ώρα όταν δύο άνθρωποι διαλύουν μια σχέση που ίσως με κόπο δημιούργησαν. Ο καθένας φεύγει, με τις δικές του πληγές και τις δικές του σκοτούρες, και η ζωή συνεχίζεται ...

Τι γίνεται όμως μετά; Αν δε μάθουμε από την πικρή εμπειρία του χθες, είναι πολύ δύσκολο να εγγυηθούμε ότι δε θα προκύψει ξανά κάτι παρόμοιο στο αύριο.

Όταν χωρίζει κάποιος και είναι πρόσφατο καλλύτερα να μη βιαστεί. Μην αφήσει την επιθυμία του για κάποια παρηγοριά να τον οδηγήσει πρόωρα και αβασάνιστα σε μια καινούργια σχέση. Πρέπει για λίγο καιρό να μείνει μόνος, ή μόνη, ώστε να κάνει μια επισκόπηση της σχέσης που τελείωσε, όχι για να πέσει σε άσκοπες μεταμέλειες του τύπου “ίσως αν έκανα έτσι αντί έτσι να ήμασταν σήμερα μαζί”, αλλά για να διορθωθεί στο σήμερα.

Όταν πια νιώσει ότι έχει ηρεμήσει, και έχει επίσης μάθει ό,τι έχει να του διδάξει η εμπειρία του, είναι σε θέση να κάνει μια καινούργια προσπάθεια. Σε αυτό το σημείο, μερικοί προσπαθούν να τα βρουν ξανά με εκείνο το πρόσωπο που πρώτα χώρισαν. Αυτό δεν είναι κακό, αλλά χρειάζεται προσοχή: Αν δει ότι το άλλο πρόσωπο δεν ενδιαφέρεται να δοκιμάσει ξανά, πρέπει να το αφήσει. Να κάνει πίσω, αλλιώς κινδυνεύει να πληγωθεί περισσότερο. Αν όμως θέλει να δοκιμάσει, και έμαθε και εκείνος – ή εκείνη – από τα παλιότερα λάθη, ίσως να τα καταφέρει.

Όποια και αν είναι η περίπτωση.........Αν όντως “έμαθε κάποιος από όσα έπαθε”, είναι τώρα πιο κοντά στο να δημιουργήσει μια σχέση με καλές προϋποθέσεις επιτυχίας και σταθερότητας, απ' ότι ήταν σε οποιοδήποτε σημείο στο παρελθόν .

Ίσως βέβαια να επιλέξει να μείνει μόνος, ή μόνη, για ένα μεγαλύτερο χρονικό διάστημα. Ούτε αυτό είναι κακό, ιδιαίτερα αν φροντίσει να αξιοποιήσει δημιουργικά το χρόνο του. Το να μείνει μόνος/η, ίσως δώσει το χρόνο και την ενέργεια που έλειπε, ώστε να ασχοληθεί με τα δικά του ενδιαφέροντα κλπ κλπ............

Όλοι οι δρόμοι, με άλλα λόγια, είναι ανοιχτοί μπροστά . ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΓΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΝ.


ΣΑΣ ΦΙΛΩ
Άβαταρ μέλους
angela_al
Δημοσιεύσεις: 2334
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 1:03 pm
Τοποθεσία: Λάρισα

Δημοσίευση από angela_al »

galazia_sfaira έγραψε:Αγγέλα μου καλη,δεν πιστεύω σε αρνητική ισορροπία.Ο ρολος του θυτη και του θυματος είναι αποκυήματα λογικής και "εγω",εμπεριέχουν φόβο,θυμό ,εκδίκηση.
Ανάμεσα σε μια σχέση και παλι η ειλικρινεια απέναντι στον εαυτο μας είναι η μόνη ισορροπία.

