Θαρρος θα πει...

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Kι εγώ ευχαριστω!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Ευθυμία μου απίστευτη η δύναμη της ψυχής ... της κόρης σου αλλά κυρίως της δικής σου!!!
>:d<
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

Eυθυμία........ >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

δεν ξερω τι να γραψω μετα απο οσα διαβασα eythimia μου.

Λυπη,θαυμασμος,θυμος,ντροπη...

Ολα τα συναισθηματα εγιναν μεσα μου ενα.

Λυπη για το Λενιο σου,θαυμασμο για την δυναμη της ψυχης σας,θυμο και ντροπη για μενα που ο θεος μου τα εδωσε ολα και εγω η εγωιστρια τα ποδοπατω.

Εχουμε πει να αποδεχομαστε τον ευατο μας και να τον αγαπαμε με οποια λαθη κι αν καναμε αλλα αυτη τη στιγμη διαβαζοντας οσα περασατε ,μονο θυμο και ντροπη νιωθω για το ατομο μου.


Και ειμαι τοσο εγωιστρια και ξεροκεφαλη που αντι να παραδειγματιστω απο σας ,εγω παλι θα κρυφτω στο καβουκι μου με τον πρωτο πανικο.

Σε θαυμαζω κουκλα μου ,αλλα πιο πολυ θαυμαζω την κορη σου ,που στα 5 της χρονια ειχε τοσο αποθεμα δυναμης που μπορεσε να
χαρισει και στους αλλους.

μια μεγαλη αγκαλια απο μενα για σενα >:d< .
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Fotinoula »

ξανθούλα μου ο κάθε ένας βαδίζει το δικό του μονοπατι και αντιμετωπίζει τις δικές του προκλήσεις λιγότερο ή περισσότερο σημαντικές για την κοινωνική αντίληψη

αυτό δεν σε κάνει χειρότερη ή γαιδούρα

ο δικός σου δρόμος έχει τις δικές του προκλήσεις που για εσένα χρειάζονται θαρρος και δύναμη

καθε ψυχή είναι μοναδική

πάντως έιναι πολύ διδακτικό να ανγνωρίζουμε το θάρρος των συναθρώπων μας γύρω μας για τον δικό μας δρόμο @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
CHRYSSOULA
Δημοσιεύσεις: 882
Εγγραφή: 04 Σεπ 2008 9:43 pm

Δημοσίευση από CHRYSSOULA »

Ειναι παρα πολλα και δειχνουν το μεγαλειο της ψυχης της (για ενα παιδακι τοσο μικρο
)....

Διαβάζοντας για το Θάρρος .....ένοιωσα την Θειικότητα του Εαυτού σε όλο του το Μεγαλείο......Αποδοχή της επιλογής άσχετα από το κόστος..... 5 χρονών.... Ψυχή αιώνια που ανθίζεις ξανά και ξανά μέχρι να γίνεις Ήλιος φωτεινός απλώνοντας το Φως και το στοργικό σου χάδι σε όλους.
Ευθυμία μου νοιώθω την δύναμη να γεμίζει την καρδιά σου. Ένα μικρό αγγελάκι στάλαξε βάλσαμο στο πόνο σου.. Έπεσες και σηκώθηκες....Έστω και αν παραπαίεις κάποιες φορές η δύναμη σου δεν θα σε αφήσει ποτε πια....
Η Ευγνωμοσύνη δονεί κάθε κύτταρο μου !!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Χρυσουλα!!!!!!!!!!
Ποσο ομορφα τα λες.....
@};-


Ευθυμια μου .....
Φαρος για ολους μας το θαρρος σου... και της κορουλας σου!!!!!!
>:d< >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

ksan8oula έγραψε: Εχουμε πει να αποδεχομαστε τον ευατο μας και να τον αγαπαμε με οποια λαθη κι αν καναμε αλλα αυτη τη στιγμη διαβαζοντας οσα περασατε ,μονο θυμο και ντροπη νιωθω για το ατομο μου.


