ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Vasoula »

Ο ΄Ερωτας της Ψυχής…Ο πόλεμος μας...

Το είχα γράψει πριν καιρό…Και ίσως είναι ο καιρός κατάλληλος να νιώσουμε την στιγμή ωριμότητας, που μπορούμε να κατανοήσουμε την εσωτερική μας Φύση, με πιο καλοπροαίρετη διάθεση…

Τίποτα δεν πρόκειται να αποκτήσουμε, αν πρώτα δεν το αποκτήσουμε μέσα μας. Διαρκώς στην σχέση μεταξύ μας θα παρεμβάλλεται το συνηθισμένο και θα αγνοούμε το ατόφιο…

Η μάχη των φύλων, έχει ξεκινήσει πρώτα μέσα μας. Είμαστε μισοί χωρίς τον άλλον, όμως μισοί και με αυτόν…
Η μάχη των απόψεων έχει ξεκινήσει πρώτα μέσα μας. Δεν γνωρίζουμε, αλλά μάθαμε…
Η μάχη των Νόμων έχει ξεκινήσει πρώτα μέσα μας. Δεν τους ερμηνεύουμε, αλλά τους συνηθίζουμε…
Η μάχη του θεού έχει ξεκινήσει πρώτα μέσα μας. Δεν τον εμπιστευόμαστε, αλλά τον αποδεχόμαστε…

Είναι αδύνατον να πιστέψουμε στις εσωτερικές μας ελλείψεις, όταν απλόχερα δίνεται πια η γνώση. Μαθαίνουμε διαρκώς και διαρκώς, αλλά στην ουσία το μόνο που κάνουμε είναι να μεγαλώνουμε την εσωτερική άγνοια για εμάς…

Δεν υπάρχει σταθερότητα και ακεραιότητα μέσα μας, διαρκώς κάτι τραβάει την προσοχή μας, κάτι που δεν ξέρουμε και θέλουμε να το μάθουμε, μέσα από μια πηγή που από μόνη της δεν είναι σοφή ή κι αν είναι δεν μπορεί να μας κάνει να βιώσουμε την σοφία της. Ένα βιβλίο δεν μπορεί παρά να μας μιλήσει για την Αγάπη…Το ίδιο δεν μπορεί να μας αγκαλιάσει με τρυφερότητα και δεν μπορεί να φροντίσει τις συναισθηματικές μας ανάγκες. ΄Ετσι πρακτικά, μεταξύ της γνώσης και της εφαρμογής, παρεμβάλλεται ένα πεδίο που μένει «ανοχύρωτο» και ευάλωτο στην αυτό-απόρριψη.

΄Οσα και να μάθαμε, όσα και να διαβάσαμε, η στιγμή της ικανοποίησης διαρκεί λίγο, όταν δεν έχουμε δουλέψει με συνέπεια και αφοσίωση με την Πηγή του εσωτερικού μας πλούτου. Εκείνη την Πηγή, που γνωρίζει πώς να ερμηνεύει τις λέξεις, με Λόγο και όχι με λεξικό…Εκείνη την Πηγή που γνωρίζει τον ΄Ανθρωπο, τόσο καλά, όσο εμείς γνωρίσαμε τον άνθρωπο, μέσα από την ένδεια μας.

Ποιος άραγε παραδέχεται ότι έχει ένδεια? Η εσωτερική «φτώχεια» έχει ανάγκη από πράξεις «πλούτου», για να ικανοποιηθεί…΄Αλλοι θεωρούν «πλούτο» την συσσώρευση αγαθών, άλλοι θεωρούν «πλούτο» την βοήθεια των άλλων…
Πράξεις μόνο, χωρίς ουσία…Γιατί και η συσσώρευση αγαθών και οι πράξεις σωτηρίας, δεν έχουν παρά μια μικρή ικανοποίηση, μέσα στην εσωτερική αρένα που ξετυλίγεται η μάχη του καθενός μας. Μια μικρή ανακωχή, δεν είναι νίκη όμως…
΄Όπως οι διέξοδοι δεν απαλύνουν το αδιέξοδο της ζωής…

Σε διάρκεια αυτές οι πράξεις μας εξαντλούν, αν μέσα μας δεν έχουν αφαιρεθεί τα ίχνη των διεκδικήσεων τους…

Αν δεν ερωτευθούμε τον θεό με όλη μας την Ψυχή, τότε θα διεκδικούμε πάντα την ανθρωπιά μας!


:x :x :x

Προετοιμάζεται κανείς για να έρθει αντιμέτωπος με τον εαυτό του...