Σε μια σχεση μενεις, όταν Νοιώθεις και Υπαρχεις μεσα σε αυτην.Οταν με τον συντροφο σου μπορεις να μοιράσεις την πληρότητα σου,αν όχι.........απλά το λες στον εαυτό σου και με καθαρά ματια και στον συντροφό σου.
Καλλιόπη μου, ναι, δεν υπάρχουν θύτες και θύματα, τουλάχιστον όχι με ευδιάκριτα όρια. Προσωπικά όμως πιστεύω στην αρνητική ισορροπία. Γιατί είναι ξανά μέ ίσους όρους ένας απέναντι στον άλλο. Όχι όμως σαν τρόπο εκδίκησης. Σαν προσπάθεια μετακίνησης των συντρόφων από την ανταλλαγή πόνου στην ανταλλαγή αγάπης.
Γι' αυτό έγραψα ότι η αγάπη απαιτεί το κουράγιο να γίνεσαι ένοχος εκεί που χρειάζεται.
Σου προκάλεσα πόνο; Είναι κάτι που θα σου έδινε τέτοια χαρά ώστε να φέρει το αντιστάθμισμα; Κι ας είναι δύσκολο να το πράξω. Για χάρη της αγάπης θα το κάνω για σένα, δείχνοντάς σου ότι έχω αναλάβει τις ευθύνες των πράξεων μου. ’σχετα με το αποτέλεσμα, αν θα επιφέρει τη συμφιλίωση ή τον οριστικό μας χωρισμό. Είμαι ένοχος σε αυτό και έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις επανόρθωση με όποιον τρόπο νομίζεις.
L' Amor che move il sole e l'altre stelle
Dante Aligieri
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

angela_al έγραψε:Σου προκάλεσα πόνο; Είναι κάτι που θα σου έδινε τέτοια χαρά ώστε να φέρει το αντιστάθμισμα; Κι ας είναι δύσκολο να το πράξω
Ax Aγγέλα μου, ποιός είναι τόσο δυνατός, ώστε να γίνει ευάλωτος στην ανάγκη της ψυχής του?

Δεν ξέρω ούτε έναν που να έχει παραδεχτεί ότι η συμπεριφορά του προκάλεσε πόνο...Πως λοιπόν να φέρει το αντιστάθμισμα με πράξεις αγάπης? Αν την αγάπη την εισπράττει με περιορισμούς και επιθυμίες, πάντα θα υπάρχει η δικαιολογία για τον πόνο που έφερε...

Συνήθως ακόμα και σε εξωγενείς σχέσεις, πάντα υπάρχει το ρίψιμο ευθυνών "δεν ήσουν αρκετά καλός/ή μαζί μου γι' αυτό συνέβη..."

Το μεγαλείο της επίγνωσης δεν είναι ανθρώπινο χαρακτηριστικό, δυστυχώς...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Γι' αυτό έγραψα ότι η αγάπη απαιτεί το κουράγιο να γίνεσαι ένοχος εκεί που χρειάζεται.
Σου προκάλεσα πόνο; Είναι κάτι που θα σου έδινε τέτοια χαρά ώστε να φέρει το αντιστάθμισμα; Κι ας είναι δύσκολο να το πράξω. Για χάρη της αγάπης θα το κάνω για σένα, δείχνοντάς σου ότι έχω αναλάβει τις ευθύνες των πράξεων μου. ’σχετα με το αποτέλεσμα, αν θα επιφέρει τη συμφιλίωση ή τον οριστικό μας χωρισμό. Είμαι ένοχος σε αυτό και έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις επανόρθωση με όποιον τρόπο νομίζεις.
Αγγέλα μου προσεξε πως το νοιώθω......
Η αγαπη δεν μπορει να απαιτεί ΕΝΟΧΗ.
Η ενοχη ειναι συνδεδεμένη με τον φοβο και με την τιμωρία.
Η ανάληψη των ευθυνών δε,δεν προυποθέτει πόνο,αλλά επιγνωση.
ΔΕν ειναι κανεις ένοχος για μενα,απλά πιστευω ότι ο καθενας μας την δεδομενη στιγμη έπραξε,με τον πλεον λειτουργικό τρόπο,που νομιζε ότι θα του εξασφαλιζε την Ευτυχία.

Είμαι ένοχος σε αυτό και έχεις το δικαίωμα να ζητήσεις επανόρθωση με όποιον τρόπο νομίζεις!
Διαβασε το πολλες φορές και θα νοιώσεις ότι δεν μπορεί να εχει μεσα ιχνος Αγάπης για τον ιδιο τον Εαυτο.Εχει παραδοση στην ενοχή και στην τιμωρία.
Σου γραφω ότι νοιώθω και την δικη μου οπτική γωνία.Ελα μια βολτα κι απο δω όποτε μπορείς :)
Σε φιλώ.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ενας χωρισμός δηλώνει και την απόφαση να ραγίσει το γυαλί...
Σημαίνει οτι για να κάνεις το βήμα...πρέπει να υπάρχει ένα μικρό κενό σε αυτό που λέμε "ΜΙΑ" ενέργεια.....

