2012

happy_george

2012

Δημοσίευση από happy_george »

Πλέον έχουμε 2023 και μπαίνουμε στο 24. Έντεκα χρόνια μετά από το 2012. Τι έχει αλλάξει στην ζωή σας έπειτα από αυτήν την μετάβαση; Εμένα πολλά, προς το καλύτερο, μέσα βέβαια από πολλές δυσκολίες. Δεν μπορώ να πω ότι εισήλθα σε καμιά πέμπτη διάσταση... Έγινα όμως πιο πνευματικό άτομο, πιο γειωμένο... Η σύνδεσή μου με το σύμπαν είναι πιο βαθιά, αλλά ταυτόχρονα έχω αφήσει πίσω μου παλαιές πεποιθήσεις ως προκαταλήψεις και δεισιδαιμονίες. Παράλληλα μπήκε τον Δεκέμβριο του 2021 η αστρολογία στην ζωή μου και μαζί και περισσότερη αυτογνωσία.
;))
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: 2012

Δημοσίευση από Vasoula »

Αχ Γιώργο μου!
Το λάθος που κάνουν όλοι οι άνθρωποι, από παραπλανητικές πληροφορίες των μεγάλων "δασκάλων", σχετικά με την 5η διάσταση

Και είναι η διάσταση του Φωτός μέσα μας...Εκεί που συναντάμε τον Άνθρωπο και τον Θεό μέσα μας...
Όλοι περιμένουν να μεταβούν στην 5η διάσταση, χωροταξικά..και περιμένουν, χωρίς να κάνουν τίποτα...απλά περιμένουν να πάνε μαγικά...
Ποτέ δεν θα πάνε όμως...στο επιβεβαιώνω

Γιατί η 5η διάσταση είναι όλα αυτά που περιγράφεις...Εκεί είναι το Βασίλειο των Ουρανών...Και αν βρεις τον Δρόμο, τότε περπατάς σ' αυτόν, δεν φαντασιώνεσαι ότι περπατάς..
Έγινα όμως πιο πνευματικό άτομο, πιο γειωμένο... Η σύνδεσή μου με το σύμπαν είναι πιο βαθιά, αλλά ταυτόχρονα έχω αφήσει πίσω μου παλαιές πεποιθήσεις ως προκαταλήψεις και δεισιδαιμονίες.
:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27313
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: 2012

Δημοσίευση από Ellaki »

Ενδιαφέρουσα ερώτηση Γιώργο. Θα έλεγα ότι η πιο ουσιαστική αλλαγή μου, είναι η βαθύτερη γνωριμία με τον εαυτό μου. Αυτός είναι και ο στόχος που έχω θέσει και άσχετα από τις δυσκολίες που έχουν παρουσιαστεί, και θα συνεχίσουν να παρουσιάζονται, συνεχίζω να εργάζομαι καθημερινά και όσο περισσότερο με γνωρίζω, τόσο περισσότερη ομορφιά βλέπω στην Ζωή. :romance-inlove:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
happy_george

Re: 2012

Δημοσίευση από happy_george »

Vasoula, Ellaki, ευχαριστώ για την κατάθεση των εμπειριών σας!
@};-
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24609
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: 2012

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Γειά σου Γιώργο. Για μένα όλα αυτά τα χρόνια είναι μια πορεία που ξεκίνησε όταν άρχισα να στρέφομαι μέσα μου για να βρω εμένα και συνεχίζεται , μου έχει φέρει πολλά όμορφα και δύσκολα αλλά πολύτιμα και συνεχίζω να προχωράω αφήνοντας πίσω βάρη και περιττά , κάθε μέρα πιο κοντά στην καρδιά μου :x >:d<
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
happy_george

Re: 2012

Δημοσίευση από happy_george »

Αυτό ακριβώς!

:romance-heartsthree:

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”