Ερώτημα για ασθένειες

ολιστική θεραπεία
και ο ρόλος της
επίγνωσης σ' αυτήν
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Ερώτημα για ασθένειες

Δημοσίευση από eirini »

Τις τελευταίες μέρες γενικά δεν αισθάνομαι και πάρα πολύ καλά. Εχω αρρωστήσει δύο φορές μέσα σε μία βδομάδα αλλά δεν το αφήνω να του περάσει και σήμερα το πρωί μετά από μια δουλειά που είχα μου άνοιξε η μύτη. Υπάρχει πιθανότητα καθαρισμού ή πιέζεται ο εαυτός μου από κάτι?
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31600
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ερώτημα για ασθένειες

Δημοσίευση από Fotinoula »

Ειρηνάκι μου εγώ μόνο θα σου πω ένα απλό γιατί δεν σε γνωρίζω πιο βαθιά,
όλα αυτές τις επιγνώσεις της Βασούλας που διαβάζεις το τελευταίο διάστημα λειτουργούν βαθύτερα με ένα ευλογημένο ταρακούνημα του γνωστού στερεωμένου τοίχου μας και φέρνει τρανταγμούς,
θυμάμαι τώρα όχι τόσο συχνά αλλά στην αρχή έπεφτα πολλές φορές με συνάχι, αλλά και στομαχικά
απο αντιστάσεις που μου έβγαιναν εκεί που έμπαινε φως, απο επιγνώσεις που διάβαζα ή ασκήσεις που ακολουθούσα

αν θέλεις την γνώμη μου, δεν χρειάζεται να ανησυχείς, ή ότι συμβαίνει κάτι παράξενο,
παράξενο είναι που ζούμε έτσι ασθενείς τόσα χρόνια και όχι που ξυπνάμε απο τον λήθαργο,
χαλάρωσε και μείνει με συνείδηση στο ότι πιθανόν να ζορίστηκε εκεί το κομμάτι που αρνείται να αλλάζει

>:d< >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
eirini
Δημοσιεύσεις: 3226
Εγγραφή: 30 Μάιος 2011 4:08 pm

Re: Ερώτημα για ασθένειες

Δημοσίευση από eirini »

Ωωωωω τέλεια!!!!!!! Θα μπορούσε να μου στείλει κάποιος ένα διαλογισμό σαν μια πρώτη επαφή για να με βοηθήσει και ως προς την αυτοσυγκέντρωσή μου?
Επιτρέπω...σημαίνει ότι μειώνεις την απόσταση εσένα με ΕΣΕΝΑ!!!
ετοίμασε την καρδιά ένα ναό να έρθει να κατοικήσει ο Θεός.
αν τον αφήσεις μισοτελειωμένο δεν μπορεί να έρθει να κατοικήσει
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Re: Ερώτημα για ασθένειες

Δημοσίευση από AMALIA »

Ειρηνάκι μου εγώ μόνο θα σου πω ένα απλό γιατί δεν σε γνωρίζω πιο βαθιά,
όλα αυτές τις επιγνώσεις της Βασούλας που διαβάζεις το τελευταίο διάστημα λειτουργούν βαθύτερα με ένα ευλογημένο ταρακούνημα του γνωστού στερεωμένου τοίχου μας και φέρνει τρανταγμούς,
Φωτεινενια συμφωνω.. @};-
θυμάμαι τώρα όχι τόσο συχνά αλλά στην αρχή έπεφτα πολλές φορές με συνάχι, αλλά και στομαχικά
απο αντιστάσεις που μου έβγαιναν εκεί που έμπαινε φως, απο επιγνώσεις που διάβαζα ή ασκήσεις που ακολουθούσα
Ω ναι και εγω περασα μεγαλους καθαρισμους... σαν κοτοπουλο επεφτα συκωνομουν και μετα απο λιγο παλι κατω..
Αλλα αυτο που δεν ξεχναω ποτε κοντευουν σε λιγο 7 χρονια ειναι τον εxpress καθαρισμο σε βαθμο "τουμποφλω"..

@};-

Ειρηνακι συνεχισε δυνατα! >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26094
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ερώτημα για ασθένειες

Δημοσίευση από Βικούλα »

Fotini έγραψε:αν θέλεις την γνώμη μου, δεν χρειάζεται να ανησυχείς, ή ότι συμβαίνει κάτι παράξενο,
παράξενο είναι που ζούμε έτσι ασθενείς τόσα χρόνια και όχι που ξυπνάμε απο τον λήθαργο,
χαλάρωσε και μείνει με συνείδηση στο ότι πιθανόν να ζορίστηκε εκεί το κομμάτι που αρνείται να αλλάζει
Φωτεινούλα @};- @};- O:-)

Ειρηνάκι :x >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33595
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ερώτημα για ασθένειες

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ειρηνάκι μου γλυκό!!! :) >:d< >:d< >:d<
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΘΕΡΑΠΕΙΑ”