Γυμναστική

Παναγιώτης
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022 7:23 pm

Γυμναστική

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Γεια σε όλους και όλες ! Καταρχάς, Χριστός Ανέστη εντός μας και εκτός μας 🎆 ! Το Πυρ της Γνώσης ας είναι πάντα αναμμένο εντός μας. Αποφάσισα στον διαλογισμό μου να βάλω μέσα και την γυμναστική μου. Βλέπετε, ακολουθώ το γνώθι σ' εαυτόν των αρχαίων και πιστεύω ότι πρέπει να υπάρχει Αρμονία και Ισορροπία σε όλα μας τα σώματα, σε όλους τους φορείς μας και στον φυσικό και στο αστρικό κόσμο το νοητικό σώμα (κατώτερο - ανώτερο) καθώς και τα ανώτερα σώματα. Οπότε, έχω αποφασίσει να χτίσω σώμα ώστε να μπορώ να εκτελώ τα γήινα καθήκοντα μου επιτυχώς χωρίς παράλληλα να σταματήσω τον διαλογισμό μου. Κάποια στιγμή, θα βρω και ένα γκρουπ γιόγκα οπότε θα γραφτώ και θα κάνω επίσημα και γιόγκα (πάντα ήθελα 😁). Τέλος, δεν θα σταματήσω να ασχολούμαι με την λατρεία μου, το πάθος μου τα οποία είναι η μουσική και η επαφή με την Φύση καί τόν Ουρανό 💓.
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27390
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Γυμναστική

Δημοσίευση από Ellaki »

πολύ όμορφα Παναγιώτη >:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24691
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: Γυμναστική

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Παναγιώτη μου , πολύ ωραία , είναι πολύ σημαντικό να μην σταματάμε να ασχολούμαστε με αυτά μου μας αρέσουν ,μας γεμίζουν και μας ανυψώνουν. :x >:d< >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4610
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Γυμναστική

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Πες τα γιατί παρασκουριασαμε... :romance-heartbeating: :romance-heartstiny:
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Παναγιώτης
Δημοσιεύσεις: 43
Εγγραφή: 06 Φεβ 2022 7:23 pm

Re: Γυμναστική

Δημοσίευση από Παναγιώτης »

Δεκατριούλης έγραψε: 08 Μάιος 2024 3:53 pm Πες τα γιατί παρασκουριασαμε... :romance-heartbeating: :romance-heartstiny:

=)) ας μην ξεχνάμε το φυσικό μας σώμα, είναι ένα όχημα της Συνείδησης μας 13ουλη. Ο άνθρωπος είναι μια Μονάδα ή Ολότητα, ένας Μικρόκοσμος από μόνος του ο οποίος συντονίζεται με τον μεγάλο Μακρόκοσμο και Ρυθμό του Σύμπαντος Κόσμου ή της Φύσης. Για αυτό, πρέπει να διατηρούμε την Αρμονία μέσα μας ώστε να ζούμε με Υγίεια όπως έλεγαν και οι Πυθαγόρειοι (ναι, παλιά αντί για Υγεία το έλεγαν Υγίεια σχηματίζοντας με τις πέντε συλλαβές μια ορθή πεντάλφα, σύμβολο του θεϊκού και υγιή ανθρώπου σε όλα τα επίπεδα).
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23546
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Γυμναστική

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Όμορφος αυτός ο συνδυασμός και η φροντίδα σε όλα τα επίπεδα. :x :x >:d< >:d< >:d<

Εμένα μου αρέσει πολύ ο χορός, γιατί συνδυάζει και γυμναστική/κινητοποίηση σώματος, αλλά και κοινωνικοποίηση. O:-)
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”