Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Μια άλλη ζωή...
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Ταρούλα »

O:-) @};-
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vasoula έγραψε:εγώ αντίθετα δεν θα χρησιμοποιούσα ποτέ σπρέι για τον καθαρισμό των κρυστάλλων, γιατί είναι μόνο για τον χώρο και στο αύρα-σώμα δεν μπερδεύω τις ενδείξεις. Όπως ποτέ δεν θα έριχνα πάνω μου σπρέι χώρου, αντί για το ενδεδειγμένο archageloi.

για τους κρυστάλλους χρησιμοποιούμε πεμπτουσία σέραπις ή πομάδα λευκή...

Ίσως να σας φαίνεται λίγο άκαμπτο αυτό, αλλά το κάθε κομμάτι του αύρα-σώμα έχεις κάποιες επικλήσεις και προθέσεις την ώρα που δημιουργείται, ενδεδειγμένες για τον ανάλογο σκοπό, οπότε μου ταιριάζει καλύτερα να πειθαρχώ σ' αυτό.


:romance-inlove:
εε χμ δεν το είχα συνδυάσει έτσι με τις επικλήσεις και τις προθέσεις, και να φανταστείς ότι το σπρέι χώρου το ρίχνω και πάνω μου αντί των archageloi 8) :D
θα το νιώσω μάλλον με πιο ανοιχτές "αισθήσεις" την επόμενη φορά @};-
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε:εγώ αντίθετα δεν θα χρησιμοποιούσα ποτέ σπρέι για τον καθαρισμό των κρυστάλλων, γιατί είναι μόνο για τον χώρο και στο αύρα-σώμα δεν μπερδεύω τις ενδείξεις. Όπως ποτέ δεν θα έριχνα πάνω μου σπρέι χώρου, αντί για το ενδεδειγμένο archageloi.
:romance-inlove:
Mμμμμμμμ, υπάρχει δηλάδη σπρει για να ρίχνεις πάνω σου! Ενδιαφέρον! Μπορεις να το κάνεις καθε μέρα π.χ. αντι να χρησιμοποιείς αρωματα; (και μην γελάσετε παρακαλώ)

:D :D :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: @};- @};-
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Vasoula »

Ναι Παναγιωτάκο μου, αντικαθιστά το άρωμα και το αυτοκίνητο ;;)

(αν βάζεις συνέχεια, θα βγάλεις φτερούγες να πετάξεις >:) )
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Vasoula »

Φωτεινούλα έγραψε:εε χμ δεν το είχα συνδυάσει έτσι με τις επικλήσεις και τις προθέσεις, και να φανταστείς ότι το σπρέι χώρου το ρίχνω και πάνω μου αντί των archageloi 8) :D
θα το νιώσω μάλλον με πιο ανοιχτές "αισθήσεις" την επόμενη φορά @};-

Φωτεινούλι μου σε καταλαβαίνω. Πολλοί το κάνουν να αντικαθιστούν προϊόντα, λόγω εξοικονόμησης χρημάτων.
Να το σπρέι χώρου, να το Archageloi, να η πομάδα, να η πεμπτουσία, εύκολα μπορεί κανείς να παραπλανηθεί και να σκεφτεί ότι μπορεί να χρησιμοποιεί 4 σε 1, αφού όλα αφορούν την προσωπική εξέλιξη και την κάθαρση...
Το Αύρα-Σώμα είναι πολύ καλός δρόμος ανάπτυξης, αλλά έχει και πρακτικά μειονεκτήματα, γιατί όλα τα προϊόντα έχουν τον σκοπό τους και δεν γίνεται να αντικατασταθούν μεταξύ τους.
Αν προσπαθήσουμε από ένα θεραπευτικό σύστημα να του αφαιρέσουμε την μαγεία, τότε χάνει το μισό της αξίας του.

