προσέλκυση σχέσης

Μια άλλη ζωή...
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Θοδωρής έγραψε:Με άλλα λόγια, γνωρίζεις άτομα, αλλά "δεν σου κάνουν"...

Η επόμενη ερώτηση, είναι: δεν σου αρέσουν εμφανισιακά, ή ως άτομα/προσωπικότητες;

Πάντως μου φαίνεται περίεργο τόσον καιρό να μην έχεις βρει ούτε ένα άτομο που να σου φαίνεται ενδιαφέρον... Δεν είπα να "σκάνε πυροτεχνήματα", ούτε να "πάθεις την πλάκα σου", απλά κάποιο άτομο που να σου κινήσει το ενδιαφέρον... Μήπως απλά τους απορρήπτεις όλους εξαρχής; :-?
Σας ευχαριστώ πολύ.
Δεν μου αρέσουν γενικά...δεν το διαχωρίζω. Απλά δεν μου κάνουν όπως το είπες. Δεν θέλω κάποιον κούκλο απλά να μην είναι και χάλια. Και δεν ψάχνω κάτι συγκεκριμένο. Αλλά κυριώς συναισθηματικά νομίζω πως δεν μου ταιριάζουν. =((
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23366
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Βασικά, το να γνωρίσεις κάποιον συναισθηματικά κλπ, έρχεται με τον καιρό. Από την πρώτη μέρα δεν γίνεται τίποτα. Για αυτό αναρωτιέμαι μήπως ζητάς πολλά από την πρώτη στιγμή. Πρώτα βρήσκεις κάποιον που σου βγάζει ένα ενδιαφέρον, γνωρίζεστε, περνάτε κάποιες ώρες μαζί, και μετά σιγά-σιγά αυτό γίνεται σχέση. Μπαμ και κάτω δεν γίνεται ποτέ.

Εγώ καμιά φορά έτσι για την πλάκα, λέω ότι άμα δεν κλείσει τρίμηνο, δεν είναι σχέση. Γιατί πραγματικά θέλει χρόνο το πράγμα. Για αυτό λέω, μήπως δεν δίνεις τον χρόνο και τον χώρο για να γίνει μία σχέση. Ή μήπως δεν ξέρεις τι ψάχνεις, τελικά.

Γιατί από ό,τι λες, πιο πολύ μου δίνεις την εντύπωση ότι απορρύπτεις αμέσως, χωρίς κάν να δώσεις μία ευκαιρία.

Εκτός και εάν περιτριγυρίζεσαι μονίμως από μπάζα, τι να πω.. :-??
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Θοδωρής έγραψε:Βασικά, το να γνωρίσεις κάποιον συναισθηματικά κλπ, έρχεται με τον καιρό. Από την πρώτη μέρα δεν γίνεται τίποτα. Για αυτό αναρωτιέμαι μήπως ζητάς πολλά από την πρώτη στιγμή. Πρώτα βρήσκεις κάποιον που σου βγάζει ένα ενδιαφέρον, γνωρίζεστε, περνάτε κάποιες ώρες μαζί, και μετά σιγά-σιγά αυτό γίνεται σχέση. Μπαμ και κάτω δεν γίνεται ποτέ.

Εγώ καμιά φορά έτσι για την πλάκα, λέω ότι άμα δεν κλείσει τρίμηνο, δεν είναι σχέση. Γιατί πραγματικά θέλει χρόνο το πράγμα. Για αυτό λέω, μήπως δεν δίνεις τον χρόνο και τον χώρο για να γίνει μία σχέση. Ή μήπως δεν ξέρεις τι ψάχνεις, τελικά.

Γιατί από ό,τι λες, πιο πολύ μου δίνεις την εντύπωση ότι απορρύπτεις αμέσως, χωρίς κάν να δώσεις μία ευκαιρία.

