Η ΑΓΑΠΗ

Συντονιστής: Emmaki

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Καλώς ήρθες Λένα μου στην παρέα μας!!!

Θα διαπιστώσεις σύντομα ότι εδώ δεν έχει μόνο ο δικός μου λόγος βαρύτητα και γλυκύτητα. Θα διαβάσεις λόγια με σοφία και πάνω από όλα λόγια με αγάπη που βγαίνουν από την ψυχή των φίλων μας εδώ...

Είμαι συγκλονισμένη για αυτό το μοίρασμα που γίνεται εδώ!
Και πολύ ευτυχισμένη!!!!
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Λένα
Δημοσιεύσεις: 12
Εγγραφή: 15 Μάιος 2007 2:17 pm

ΑΓΑΠΗ

Δημοσίευση από Λένα »

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΚΑΙ ΕΓΩ,
ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ, ΚΑΙ ΘΑ ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΦΙΛΟΥΣ ΜΕ ΑΓΑΠΗ ΚΑΙ ΣΟΦΙΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΓΝΟΤΗΤΑ ΨΥΧΗΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΜΑ ΜΟΙΡΑΣΤΟΥΝ ΤΑ ΟΣΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΝ
ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΚΑΛΑ.




***ΜΗΝ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΤΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΠΟΝΑΝΕ , ΤΑ ΕΡΓΑ ΜΕΤΡΑΝΕ.
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Εγώ απλά κάτι σκέψεις έκανα σχετικά με την έννοια της αγάπης τώρα τελευταία, και επειδή όπως σε όλους, ήρθε και μένα η ώρα της μαθητείας μου σχετικά με την ενέργεια της αληθινής αγάπης και τον εξαγνισμό των κατώτερων συναισθημάτων μου,λέω να μοιραστώ...Γιατί το να μοιράζεσαι με ανθρώπους είναι μεγάλη ευλογία.Εγώ λοιπόν συνειδητοποίησα μετά απο μύηση στην ενέργεια του Ρέικι ότι καθόλου ο τρόπος που "αγάπησα" και "αγαπήθηκα" δεν είχε να κάνει με γνήσια εξαγνισμένη αγάπη.Ήταν μια ευλογημένη συνειδητοποίηση θα έλεγα γιατί απο τότε που την έκανα, κάνω και βήματα προόδου συνάμα!Η μεγαλύτερη δυσκολία μου βέβαια έγκειται στο πως εξαγνίζω σταδιακά την δόνηση της αγάπης που δίνω στον ερωτικό μου σύντροφο και συγκάτοικο συγχρώνως!Αυτή για το δρόμο της δικής μου ψυχής είναι η μεγαλύτερη εκπαίδευση μου!Και αναρωτιέμαι που είναι η χρησή τομή μεταξύ του αγαπώ τον εαυτό μου, αλλά συγχρόνως αποδέχομαι και τον άλλο όπως είναι!Που σταματάει λοιπόν η αγάπη για τον εαυτό μου και που ξεκινάει ο εγωισμός?Που καταπατώ τα θέλω του άλλου μέσα σε ένα κοινό χώρο συγκατοίκησης και που σέβομαι τον εαυτό μου?Που ξεπουλιέμαι για να αποδεχτώ τον άλλο όπως είναι?Αυτά σκεφτόμουνα και είπα να τα μοιραστώ όχι τόσο για να απαντηθούν όσο για να βγουν απο μέσα προς τα έξω.....Απο το ένα στο όλον!
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Σωστά αναρωτιέσαι, όπως όλοι μας, Δωρούλα...

Και η πιο σημαντική λέξη που είπες παραπάνω είναι "ξεπούλημα"...
Από την στιγμή που το αισθάνεσαι, είναι...

Μέσα από την αγάπη, νιώθεις πως ο άλλος δεν είναι ένα δεκανίκι των προσωπικών φιλοδοξιών, ούτε ένα συμπλήρωμα ενός λειψού "εγώ" που αναζητάει "ενέργειες" για να ολοκληρωθεί.

Η αγάπη για τον εαυτό μας, δεν είναι τίποτα άλλο, από το γέμισμά του από όλες τις ενέργειες σε ισορροπία, ώστε να μην τις αναζητούμε σε άλλους έξω από εμάς.

Δεν αναζητάμε την αγάπη, γιατί έχουμε έλλειψη από αυτήν. Γιατί έτσι, δυστυχώς, δεν αγαπάμε ούτε τα παιδιά μας, όχι τον σύντροφό μας.

Τα όρια σε μια σχέση μπαίνουν και από τους δύο και όχι από τον έναν. Μαζί με τις δικές μας ανάγκες, αναγνωρίζουμε ότι ένας άλλος άνθρωπος, με δικά του βιώματα και μνήμες, υπάρχει δίπλα μας για να συμπορευθούμε και όχι για να "παλέψουμε" και όποιος νικήσει.

Μέσα σε μια σχέση, εγώ βλέπω, μια διαρκή εσωτερική ειρήνη, και αν αυτή δεν μπορεί να επιτευχθεί, τότε δεν αναγνωρίζω την σχέση.

Η αγάπη περιέχει όλα τα συναισθήματα που την δυναμώνουν και όχι που την αφήνουν "γυμνή" μέσα σε ένα πέλαγος προβλημάτων.

Η φροντίδα για την ανάπτυξη της σχέσης είναι και για τους δύο. Σήμερα εγώ, αύριο εσύ, μεθαύριο και οι δύο μαζί, μέσα από διαρκή επικοινωνία...Γιατί σε μια σχέση, τίποτα δεν είναι αυτονόητο, ακόμα και η αγάπη!!!!

Τα συναισθήματα έχουν στον καθένα μας την δική τους "υποδομή" και αυτήν την υποδομή θα πρέπει σιγά σιγά να "φανερώσουμε" στον άλλον, δείχνοντας ευαισθησίες και αλήθειες που μια ζωή κρατούσαμε για τον εαυτό μας, από φόβο να τις δηλώσουμε.

Δεν είμαστε δυνατοί, όταν χρειάζεται να είμαστε αδύναμοι...
Δεν είμαστε χαρούμενοι, όταν χρειάζεται να βιώσουμε την θλίψη μας.
Και αν έχουμε το θάρρος αυτά να τα μοιραστούμε, και κάνει και ο άλλος το ίδιο βήμα, έχουμε μια σχέση, που αν μη τι άλλο, προσπαθεί να αναγνωρίσει και να εμπιστευθεί...

Δώρα, αν υπάρχει ο σεβασμός στον εαυτό μας, να είσαι σίγουρη ότι ποτέ δεν θα ξεπουλήσεις ούτε ένα κομμάτι του.
Και ούτε θα δεις ποτέ την τρυφερότητα που χρειάζεται εσύ να δείξεις σε δύσκολες στιγμές του συντρόφου σου, σαν ξεπούλημα!!!


΄Ολοι περνάμε δύσκολες στιγμές, και εκεί χρειάζεται ίσως παραπάνω κατανόηση και από τους δύο. ΄Αλλο κατανόηση, άλλο ξεπούλημα...

Μέσα από δύο προσωπικότητες που προσπαθούν να τοποθετηθούν κυριαρχικά μέσα σε μια σχέση, εγώ θα σου έλεγα απλά, νιώσε την αρμονία...
Αν δεν την νιώσεις, τότε...επανεξέταση...

Ο έρωτας, η αγάπη, η έλξη για τους δύο συντρόφους είναι σε μια αέναη αλληλεπίδραση μεταξύ τους και με τους άλλους συγχρόνως και εξελίσσεται κι αυτή μαζί τους, περνώντας από διάφορα στάδια.

Δίνουμε ευκαιρίες στην σχέση, όταν αναγνωρίζουμε εξέλιξη και όχι στασιμότητα σ' αυτήν, γιάτί σ' αυτήν την περίπτωση δεν εξελισσόμαστε παράλληλα. ΄Ετσι κάποια στιγμή εμείς θα είμαστε περισσότερο εξελιγμένοι από την ίδια την σχέση και μετά η "επιβίωσή" της εμπίμπτει στις περιπτώσεις "βολέματος" ή "ξεπουλήματος"....
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ηθελα να ευχηθώ σε όλους να έχουν δημιουργικά Χριστούγεννα..

