Συλλογικη Συνειδητοτητα: Reiki Γαμος

Θέματα κατηγορίας που "κοιμούνται"...

Να κλειδώσει το θέμα "Ρέικι γάμος";;;

Ναί
11
92%
Όχι
1
8%
 
Σύνολο ψήφων: 12

Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μωρε οι εκπαιδεύσεις σου είναι μια χαρά!οι καθαρισμοί λίγο τσούζουν και τα υπόγεια που περιδιαβαίνωωωω!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:wink:

θεωρείς ότι έχεις άλλη επιλογή?
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!!!!!!!!!!!!!!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

οποτε έχεις μια αρχική αντίληψη αυτού που έλεγα προηγουμένως...

ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ...χωρίς επιλογή!!!


:D :D :D :D :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Έχω! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33656
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Και όσο και αν χτυπιέται απο αντίσταση καμία φορά όλο μου το είναι, φτάνει η ωρα που η αποδοχή του είμαι αυτό που είμαι είναι μονόδρομος!!!!και τότε αναδύεται και αυτή η αγαπημένη γεύση της ανακούφισης! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Τελικά η μονη επιλογη που εχουμε ειναι να ειμαστε πληρεις ,ολοκληρωμένοι,ευτυχείς! :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23145
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Vaso έγραψε: Δεν είμαι καλός, κάνοντας ασκήσεις να μην ειμαι κακός!!!
ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ...χωρίς επιλογή!!! :D :D :D :D
Θα το εξηγήσεις λίγο αυτό με απλά λόγια ;;; :roll:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν είμαι καλός, κάνοντας ασκήσεις να μην ειμαι κακός!!! ΕΙΜΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ...χωρίς επιλογή!!!



Θα το εξηγήσεις λίγο αυτό με απλά λόγια ;;;
με απλά λόγια θα το εξηγήσω, αλλά αυτό είναι στην διακριτική σου ευχέρεια να το κρίνεις ε? :lol: :lol:


To καλό και το κακό είναι δύο αντίθετες όψεις του ίδιου φαινομένου. Συνήθως επιλέγουμε αυτό που ορίζεται σαν κοινωνικά ή θρησκευτικά καλό, χωρίς να το αξιολογούμε περισσότερο. Ασυνείδητα πρότυπα που λειτουργούν υπόγεια μας επιβάλλουν την μία πράξη ή την άλλη, σύμφωνα με τον ορισμό του καλού, όπως το αντιλαμβανόμαστε με την συνείδησή μας, αποφεύγοντας μια άλλη πράξη, που χαρακτηρίζουμε κακή και έτσι μη αποδεκτή, από το σύνολο…
Η μηχανική μνήμη μας ωθεί σε μη συνειδητές επιλογές, και η έλλειψη γνώσης του εαυτού μας, μας δίνει κίνητρα να αλλάζουμε την οπτική γωνία του καλού, σύμφωνα με το πώς αυτό παίρνει εξιλεωτική δράση για να καταπραΰνει κάποιο ενοχικό κρυμμένο συναίσθημα.

Οι άνθρωποι, μην αντέχοντας τον εαυτό τους, προσπαθούν να βρουν εκείνες τις παραμέτρους, που θα τους κάνουν αποδεκτούς στο σύνολο και έτσι πιέζουν τον εαυτό τους (ασυνειδητα πάντα) να εφαρμόσει τους κανόνες που γνωρίζει και είναι γενικά προσανατολισμένοι προς την αποδοχή, βρίσκοντας έτσι κι ένα εξωτερικό πάτημα να αποδεχτούν τον εαυτό τους, μέσα από πράξεις που ο μηχανισμός τους δεν είναι ουσιαστικά και βαθιά γνώριμος. Κοινά, οι άνθρωποι δεν ζουν αληθινά, όπως θα ήθελαν, αλλά όπως νομίζουν ότι οι άλλοι τους θέλουν…

Η επιλογή μιας δράσης χαρακτηρίζεται αυτόματα καλή ή κακή, στα πλαίσια της συνολικής αποδοχής της και πάντα υπάρχουν οι κρυφές συναισθηματικές αιτίες που αυτή πραγματοποιείται…

Ποτέ κανένας άνθρωπος δεν συμφώνησε με κάποιον άλλον για το καλό ή το κακό και τις επιπτώσεις των επιλογών στην ζωή τους, γιατί ο δυαδισμός έχει την μαγεία να σε βάζει στην διαδικασία να το βλέπεις κάθε φορά κι από άλλη προοπτική.

