ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

αν δεν "πετάξει" από τα κύτταρά του την σαβούρα, έτσι θα αποχωρήσει...σαν ένας απλός φυσικός άνθρωπος...κάτι σαν τα ζώα δηλαδή...
:-( :cry: :cry:
Eίναι πολύ μεγάλο το club της μαμάς του Γιαννάκη!!!
Και που να δεις τον Γιαννάκη μεγάλο.... :cry: :cry: :cry:, που να τον ακούς κάθε μέρα τον Γιαννάκη... Ψυχοκόπος... :cry: :cry:
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

ω Ελενάκι μου, δεν νομίζω να μπορούσα να ζήσω...

αντέχω πολλά του κόσμου τούτου, αλλά την ένταση της δόνησης της λέξης δεν νομίζω ότι θα μπορούσα να την αντέξω.



:-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: Σαν να θέλουν οι άνθρωποι να καλύψουν την εσωτερική τους φωνή…να μην την ακούνε, γιατί τους οδηγεί με έναν τρόπο που είναι ασύμβατος με τις εντολές που παίρνουν από τα πρότυπα της εκπαίδευσης τους, όταν προσπαθούν να τους κάνουν ανθρώπους.

Φωνάζουν, ουρλιάζουν, για να μην ακούνε τον Εαυτό τους, και όσο δεν τον ακούνε, θέλουν να τους ακούσουν οι άλλοι…Να επιβληθούν, να είναι παρόντες στην ζωή με έναν ασύμβατο για την Ψυχή τους τρόπο. Δυνατά, εξουσιαστικά, άγρια…
μεγάλωσα σε τέτοιο περιβάλλον για πολλά χρόνια..μέχρι που ήρθε η ασθένεια να αποκαταστήσει λίγο τις ισορροπίες και να σταματήσουν οι φωνές..βέβαια η ζημιά είχε γίνει σε όλους.. @};-
Η Ψυχή ακούει τον ψίθυρο…κάθε λέξη με ένταση την πληγώνει…την συρρικνώνει…την κάνει να φοβάται τον κόσμο που ήρθε να βιώσει…
αναστατώνομαι κάθε φορά που θα βρεθώ σε φωνές και καβγάδες με ένταση... ελάχιστες φορές φώναξα απ'έξω μου.. φώναζα πολύ όμως μέσα μου... :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

φώναζα πολύ όμως μέσα μου
εκεί κι αν γίνεται ζημιά! :-(
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24519
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Πόσο μας έχουν φωνάξει
και πόσο εμείς φωνάζουμε μετά .
Και όσο περισσότερο φωνάζουμε ,
τόσο λιγότερο ακούνε :-(
Eίναι πολύ μεγάλο το club της μαμάς του Γιαννάκη!!!
Και μετά ο μεγάλος Γιαννάκης θα φωνάζει στον μικρό Γιαννάκη
και πάει λέγοντας ή ο μικρός Γιαννάκη δεν θα μιλά και θα τρέμει :-|
Ναι, να πετάξουμε τη σαβούρα, να κάνουμε τον κόσμο μας πιο Ανθρώπινο...
:x @};-
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ελενίτσα
Δημοσιεύσεις: 11510
Εγγραφή: 16 Μαρ 2010 8:35 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Ελενίτσα »

ω Ελενάκι μου, δεν νομίζω να μπορούσα να ζήσω...
Νόμιζα πως μπορούσα, νόμιζα πως έτσι είναι το φυσιολογικό...
Δεν είναι όμως και νιώθω πια την Ανάγκη μου να βρίσκομαι μακριά από τον 'Γιαννάκη' και την μάνα του για Εμένα... Για να μείνει ο κορμός μου, η ψυχή μου, άκοπη και να μπορέσω να γιατρέψω της πληγές της προστατεύοντάς την από νέες... Δεν είναι επιθυμία, είναι ανάγκη πια... :x :x
Ο ΄Ανθρωπος δεν έχει απλά την νοημοσύνη του λεξικού, αλλά την Σοφία του θεού…Και για να την εκφράσει, χρειάζεται πρωτίστως να αφοσιωθεί σ’ αυτό που Είναι… B.N.

