ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27316
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Ellaki »

Θα έλεγα απλά να το προσπαθήσεις ξανά και ξανά μέχρι να βρεις τον καλύτερο τρόπο για σένα.
Αφέσου όσο περισσότερο μπορείς και θα έρθει μόνο του, εαν αυτό είναι που θέλεις.
΄Ενα όμως μπορώ να σου πω με απόλυτη σιγουριά.
Το καλύτερο δώρο στον εαυτό σου είναι να επικοινωνήσεις με εσένα τον ίδιο.

>:d< >:d< >:d<
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4576
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Sijune21 έγραψε: 28 Ιαν 2024 5:22 pm Πώς πρέπει να κινηθώ για να πάρω καθοδήγηση από τους αρχαγγέλους και τον φύλακα άγγελο,τα μηνύματά τους και την αποκωδικοποίηση αυτών?

Έχω δει άπειρα βίντεο διαλογισμού και σύνδεσης,αλλά δεν το έχω προσπαθήσει ακόμη.
Ξεκινάς με αυτό το βιντεάκι νομίζω. Χωρίς προσδοκίες για συγκεκριμένο αποτέλεσμα, αλλά με διάθεση επικοινωνίας🌹
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Sijune21
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Απρ 2023 11:36 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Sijune21 »

Δεκατριούλης έγραψε: 29 Ιαν 2024 5:28 pm
Ξεκινάς με αυτό το βιντεάκι νομίζω. Χωρίς προσδοκίες για συγκεκριμένο αποτέλεσμα, αλλά με διάθεση επικοινωνίας🌹
Mε ποιο βιντεακι ακριβως? Προφανως δεν εχω προσδοκιες για κατι,αλλα και μονο η επικοινωνια θα ειναι μια καλη αρχη και εμπειρια. ;)
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Fotinoula »

Το παρακάτω είναι :romance-heartsthree:
Σου έκανα παράθεση και το κείμενο είναι πολύ καλό φτυαρακι που το διάβασα και εγώ :x @};- >:d<
Vasoula έγραψε: 12 Οκτ 2012 10:37 pm Ο πιο βαθύς μας πόνος, αυτός που μαζικά διατηρεί την σκεπτομορφή της τιμωρίας, στο συλλογικό Ασυνείδητο, δεν προέρχεται από τους μύθους της θρησκείας για την απώλεια του παραδείσου μόνο, αλλά είναι η ίδια μας η μη συνείδητη Πνευματική Μνήμη του Θεϊκού μας Εαυτού, που μας κάνει να πιστεύουμε ότι η ζωή μας είναι τιμωρία…Μέσα μας υπάρχει αυτή η οδύνη της απώλειας, από τον καιρό που χάσαμε αυτήν την Μνήμη...

Η ανάμνηση της Αγάπης, της Ενότητας, της Φιλίας μας κάνει να τα αναζητάμε διακαώς, με λάθος τρόπο όμως.

Ο τρόπος που μεγαλώσαμε, μας έσπρωξε βίαια στην τελειότητα, με μοναδικό σκοπό να μας αγαπήσουν.
Είναι η βαθύτερη ανάγκη του νέου ανθρώπου να βιώσει ξανά την Θεϊκή Αγκαλιά, από την οποία ήρθε στην Ζωή, και στο φυσικό του περιβάλλον.
Μα αντί για την Θεϊκή Αγκαλιά, βρέθηκε σε μια ανθρώπινη οικογένεια που για να τον αποδεχτεί, να τον ενθαρρύνει και να τον επιβραβεύσει, χρειάστηκε να μάθει να αγαπιέται με όρους δυσανάλογα βαρείς…

Αντί να βιώσει με Χαρά τον Φυσικό Κόσμο, ο νέος άνθρωπος, αναγκάστηκε να τον φοβηθεί…
Η Ουσία της Αγάπης τραυματίστηκε έτσι σε κάθε άνθρωπο…και αυτό είναι που χρειάζεται πια να θεραπευτεί…

Ο στόχος που μας έθεσαν, αυτός της τελειότητας, μας κάνει να φοβόμαστε ότι κανείς δεν μπορεί να μας αγαπήσει, αν δεν είμαστε όπως θέλει…

Όποιος όμως φοβάται μήπως δεν αγαπιέται, δεν αφήνεται και να αγαπήσει…
Είναι Νόμος της Καρδιάς.

Δεν είμαστε ατελή ΄Οντα, είμαστε Πνευματικά ΄Οντα…Αν συμπεριφερόμαστε σαν ατελή, είναι γιατί νιώθουμε πάντα τιμωρημένοι για κάτι που δεν κάναμε τέλειο, για ένα λάθος μας, για την ίδια μας την ζωή…

Το να προσπαθείς να δείχνεις τέλειος, το να προσπαθείς να γίνεις τέλειος, απλά για να αγαπηθείς, είναι η μεγαλύτερη τιμωρία που μπορεί να βιώσει ένας άνθρωπος…
η απώλεια της Μνήμης μας μάς "ξεκόλλησε" βίαια από την Θεϊκή Αγκαλιά και μας "πέταξε" σε μια ζωή, που δεν νιώσαμε ούτε για ένα λεπτό "αγαπημένοι" κανενός, γι’ αυτό που είμαστε!


Θα το θυμηθούμε όμως, που θα πάει?

ας θυμηθούμε την Θεϊκή Φιλία @};-













όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26035
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Βικούλα »

Ποσο όμορφος ο διαλογισμός αυτός, ό,τι έπρεπε η υπενθύμιση @};- :romance-heartbeating: >:d< >:d<
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Πολύ όμορφος διαλογισμός :romance-inlove: :romance-heartsthree:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24613
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Εξαιρετικό το κείμενο και ο διαλογισμός υπέροχος O:-) O:-) :romance-heartbeating: :romance-heartsthree:
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Sijune21
Δημοσιεύσεις: 64
Εγγραφή: 28 Απρ 2023 11:36 pm

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Sijune21 »

Fotinoula έγραψε: 31 Ιαν 2024 6:04 pm Το παρακάτω είναι :romance-heartsthree:
Σου έκανα παράθεση και το κείμενο είναι πολύ καλό φτυαρακι που το διάβασα και εγώ :x @};- >:d<
Δεν το ειχα προσεξει πιο πισω,να με συγχωρας. :cheers: Θελω να καθιερωσω για τον εαυτο μου μια καθημερινη ενασχοληση,εστω 20-30 λεπτων και παρατηρωντας,θα ποσταρω που και που εδω περα,αποριες η αν μου εκανε κατι θετικη η αρνητικη εντυπωση.Με τον εαυτο μου θελώ να εργαστω κυριως,πως θα στειλω ενεργεια σε κομματια του εαυτου μου,με distance healing.
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Fotinoula »

:) :x >:d< >:d< >:d<
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Μάνος
Δημοσιεύσεις: 18614
Εγγραφή: 05 Μαρ 2014 8:10 am

Re: ΑΓΓΕΛΟΙ - ΔΙΑΛΟΓΙΣΜΟΣ ΣΤΙΣ ΑΡΧΑΓΓΕΛΙΚΕΣ ΕΝΕΡΓΕΙΕΣ

Δημοσίευση από Μάνος »

:romance-inlove: :romance-inlove: :romance-inlove:
Εικόνα

Αγάπη είναι να με αφήνεις να σε αγγίξω,
να με ακούς, ακόμα και όταν δεν μιλάω,
να με βλέπεις, ακόμα και όταν δεν είμαι δίπλα σου...

Επιστροφή στο “ΒΙΝΤΕΟ ΠΟΥ "ΜΙΛΑΝΕ"”