΄Ετσι αυτό που εσύ θεωρείς καλό, εγώ το θεωρώ κακό, και είναι τόσο αόριστο και διαλυτό σαν έννοια που κανείς μέχρι τώρα δεν μπόρεσε να το ορίσει μέσα σε σταθερά πλαίσια.

Ο άνθρωπος θέλοντας να βρει την ομοιότητα με τον θεό, αντί να ενώσει τις αντίθετες έννοιες εσωτερικά, τις ξεχώρισε εξωτερικά επιλέγοντας το καλό που του ήταν πιο κοντά στο πρότυπο που του «έμαθαν»…

Η συμπόνια και η ευσπλαχνία έγιναν βασικές δράσεις των ανθρώπων, χωρίς βαθύτερο αντίκρισμα στην αγάπη, και έτσι λειτουργούν εξωτερικά, ολοκληρώνοντας το χρέος και την ομοίωση…

Παίρνοντας μέρος ο άνθρωπος σε φιλανθρωπικά έργα, θεωρεί ότι εκτελεί το χρέος του στον θεό και ευλογεί ένα μέρος του εαυτού του, με μια καλή πράξη...Αυτό λέγεται «άσκηση»…

Παραμένοντας σε έναν δυστυχή γάμο (για να είμαστε κι ον τόπικ) θεωρεί ότι επιλέγει το καλό της οικογένειάς του, αγνοώντας τις ανάγκες του. Αυτό λέγεται «άσκηση»…

Οι γονείς επιλέγουν το καλό των παιδιών τους, κάνοντας υπέρμετρες θυσίες. .Αυτό λέγεται «άσκηση»…

Και με τέτοιου είδους «ασκήσεις» ο άνθρωπος άρχισε να εξευμενίζει την δυσαρέσκειά του προς τον εαυτό του και να αισθάνεται ήσυχος τη συνειδήσει!!!

Μόνο με την γνώση του εαυτού μας εσωτερικά, μπορούμε να κάνουμε την πραγματικότητά μας αληθινή, γιατί το βάθος της θα είναι μόνο αγάπη, και αυτό φαντάζομαι δεν χρειάζεται να το εξηγήσω…

΄Ετσι δεν θα επιλέγουμε το «θεαθήναι» καλό, αλλά αυτό που νιώθουμε βαθιά και με αγάπη, ακόμα και αν όλοι οι άλλοι στραφούν εναντίον μας! Συνήθως αυτό γίνεται, όταν ΕΙΣΑΙ αγάπη!!!

Και σαν παράδειγμα θα σου φέρω την ζωή του ΑΝΘΡΩΠΟΥ που γνωρίζω και γνωρίζεις…

Που ξεσήκωσε θύελλα αντιδράσεων μόνο και μόνο γιατί δεν χρειαζόταν να επιλέξει το καλό ή το κακό, αλλά ήταν απλά ΑΓΑΠΗ, ακόμα και όταν θύμωνε, όταν απογοητευόταν, όταν λυπόταν!!! Δεν επέλεγε, ΗΤΑΝ και έτσι ΕΙΝΑΙ…

Δυστυχώς ακόμα και στην πνευματική ατραπό, έχουν οριοθετηθεί όροι για το καλό και το κακό…που η ρίζα τους βρίσκεται στους νόμους της θρησκείας, ακόμα και αν δεν το παραδέχονται…

Προχωρώντας στην ατραπό, νιώθεις ολοένα και περισσότερο την εσωτερική ενότητα και η μόνη λαχτάρα που έχεις είναι να την εκδηλώσεις και εξωτερικά. Δεν είναι άσκηση αυτό, αλλά το πραγματικό και αληθινό ΕΙΝΑΙ μας!

απλά τα λόγια? :roll: :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Ο άνθρωπος θέλοντας να βρει την ομοιότητα με τον θεό, αντί να ενώσει τις αντίθετες έννοιες εσωτερικά, τις ξεχώρισε εξωτερικά επιλέγοντας το καλό που του ήταν πιο κοντά στο πρότυπο που του «έμαθαν»…
Πολύυυυυυυυυ καλο!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Aυτό το τόπικ, αφού επιτέλεσε τον σκοπό που ανοίχτηκε, θα έλεγα ότι ήρθε η ώρα του να κλειδωθεί, αν συμφωνείτε.

Η επαφή μου με τους ανθρώπους, τόσα χρόνια, μου έχει φέρει όλες τις επιβεβαιώσεις του ανθρώπινου χαρακτήρα, που προσπαθεί να σκαρφαλώσει στην «σκάλα» των ενεργειακών κέντρων, εξαιρώντας τα τρία πρώτα.

Η αποκρυστάλλωση των πεποιθήσεων, αυτή που κάνει τον νου των ανθρώπων μία σκληρή μάζα από ενέργεια, δημιουργείται από το 2ο και 3ο κέντρο, εκεί που «συλλέγονται» οι ανθρώπινες αδυναμίες και επιθυμίες ενός ζωικού ενστίκτου που, δυστυχώς, δεν μπορεί να «εξημερωθεί», παρά μόνο με τον φόβο!

Οι άνθρωποι χρειάζεται να σκύψουν μέσα σ’ αυτές τις αδυναμίες και τις επιθυμίες, και να επεξεργαστούν την ζωή τους, ενεργοποιώντας την δύναμη και την θέληση του «ενοικούντος» πνεύματος, που βρίσκεται σε "λανθάνουσα" κατάσταση μέσα τους, ώστε να μπορέσουν να ζήσουν με την ψυχή τους, απελευθερωμένοι από τα δεσμά της "φοβιστικής" ύλης...

Η μικροψυχία, μια χαρακτηριστική λέξη που εφηύραν οι άνθρωποι για να έχουν αντίληψη του εγωισμού, είναι ακριβώς η ουσία που διαχέεται από ένα μπλοκαρισμένό κέντρο καρδιάς και δίνεται στο σύνολο με υπολογισμό και όχι πηγαία και αγνά, αφού η αγνότητα για να προκύψει χρειάζεται ο εγωισμός να γίνει αθωότητα.

Το ρέικι, η πνευματική ενέργεια, αυτό το «ενεργό φως», όπως μου εδόθη σαν ακριβής ορολογία για την φυσική μας πραγματικότητα, είναι η δυνατότητά μας να επανασυνδεθούμε με αυτήν την αγνότητα και μέσα από το ατομικό μας φως να ευεργετήσουμε το σύνολο της ανθρωπότητας.

Πολλοί άνθρωποι, παίρνοντας τις μυήσεις στο ρέικι, νιώθουν την διαφορετικότητα στις δονήσεις της ενέργειας και θεωρούν ότι μπορούν άμεσα και χωρίς κόπο να έρθουν σε κατάσταση φώτισης.
Τα αποτελέσματα αυτής της θεώρησης τα βλέπουμε καθημερινά γύρω μας, μέσα σε μια απτή πραγματικότητα που δεν μπορούμε να αγνοήσουμε.

Συνεχίζουμε, λοιπόν τον δρόμο, που εμείς οι ίδιοι χαράξαμε για την πνευματική μας πορεία, βάζοντας σαν παράμετρο αλήθειας, την ίδια μας την ζωή, μέσα σ’αυτήν την φυσική καθημερινότητα.

Η διάκριση και η ενσυναίσθηση λειτουργούν σύμφωνα με την θεϊκή ποιότητα, μόνο αν αφήσουμε την πνευματική ενέργεια να επιτελέσει το έργο της, που είναι η ώθηση μας στην ελευθερία και η έμπνευσή μας να συνεχίζουμε να ανοικοδομούμε τον εαυτό μας με αγάπη και αποδοχή. Αυτό μπορεί μόνο να κάνει το ρέικι…
Να μας ωθεί και να μας εμπνέει να αναζητήσουμε την αληθινή μας ουσία και να την «παντρέψουμε» με την φύση μας, που δεν είναι και τόσο θεϊκή στην πραγματικότητά της.

Για να γίνει όμως αυτός ο «γάμος», χρειάζεται να αποδεχτούμε την αλήθεια της φύσης μας, χωρίς ωραιοποιήσεις και πλασματική πνευματικότητα και κυρίως χρειάζεται αντίληψη και ενόραση της πραγματικής εργασίας και του σκοπού της ύπαρξης μας σε όλα της τα επίπεδα.
Το ρέικι δεν δημιουργεί την πνευματική μας διαδρομή, αλλά την φωτίζει, ώστε το σκοτάδι να γίνει μέρος του δρόμου μας και να το αποδεχόμαστε σε έναν ολοκληρωμένο κύκλο εξέλιξης, στον οποίον δεν χωρούν διακρίσεις, αλλά είναι η εσωτερική ένωση των αντιθέσεων που δημιουργούν οι υλικοί νόμοι!

Με όλα αυτά κατά νου, ας δώσουμε την ευλογία μας σε κάθε παραπλανημένο άνθρωπο και ας ευχηθούμε, η πνευματική ενέργεια να μπορέσει να φωτίσει και να οδηγήσει την ανθρώπινη φύση να αναγνωρίσει κατ’ αρχήν τον εαυτό της.

Κάθε τελετουργία, είτε λέγεται μύηση ρέικι, είτε θρησκευτικό μυστήριο, δεν μπορεί να δώσει από μόνη της την «μαγική» λύση στα ανθρώπινα προβλήματα και τις δυσκολίες μιας μονοσήμαντης ζωής. ΄Οποιος προσανατολίζεται προς αυτήν την κατεύθυνση, ας κάνει τον κόπο να ρίξει μια ματιά στην ανθρωπότητα…
Η έπαρση και ο εγωισμός των ανθρώπων της θρησκείας, καθώς και των ανθρώπων του ρέικι, είναι ίδιος και απαράλλαχτος με των υπολοίπων, «κοιμισμένων» ή «απολίτιστων» όπως μας είπε ο ανώτερος εαυτός του Ανδρέα, και η διαφορά τους έγκειται μόνο στο διαφορετικό είδος άγνοιας που έχουν….

Γνωρίζουν οι μεν την άγνοια των δε…

Ας το έχουμε αυτό κατά νου, και ας μην αφήνουμε παραπλανητικές κατευθύνσεις να μας προκαλούν οργή, γιατί πίσω από κάθε τέτοιο συναίσθημα κρύβεται επιμελώς ο φόβος, που είναι και η χειριστική ικανότητα και των μεν και των δε…

Αυτά είχα να σας πω, και περιμένω τις δικές σας απόψεις για το κλείδωμα του τόπικ, που, όπως είπα και αρχικά, επιτέλεσε τον σκοπό για τον οποίο ανοίχτηκε…

΄Ηταν ένα "μάθημα" για όλους μας, με τις ανάλογες επιγνώσεις στον καθένα μας, για το θέμα της "πλάνης του ρέικι" και της ωφελιμότητας που αυτό συντελεί στο ψυχοπνευματικό πεδίο των ανθρώπων...

Και μια ακόμα επιβεβαίωση, ότι δεν παίζει ρόλο ο "δάσκαλος" του ρέικι στην καθαρή και αγνή μετάδοση του φωτός την ώρα της μύησης και της διδασκαλίας, αλλά παίζει βασικό ρόλο ο ίδιος ο λήπτης και οι ανεπεξέργαστες προθέσεις του!!!!!!!!! :(

Για σένα αετούλι, που κάποτε με είχες ρωτήσει... :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

:D Βάσω σχετικά με το κλείδωμα του τόπικ, προσωπικά εχω αντικρουόμενα συναισθήματα.
Δλδ , θα ήθελα να μην συζητήθεί άλλο ο Σκαπανέας και η ιδέα του ρέικι γάμου, αλλά να μπορεί να συνεχιστέι η υπόλοιπη συζήτηση που ξεκίνησε ...