:romance-inlove:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Fotinoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 31518
Εγγραφή: 21 Σεπ 2007 8:38 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Fotinoula »

Vasoula έγραψε: Αν προσπαθήσουμε από ένα θεραπευτικό σύστημα να του αφαιρέσουμε την μαγεία, τότε χάνει το μισό της αξίας του.

:romance-inlove:

σωστό! @};- :romance-inlove:
Vasoula έγραψε:Ναι Παναγιωτάκο μου, αντικαθιστά το άρωμα και το αυτοκίνητο ;;)

(αν βάζεις συνέχεια, θα βγάλεις φτερούγες να πετάξεις >:) )

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
μπορεί να ψήνει και καφέ δοκίμασε το :))
όσο ζούμε σε τούτον τον κόσμο, θα τον Ερωτευόμαστε με όλη μας την Αγνότητα, έτσι ώστε να πάμε στον Θεό γεμάτοι από Αγάπη και όχι γεμάτοι από φόβο... :x
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Δεκατριούλης
Δημοσιεύσεις: 4566
Εγγραφή: 29 Ιαν 2011 1:10 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Δεκατριούλης »

Vasoula έγραψε:Ναι Παναγιωτάκο μου, αντικαθιστά το άρωμα και το αυτοκίνητο ;;)

(αν βάζεις συνέχεια, θα βγάλεις φτερούγες να πετάξεις >:) )
Εγώ φταίω που κάνω σοβαρές ερωτήσεις [-( [-(

(ωραίο θα ήταν όμως ε; δεν θα ρυπαίναμε και το περιβάλλον) :romance-heartbeating:
Ας αφησουμε την κριτική για τους ανθρώπους γύρω μας και ας ακολουθησουμε τον δρόμο που δείχνει η καρδιά μας.
Άβαταρ μέλους
Βικούλα
Δημοσιεύσεις: 25987
Εγγραφή: 08 Φεβ 2012 4:24 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Βικούλα »

Vasoula έγραψε:Αν προσπαθήσουμε από ένα θεραπευτικό σύστημα να του αφαιρέσουμε την μαγεία, τότε χάνει το μισό της αξίας του.
:romance-heartsthree: @};-

Vasoula έγραψε:Ναι Παναγιωτάκο μου, αντικαθιστά το άρωμα και το αυτοκίνητο ;;)

(αν βάζεις συνέχεια, θα βγάλεις φτερούγες να πετάξεις >:) )
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
"Το να είσαι τέλειος είναι μια πρόκληση του «δεν μπορώ»
Το να είσαι ευτυχισμένος είναι η πρόκληση του «Θέλω»…" Β.Ν.
Πολέμα και οραματίσου! @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29912
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Ταρούλα »

O:-) O:-) O:-)
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23391
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

:x :x O:-) O:-) >:d< >:d< >:d<
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:romance-heartsthree: :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Ellaki »

(αν βάζεις συνέχεια, θα βγάλεις φτερούγες να πετάξεις >:) )
βρε λες??????? :-?
μην μου βάζεις ιδέες!!! :-j :-j :)) :)) :)) :)) :))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Alexandros »

Παναγιώτης έγραψε:έβαλα μια καρδούλα λευκου χαλαζία στο στηθος και ένα δαχτυλίδι αιματιτη ταυτοχρονα και αισθανομαι όλη μέρα ότι δεν μπορώ καθόλου να συγκεντρωθώ. Εχει και τα καλα βεβαια ότι περασε πιο γρηγορα ο χρόνος στην δουλειά οντας αλλου κι αλλου. Μηπως είναι υπερβολή να βάζεις δυο κρυσταλλους μαζί πάνω σου ταυτοχρονα; Εχετε καποια εμπειρια; Πριν φοραγα μια φεγγαρόπετρα.
Δεν ξέρω τι να κάνω, ίσως το αφησω 1-2 ημερες ακόμα έτσι, να δουμε που θα βγάλει αυτό το αλλου για αλλού.