Εγώ πιστεύω οτι το γυαλί ξανακολλάει, απλά πρέπει να ξέρεις οτι ουδεμία η διαφορά.....η διαφορά είναι τις πρώτες μέρες....

Να γυρίσεις ευχαρίστως....απλά μην κάνεις το λάθος να προσπαθήσεις να αλλάξεις τον άλλον....αγάπα τον όπως τον γνώρισες!!!!!!!!!!

8)
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

χμ. το θέμα Εμμανουέλα είναι ότι δεν θέλεις να τον αλλάξεις...αλλά να ξανβρεις εκείνη την αρχική γλύκα...
Οι άνθρωποι αλλάζουν από μόνοι τους...κοινώς "βαριούνται" μετά από ένα διάστημα, και νομίζουμε ότι έχουν αλλάξει.

Στην ουσία ίδιοι είναι, αληθινοί, τόσο αληθινοί που την πρώτη φορά δεν τους είχαμε απλά αντιληφθεί.

Γιατί η σχέση πια θεωρείται δεδομένη και δεν την "φροντίζουν" ο καθένας από την μεριά του.
"Φροντίζω" μια σχέση είναι κατανοώ και τις ανάγκες του άλλου, και όχι μόνο τις δικές μου.

Δεν πιάνουμε το σχοινί και τραβάμε ο καθένας από την μεριά του. Πιάνουμε το σχοινί και το κάνουμε "δέσιμο"... :wink:
’πλά αυτό χρειάζεται "ελιγμούς" κινήσεων που μας κουράζουν στην πορεία...

Αλλά έχω διαπιστώσει, ότι όσο πιο πολλούς "κόμπους" έχει το σχοινί, τόσο πιο στέρεα η σχέση.
Γιατί έχουν προηγηθεί οι κινήσεις που φέρνουν κοντά τον έναν στον άλλον.
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ξέρεις Βάσω...είναι αυτό που λες....αλλά τα θεμέλια που χτίζεις τη σχέση είναι πολύ σημαντικά!

Βαριέσαι στην πορεία γιατί;;;Γιατί έχεις ανακαλύψει τον άλλον...έχεις μάθει αυτά που του αρέσουν, ξέρεις πως πίνει τον καφέ του, σε τη στάση κοιμάται...τα πάντα....και αυτό είναι το λάθος που κάνουμε όλοι!!!
Πρέπει να αγαπήσουμε αυτές τις καθημερινές στιγμές του/της....να υπάρχει πάνω απο όλα ειλικρίνεια στο ζευγάρι και έρωτας(αρχικά), όχι συμβιβασμός επειδή δεν βρίσκουμε κάτι άλλο...!!!

Έχεις βαρεθεί γιατί πλέον η φλόγα δεν καίει...θες να ξαναδώσεις το πρώτο φιλί...να χτυπήσει η καρδιά σου γρήγορα όταν θα τον/την δεις....
Αυτό συμβαίνει γιατί μεσα σε μια μακροχρόνια σχέση, υπάρχει η φθορά....ποιά φθορά όμως....αυτή της σιγουριάς....και της ασφάλειας!!!

Ακριβώς....

Θεωρείς δεδομένο οτι ο άλλος θα είναι δίπλα σου για μια ζωή...θα σε προστατεύει....θα σε παντρευτεί...θα σου παρέχει ασφάλεια...

Δεν είναι έτσι....τον άλλον τον έχεις "δεδομένο" μόνο για τα λεπτά, τις ώρες που είστε μαζί...και προσπαθείς κάθε μέρα να τον κερδίζεις...αλλά κάθε μέρα που περνάει δεν θα δίνεις τη μάχη που έδινες στις αρχές....

Μια σχετική "μάχη" για να κρατήσεις εσύ τη φλόγα δυνατή....αλλά για σένα....για να μην βαρεθείς εσύ....!!!