Πάλι όμως θα ''μεταφερθούν'' τα θέματα ακόμη και στις ''καλημέρες'' .....όποτε ....οτι και να γίνει καλό θα είναι.
Και μια ακόμα επιβεβαίωση, ότι δεν παίζει ρόλο ο "δάσκαλος" του ρέικι στην καθαρή και αγνή μετάδοση του φωτός την ώρα της μύησης και της διδασκαλίας, αλλά παίζει βασικό ρόλο ο ίδιος ο λήπτης και οι ανεπεξέργαστες προθέσεις του!!!!!!!!!
Ναι , εχεις δίκιο. Μετα απο αρκετό καιρό και παρατηρήσεις, κατέληξα κι εγω [ αν και δεν ξέρω ειδικά το ρέικι..ακόμη... :( ] οτι η ενέργεια μεταδίδεται ανεξαρτητα του ''δασκάλου''.
Συγχρόνως επιβεβαίωσα το πόσο σημαντικό είναι να μπορέσει ο ''δάσκαλος'' '' οδηγός'' ''αρχηγός'' 'οπως θέλετε τον λέμε...να δείξει στους λήπτες το πως θα διαχειριστούν αυτό που πήραν .....τους κινδύνους...τις φαντασιώσεις .....κλπ που μπορεί να προκύψουν και αυτό για να γίνει ΠΑΙΖΕΙ ρόλο ο ίδιος .

Για μενα η λήψη ενέργειας , χωρίς την παρακείμενη ''ψυχανάλυση'' είναι ολέθρια. Επίσης και η θέσπιση κανόνων, χωρίς την αυτογνωσία και μάλιστα σε μεγάλο βαθμό, είναι ακόμη χειρότερο.....αν και μετα αμφιβάλλω αν θα δεχθεί κανείς κανόνες απ 'έξω......δεν το ξέρω....
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88663
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Για μενα η λήψη ενέργειας , χωρίς την παρακείμενη ''ψυχανάλυση'' είναι ολέθρια
και για μένα!!!

έχω όλες τις επιβεβαιώσεις, που μπορεί να οδηγήσει αυτό...

Γι' αυτό ο καθένας χρειάζεται να "προστατέψει" τον εαυτό του από τους ανθρώπους που "φωτίστηκαν" με μια μύηση, απ' όπου κι αν προήρθε αυτή...

Η θυμαπάτη είναι χαρακτηριστικό της πνευματικής ατραπού, κι αυτό ας το έχουμε όλοι κατά νου!

Η μόνη αλήθεια είναι αυτή που μας δίνει και τις ανάλογες επιβεβαιώσεις στο μέρος της ζωής που εκδηλώνεται...
και είναι άρρηκτα συνδεδεμένες με την ελευθερία της να εκδηλώνεται όπως ΕΙΝΑΙ!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23145
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Απλά τα λόγια , Ευχαριστώ !!! :lol:

Απλά το ‘Είμαι αυτό που είμαι , χωρίς επιλογή‘’ σκέτο, ακούγεται εγωιστικό. :roll:
Το μυαλό μου πάει σε ανθρώπους που ξέρω που ΕΙΝΑΙ.... και τους αρέσει τρελλά γιαυτό που ΕΙΝΑΙ, αλλά αυτό που ΕΙΝΑΙ, είναι κοντά στον εγωισμό και όχι στην αγάπη.
Πατάνε επί πτωμάτων , αρέσκονται να χειραγωγούν τους άλλους, αδιαφορώντας...
Κια ζουν μες την ζωτική ενέργεια !! Μιά χαρά....
Πολύ συμφέρον ακούγεται το ΕΙΜΑΙ...
ΕΙΜΑΙ και ξεμπερδεύω...

Οι εξηγήσεις σου πάνω στα πρότυπα με καλυψαν τέλεια... :wink:
’υτή την πλευρά την καταλαβαίνω απόλυτα, αν και ίσως δεν έχω καταφέρει να εφαρμόσω ακόμα. :lol:

Για όσο αξίζει:
Νομίζω ότι πολλά μέλη της παρέας του φόρουμ απουσιάζουν λόγω διακοπών και ίσως να ήθελαν να συμμετέχουν διαβάζοντας, πριν κλειδωθεί το τόπικ. :lol:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!

Επιστροφή στο “ΜΟΥΣΕΙΟ ΘΕΜΑΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 3”