Παναγιώτη κανένας δε μπορεί να σου πει έτσι απλά γιατί ένοιωσες έτσι όπως ένοιωσες.

Δεν είναι απλό πράγμα να τοποθετείς ένα κρύσταλλο πάνω στο σώμα σου έτσι απλά και μάλιστα για μεγάλο χρονικό διάστημα.
Είμαστε ενεργειακά όντα και θα πρέπει να σκεφτόμαστε έτσι. Η παρατήρηση της Βάσως έδωσε μια τέτοια όψη λίγο πιο πάνω.

Θα μπορούσα να γράψω κάποια πολύ τρανταχτά παραδείγματα αλλά για να μην γράφω πολλά θα αναφέρω σχεδόν επιγραμματικά μερικά γενικά πράγματα…

Δε θα πρότεινα σε κανέναν να τοποθετεί κρυστάλλους πάνω στο σώμα του και μάλιστα κοντά στα βασικά ενεργειακά κέντρα του έτσι απλά για ομορφιά… δεν είναι αξεσουάρ οι κρύσταλλοι, ούτε και το ενεργειακό μας σώμα αλάνα για παιχνίδι.

Τους κρυστάλλους δεν τους χρησιμοποιούμε αλλά συνεργαζόμαστε μαζί τους με σεβασμό, πλήρη συνείδηση, αλλά και με ξεκάθαρο αγνό στόχο.
Για θετικά και γρήγορα αποτελέσματα πρέπει κάποιος να κινείτε ολιστικά.

Καλό είναι να αποφεύγετε να τους πλησιάζετε κοντά σε κινητά τηλέφωνα τάπλετ ηλεκτρονικούς υπολογιστές και συσκευές… όπως επίσης κρατήστε τους μακριά από ηχεία και σώματα καλοριφέρ (όχι για λόγους θερμοκρασίας).

Η ενέργεια τους εξαρτάτε σε μεγάλο βαθμό από την αμφίδρομη σχέση που έχουμε μαζί τους η οποία θα πρέπει να περιέχει ενθουσιασμό αλλά και ισορροπία... είναι εξαρτώμενη φυσικά και από το γενικότερο περιβάλλον που βρίσκονται και αλληλεπιδρούν.


Οι παρενέργειες που ένοιωσες Παναγιώτη -αν τις χαρακτηρίζαμε έτσι- το μόνο που μαρτυρούν είναι ότι κάτι άλλαξε σε αυτό που ένοιωθες.
Και μεταξύ μας το να νιώθεις αλλού για αλλού όταν είσαι παρέα μαζί τους δεν σημαίνει απαραίτητα ότι κάτι δεν πάει καλά…

Αγαπούν κάθε φυσικό περιβάλλον και γεμίζουν ενέργεια από αυτό για να την επιστρέψουν πάλι σε αυτό. Αν μπορούσαν να μιλήσουν και να κινηθούν πιθανότατα θα σε έπαιρναν από την δουλειά σου για να σε οδηγήσουν σε ένα περιβάλλον πιο φυσικό και πιο αρμονικό… ότι δεν κατάφεραν όμως σε πρακτικό επίπεδο μάλλον το εκτέλεσαν σε νοητικό!!

Μόλις σου έδωσα μια άλλη εκδοχή και ίσως όχι για να σου δώσω μια απάντηση στο ερώτημα σου… αλλά για να σου δώσω την αφορμή να αφεθείς ελεύθερος μακριά από στερεότυπα και να ανασύρεις απαντήσεις μέσα από την δική σου επαφή μαζί τους και την αμφίδρομη σχέση σας…

Εύχομαι όμορφα ταξίδια... εκεί στο "αλλού" σας!!! :x
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Re: Ερωτήσεις - Απορίες - Απαντήσεις για τους κρυστάλλους

Δημοσίευση από Ellaki »

τι όμορφο Αλέξανδρε :romance-heartbeating: :romance-heartbeating: :romance-heartbeating:
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”