Η ΠΡΑΞΗ...

Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23140
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Η ΠΡΑΞΗ...

Δημοσίευση από Danielli »

Ωωω...όλο το κείμενο είναι..... @};-

Η μεταμέλεια δεν ορίζει την βαθύτερη ερμηνεία της μετανόησης, γιατί δεν μπορεί ποτέ να πείθεσαι από τύψεις και ενοχές για να κάνεις κάτι που ανήκει στην Φύση σου έτσι κι αλλιώς…Το μόνο αληθινό που μπορείς να κάνεις, αντί να μετανιώνεις, είναι να μετακινηθείς από τις αιτίες της αστοχίας σου να Είσαι ο Άνθρωπος που Θέλεις…
Κάθε βράδυ που μένω σε ησυχία σκανάρω τη μέρα μου να νιώσω τι μου έφερε... και με μια χρονικη απόσταση πως έζησα αυτό που μου έφερε... και κάθε φορά ότι και να ανακαλύψω για αυτό το "πως"... νιώθω ότι αυτή είναι η πιό όμορφη και Αληθινή στιγμή της ημέρας! :x @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Η ΠΡΑΞΗ...

Δημοσίευση από panos »

Η μεταμέλεια δεν ορίζει την βαθύτερη ερμηνεία της μετανόησης, γιατί δεν μπορεί ποτέ να πείθεσαι από τύψεις και ενοχές για να κάνεις κάτι που ανήκει στην Φύση σου έτσι κι αλλιώς…Το μόνο αληθινό που μπορείς να κάνεις, αντί να μετανιώνεις, είναι να μετακινηθείς από τις αιτίες της αστοχίας σου να Είσαι ο Άνθρωπος που Θέλεις…
Δεν φτάνει μόνο να μπορείς να ζεις, χρειάζεται και να Θέλεις να Ζεις...
@};- @};- @};-

Ντανουλα :x :x :x
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
konstantinos s.
Δημοσιεύσεις: 11739
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 12:23 pm

Re: Η ΠΡΑΞΗ...

Δημοσίευση από konstantinos s. »

Δεν φτάνει μόνο να μπορείς να ζεις, χρειάζεται και να Θέλεις να Ζεις...
@};- @};- @};-
Άβαταρ μέλους
JOANNA
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 11328
Εγγραφή: 03 Μάιος 2007 12:03 pm

Re: Η ΠΡΑΞΗ...

Δημοσίευση από JOANNA »

Ο πόνος είναι μια μορφή εξιλασμού της «αμαρτίας» που καθορίζει μια πράξη, αλλά η ουσία είναι ότι μας δίνει κάθε φορά λανθασμένη εντύπωση για το ποιος είναι τελικά ο Στόχος μας.

Η μεταμέλεια δεν ορίζει την βαθύτερη ερμηνεία της μετανόησης, γιατί δεν μπορεί ποτέ να πείθεσαι από τύψεις και ενοχές για να κάνεις κάτι που ανήκει στην Φύση σου έτσι κι αλλιώς…Το μόνο αληθινό που μπορείς να κάνεις, αντί να μετανιώνεις, είναι να μετακινηθείς από τις αιτίες της αστοχίας σου να Είσαι ο Άνθρωπος που Θέλεις…

Δεν φτάνει μόνο να μπορείς να ζεις, χρειάζεται και να Θέλεις να Ζεις...
:cry: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:

Νταννακι μου :x >:d<
Όπου είναι ο Εαυτός μας είναι και ο Θεός και όπου είναι ο Θεός είναι όλα....

Πολέμα και Οραματίσου

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: Η ΠΡΑΞΗ...

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Στόχος μου είναι να γίνω ο Άνθρωπος που Θέλω.
Στέφανέ μου μήπως θα ήταν καλύτερα να γινόσουν ο Άνθρωπος που Είσαι?

:)) :)) >:d< >:d< >:d< >:d<
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
lazaros
Δημοσιεύσεις: 8235
Εγγραφή: 05 Οκτ 2012 11:06 pm

Re: Η ΠΡΑΞΗ...

Δημοσίευση από lazaros »

Βασούλα έγραψε:Δεν φτάνει μόνο να μπορείς να ζεις, χρειάζεται και να Θέλεις να Ζεις..
Ναααααιιιιιιιιιιιιι...βράζω... :laughing-rollingred:
Είσαι Αγάπη...Αν αυτό το αποδεχτείς και δεν το πολεμάς, τούτος ο θεός θα εξαφανιστεί από το Σύμπαν σου...
... "η Ψυχή δεν παίρνει αξίες από αυτό που κάνεις, αλλά από αυτό που νιώθεις όταν το κάνεις..." Β.Ν.

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”