Εκτός και εάν περιτριγυρίζεσαι μονίμως από μπάζα, τι να πω.. :-??
Ναι αλλά και πάλι δεν βρίσκω κάποιον να μου βγάζει ενδιαφέρον :-?? Συνήθως ή θα μου αρέσει ή θα είμαι σίγουρη από την αρχή ότι δεν υπάρχει περίπτωση κάτι να γίνει ή απλά μπορεί να μην που περάσει από το μυαλό καν αλλά κάτι τελικά να προκύψει.
Και δεν θέλει κανένας να γνωριστούμε....ποτέ δεν μου έχει συμβεί αυτό. Ή στην πέφτουν κατευθείαν ή τίποτα [-x
Συμφωνώ με αυτό που λες πως χρειάζεται χρόνο μέχρι να γνωριστείς με κάποιον, αλλά αυτό είναι πάρα πολύ δύσκολο. Γιατί κανένας δεν κάνει τον κόπο, εκτός και αν αυτό προκύψει εντελώς τυχαία όπως στην περίπτωση ενός καθηγητή μου παλιά που θέλαμε δεν θέλαμε βρισκόμασταν επειδή κάναμε μάθημα. Κατά κάποιον τρόπο αναγκαστικά βρισκόμασταν και προέκυψε. Και οι περισσότεροι είναι δεσμευμένοι οπότε είναι δύσκολο να βρω κάποιον και γενικά ενώ εγώ είμαι ανοιχτή να γνωριστώ οι άλλοι δεν κάνουν τον κόπο, γιατί έχουν τις παρέες τους ή και την σχέση τους και δεν έχουν ανάγκη να γνωριστούν.
Δεν τα ρίχνω στους άλλους απλά έτσι συμβαίνει. Και μόνο τα μπάζα την πέφτουν αυτή είναι η αλήθεια, οι ωραίοι περιμένουν να πας να τους την πέσεις (αν και ωραίοι και ελεύθεροι δεν υπάρχουν συνήθως)....κάτι που δεν είναι στον χαρακτήρα μου. :whistle:

Καμία γνώμη ως προς τον κρύσταλλο; :lol:
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Μαριαννάκι, τώρα σε διάβασα. Αυτό που σου πρότεινε η Βασούλα είναι μια πολύ καλή επιλογή! @};-

Αλλά εγώ θα σου προτείνω και το αυτονόητο..

Τους κρυστάλλους δεν τους διαλέγεις. Σε διαλέγουν!

Μπες λοιπόν στον Αλμπαντάκη και ο λίθος που για κάποιον ανεξήγητο λόγο θα σου κάνει "κλικ", θα σε έλξει κατευθείαν, θα είναι αυτός που είναι για σένα!

Δεν έχει σημασία πώς θα τον λένε.. Σημασία έχει ότι θα είναι αυτός που για κάποιον λόγο, ασυνείδητο, έχεις ανάγκη!

Κι έτσι μπορεί στην πορεία να σου προκύψει και ο σύντροφος! ;)
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

ARTYADIS έγραψε:Μαριαννάκι, τώρα σε διάβασα. Αυτό που σου πρότεινε η Βασούλα είναι μια πολύ καλή επιλογή! @};-

Αλλά εγώ θα σου προτείνω και το αυτονόητο..

Τους κρυστάλλους δεν τους διαλέγεις. Σε διαλέγουν!

Μπες λοιπόν στον Αλμπαντάκη και ο λίθος που για κάποιον ανεξήγητο λόγο θα σου κάνει "κλικ", θα σε έλξει κατευθείαν, θα είναι αυτός που είναι για σένα!

Δεν έχει σημασία πώς θα τον λένε.. Σημασία έχει ότι θα είναι αυτός που για κάποιον λόγο, ασυνείδητο, έχεις ανάγκη!

