Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Danielli »

Εύχομαι να σου πάνε όλα όπως θέλει η καρδιά σου Μάνο μου... :romance-inlove:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μανούλη μου :romance-kisscheek:
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17539
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Λιζούλα »

Μανούλη, εύχομαι να πάνε όλα καλά :romance-kisscheek:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Μανούλη μου :romance-kisscheek: :romance-adore:
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
IΟΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 345
Εγγραφή: 16 Δεκ 2016 11:37 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από IΟΑΝΝΑ »

Μανουλη, :romance-kisscheek: :romance-inlove: :romance-inlove:
Άβαταρ μέλους
Ιωαννάκι
Δημοσιεύσεις: 17578
Εγγραφή: 05 Νοέμ 2010 10:53 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Ιωαννάκι »

Μανούλη μου :romance-kisscheek: :romance-heartbeating:
Θυμάμαι-Πιστεύω-Ζω :romance-heartbeating:
Όσο μακρύτερα ο Θεός, τόσο μακρύτερα πηγαίνω... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Μανούλη μου, είναι πολύ φυσιολογικό αυτό το συναίσθημα...Μην το πολεμάς, δεν είναι όλα τα συναισθήματα για να τα εξοντώσουμε, θεωρώντας ότι έτσι κατακτάμε μια συναισθηματική ωριμότητα...

Θα σου μοιραστώ και μια δική μου κατάσταση...

Η Εμμούλα είχε προσληφθεί στην εταιρία που δούλευα και μάλιστα στο τμήμα μου. Απώτερος σκοπός ήταν να την εκπαιδεύσω, ώστε όταν έφευγα από την εταιρία να έπαιρνε την θέση μου.
Δύο χρόνια έμεινε, μα στην πορεία κατάλαβε ότι δεν της πήγαινε αυτή η εργασία...Οπότε αποφάσισε να φύγει και ενημέρωσε τους υπεύθυνους.
Εγώ δεν είχα καμία αντίρρηση για την απόφασή της, γιατί έτσι την μεγάλωσα...να κάνει πάντα αυτό που θέλει η Ψυχή της...Οπότε δεν στενοχωρήθηκα καθόλου κιόλας με την απόφαση της.
Την τελευταία ημέρα, μας κέρασε και μας χαιρέτισε, όλοι της έδωσαν ευχές για μια νέα πορεία...Και άνοιξε την πόρτα και έφυγε...
Όταν συνειδητοποίησα ότι έφυγε και ότι δεν θα την ξαναδώ στον εργασιακό μου χώρο, με έπιασε μια μεγάλη θλίψη...Έκλαιγα και την πήρα τηλέφωνο, όσο ήταν καθ οδόν για το σπίτι της
Έκλαιγε και εκείνη...Δεν ήταν ότι μετάνιωσε, ούτε και είχε αλλάξει την απόφαση της, όπως και εγώ, εννοείται ότι δεν ήθελα να μείνει...

Σεβαστήκαμε και οι δύο αυτήν την κατάσταση που μας συνέβαινε, είπαμε λόγια αγάπης και αφήσαμε το συναίσθημα να μας παρασύρει για λίγο, να πενθήσουμε αυτήν την αλλαγή και να της δώσουμε χώρο να συμβεί μέσα μας.

Κάποιος θα μπορούσε να πει "μα τι χαζό που είναι το συναίσθημα...αφού το απόγευμα πάλι μαζί θα είστε"...
Όμως όχι, δεν είναι έτσι...Το συναίσθημα δεν είναι χαζό, ξέρει να βιώνει την στιγμή χωρίς εκλογικεύσεις...

Βέβαια είναι άλλο πράγμα ο συναισθηματισμός...Εντελώς άλλο. Που σημαίνει ότι αν δεν είσαι εσύ ο γονέας του, τότε θα αρχίσει να κάνει ότι θέλει για να καταστρέψει την ισορροπία...
Σαν ένα παιδί που του δίνεις μπογιές να ζωγραφίσει και εκείνο αρχίζει να ζωγραφίζει τους τοίχους, τον καναπέ, τα τραπέζια και εσύ το κοιτάς με απόγνωση χωρίς να μπορείς να το αναχαιτίσεις και δύο πράγματα σκέφτεσαι ή να μην του ξαναδώσεις ποτέ μπογιές ή να το περιορίσεις σε μαντρωμένο χώρο...και όλα αυτά γιατί εσύ είσαι ανίκανος γονέας να το εκπαιδεύσεις με σοφία και αγάπη.

