Κυρίαρχοι αριθμοί (κατά Kay Lagerquist, Lisa Lenard)

Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

:D :D :D :D :D :D

είδες ότι αποφεύγω τις ομάδες, γιατί μου θυμίζουν σχολές εσωτερισμού, με τον Γκραντ Δάσκαλο, και τους "μαθητές" του!!!

Το να βρεις τον εσωτερικό δάσκαλο είναι απλό Βικάκι...
Το δύσκολο είναι να τον εμπιστευθείς...

Γιατί, πίστεψέ με, άλλα σου λέει από αυτά που υπάρχουν στο μυαλό σου σαν αλήθειες... :D :D

Γι' αυτό και το μοίρασμα είναι γλυκό...

Και γι' αυτό ΕΙΜΑΙ ΡΕΙΚΙ...αλλιώς θα το είχα απορρίψει κι αυτό!

Γιατί με το ρέικι μοιράζεσαι, δεν κατευθύνεις...Απλά, όπως απλή είναι και η αγάπη!

Τις περικοκλάδες της, τις αφήνουμε για τους Γκραντ... :wink: :D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

εκτός από τον Ευατό μας....στα όρια που τον αγγίζουμε κάθε φορά!!!!
Ακριβως εκει μπαινει το καματι της Αυτογνωσίας, και εκει τίθενται τα όρια που αγγιζουμε καθε φορα οπως πολυ σωστα ακριβολογείς.
Και αυτο το κοματι θελει οχι αυθεντία όχι δασκαλο αλλά Δασκαλο :wink: Θελει να εσωστραφεις με κουραγιο και ο δρόμος θελει ...σθενος.Θελει να πνιγεσαι και να λες ανασαινω.
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Πνίγεσαι ίσως στην αρχή...από το ψέμα!
Μετά όμως ανασαίνεις από παντού...

΄Εχει γλύκα η ζωή, δεν λέω...΄Εχει χαρές και λύπες, όμορφα και άσχημα, έρωτες και απογοητεύσεις...

Η ωριμότητα όμως του ανθρώπου, δεν μπορεί να συγκριθεί με κανένα γεγονός της φυσικής ζωής...Ο Εαυτός μας δεν μπορεί να είναι μόνο αυτές οι λίγες στιγμές του παρελθόντος και του μέλλοντος! Δεν γίνεται...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
toxotis
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 24 Μάιος 2007 2:54 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από toxotis »

Το να βρεις τον εσωτερικό δάσκαλο είναι απλό Βικάκι...
Το δύσκολο είναι να τον εμπιστευθείς...
Χέρι χέρι πάνε αυτά καλή μου. Ειδικά σ' εμένα που λαχε να πρέπει να κάνω "διατριβή" στο θέμα της εμπιστοσύνης...

Όσο επιτρέπουμε την Ουσία μας να βγαίνει και να ποτίζει κάθε κύτταρο μας, κάθε στιγμή της ζωής μας,
Όσο ανοίγουμε και αφηνόμαστε στην μία και μοναδική αλήθεια μας
Όσο βιώνουμε τα δώρα αυτής της ένωσης με το Φως και την Αγάπη και γινόμαστε αυτό που ΕΙΜΑΣΤΕ, τόσο αυξάνει και η εμπιστοσύνη

Τόσο γίνετε "αφήνομαι" με εμπιστοσύνη!
Namaste! (πανυγηρίζω τον εσωτερικό σου εκείνο τόπο, όπου και οι δυό μας είμαστε ένα!)

http://vickytoxotis.blogspot.com
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Ειδικά σ' εμένα που λαχε να πρέπει να κάνω "διατριβή" στο θέμα της εμπιστοσύνης...


κάθε αρχή και δύσκολη... :wink:

σημασία έχει η συνέχεια...έτσι ακριβώς όπως το λες!!! :D :D
Όσο επιτρέπουμε την Ουσία μας να βγαίνει και να ποτίζει κάθε κύτταρο μας, κάθε στιγμή της ζωής μας,
ότι μπαίνει στα κύτταρα σαν ουσία, σπρώχνει τα πρότυπα-μνήμες από αυτά, προς τα έξω...

μέσα στα πλαίσια του "καθαρισμού" τους, περνάμε όλες τις αναταράξεις μας!!! :D
Ευλογία...!!!! :wink:
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Aνατάραξη= Καθαρισμός :D
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Παιδιά το σίγουρο είναι πως ο καθένας μας έχει τις απόψεις του για διάφορα θέματα. Αυτή είναι και η ομορφιά άλλωστε της ανταλλαγής τους που κάνουμε σε αυτό το χώρο. :wink:

Σίγουρα μπορέις να αλλάξεις τα " καμρικά" γεγονότα ( το καρμικά σε παρένθεση για όσους δεν τα πιστεύουν). Μπορούμε τη λέξη να την αλλάξουμε σε μάθημα αν θέλετε.