Είμαι Άνθρωπος! @};-
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε:
φώναζα πολύ όμως μέσα μου
εκεί κι αν γίνεται ζημιά! :-(

το κατάλαβα Βασούλα μου.. με λίγο καθυστέρηση αλλά το κατάλαβα... θα προτιμούσα να τα είχα βγάλει και προς τα έξω μου :x

και μου 'ρθε τώρα οτι όσο επεξηγηματική είμαι στις σχέσεις μου άλλα τόσο μούγκα ήμουν στην οικογένεια μου!!! εκεί που έπρεπε δηλαδή.. @};-
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

Δεν είναι επιθυμία, είναι ανάγκη πια...





έτσι...ΑΝΑΓΚΗ!!!!!!!!

:x :x :x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Vasoula »

θα προτιμούσα να τα είχα βγάλει και προς τα έξω μου
καταλαβαίνω απόλυτα την αξία της εκτονωτικής διαδικασίας μιας ενέργειας που "χτυπάει" μέσα μας, Μπεττούλα...

το καλύτερο που έχεις να κάνεις, όμως, πια, είναι να εκφράζεις τις ανάγκες σου, τουλάχιστον στον Εαυτό σου!

δεν χρειάζονται, μετά, φωνές ούτε μέσα, ούτε έξω...Χρειάζεται ακεραιότητα να ακολουθείς αυτό που θέλεις, χωρίς να το δικαιολογείς...

:x :x :x
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Δωρουλα »

:-( :-( @};-
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Μπεττουλα
Δημοσιεύσεις: 6425
Εγγραφή: 03 Οκτ 2011 12:22 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Μπεττουλα »

Vaso έγραψε: το καλύτερο που έχεις να κάνεις, όμως, πια, είναι να εκφράζεις τις ανάγκες σου, τουλάχιστον στον Εαυτό σου!
:x :x :x
και μένω σε αυτό με σεβασμό γιατί αυτό είναι ο δρόμος που επέλεξα.. :x :x :x
Η εσωτερική σπουδαιότητα του ανθρώπου είναι το Φως που τον ακολουθεί, όπου και να βρίσκεται...Να πολεμάει γι' αυτήν την σπουδαιότητα είναι το ζητούμενο
Άβαταρ μέλους
Ταρούλα
Δημοσιεύσεις: 29910
Εγγραφή: 16 Αύγ 2011 6:45 pm

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Ταρούλα »

Με τρομάζουν οι φωνές....
Μεγάλωσα με φωνές και έγινα και εγώ φωνακλού, για να επιβληθώ στον τρόμο μου. Κανείς δεν άκουγε... όλοι φωνάζαμε.

Αναζήτησα την ηρεμία, τη σιωπή.... και τα βρήκα.

Η ψυχή μου γαλήνεψε και για πρώτη φορά άρχισα να ακούω, όχι τις φωνές, αυτές δεν περιμένουν πραγματικά
απάντηση, αλλά τους ψιθύρους.

Ομως, ακόμα ταράζομαι κι ας μην είναι στις επιλογές μου, κάθε φορά που θ' ακούσω φωνές νιώθω το κρακ ....

:x :x :x
Η μόνη βεβαιότητα που μπορείς να έχεις στην ζωή σου είναι μόνο μέσα στην Πίστη, πως ό,τι έρθει, πάντα το Πνεύμα θα δρα εντός σου... Η καρδιά φωτίζει τον σκοτεινό δρόμο της ζωής... Β.Ν. :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Giotoula
Δημοσιεύσεις: 12289
Εγγραφή: 10 Φεβ 2010 2:40 am

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Giotoula »

Συγκλονιστικό το βίντεο... :-(
Vaso έγραψε:
δεν χρειάζονται, μετά, φωνές ούτε μέσα, ούτε έξω...Χρειάζεται ακεραιότητα να ακολουθείς αυτό που θέλεις, χωρίς να το δικαιολογείς...
@};- :x :x :x
"Πολέμα και Οραματίσου"...
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Vaso έγραψε:δεν χρειάζονται, μετά, φωνές ούτε μέσα, ούτε έξω...Χρειάζεται ακεραιότητα να ακολουθείς αυτό που θέλεις, χωρίς να το δικαιολογείς...
:x :x :x
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Αμαλία
Δημοσιεύσεις: 7910
Εγγραφή: 03 Δεκ 2007 10:43 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Re: ΦΩΝΑΖΟΝΤΑΣ...

Δημοσίευση από Αμαλία »

πωπω.... :-(
Εικόνα

Είναι βολικό να γίνεσαι καλός άνθρωπος από φόβο, από το να γίνεσαι συνειδητός στην Αγάπη και να τους έχεις όλους εναντίον σου...

Επιστροφή στο “ΑΝΩΤΕΡΕΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΕΣ”