Γραμμένα από μαθητές!

Εδώ "παίζουν" οι ηλικίες από 5 έως 555...!!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

=)) =)) =)) =)) =))
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Ο Διονύσιος ο Σολομών έγραψε τον Ύμνον εις μίαν και μόνον στιγμήν εθνικής εξάρσεως και υπερηφανείας. Όχι για άλλους λόγους
Και το τονίζουμε αυτο , βεβαιως-βεβαιως!!! :-B
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
ALEXOULA
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 24521
Εγγραφή: 22 Νοέμ 2007 9:04 pm

Δημοσίευση από ALEXOULA »

Η υψηλότερη κορφή του Ολύμπου ήταν το Δωδεκάθεον. Πάνω στο ψηλότερο σημείο, ακριβώς πάνω στη μύτη της κορυφής, καθόταν ο Δίας, διάσημος γι αυτή την επίμονη στάση του.
=)) =)) =)) =)) =)) =))
Γι' αυτό που πολεμάς είναι μόνο η εξέλιξή σου...Εκεί στον κάθετο άξονα...γιατί όταν αυτός ολοκληρωθεί, ο πόλεμος μετά, στον οριζόντιο, γίνεται αρμονία, ειρήνη και πληρότητα

__________________________________________________________
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
margaritarenia
Δημοσιεύσεις: 16492
Εγγραφή: 04 Μάιος 2007 4:02 pm

Δημοσίευση από margaritarenia »

«Την Οδύσσεια της έγραψε ο Οδυσσέας. Την Ιλιάδα ο Ηλιάδης. » (Από διαγώνισμα Β' τάξης γυμνασίου της Λαμίας, 1969)
«Η γυναίκα του Τσάρου λεγότανε Τσάρα. Η κόρη του τσατσάρα. Ο γιος του Νορέγιεφ»
«Η μάνα του Ρασπούτιν ήτανε η Pασπουτάνα, τεραστίων διαστάσεων Ρωσίδα της Σιβηρίας ».(Από γυμνάσιο της Καρδίτσας, 1991)

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Απόφαση να μην επιτρέψω σε κανεναν να με εκπλήξει. Ο μονος που εχει αυτο το δικαίωμα είναι ο Εαυτος μου και ο Θεος μεσα μου :romance-heartbeating:
https://m.youtube.com/watch?v=3YDz-ftqr1g#dialog
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =))
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

1. Τα Χερουβίμ και τα Σεραβίμ ήταν μικρά αγγελάκια που πετούσαν
δεξιά-αριστεράστο πλάι των μεγάλων αγγέλων. Τα χερουβίμ χερούβιζαν
(δεξί πέταγμα) και τα Σεραβίμ σερούβιζαν (πέταγμα αριστερό). Στην
ανάγκη υπή! ρχαν και τα Πτερουβίμ, για πέταγμα κατευθείαν στη μέση
=)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) =)) :)) :)) :)) :)) :)) :D :D :D :D :-D :-D :-D :-D
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Ιωαννα πως το πετυχες αυτο με τα εικονιδια :-?

:)) :)) :)) :))
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23105
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Ιωάννα, ποιός κρύσταλλος είναι αυτος? :-D
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

κιτρίνης φαίνεται! :-?


ααα, πως το έκανες αυτό Ιωάννα? :)) :))
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Ειναι χαλαζιας με δολομιτη και επιστροση κιτρινη...πολυ σπανιος κρυσταλλος....τον ονομαζουν <χρυσος θεραπευτης> ειναι υπερος ετσι?

:x :x :x :x :x :x

Οσο για αυτο που εκανα πιο πανω με τα emoticons ,μου το εμαθε το γλυκο μου αγορακι ο οποιος ειναι τεχνικος υπολογιστον και ξερει πολλα τετοια κολπακια,εκεινος μου ανεβασε και τον κρυσταλλο.....γιατι ως γνωστον (να μην κριβομαστε κιολας) εγω και ξανθια ειμαι και ασχετη με τους υπολογιστες.

>:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d< >:d<
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Το κρυσταλλάκι τέλειο!
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Ειναι χαλαζιας με δολομιτη και επιστροση κιτρινη...πολυ σπανιος κρυσταλλος....τον ονομαζουν <χρυσος θεραπευτης> ειναι υπερος ετσι?
Ιωάννα επέτρεψέ μου να διορθώσω, σε παρακαλώ. :x
Ο κιτρίνης είναι μια από τις μορφές του χαλαζία (υπάρχουν πολλές)
Ρίξε μια ματιά σ' αυτή την ιστοσελίδα, εαν θέλεις να μάθεις περισσότερες λεπτομέρειες http://www.geo.auth.gr/106/8_silicates/tecto/quartz.htm
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Ιωάννα δεν παίζεσαι!! :)) :)) :)) :))
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

Elisavet έγραψε:
Ειναι χαλαζιας με δολομιτη και επιστροση κιτρινη...πολυ σπανιος κρυσταλλος....τον ονομαζουν <χρυσος θεραπευτης> ειναι υπερος ετσι?
Ιωάννα επέτρεψέ μου να διορθώσω, σε παρακαλώ. :x
Ο κιτρίνης είναι μια από τις μορφές του χαλαζία (υπάρχουν πολλές)
Ρίξε μια ματιά σ' αυτή την ιστοσελίδα, εαν θέλεις να μάθεις περισσότερες λεπτομέρειες http://www.geo.auth.gr/106/8_silicates/tecto/quartz.htm
Ελλισαβε τ μου το ξερω οτι ο κιτρινης ειναι μια απο της μορφες του χαλαζια,εχω πολυ μεγαλη αγαπη στους χαλαζιες και εχω ολων των ειδων χαλαζιες....ο συγκεκριμενος ομως δεν ειναι κιτρινης..( μαλλον εγω το εγραψα λαθος εχθες απο την βιασυνη μου,εχεις δικιο. @};- )

Στην βιβλο των κρυσταλλων,γραφει << ΧΡΥΣΟΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ¨¨ καλυμενος με φυσικο στρωμα διαφανου κιτρινου,διεκολυνει την πνευματικη επικοινωνια σε μεγαλες αποστασεις,συμπεριλαμβανομενης αυτης μεταξυ κοσμων,και ενδυναμωνει την θεραπεια σε ολα τα επιπεδα.>>

@};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};- @};-
Το ΦΩΣ η ΑΓΑΠΗ και η ΔΥΝΑΜΗ αποκαθησούν το σχέδιο πάνω στη γή

Πολέμα και Οραματίσου !!!
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27248
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Στην βιβλο των κρυσταλλων,γραφει << ΧΡΥΣΟΣ ΘΕΡΑΠΕΥΤΗΣ¨¨ καλυμενος με φυσικο στρωμα διαφανου κιτρινου,διεκολυνει την πνευματικη επικοινωνια σε μεγαλες αποστασεις,συμπεριλαμβανομενης αυτης μεταξυ κοσμων,και ενδυναμωνει την θεραπεια σε ολα τα επιπεδα.>>
Έτσι όπως το περιγράφεις θυμίζει το χαλαζία ρουτιλίου, δηλαδή χαλαζίας που μέσα του έχει ψήγματα από άλλα ορυκτά και πιθανόν χρυσού.
Ονομάζεται δε και <χρυσός θεραπευτής>.
Ξύπνησε ο γεωλόγος μέσα μου :))

Βρήκα μια καλή λήψη ψάχνοντας http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Rutile_Qartz.jpg
Ρίξε μια ματιά, είναι υπέροχος.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:

Επιστροφή στο “ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ...”