και σα μοναδικό στοιχείο να είναι η αγάπη.. :D

Η αγάπη σε όλα τα επίπεδα..αφήστε την να ξεχυθεί μέσα απο το πνεύμα των γιορτών και αγκαλιάστε τον σύντροφό σας, τους φίλους σας, την οικογένεια σας...τα ζώα....ανθρώπους που δεν συμπαθήσατε ή που διαπληκτιστήκατε..

Αφήστε την κακή διάθεση, το άγχος και τους προβληματισμούς...
Χαιρετίστε τα μαζί με τις όμορφες και τις άσχημες στιγμές που αφήνει το 2007..και καλωσορίστε με αγάπη και αγωνία τα μαθήματα που θα φέρει το 2008!!!!!

Με αγάπη..... :D
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Ευχαριστω :? :? :? :( :( :( :(
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Skapaneas

Δημοσίευση από Skapaneas »

Το βραδυ της Παραμονης των Χριστουγεννων ειδικα ( απο 12 εως και 12.01 ), ας στειλουμε ολοι μας ενα παλμο Αγαπης σε ολοκληρο το Συμπαν !

Ξεκινωντας κυματοειδως και σφαιρικα απο μας και διαποτιζοντας τα παντα στο περασμα του μεχρι εκει που φτανει η φαντασια μας ! !

Ξελαμπικαροντας τα πραγματα και τα οντα και αποκαλυπτοντας τη εσωτερικη τους ακτινοβολια ! ! !
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πολλές ευχές και απο μένα για καλά ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΕΤΟΣ ΓΕΜΑΤΟ ΥΓΕΙΑ - ΑΓΑΠΗ - ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΕΙΡΗΝΗ.
ΚΑΛΑ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ :D :D :D
Άβαταρ μέλους
Emmaki
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 13192
Εγγραφή: 26 Απρ 2007 11:03 am
Τοποθεσία: Pandora!!

Δημοσίευση από Emmaki »

Ευχαριστω :? :? :? :( :( :( :(
Γιατί Μαργαριτάκι λυπημένες φατσούλες?????? :?:
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Εκτός από τις γενικές ευχές θα είθελα και από εδώ να στείλω την αγάπη μου
και τις προσωπικές ευχές μου για ό,τι καλύτερο σε σας και στους αγαπημένους σας !!!!!

ΑΝΝΟΥΛΑ-ΒΑΣΩ-ΓΙΑΝΝΗ-ΔΗΜΗΤΡΙΕ-ΔΩΡΑ-ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ-ΕΛΛΗ-ΗΛΙΑ-
ΘΑΥΜΑΤΟΠΟΙΕ-ΚΑΛΛΙΟΠΗ-ΚΑΤΕΡΙΝΑ-MΑΝΤΡΑΟΥΛΑ-ΝΙΚΟ-ΠΕΝΝΗ-
ΣΠΥΡΟ-ΤΑΧΙΑΡΧΗ-ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΣΚΑΠΑΝΕΑ
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Spyros
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: 28 Απρ 2007 4:45 pm

Δημοσίευση από Spyros »

AXIA εύχομαι και για σένα πολύ-πολυ αγάπη! :D
"Είμαστε φτιαγμένοι από αστροσκόνη, είμαστε η ενσάρκωση του σύμπαντος που προσπαθεί να καταλάβει τον εαυτό του."
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Αν αγαπας κατι,
αστο να φυγει,μακρυα
αν γυρισει πισω,
θα ειναι δικο σου για παντα,
αν οχι,δεν ηταν ποτε!!!!!!
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

Vaso έγραψε:Σωστά αναρωτιέσαι, όπως όλοι μας, Δωρούλα...

Και η πιο σημαντική λέξη που είπες παραπάνω είναι "ξεπούλημα"...
Από την στιγμή που το αισθάνεσαι, είναι...

Μέσα από την αγάπη, νιώθεις πως ο άλλος δεν είναι ένα δεκανίκι των προσωπικών φιλοδοξιών, ούτε ένα συμπλήρωμα ενός λειψού "εγώ" που αναζητάει "ενέργειες" για να ολοκληρωθεί.

Η αγάπη για τον εαυτό μας, δεν είναι τίποτα άλλο, από το γέμισμά του από όλες τις ενέργειες σε ισορροπία, ώστε να μην τις αναζητούμε σε άλλους έξω από εμάς.

Δεν αναζητάμε την αγάπη, γιατί έχουμε έλλειψη από αυτήν. Γιατί έτσι, δυστυχώς, δεν αγαπάμε ούτε τα παιδιά μας, όχι τον σύντροφό μας.

Τα όρια σε μια σχέση μπαίνουν και από τους δύο και όχι από τον έναν. Μαζί με τις δικές μας ανάγκες, αναγνωρίζουμε ότι ένας άλλος άνθρωπος, με δικά του βιώματα και μνήμες, υπάρχει δίπλα μας για να συμπορευθούμε και όχι για να "παλέψουμε" και όποιος νικήσει.

Μέσα σε μια σχέση, εγώ βλέπω, μια διαρκή εσωτερική ειρήνη, και αν αυτή δεν μπορεί να επιτευχθεί, τότε δεν αναγνωρίζω την σχέση.

Η αγάπη περιέχει όλα τα συναισθήματα που την δυναμώνουν και όχι που την αφήνουν "γυμνή" μέσα σε ένα πέλαγος προβλημάτων.

Η φροντίδα για την ανάπτυξη της σχέσης είναι και για τους δύο. Σήμερα εγώ, αύριο εσύ, μεθαύριο και οι δύο μαζί, μέσα από διαρκή επικοινωνία...Γιατί σε μια σχέση, τίποτα δεν είναι αυτονόητο, ακόμα και η αγάπη!!!!

Τα συναισθήματα έχουν στον καθένα μας την δική τους "υποδομή" και αυτήν την υποδομή θα πρέπει σιγά σιγά να "φανερώσουμε" στον άλλον, δείχνοντας ευαισθησίες και αλήθειες που μια ζωή κρατούσαμε για τον εαυτό μας, από φόβο να τις δηλώσουμε.

Δεν είμαστε δυνατοί, όταν χρειάζεται να είμαστε αδύναμοι...
Δεν είμαστε χαρούμενοι, όταν χρειάζεται να βιώσουμε την θλίψη μας.
Και αν έχουμε το θάρρος αυτά να τα μοιραστούμε, και κάνει και ο άλλος το ίδιο βήμα, έχουμε μια σχέση, που αν μη τι άλλο, προσπαθεί να αναγνωρίσει και να εμπιστευθεί...

Δώρα, αν υπάρχει ο σεβασμός στον εαυτό μας, να είσαι σίγουρη ότι ποτέ δεν θα ξεπουλήσεις ούτε ένα κομμάτι του.
Και ούτε θα δεις ποτέ την τρυφερότητα που χρειάζεται εσύ να δείξεις σε δύσκολες στιγμές του συντρόφου σου, σαν ξεπούλημα!!!


΄Ολοι περνάμε δύσκολες στιγμές, και εκεί χρειάζεται ίσως παραπάνω κατανόηση και από τους δύο. ΄Αλλο κατανόηση, άλλο ξεπούλημα...

Μέσα από δύο προσωπικότητες που προσπαθούν να τοποθετηθούν κυριαρχικά μέσα σε μια σχέση, εγώ θα σου έλεγα απλά, νιώσε την αρμονία...
Αν δεν την νιώσεις, τότε...επανεξέταση...

Ο έρωτας, η αγάπη, η έλξη για τους δύο συντρόφους είναι σε μια αέναη αλληλεπίδραση μεταξύ τους και με τους άλλους συγχρόνως και εξελίσσεται κι αυτή μαζί τους, περνώντας από διάφορα στάδια.