8)
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Βαριέσαι στην πορεία γιατί;;;Γιατί έχεις ανακαλύψει τον άλλον...έχεις μάθει αυτά που του αρέσουν, ξέρεις πως πίνει τον καφέ του, σε τη στάση κοιμάται...τα πάντα....και αυτό είναι το λάθος που κάνουμε όλοι!!!
Πρέπει να αγαπήσουμε αυτές τις καθημερινές στιγμές του/της....να υπάρχει πάνω απο όλα ειλικρίνεια στο ζευγάρι και έρωτας(αρχικά), όχι συμβιβασμός επειδή δεν βρίσκουμε κάτι άλλο...!!!
Συμφωνώ απόλυτα.
Η τάσεις της εποχής (καταναλωτισμός/υπερπροσφορές) έχουν αυτή την επίδραση, σε κάνουν να ψάχνεις συνέχεια για κάτι καλύτερο για να "καταναλώσεις", ενώ ακόμα δεν έχεις προλάβει να εκτιμήσεις αυτό που έχεις.
Και μετά η "πιστωτική" σου είναι καταχρεωμένη... :wink:
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Τότε δεν μένει παρά να την "αποπληρώσεις"...και να την καταργήσεις...Το θέμα είναι αντέχεις, χωρίς την "εύκολη λύση"?

Εκεί είναι όλο το μυστικό...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Τι είπες τώρα Βάσω;;;;;;;

Πολύ σημαντικό!!

Πόσες φορές...πόσοι άνθρωποι φοβούνται ή απλώς βαριούνται, ή έστω αισθάνονται ανασφαλείς να τολμήσουν κάτι διαφορετικό στη ζωή τους και μένουν εκεί αργοπεθαίνοντας κάθε μέρα και απο λίγο...;;;

Αν όμως πιστεύεις οτι αυτή η σχέση-αγάπη έχει πράγματα να σου δώσει και αξίζει να ανανεωθεί...προσπαθείς...αν πάλι δεν είναι (γιατί αυτό το νιώθεις..)..απλά φεύγεις....

και όπως λέει μια φίλη μου....σε έναν χωρισμό θα χάσεις κάποια πράγματα, αλλά θα κερδίσεις κάτι....!!!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

'Οταν έγινα καναλί για το ρεικι πήρα και κάποιες δηλώσεις για καθε τσάκρα, καποιες τις ξεχώρισα και καποιες οπως η παρακάτω μου άλλαξαν την ζωη μου.


ΡΙΖΑ-ΙΕΡΟ
Η αριστερή μου παλάμη ακουμπά στο μέρος της ύπαρξής μου που βρίσκεται η ρίζα όλων των σχέσεων που έχω κάνει με άλλους ανθρώπους και η ρίζα όλων των συναισθημάτων και σκέψεων που αυτές έχουν πυροδοτήσει. Νοιώθω πως όλοι αυτοί οι άνθρωποι ήρθαν στη ζωή μου γιατί το είχαμε συμφωνήσει. Είπαν τα λόγια και έκαναν τις ενέργειες που από πριν μαζί είχαμε συμφωνήσει να πούμε και να κάνουμε για να με οδηγήσουν πολλές φορές μέσα από πόνο, θυμό ή οργή να νοιώσω και να μάθω κάτι περισσότερο, να με εξωθήσουν να προχωρήσω ένα βήμα πιο μπροστά, έστω κι αν εγώ τώρα δεν μπορώ να το δω αυτό. Όλα τα λόγια και όλες αυτές οι ενέργειες ήταν η εκπλήρωση των συμφωνιών που κάναμε με αγάπη για να βοηθήσω εγώ εκείνους και εκείνοι εμένα να κατανοήσουμε κάτι παραπάνω και να οδηγηθούμε προς το ανώτερο καλό μας. Αναγνωρίζω αυτή την αλήθεια και φέρνω γαλήνη και αποδοχή με βαθύτερη σοφία σ’όλες αυτές τις σχέσεις τώρα.................
Και οπως έγραψε και η Δέσποινα:
Όλοι οι δρόμοι, με άλλα λόγια, είναι ανοιχτοί μπροστά . ΝΑ ΕΧΕΙ Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΦΗΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΛΗΓΕΣ ΤΟΥ ΠΑΡΕΛΘΟΝΤΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΤΑΒΑΛΛΟΥΝ.
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

"Κάθε χωρισμός είναι και ένας ξεριζωμός!!!!Όταν τον αφήνεις, πεθαίνει ένα κομμάτι σου και όταν σε αφήνει αρρωσταίνει το μυαλό σου!!!"

Έτσι έλεγε μια φίλη μου κάποτε.....

Το κομμάτι σου που πεθαίνει είναι οι αναμνήσεις..οι στιγμές που έζησες με τον άλλον που δεν θα ξαναέρθουν...η νοσταλγία και η μελαγχολία για αυτό που άφησες πίσω σου!!!

Η νοητική αρρώστια είναι το σύνδρομο της ανασφάλειας, του φόβου....αλλά και της αγάπης....


Αλήθεια όταν αγαπάς πραγματικά έναν άνθρωπο, χωρίς να ζητάς, χωρίς να περιμένεις...απλά να αγαπάς....και ο άλλος δεν εκδηλώνει το ανάλογο ενδιαφέρον, παύει να υπάρχει το αμοιβαίο αίσθημα.....

Πολλές φορές σε τέτοιες περιπτώσεις...μπορεί και να αναλογιστείς........."Τελικά δεν ήταν αυτός/η για μένα.....γιατί αν ήταν θα είμασταν μαζί...για πάντα...."!!!!

8)
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

Πολλές φορές σε τέτοιες περιπτώσεις...μπορεί και να αναλογιστείς........."Τελικά δεν ήταν αυτός/η για μένα.....γιατί αν ήταν θα είμασταν μαζί...για πάντα...."!!!!
Η αγάπη πρέπει να έρχεται αβίαστα.
Αν πρέπει να αλλάξεις για να αγαπιέσαι... δε θα είσαι ποτέ ο εαυτός σου, πάντα δυστυχισμένος...
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Πιστεύω οτι όταν είσαι με κάποιον η κατάσταση πρέπει να κυλά....όπως είχε πει και μια σοφή..(!)..

Να έχει ροή για να καταλάβεις..οτι αυτός/η είναι για σένα κάτι...!!

Η αγάπη Σπύρο όντως έρχεται αβίαστα, αρκεί να ξέρεις να διαβάζεις τα σημάδια!!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16624
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΤΟ ΑΝΑΖΗΤΑΣ
ΣΥΝΗΔΙΤΟΠΟΙΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΛΙΓΟΣ ΚΑΙ ΕΠΕΚΤΕΙΝΕΣΑΙ
ΑΝΑΒΑΘΜΙΖΕΣΑΙ
ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΕΝΤΑΞΕΙ ΜΕ ΣΕΝΑ
ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΣΟΥ ΤΗΝ ΛΕΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ
ΣΕ ΕΝΟΧΛΕΙ ΠΟΥ ΤΟ ΓΝΩΡΙΣΕΙΣ ΕΣΥ ΠΡΩΤΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΣΕ ΠΗΡΑΝΕ ΧΑΜΠΑΡΙ :wink:
ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΠΑΙΔΙΑ
ΓΙΑΤΙ ΜΕΣΑ ΠΟ ΚΕΙ ΕΡΧΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΕΞΕΛΙΞΗ

ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΠΑΝΤΑ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΠΙΣΤΑ ΚΑΙ ΘΑ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΑΠΟ ΚΕΙ ΠΟΥ ΑΡΧΙΣΕΣ ΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΙ ΑΝ ΠΕΡΑΣΟΥΝ.

ΕΜΜΑ ΜΟΥ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΓΥΑΛΙ ΝΑ ΣΠΑΕΙ ΚΑΛΟ ΜΟΥ
ΑΝ ΣΟΥ ΠΡΟΚΥΨΕΙ <ΔΕΥΤΕΡΗ > ΕΥΚΑΡΙΑ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΤΟ ΓΥΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΠΑΝΤΑ ΘΑ ΧΟΛΑΙΝΕΙ ΣΤΑ ΣΗΜΕΙΑ ΚΟΛΛΗΣΗΣ :wink: :?
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”