Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από VasilisM »

Μαράκι! >:d< >:d< :x :x

αυτό σημαίνει Νικητής για εμένα :x :x :x
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Vasoula »

Νικητής στον εγωισμό...΄Οταν συζητάγα με το Μαράκι, στην αρχή που μπήκε, και τα λόγια μου της "έσπαζαν" τα πρότυπα, θύμωνε...λυπόταν...αντιστεκόταν!

κι όμως...

έμεινε! Δεν έκανε την απλή κίνηση να πατήσει διαγραφή! Αυτός είναι ο εύκολος δρόμος, πιστεύω!
Να καθίσει εδώ, ήταν ο δύσκολος...

και πίσω από την οθόνη, ένιωθα την καρδιά της να ανοίγει ολοένα και πιο πολύ...

:cry: Μαράκι μου, αν έναν χρειάζεται να ευχαριστήσεις, είναι η Ψυχή Σου!

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16545
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από margaritarenia »

Vaso έγραψε:Νικητής στον εγωισμό...΄Οταν συζητάγα με το Μαράκι, στην αρχή που μπήκε, και τα λόγια μου της "έσπαζαν" τα πρότυπα, θύμωνε...λυπόταν...αντιστεκόταν!

κι όμως...

έμεινε! Δεν έκανε την απλή κίνηση να πατήσει διαγραφή! Αυτός είναι ο εύκολος δρόμος, πιστεύω!
Να καθίσει εδώ, ήταν ο δύσκολος...

και πίσω από την οθόνη, ένιωθα την καρδιά της να ανοίγει ολοένα και πιο πολύ...

:cry: Μαράκι μου, αν έναν χρειάζεται να ευχαριστήσεις, είναι η Ψυχή Σου!

:x :x :x
@};- :x
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Vaso έγραψε:Νικητής στον εγωισμό...΄Οταν συζητάγα με το Μαράκι, στην αρχή που μπήκε, και τα λόγια μου της "έσπαζαν" τα πρότυπα, θύμωνε...λυπόταν...αντιστεκόταν!

κι όμως...

έμεινε! Δεν έκανε την απλή κίνηση να πατήσει διαγραφή! Αυτός είναι ο εύκολος δρόμος, πιστεύω!
Να καθίσει εδώ, ήταν ο δύσκολος...

και πίσω από την οθόνη, ένιωθα την καρδιά της να ανοίγει ολοένα και πιο πολύ...

:cry: Μαράκι μου, αν έναν χρειάζεται να ευχαριστήσεις, είναι η Ψυχή Σου!

:x :x :x

Ναιιιι!! @};- @};- :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Valia

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Valia »

μπράβο Μαράκι!! >:d< >:d< :x
Άβαταρ μέλους
Alexandros
Δημοσιεύσεις: 3116
Εγγραφή: 15 Μάιος 2010 11:04 pm

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Alexandros »

Μαράκι!!! :x :x :x >:d<
-Της γης παιδί είμαι και του έναστρου ουρανού αλλά το γένος μου είναι βεβαίως (μόνον) ουράνιο...

-Η Αγάπη υπερβαίνει το φόβο και την μοναξιά, Οδηγώντας πέρα από τα ρηχά αισθήματα, στις ακτές της απέραντης Ύπαρξης…

http://youtu.be/kHJDhPVpI1s" onclick="window.open(this.href);return false;
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29989
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Μαράκι!!! @};-

>:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

μ' ένα κρυμμένο τραύμα
μ' ένα κρυμμένο αχ! @};- :x >:d<

http://www.youtube.com/watch?v=VYPOj8Zv ... re=related" onclick="window.open(this.href);return false; :whistle:
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από ksan8oula »

margaritarenia έγραψε:
Vaso έγραψε:Νικητής στον εγωισμό...΄Οταν συζητάγα με το Μαράκι, στην αρχή που μπήκε, και τα λόγια μου της "έσπαζαν" τα πρότυπα, θύμωνε...λυπόταν...αντιστεκόταν!

κι όμως...

έμεινε! Δεν έκανε την απλή κίνηση να πατήσει διαγραφή! Αυτός είναι ο εύκολος δρόμος, πιστεύω!
Να καθίσει εδώ, ήταν ο δύσκολος...

και πίσω από την οθόνη, ένιωθα την καρδιά της να ανοίγει ολοένα και πιο πολύ...

:cry: Μαράκι μου, αν έναν χρειάζεται να ευχαριστήσεις, είναι η Ψυχή Σου!

:x :x :x
@};- :x
Σε ευχαριστω ψυχη μου :cry:
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Αλέξανδρος
Δημοσιεύσεις: 176
Εγγραφή: 01 Μαρ 2012 1:47 pm

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Αλέξανδρος »

μια νότα για την ημέρα μουσικής
μια αχτίδα για το θερινό ηλιοστάσιο
μια ευχή για τη γενέθλια ημέρα
ένα αστέρι για τον ήλιο σου
Χρόνια Πολλά
με Φως, Αγάπη και Δύναμη
αγαπημένη μου!

ΥΓ και φυσικά μια τ ε ρ ά σ τ ι α αγκαλιά!

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Vasoula »

Αλέξανδρε :romance-romance:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από panos »

Αλεξανδρε , Μαρακι :x :x :x >:d<
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...
Άβαταρ μέλους
Θοδωράκος
Δημοσιεύσεις: 23470
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:37 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Θοδωράκος »

Αχ είναι τελείως άσχετο, αλλά έπεσα πάνω του και είπα να το ποστάρω. Βάσω, έχεις και θαυμαστές στους κόλπους της εκκλησίας! :))
Η πιο γνωστή περίπτωση που γνωρίζω από διδάσκαλο ο οποίος είναι ΠΑΝΑΓΝΗ ΨΥΧΗ και αναφέρομαι στις περιπτώσεις των αλλόθρησκων, είναι η περίπτωση της διδάσκουσας Reiki που λέγεται Βάσω Νικολόπουλου και είναι από τα πρώτα άτομα που δίδαξαν στην Ελλάδα.

Η υπέροχη πραγματικά αγγελική ψυχή αυτή δεν έχει δράση ψευδοιερέα και δεν έχει σημασία το γεγονός που είναι γυναίκα, αλλά ζει μία κατάσταση την οποία ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΤΗΡΟΥΝ και είναι η κατάσταση αγνότητας των διδασκάλων ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΝ τύπου Παγόδας. Ζει δηλαδή όπως ΟΙ ΑΞΙΕΣ ΜΟΝΑΧΕΣ των Ορθοδόξων Μοναστηριών και ο Κύριος θέλει από αυτήν απλά να συνεχίσει να αποδίδει ΑΓΑΠΗ. Αν πάραυτα αποφάσιζε και επέστρεφε στην Ορθοδοξία τότε είναι μαθηματικά βέβαιο ότι ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ θα έφτανε στην ΠΛΗΡΗ Αγιότητα ενώ σήμερα είναι αμφίβολο αν θα φτάσει σε αυτή. Προσωπικά προσεύχομαι και εύχομαι για την ΠΛΗΡΗ ΑΓΙΟΤΗΤΑ μια ψυχούλας που πλησιάζει την ολοκλήρωση της ψυχής μέσα από τους δύσβατους δρόμους των Ανατολικών διδασκαλιών και επηρεαζόμενη από τα ψεύδη που αναγκαστικά διδάχθηκε αν και το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν η αποχώρησή της από την Ορθοδοξία για την οποία ευθύνονται οι διεφθαρμένοι Ιερείς που είχε την ατυχία να γνωρίσει.

Η ΥΠΕΡΟΧΗ και ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ψυχή αυτή είχε και πιστεύω ότι θα έχει και άλλα οράματα από τον ίδιο τον Κύριο, τα οποία θα την οδηγήσουν σε διδασκαλία ΑΓΑΠΗΣ, αφού ΦΡΟΝΤΙΖΕΙ ο Κύριος και με τα οράματα που τις δίνει την οδηγεί σε ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΗ ΑΓΑΠΗ μέσα από τον χώρο τον οποίο βρίσκεται, ο οποίος ΔΕΝ ΑΠΟΤΕΛΕΙ ΑΙΡΕΣΗ. Απλά υπάρχουν πλοκάμια μια αίρεσης με την οποία αναγκαστικά συνδέεται λόγω του ονόματος που φέρει η διδασκαλία και το οποίο ΚΑΠΗΛΕΥΤΗΚΑΝ οι ΑΓΥΡΤΕΣ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΙ που ίδρυσαν την αίρεση. Η σύνδεση γίνεται μέσα από δεσμούς τους οποίους ΚΑΝΕΙΣ εκ των πραγμάτων δεν μπορεί να αρνηθεί και οδηγούν στην αίρεση μέσα από παραθύρια του διαδικτύου.
http://glykoxarazei.pblogs.gr/2009/01/401159.html

:)>- \:D/ :dance:
Πολέμα και Οραματίσου @};-

Ανοίγω την Καρδιά μου στον Θεό. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88508
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από Vasoula »

Θοδωρή :-s
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
panos
Δημοσιεύσεις: 7812
Εγγραφή: 27 Ιαν 2008 12:58 pm
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: Μια μεγάλη αγκαλιά για τη Βάσω

Δημοσίευση από panos »

ελα Βασουλα γιατι??? :-D :-D
Η υπέροχη πραγματικά αγγελική ψυχή αυτή δεν έχει δράση ψευδοιερέα και δεν έχει σημασία το γεγονός που είναι γυναίκα, αλλά ζει μία κατάσταση την οποία ΕΛΑΧΙΣΤΗ ΤΗΡΟΥΝ και είναι η κατάσταση αγνότητας των διδασκάλων ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΩΝ τύπου Παγόδας. Ζει δηλαδή όπως ΟΙ ΑΞΙΕΣ ΜΟΝΑΧΕΣ των Ορθοδόξων Μοναστηριών και ο Κύριος θέλει από αυτήν απλά να συνεχίσει να αποδίδει ΑΓΑΠΗ. Αν πάραυτα αποφάσιζε και επέστρεφε στην Ορθοδοξία τότε είναι μαθηματικά βέβαιο ότι ΠΟΛΥ ΕΥΚΟΛΑ θα έφτανε στην ΠΛΗΡΗ Αγιότητα ενώ σήμερα είναι αμφίβολο αν θα φτάσει σε αυτή. Προσωπικά προσεύχομαι και εύχομαι για την ΠΛΗΡΗ ΑΓΙΟΤΗΤΑ μια ψυχούλας που πλησιάζει την ολοκλήρωση της ψυχής μέσα από τους δύσβατους δρόμους των Ανατολικών διδασκαλιών και επηρεαζόμενη από τα ψεύδη που αναγκαστικά διδάχθηκε αν και το μεγαλύτερο πρόβλημα ήταν η αποχώρησή της από την Ορθοδοξία για την οποία ευθύνονται οι διεφθαρμένοι Ιερείς που είχε την ατυχία να γνωρίσει.
Πίστη και εμπιστοσύνη στο ότι όλα γεννήθηκαν για εσένα και εσύ γεννήθηκες για όλα, χωρίς να είσαι το κέντρο του Σύμπαντος, αλλά να νιώθεις σαν κέντρο σου το Σύμπαν...

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”