Και ειμαι τοσο εγωιστρια και ξεροκεφαλη που αντι να παραδειγματιστω απο σας ,εγω παλι θα κρυφτω στο καβουκι μου με τον πρωτο πανικο. .
Ούτε θυμό, ούτε ντροπή, ούτε εγωισμό Ξανθούλα!

Ο μόνος πανικός που θα με έπιανε εμένα, είναι για το χρόνο, που χάνω αναπολώντας τον χαμμένο μου χρόνο ! @};-
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Efthimia
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008 6:25 pm

Δημοσίευση από Efthimia »

Σας ευχαριστω ολους για την αγαπη που μου στειλατε. Ηθελα να πω οτι αυτο ειναι η δικη μου καταθεση ψυχης , αλλα ειμαι μια απο παρα πολλες ψυχες που διαβαινουν αυτα τα δυσκολα μονοπατια. Επισης πιστευω οτι για καθε ανθρωπο οι δοκιμασιες που περνα στη ζωη του ειναι το ιδιο σημαντικες γι αυτον οσο και για μενα οι δικες μου. Οταν η ψυχη πονα τι σημασια εχει απο που προερχεται ο πονος? Μπαινουν αυτα σε ζυγαρια?
Ξανθουλα, σ'ευχαριστω. Εχω περασει και εγω απο καταστασεις πανικου, και εξακολουθω να εχω μερικες φορες. Κυριως οσο αφορα το γιο μου. Ξερω ποσο δυσκολη ιστορια ειναι. Μπορεις ομως να βγεις. Πιστεψε με!
Αγκαλιες και αγαπη σ'ολους. >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< :x
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

^:)^ ^:)^ Υποκλίνομαι στο θάρρος σας κορίτσι μου γλυκό.

Μια μεγάλη αγκαλιά κι από μένα. >:d< >:d<
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12157
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Maraki »

Efthimia έγραψε:Θελω να προσθεσω οτι θεωρω τον εαυτο μου ευλογημενο που ηρθε στη ζωη μου εστω και για τοσο λιγο αυτη η ψυχη. ......
Ευθυμία μου..μόλις διάβασα...δεν έχουμε μιλησει ξανά μαζί γιατί για μεγάλο διάστημα ήμουν λίγο "χαμένη" από το φόρουμ.
Μπράβο σου! Μπράβο σου για την δύναμή σου και το κουράγιο σου!
Δεν υπάρχει λόγος να πώ τίποτα παραπάνω..δεν χωράνε πολλές κουβέντες...είμαι έτσι κι αλλιώς σοκαρισμένη, όμως συγκλονίστηκα και ήθελα να το καταθέσω εδώ, όταν διάβασα την παραπάνω σου πρόταση. Με τί δύναμη ψυχής γράφεις αυτά τα συγκλονιστικά λόγια? Μπράβο σου. @};-
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Efthimia
Δημοσιεύσεις: 469
Εγγραφή: 23 Οκτ 2008 6:25 pm

Δημοσίευση από Efthimia »

Μαρια μου, σου στελνω μια μεγαλη αγκαλιαΕικόναΕικόνα
Άβαταρ μέλους
Maraki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 12157
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:03 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Maraki »

Ευθυμία μου..με συγκλονίζεις ακόμη περισσότερο..εσύ δίνεις αγκαλιά σε μένα..??

Δεν έχω λογια..απλά... >:d< >:d< :x
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είμαι Παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο Δρόμος ο δικός μου προς εσένα...

Και ο Ιησούς είπε ότι μόνο τα παιδιά θα μπουν στο Βασίλειο των Ουρανών.

Reiki Center - Ρεικι
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

..........................


@};- @};- @};- @};- @};-
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Θάρρος θα πει............
να πονάς.........και να έχεις την τόλμη να το λες......
Θάρρος θα πει..........
να πονάς.........και να συνεχίζεις στην διαδρομή............!

σε ευχαριστώ Ευθυμία..............!
@};- @};- @};- @};- @};-
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”