Είναι μια πολύ οδυνηρή μάχη αυτή που κάνεις με τα στερεότυπα...με όσα νόμιζες ότι είσαι...

΄Οσα λέει η μαζική συνήθεια, μας τα λέει ο εαυτός μας κάθε μέρα, μέσα σε μια ασυνείδητη αρένα μάχης και εκεί νιώθεις τόσο αδύναμος να πολεμήσεις. Θέλεις περισσότερο να συνθηκολογήσεις μαζί του για να σε αφήσει στην ησυχία σου...

Και με την συμφιλίωση εκείνος "κλέβει" τα δάκρυά σου...Κάθε δάκρυ το κάνει δαίμονα και τότε η μάχη μεταφέρεται έξω...

Η Ψυχή δεν είναι ακέραια τότε...΄Ενα μέρος της προσκολλάται στην ύλη και στην μάχη και ένα άλλο μέρος της ψάχνει εναγωνίως να βρει το Πνεύμα της...
Είναι άνισος ο αγώνας, γιατί γίνεται εδώ στον υλικό κόσμο που όλα είναι πραγματικά, τόσο πραγματικά που δεν μπορείς εύκολα να νιώσεις την αλήθεια, την αγωνία του άλλου εσωτερικού μέρους σου που θέλει διακαώς να βρει τον θεό...Υπάρχει τόσο μεγάλη εσωτερική διάσπαση που είναι σαν να έχεις κοπεί στα δύο...

΄Ομως, το υλικό μέρος είναι δυνατό, γιατί ακριβώς μπορεί να είναι τόσο καλό, όσο και κακό...Δεν έχει όρια, ούτε ήθος για να επιλέξει την αγάπη...΄Ετσι μεταξύ των δύο πόλων εξελίσσεται το δράμα της ζωής μας, μέσα στην άγνοια...
Κανείς δεν ξέρει γιατί υποφέρει πραγματικά...΄Ολα τα αποδίδει στον υλικό κόσμο, σε όσα δεν απόκτησε, σε όσα δεν μπόρεσε να χαρεί, στον πόλεμο, στην πείνα και στην φτώχια...Σε έναν θεό που δεν του δίνει την παραμικρή σημασία...
Στον θεό του Ιώβ, αυτόν που μόνο δοκιμασίες και πόνο μπορεί να ποιεί για την δημιουργία του...

Το υλικό αυτό μέρος ζει σε ένα φτιαχτό «πλαίσιο» με ηθική, κανόνες, νόμους και απολαύσεις, που είναι τόσο λίγες να απαλύνουν αυτόν τον εσωτερικό πόνο της διάσπασης, που ο άνθρωπος διαρκώς και διαρκώς βάζει νέους στόχους για να τους φτάσει και να νιώσει την μικρή ασήμαντη ικανοποίηση ότι ζει, αλλά δεν ικανοποιείται σε διάρκεια και σταθερότητα…Συνεχώς κάτι λείπει…

Ο μόνος δρόμος που ανοίγεται για την επανένωση, είναι ο δρόμος της Αγάπης. ΄Όμως είναι δύσκολος, γιατί εκεί χρειάζεται να γκρεμίσεις ότι περίτεχνα είχες χτίσει…
Χρειάζεται να αντέξεις στην ιδέα ότι είσαι μόνος σου τελικά, ότι αυτός ο κόσμος που διακαώς θέλεις να ανήκεις, είναι κατασκεύασμα των δαιμόνων σου και ενώ εσύ φοβόσουν τον σατανά, τον κουβαλούσες…

΄Όταν καταλάβεις και παραδεχτείς ότι αυτό που σε ενώνει με τους άλλους είναι η ανάγκη και όχι η αγάπη, τότε ανοίγει ο «μυστικός» δρόμος της Ενότητας και της Εκπλήρωσης…

Αν σ’ αυτόν τον δρόμο είσαι ειλικρινής, αν το μόνο που θέλεις με όλη σου την Ψυχή είναι να ενώσεις το είναι σου, να νιώσεις το βάθος και το ύψος της ύπαρξής σου, τότε το υλικό μέρος της Ψυχής αρχίζει να ερωτεύεται μοναδικά το άλλο της μέρος, αυτό που όλη της την ζωή ένιωθε σαν απουσία και απώλεια και εκεί ο άνθρωπος αρχίζει να έχει όραμα και αυτό-αγάπη…


Ο υλικός κόσμος « πνευματοποιείται» μέσα από τον έρωτα αυτόν. Και τότε μόνο μπορείς να αγαπήσεις αληθινά, να ερωτευθείς αληθινά, να ζήσεις αληθινά, χωρίς καμία διάθεση πια να βιώνεις την ζωή με ψέμα…

΄Ολες οι ανάγκες που είχες ολοκληρώνονται μέσα στην ανθρώπινη φύση σου, γιατί εσύ έχεις γίνει ανεξάρτητος από αυτές και δεν τις διεκδικείς…Και ότι δεν διεκδικείς του αφήνεις χώρο να αναπτύσσεται σαν αυτό που είναι…

Η Ζωή χωρίς τα στερεότυπα του υλικού κόσμου είναι πολυδιάστατη…Αυτό που βιώνεις στην ύλη δεν είναι το απόλυτο, αλλά το ουσιώδες…
Και τότε ξέρεις ακριβώς τι σημαίνει Αγάπη και μπορείς να έχεις και το θάρρος να ερωτευθείς με όλο σου το είναι, αφού το μόνο που βλέπεις πια είναι η ουσία των πραγμάτων…
Τότε μπορείς να κλαις με αλήθεια! και όχι από απογοήτευση...


καλημέρα φιλαράκια... :x :x :x
Εσείς πως νιώθετε τον ΄Ερωτα της Ψυχής και πως τον πόλεμο σας?
Συνημμένα
esyego.jpg
esyego.jpg (30.88 KiB) Προβλήθηκε 4759 φορές
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Ταρούλα »

΄Όταν καταλάβεις και παραδεχτείς ότι αυτό που σε ενώνει με τους άλλους είναι η ανάγκη και όχι η αγάπη, τότε ανοίγει ο «μυστικός» δρόμος της Ενότητας και της Εκπλήρωσης…
Αυτή η κατανόηση, μου έφερε γαλήνη....

Είναι πολύ καινούργια αυτή η αίσθηση για μένα, πάντα απογοητευόμουν,
γι' αυτό δε θα το αναλύσω άλλο, απλά θα το απολαύσω!!!

Βασούλα μου, η συνχρονικότητά σου είναι ευλογία :*


>:d< >:d< >:d< >:d<
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Λιζούλα »

ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?
'Ερωτας!!! O:-)

Ποιος άραγε παραδέχεται ότι έχει ένδεια? Η εσωτερική «φτώχεια» έχει ανάγκη από πράξεις «πλούτου», για να ικανοποιηθεί…
Νομίζω αυτό ακριβώς είναι το κλειδί για την ειρήνη. Αυτή ακριβώς η παραδοχή της εσωτερικής "φτώχειας". Έτσι έρχεται και η συνειδητοποίηση ότι τίποτα απ' αυτά που κουβαλάς δεν είναι αυτό που Είσαι. Όλα αυτά που τα νιώθεις σαν ανάγκη και σε πιέζουν να προβείς σε πράξεις για να τα κατακτήσεις υποδηλώνουν ότι δεν Είσαι αλλά παλεύεις γαι αν έχεις, προσπαθείς να καλύψεις και να χορτάσεις την "φτώχεια σου" από εξωγενείς πηγές. Μα η πηγή, η Αληθινή πηγή που τρέφει την ύπαρξή μας με Αγάπη είναι μέσα μας. Αγκαλιάζοντας αυτή την εσωτερική ένδεια , αγκαλιάζοντας αυτό που μας έμαθαν ότι είμαστε και που αφεθήκαμε και εμείς και το πιστέψαμε έχουμε την ευκαιρία να οδηγηθούμε στην μετουσίωση της σε σε Αλήθεια και σ' αυτό που Είμαστε, έχουμε την ευκαιρία να οδηγηθούμε στην πηγή!

Ο οποιοσδήποτε μπορεί να μας έκανε το οτιδήποτε, όμως συναντάμαι την δική μας ευθύνη για το αν θα το συντηρήσουμε αυτό το κάτι ή θα το υπερβούμε και θα το μετασχηματίσουμε σε Φως!!!

Πόση , πόση αλήθεια περιέχουν τα λόγια του μικρού τυμπανιστή!

Μόνο αυτό το τύμπανο έχω και στο δωρίζω... :cry: :romance-heartbeating:

http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... EwSAzR7K1k" onclick="window.open(this.href);return false;