:romance-heartstiny:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Μανούλη :x :romance-kisscheek: >:d< >:d<

Να πάνε όλα πανέμορφα :x O:-) >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 26036
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Βικούλα »

Βασούλα :romance-heartsthree: @};- :romance-heartbeating:
Vasoula έγραψε: 04 Οκτ 2019 11:06 am δεν είναι όλα τα συναισθήματα για να τα εξοντώσουμε, θεωρώντας ότι έτσι κατακτάμε μια συναισθηματική ωριμότητα...
Vasoula έγραψε: 04 Οκτ 2019 11:06 am Όμως όχι, δεν είναι έτσι...Το συναίσθημα δεν είναι χαζό, ξέρει να βιώνει την στιγμή χωρίς εκλογικεύσεις...

Βέβαια είναι άλλο πράγμα ο συναισθηματισμός...Εντελώς άλλο. Που σημαίνει ότι αν δεν είσαι εσύ ο γονέας του, τότε θα αρχίσει να κάνει ότι θέλει για να καταστρέψει την ισορροπία...
Σαν ένα παιδί που του δίνεις μπογιές να ζωγραφίσει και εκείνο αρχίζει να ζωγραφίζει τους τοίχους, τον καναπέ, τα τραπέζια και εσύ το κοιτάς με απόγνωση χωρίς να μπορείς να το αναχαιτίσεις και δύο πράγματα σκέφτεσαι ή να μην του ξαναδώσεις ποτέ μπογιές ή να το περιορίσεις σε μαντρωμένο χώρο...και όλα αυτά γιατί εσύ είσαι ανίκανος γονέας να το εκπαιδεύσεις με σοφία και αγάπη.
@};- :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Annoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33569
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 2:43 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Annoula »

Μανούλη :romance-kisscheek: :romance-inlove:
Αν ο Θεός είναι η πρωταρχική Αιτία η Αγάπη θα είναι το αποτέλεσμα
Πατέρα μου/Μητέρα μου, είναι παιδί της Αλήθειας και μόνο αυτή είναι ο δρόμος ο δικός μου προς εσένα
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Kellaki
Δημοσιεύσεις: 702
Εγγραφή: 06 Νοέμ 2015 2:35 pm

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Kellaki »

Μανούλη μου! :romance-heartbeating: :romance-kisscheek: Βασούλα μου!!! @};- @};- @};- :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Danielli »

γιατί έτσι την μεγάλωσα...να κάνει πάντα αυτό που θέλει η Ψυχή της...
Και τι όμορφη επαγγελματική διαδρομή και εξέλιξη είχε ο Δρόμος της παρακάτω, επειδή έκανε αυτό που θέλει η Ψυχή της... :) :romance-heartbeating:
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31562
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Fotinoula »

Μανούλη μου :romance-kisscheek:

Βασούλα μου :romance-inlove:

όταν έφυγα από την προηγούμενη δουλειά, μου βγήκαν συναισθήματα πένθους
τα άφησα να ξεδιπλωθούν και μέσα σε αυτό ενυπήρχε και ο φόβος και η εξάρτηση, το σύνδρομο της στοκχόλμης, ο ιδρυματισμός
από την μια αλλά από την άλλη αρνήθηκα να μην αφήσω και το συναίσθημα μου να εκδηλωθεί γιατί μέσα σε όλες τις περικοκλάδες
υπάρχει ναι και ένα απλό αγνό συναίσθημα που θέλει να εκφραστεί υγειώς και δεν έχω το δικαίωμα να το φιμώσω

αφέθηκα σε αυτό, και απλώς είχα τον νου μου να μην παρασυρθώ από όλο αυτό στο σημείο που το υγειώς μετατρέπεται σε εμπαθώς
και εμποδίζει την Αλήθεια, την Διάκριση και την ροή
είναι αυτές οι χρυσές τομές και η μέση οδός

:x
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Μανούλι εύχομαι να πάνε όλα όπως τα θέλεις :x >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: Μόνο θα ήθελα να μοιραστώ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Μανούλη μου, εύχομαι να πάνε όλα όπως θελήσεις! :romance-heartbeating: :x >:d< >:d<
"Πολέμα και Οραματίσου"...

Επιστροφή στο “ΕΣΩΤΕΡΙΣΜΟΣ - ΑΥΤΟΓΝΩΣΙΑ”