ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ELITE

Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24733
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ELITE

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πολύ καλό Τζούλια !!!! @};- >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ελενα Κ.
Δημοσιεύσεις: 7335
Εγγραφή: 14 Δεκ 2009 12:46 am
Τοποθεσία: αθηνα

Re: ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ELITE

Δημοσίευση από Ελενα Κ. »

ΝΑΙ ELBISCO πρώην Ελληνική Εταιρεία Μπισκότων (Elite φρυγανιές, Αλλατίνη, Κρις Κρις, Βοσινάκη, Forma). http://www.elbisco.gr" onclick="window.open(this.href);return false;
Κι εγω το διαβασα αυτο. τελικα ομως μαθαινουμε οτι το εργοστασιο μεταφερθηκε Τζουλια....
και ακομα εχω ακουσει (και εχω διαβασει κανα δυο φορες) οτι κυκλοφορουν λιστες διαρκως στο ιντερνετ με προιοντα που ειναι μεταλλαγμενα λογω τροφης που δινουν στα ζωα (οπως για την εταιρεια ΟΛΥΜΠΟΣ που ειναι στα ΝΑΙ). μηπως τελικα ειναι κι αυτος ενας τροπος να πολεμουν η μια εταιρεια την αλλη? και ποιος ξερει τελικα ποια ειναι τα ελληνικα που δεν εχουν μεταφερει την εδρα τους στο εξωτερικο και ποια τα μεταλλαγμενα?
Μαλιστα μια κοπελα που δουλευει στο ΑΒ μου ελεγε μια μερα που το συζητουσαμε, ναι, μονο ελληνικα προιοντα, αλλα τοτε εμεις πως θα ζησουμε αν δεν υπηρχε το ΑΒ στην Ελλαδα? Ελληνες τα παιρνουν τα λεφτα εστω και λιγοτερα, και ζουν με αυτα αξιοπρεπως.
Δεν ξερω τι να πω πια...
Το Θέλημά ΣΟΥ είναι Θέλημά μου
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 30127
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ELITE

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Ευχαριστούμε Τζούλια >:d< >:d< >:d<

Επιμένουμε Ελληνικά προιόντα @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
juliaL.
Δημοσιεύσεις: 135
Εγγραφή: 27 Ιαν 2012 11:02 am

Re: ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ELITE

Δημοσίευση από juliaL. »

Για το εργοστάσιο της Elbisco γνωρίζω πρόσφατα ότι το επισκέφτηκε σχολείο
αλλά δεν ξέρω πόσο κύριο ήταν στην παραγωγή.

Ναι, σίγουρα απελευθερώνονται ειδήσεις από τις ανταγωνίστριες εταιρείες
αλλά τουλάχιστον μαθαίνονται τα κακά της μοίρας τους.

Είναι απίστευτο τι γίνεται με τα μεταλλαγμένα. Υπάρχουν παντού!!!
Κατά τη γνώμη μου μάλλον είναι καλύτερα να προτιμούμε εταιρείες με μικρή γραμμή
παραγωγής, μικρές βιοτεχνίες οι οποίες δεν έχουν ακόμα εύκολη πρόσβαση σε μεταλλαγμένες
πρώτες ύλες. Χωρίς να είναι απόλυτα βέβαιο αυτό.
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16607
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: ΦΡΥΓΑΝΙΕΣ ELITE

Δημοσίευση από margaritarenia »

Στα my market που ψωνισα το Σάββατο οι Elite φρυγανιες εγραφαν ελληνικο τοπο παραγωγης και μου έκανε εντύπωση :-?
Ειναι απ την παλιά παραγωγη?

Οσο για αυτο που λες Ελενα θα συμφωνησω οτι δουλευουν Ελληνες και στα μη ελληνικης καταγωγης ΣM....και επισης οτι πoλλές φορες στα Lidl τα προιοντα που αγοράζω ειναι ελληνικης ταμπέλας ......!
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog

Επιστροφή στο “ΔΙΑΤΡΟΦΗ - ΥΓΕΙΑ - ΟΜΟΡΦΙΑ”