Θεέ μου αποδέχομαι ότι τίποτα απ΄αυτά που είχα "φορέσει", τίποτα απ΄αυτά που κουβαλούσα δεν ήταν δικό μου. Τίποτα απ΄αυτά που νόμιζα ότι είναι δικό μου, δεν ήταν. Δεν Είμαι αυτό που νόμιζα ότι είμαι. Τα πετάω όλα και απελευθερώνομαι, γιατί Είμαι αυτό που Είμαι, αυτό που δημιούργησες Αγάπη και Έρωτας για τη Ζωή και κάθε εκδήλωσή της και εδώ και εκεί και παντού, και τότε και τώρα και πάντα. Αφήνομαι στην Αγνότητα αυτής της Αλήθειας να βιώνω αυτό που Είμαι σε κάθε μου στιγμή με Έμπνευση. Από Αγάπη φτιάχτηκα, την Αγάπη εκδηλώνω.
Το μοναδικό που μου ανήκει είναι αυτό που Είμαι, Η Αγάπη Σου και στο δωρίζω. "Επιστρέφω" σε Εσένα. :cry: :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Βασω! @};-

Λιζα! :-( :-( :-( @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Βασουλα,Λιζακι ειστε υπεροχες :x :x :x

Σας ευχαριστω @};-
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Λιζάκι @};- @};- @};-

:x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Vasoula »

Τα πετάω όλα και απελευθερώνομαι
Aχ και να ήταν τόσο εύκολο! Θέλει αντοχή η απελευθέρωση...Το "πέταγμα" δεν είναι λύση...Για να ελαφρύνεις από το περιττό, πρώτα χρειάζεται να μην το έχεις ανάγκη και συναισθηματικά...Εκεί βρίσκεται όλη η δυσκολία...΄Οταν κοιτάς την κατεύθυνση, να μην ξεχνάς ποτέ την προέλευση και να αθωώνεις το ενδιάμεσο στάδιο...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Λιζούλα »

΄Οταν κοιτάς την κατεύθυνση, να μην ξεχνάς ποτέ την προέλευση και να αθωώνεις το ενδιάμεσο στάδιο...
Ναι Βασούλα, αυτός είναι ο τρόπος! :x

εννούσα τα μέχρι τώρα βαρίδια και προχωράω... :x
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Vasoula »

πάντα στην λέξη "πετάω" θα με βρίσκετε μπροστά σας :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Λιζούλα
Δημοσιεύσεις: 17536
Εγγραφή: 21 Απρ 2010 1:06 pm

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Λιζούλα »

:)) :)) :))

...και σ' ευχαριστώ γι' αυτό γιατί εκεί κι αν χρειάζεται Σοφία. :x >:d< >:d<
Ας είμαι και ο μόνος ΄Ανθρωπος που πιστεύει στην Δύναμη της Αγάπης, δεν παίρνω ποτέ τον Λόγο μου πίσω...Θα την υπηρετώ, ακόμα κι αν μείνω μόνη και αξιοκατάκριτη από αυτούς που όφειλαν να είναι οι αγαπημένοι μου... ΓΙΑΤΙ ΜΠΟΡΩ!!!!
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Δωρουλα »

΄Οταν κοιτάς την κατεύθυνση, να μην ξεχνάς ποτέ την προέλευση και να αθωώνεις το ενδιάμεσο στάδιο...
πολυ πολυ σημαντικο!! @};- :x :x :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από O_ΑΣΥΝΕΙΔΗΤΟΣ »

Μια ερμηνεια για το τι σημαινει αθωωνουμε το ενδιαμεσο κ γενικος το αθωωνο..;
:x
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Vasoula »

Tασούλη το ενδιάμεσο στάδιο απο΄την προέλευση προς την κατεύθυνση, είναι η ζωή χωρίς τον θεό...

αυτήν χρειάζεται να αθωώσουμε από την μπόλικη αλαζονεία της!

γιατί και σ' αυτό το ενδιάμεσο στάδιο που παρεμβάλλεται, οι περισσότεροι, αν όχι όλοι, οι άνθρωποι περιμένουν να κάνει ο θεός, αυτό που χρειάζεται να κάνουν οι ίδιοι...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10
Δημοσιεύσεις: 1952
Εγγραφή: 20 Ιαν 2011 9:38 am
Τοποθεσία: ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΟΥ

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από ΔΗΜΗΤΡΗΣ 10 »

Βασσούλα,είναι εκπληκτικό :x @};-
Τρώμε τηγανιά,χωρίς καν να γράψουμε :D

Άσε που έρχονται στιγμές,που σκέφτομαι πώς τελικά
δεν γνωρίζω τίποτα,σωστό ή λάθος,καλό ή κακό,
άσπρο ή μαύρο κ.λ.π-κ.λ.π :?
''Οταν μπορεί ένας, μπορούν όλοι αρκεί να θέλουν!!"

-Το "ναί"σου να είναι ναί καί το "όχι"σου να είναι όχι-

-Σύμπαν,τι κάνεις αυτό το διάστημα???
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΕΡΩΤΑΣ ΄Η ΠΟΛΕΜΟΣ?

Δημοσίευση από Vasoula »

:D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”