Κι έτσι μπορεί στην πορεία να σου προκύψει και ο σύντροφος! ;)
Σε ευχαριστώ πολύ ARTYADIS :x Σίγουρα θα το κάνω αυτό και ποτέ δεν θα έπαιρνα έναν λίθο όποιος και να ήταν αν δεν μου άρεσε ή αν δεν μου ''έλεγε'' κάτι, απλά θεώρησα καλύτερο να ξέρω μερικά πράγματα πριν πάω να αγοράσω έναν, ώστε να ξέρω όλα τα στοιχεία και να μπορώ να επιλέξω ή να με επιλέξει ο λίθος :lol:
Και η τιμή παίζει ρόλο φυσικά :-?
Αλλά νομίζω πως δεν είναι μεγάλο το κόστος...ή κάνω λάθος;
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Ανάλογα τον κρύσταλλο.. Έχει από πολύ ακριβούς μέχρι και φτηνούς.
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

ARTYADIS έγραψε:Ανάλογα τον κρύσταλλο.. Έχει από πολύ ακριβούς μέχρι και φτηνούς.
σε ευχαριστώ!!! φτηνό θα επιλέξω γιατί δεν έχω οικονομική δυνατότητα για πολλά πολλά :x
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Γεια σας παιδιά. Ήθελα να σας πω πως τελικά πήρα ένα μικρούλη κρύσταλλο ροζ χαλαζία για αρχή. Τον καθάρισα και τον ενεργοποίησα (ελπίζω σωστά :-? ) αλλά παρατηρώ ότι βλέπω ανήσυχα όνειρα τα βράδια. Υπέθεσα ότι θα είναι σύμπτωση και πως θα περάσει. Εσείς τι λέτε; :x
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Αντιθέτως Μαριάννα μου.. ο Ροζ Χαλαζίας, ο κρύσταλλος της Αγάπης, είναι πολύ γλυκός για το βράδυ, εμπιστεύσου τον! :x
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

ARTYADIS έγραψε:Αντιθέτως Μαριάννα μου.. ο Ροζ Χαλαζίας, ο κρύσταλλος της Αγάπης, είναι πολύ γλυκός για το βράδυ, εμπιστεύσου τον! :x
ευχαριστώ πολύ @};- :lol:
kali
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μάιος 2013 1:38 am

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από kali »

marianna έγραψε:Γεια σας παιδιά. Ήθελα να σας πω πως τελικά πήρα ένα μικρούλη κρύσταλλο ροζ χαλαζία για αρχή. Τον καθάρισα και τον ενεργοποίησα (ελπίζω σωστά :-? ) αλλά παρατηρώ ότι βλέπω ανήσυχα όνειρα τα βράδια. Υπέθεσα ότι θα είναι σύμπτωση και πως θα περάσει. Εσείς τι λέτε; :x
Αυτό που λες για τα όνειρα το έπαθα κι εγώ με τον ροζ χαλαζία. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά είχα τρομάξει σε κάποια φάση γιατί έβλεπα πολύ περίεργα και σημαδιακά όνειρα. Δεν τον έχω ενεργοποιήσει ακόμη με διαλογισμό, μπορεί να φταίει αυτό ή να μην τον έχω καθαρίσει σωστά.
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Alexandros »

Καλώς ήρθες Kali… >:d<

Ο ρόζ χαλαζίας είναι ένας υπέροχος κρύσταλλος με γλυκές ενέργειες. :x

Είναι θεραπευτής του κέντρου της καρδιάς, μα για να έχει θετικά αποτελέσματα κανείς θα πρέπει να κάνει δουλειά και με τον εαυτό του σε θέματα αυτογνωσίας.
Αυτό σημαίνει κιόλας ότι θα πρέπει να ετοιμαστεί για συναισθηματικές αποφορτίσεις καθώς συναισθηματικά τραύματα και πόνος που είναι φωλιασμένα στο κέντρο της καρδιάς θα προσπαθούν γιατρευτούν.

Για να υπάρχει αποτελεσματική θεραπεία χρειάζεται καθοδήγηση και υποστήριξη από έμπειρα άτομα παράλληλα με τη προσωπική εργασία.

Θα πρέπει να αποβάλουμε από το μυαλό μας τους κρυστάλλους ως μαγικά ραβδιά καθότι κάπως έτσι παρουσιάζονται κυρίως για διαφημιστικούς λόγους.
Μπορούμε να έχουμε πολύ βοήθεια από αυτούς αφού και εφόσον εργαζόμαστε με τον εαυτό μας.