Δίνουμε ευκαιρίες στην σχέση, όταν αναγνωρίζουμε εξέλιξη και όχι στασιμότητα σ' αυτήν, γιάτί σ' αυτήν την περίπτωση δεν εξελισσόμαστε παράλληλα. ΄Ετσι κάποια στιγμή εμείς θα είμαστε περισσότερο εξελιγμένοι από την ίδια την σχέση και μετά η "επιβίωσή" της εμπίμπτει στις περιπτώσεις "βολέματος" ή "ξεπουλήματος" :!: :!: :!: :!: :!: :!: ....
Δε φταιω εγω για τα ονειρα σου
για οτι ζω δεν φταις εσυ
φταινε τα κερινα φτερα σου
φταιει η αληθεια μου η μιση

Περπατα αναλαφρα στον πονο
στο πλαι μου να περπατας
την πτωση σου να εξυψωνω
τα σφαλματα μου να αγαπας


Αλκης Αλκαιος
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Katrin
Δημοσιεύσεις: 128
Εγγραφή: 18 Απρ 2008 9:49 am

Δημοσίευση από Katrin »

Vaso έγραψε:Η αγάπη για τον εαυτό μας, δεν είναι τίποτα άλλο, από το γέμισμά του από όλες τις ενέργειες σε ισορροπία, ώστε να μην τις αναζητούμε σε άλλους έξω από εμάς.
Αυτό ανακάλυψα προχθές...Τόσο καιρό το παπαγάλιζα αλλά δεν ήξερα τι ακριβώς σημαίνει...Τώρα καταλαβαίνω.
Ξαφνικά ένιωσα οτι αυτό που βλέπω στον άλλον, αυτό που με τραβάει πάνω του, δεν είναι τίποτα άλλο από αυτό που θέλω για μένα και πιστεύω οτι μου λείπει. Αν δεχτεί να είναι μαζί μου, αν με αγαπά(κι αν εγώ τον αγαπώ που μ'αγαπά), τότε "αυτόματα" αποκτώ πρόσβαση σ' αυτό που μου λείπει, το κάνω "δικό" μου.
Προχθές, για πρώτη φορά γκρεμίζοντας αυτή την ψευδαίσθηση, ένιωσα οτι αυτός ο ιδανικός άλλος κατοικεί μέσα μου.
Κι έτσι, αυτή τη στιγμή νιώθω πολύ γεμάτη. Αλλά ταυτόχρονα νιώθω οτι ως τώρα δεν αγάπησα. Είναι πολύ παράξενο.
Μάκια
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

To καλύτερο (για μένα) Κατερινάκι είναι...

αγαπώ τον άλλον γι' αυτό που είναι και όχι γι' αυτό που θα ήθελα να είναι...

αν αυτό που είναι δεν περιέχει σεβασμό για τις δικές μου αξίες, προχωράω εποικοδομητικά παρά κάτω, γιατί...

αγαπώ εμένα γι' αυτό που είμαι και όχι γι' αυτό που οι άλλοι θα ήθελαν να είμαι!!!

Ξέρω, ακούγεται δύσκολο...αλλά τι είναι επιτέλους εύκολο στην φυσική μας ζωή?

Η μάχη των σχέσεων πρέπει κάποια στιγμή να εκλείψει, αρχής γενομένης από το εσωτερικό μας...
Αξία είναι μόνο η σχέση μας μαζί του...και σ' αυτό δεν υπάρχει "υποχώρηση", αλλά σεβασμός!!!

Η αγάπη μπορεί να παραμένει, η σχέση όμως τελειώνει, όταν η ηθική και οι αξίες του άλλου, δεν μπορούν να ανταποκριθούν στην στιγμιαία αλήθεια μας. Γιατί στην φυσική μας ζωή εξελισσόμαστε μέσα στην αγάπη και όχι την εμμονή!!

Και το να θέλεις να αλλάξεις τον άλλον, χωρίς να βλέπεις την διαδρομή του, είναι εξίσου αδύνατον, με το να θέλεις να γίνεις Εαυτός, χωρίς εσωτερικότητα....
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΣΧΕΣΕΙΣ”