Ταξίδια και διακοπές...

nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Ελαφόνησο είχα πάει πέρσι(αλήθεια λέω τώρα!) και μου άρεσε. Θα ξαναπήγαινα! Και του Σίμου η παραλία και η άλλη(δεν θυμάμαι πως την έλεγαν) ήταν πολύ καλες.
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Εικόνα

Εγώ απλά σας βάζω να δείτε μια παραλία που όμοιά της δεν υπάρχει.....Τσιγκράδο στη Μήλο!!!!
Κατεβαίνεις έναν αμμόλοφο και απολαμβάνεις καταπράσινα, καθαρά νερά......η παραλία είναι για λίγους.....!
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Πριν 3 ή 4 χρόνια ήμουν κάθε μέρα εκεί στις διακοπές. Να πω κάτι όμως: στη φωτο κάτω(δεξιά της παραλίας δηλαδή, δεν φαίνεται) είναι μια σπηλιά που χωράει 6-7 άτομα. Πήγαινα από νωρίς το πρωί και έπιανα χώρο ώστε να έχω σκιά (και φυσικό αιρκοντίσιον!) μέχρι το απόγευμα. Μου είπαν πέρσι -για το Τσιγκράδο-πως δεν είχε πια πρόσβαση :( .Δεν ξέρω αν αληθεύει. Πάντως αν μπορείτε να πάτε μεγάλη προσοχή στην άμμο! Είναι ανακατεμένη με ένα ορυκτό σε μέγεθος τριμμάτων σπασμένου γυαλιού λόγω του ότι έχει μεταφερθεί από ένα εργοστάσιο μεταλλευμάτων εκεί κοντά. Αν σας μπει στο μάτι θα τρέχετε στο νοσοκομείο της Μήλου(πρώτη ερώτηση γιατρών:"στο Τσιγκράδο κάνατε μπάνιο?" :shock: ). Και είναι κάτι πολύ πιθανό λόγω αέρα στην περιοχή. Τα μάτια μισόκλειστα! :wink:
There is a difference between knowing the path and walking the path
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

nikos έγραψε:Έχω ακούσει για Τήνο καλά λόγια και μάλλον θα πάω. Έχει πάει κανείς?
Είναι τέλεια στην Τήνο. Πρέπει να πάρεις αυτοκίνητο αν θες να δεις την ομορφιά του νησιού. Βόρεια είναι η Καρδιανή.
Αν δεν πας εκεί........είναι σα να μην πήγες Τήνο.

Η φωτογραφία μου είναι από εκεί. Ηλιοβασίλεμα σε μπαλκόνι ταβέρνας.......!

:) :) :)
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Α! ευχαριστώ Iexor! :D
Στην Καρδιανή είναι ήσυχα για να μείνεις? τι το ωραίο έχει εκεί και δίνεις τόση έμφαση?
Για κάποιο μέρος που λέγεται Υστέρνια ή κάπως έτσι, τι λες?
There is a difference between knowing the path and walking the path
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

:shock: Υστέρνια..? 8)

Η Καρδιανή είναι χτισμένη πάνω...μέσα θα έλεγα....σε βράχο.
Έχει απίστευτη Θέα. Εχει μιά υπέροχη Καθολική εκκλησία....αξίζει να την επισκεφτείς.......έχει να σου δείξει....!
Προχωράς και κυλάνε ρυάκια δίπλα σου.......
Δεν ξέρω εμένα με μάγεψε....μέχρι που ήθελα να μείνω μόνιμα...!

:) :)

(δεν μπορώ να βάλω τη φωτο της θέας από την Καρδιανή :( :( )
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Ευχαριστώ αγαπητή μου! :)
There is a difference between knowing the path and walking the path
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Βρε παιδιά μήπως έχει πάει κανείς Αλλόνησο;;;;;;;;;
Λέω να πάω να αλωνίσω.. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

χεχε
nikos
Δημοσιεύσεις: 1729
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 10:28 pm

Δημοσίευση από nikos »

Φευγω την άλλη εβδομάδα!!! γιούπιιιιι!
Τριήμερο Πελ/νησο και μετά ξεκούραση και χαλάρωση άλλο ένα τριήμερο στη Μύκονο!!! :shock:
Αντε γιατί άρχισα να βλέπω νεροτσουλήθρες στον ύπνο μου!
There is a difference between knowing the path and walking the path
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Εγώ πήγα ένα διήμεράκι στην Αίγηνα.. να πώ την αλήθεια αν δεν ήταν καλή η παρέα δεν θα περνούσα τόσο καλα.. οι παραλίες δεν ήταν τοσο ωραίες καποιες πολυ ριχές κάποιες βρόμικες.. αυτό που μας ενθουσίασε ήταν το φαΐ και ψάρι και κρέας υπέροχο και φτηνό...
οι τιμές των δωματίων ήταν κάπως τσιμπημένες αλλα δεν ψάξαμε και πολύ κι όλας.. τώρα σκεφτώμαστε να ανεβούμε ποιό βόρεια και να πάμε να γυρίσουμε τις παραλίες Σκοτίνας Πλαταμώνα Κατερίνης και όποια άλλη είναι εκεί κοντα... τελευταία φορά που είχα πάει πριν χρόνια... ήταν μαγευτικά.... εχει πάει κανείς προς τα εκεί;;;
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Χάλια η Αίγινα.....δηλαδή δε με τρελλαίνει...

Αλλά απο κει πάνω που θέλετε να πάτε Ηλία πραγματικά πρέπει να είναι μαγευτικά...
Θα έχουν ανθίσει όλα...πράσινο....δροσιά.....πανέμορφα!!!
Να πάτε και να βγάλετε φωτογραφίες!!
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

απο φωτογραφίες όσες θές... δεν κάνουμε και τίποτα άλλο όπου πάμε.. βγάζουμε δεκάδες... ευτυχώς που υπάρχουν οι ψηφιακές... :lol: :lol: 8)
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Να βγάλετε για να έχουμε και μεις λίγη ομορφιά απο τα πάνω μέρη, όσοι δεν έχουμε πάει...
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

εεεε ελάτε................................


ουπς ξέχασα... δουλεύεις εεεεε...!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :twisted: 8)
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13240
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

:( :( :( :cry: :cry:

Ναιιιιουχουμπουχου!!!

Επιστροφή στο “ΤΑΞΙΔΙΑ”