Οι εφιάλτες που περιγράφετε με την marianna το πιθανότερο είναι ότι υπάρχουν λόγο των καταπιεσμένων συναισθημάτων που συγκρούονται με τις δονήσεις του ροζ χαλαζία.

Αν είστε έτοιμες να προχωρήσετε αποτελεσματικά μέσα στην ζωή σας και να βρείτε την αγνή Αγάπη που δεν περιέχει προσδοκίες (γιατί αυτό διδάσκει ο ροζ χαλαζίας) τότε ξεκινήστε να εργάζεστε σε θέματα αυτογνωσίας.

Το κέντρο της καρδιάς συνήθως είναι ένα πονεμένο κέντρο μιλώντας μεταφορικά αλλά και σίγουρα κυριολεκτικά! :D
Εδώ μέσα υπάρχουν πάρα πολλά ποστ για να εργαστεί κανείς αλλά και για όποιες απορίες σας όλα τα παιδιά έχουν την καλή διάθεση να βοηθήσουν.

Τέλος να σημειώσω ότι η θεραπεία του κέντρου της καρδιάς δεν είναι εύκολο πράγμα και μπορεί να πάρει πάρα πολύ χρόνο…
Το σίγουρο είναι όμως ότι βλέπει κανείς την διαφορά σχεδόν με το καλημέρα!!! :x :x :x
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23104
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από Danielli »

Ευχαριστούμε Αλεξανδρε!! :) >:d< >:d< >:d<
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
kali
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: 20 Μάιος 2013 1:38 am

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από kali »

Αλέξανδρε ευχαριστώ πολύ για την ενημέρωση. Αυτό που λες για τα αποτελέσματα της επόμενης μέρας το έχω δει με τον Λάπις στον όποιο έκανα κάποιους διαλογισμούς και εργάστηκα πάνω στον λίθο αρκετά. Μπορώ να πω ότι με βοήθησε πάρα πολύ σε διάφορα προβλήματα που είχα και δεν θέλω να τον αποχωριστώ με τίποτα.
marianna
Δημοσιεύσεις: 30
Εγγραφή: 14 Απρ 2013 2:09 pm

Re: προσέλκυση σχέσης

Δημοσίευση από marianna »

Γεια σας παιδιά! Έχω καιρό να γράψω. Καλημέρα σας!
Είπα να μπω και να πω τα νέα μου. Λοιπόν να σας πω ότι ο ροζ χαλαζίας δούλεψε αλλά όχι όπως θα ήθελα εγώ. ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ γνώρισα 2 άτομα τα οποία μόνο σχέση δεν ψάχνανε. Ο ένας μου είπε χύμα όταν τον ρώτησα πως δεν είναι της σχέσης και ψάχνει μόνα αρπαχτές δηλαδή. Και βγήκα και με έναν άλλον που επειδή του ξεκαθάρισα πως δεν ψάχνω αρπαχτή και επειδή όπως του είπα δεν ταιριάζαμε μετά μου το έπαιζε δήθεν σοβαρός. Τέλος πάντων έχουμε βγει 2 φορές αλλά όπως υποψιάζομαι το παίζει το καλό παιδί δήθεν...πάντως είναι φοβερός ηθοποιός τον παραδέχομαι. Τώρα δεν ξέρω αν πρέπει να ξαναβγω μαζί του. Πάντως ροζ χαλαζίας και αρπαχτή δεν νομίζω να πάνε μαζί. Μήπως τώρα που γνώρισα τον δεύτερο που σας είπα να ενεργοποιήσω με διαφορετικό τρόπο τον ροζ χαλαζία, δηλαδή να το κάνω πιο συγκεκριμένο πως θέλω σχέση με αυτόν....αλλά μην μου φέρει καμία αρπαχτή :-?

Επιστροφή στο “ΚΡΥΣΤΑΛΛΟΙ”