Πάντως σύμφωνα με τη δική μου ημερομηνία γέννησης και των διάφορων ανθρώπων που τους έβγαλα τα σημαντικά( καρμικά- μαθήματα ) γεγονότα στη ζωή τους έπεσα μέσα.

Ίσως να ήταν τυχαίο. :? :? :?
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

α, όχι δεν είναι ότι δεν πιστεύω Zefira μου, εγώ τουλάχιστον, στα καρμικά...

΄Ομως όχι σαν "τιμωρία" ή "μάθημα" με την έννοια που έχει επικρατήσει...

Για μένα κάποιο καρμικό αναφέρεται μόνο σε μια συναισθηματική εμπλοκή που έχει δημιουργήσει "καταστάσεις" στην ψυχή μας και χρειάζεται να το δούμε με την επίγνωση της συνείδησης που όμως έχει άνοιγμα προς την ψυχή...

Για μένα πάντα, η κάθε συνείδηση των ενσαρκώσεων δεν περνά παρά σαν συναισθηματική μνήμη στην ψυχή, μέχρι να ελευθερώσεις ΣΥΝΕΙΔΗΤΑ αυτήν την μνήμη με επιγνωση...

Δηλαδή καμία ενσάρκωση δεν συνδέεται με την άλλη μέσω συνείδησης...Σαν συναισθηματική μνήμη όμως υπάρχει, και είναι αυτή που έχει δημιουργήσει και το "παρόν" στην αστρική διάσταση, τον χώρο της ψυχής!!!

Τα δικά μου βιώματα...
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33489
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Και εγώ πιστεύω στις καρμικές οφειλές, αλλά πιστεύω και στην Ελαύθερη Βούληση του ανθρώπου με συνείδηση να μετουσιώσει αυτά που είναι να απελευθερωθούν!για παράδειγμα όταν μια ερωτική σχέση είναι καρμική, που αυτό είναι και το σύνηθες, εμείς σαν οντότητες με ελευθερία μπορούμε να βιώσουμε αυτη τη σχέση μοιρολατρώντας και βρίσκοντας δικαιολογία την καρμική τιμωρία(πίστεψέ με το κάνουν πολλοί),ή αλλιώς να δουλέψουμε συνειδητά και να καθαρίσουμε τα μπλοκαρίσματα, παiρνοντας έτσι τη ζωή μας στα χέρια μας! :D
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Kι εγω πιστευω στα καρμικα ως ευλογίες,τοσο απλά.Σε εκεινο που διαφοροποιουμε ειναι ότι δεν λυνονται μεσω τρίτων,αγγελων τεχνικών και δεν ξερω τι αλλο αλλα μονο με επιγνωση των γεγονότων και απελευθερωση απο οσα μας κρατουν "δεσμιους".
Επισης εκεινο που η δικη μου πορεια ,μεσω των δικων μου βιωμάτων εχω νοιωσει έιναι ότι το καθε τι που γινεται συνειδητο εκδηλωνεται μορφοποιείται αν θελετε στην ιδια μου την ζωή.Καθε επιγνωση ,καθε καθαρισμος-αναταραχή ,μορφοποιείται στην ζωή μου,αποκρυπρογραφειται,δεν ξερω πως να το πω...... :roll:
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
toxotis
Δημοσιεύσεις: 216
Εγγραφή: 24 Μάιος 2007 2:54 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από toxotis »

Αυτο που βλέπω εγώ από την ημερομηνία αυτή είναι ότι τη φετινή χρονιά θα σου συμβεί κάτι καρμικό.

Ενώ το σύνολο βγάζει τον αριθμό 10 ο οποίος είναι επίσης στους καρμικούς αριθμούς.
Ζεφυρούλα μου, δεν μου το ξεδυάλινες... :roll:
Τι σημαίνει το "είναι καρμικός αριθμός"? και τι σημαίνει το όι θα μου συμβεί κάτι καρμικό?

Για λέγε.... :!:
Namaste! (πανυγηρίζω τον εσωτερικό σου εκείνο τόπο, όπου και οι δυό μας είμαστε ένα!)

http://vickytoxotis.blogspot.com
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

.... Όταν λοιπόν λέμε ότι κάποιος στο προφίλ του έχει "καρμικό" αριθμό, σημαίνει ότι στην παρούσα ενσάρκωση, μαζί με ότι άλλο έχει επιλέξει να βιώσει, έχει αποφασίσει για την γρηγορότερη εξέλιξή του, είτε να "ξεχρεώσει" κάποια αδικήματα, είτε να "υλοποιήσει" κάποιο σημαντικό θεϊκό προορισμό.
Στην πρώτη περίπτωση, επειδή το "ξεχρεώσει" ακούγεται ίσως βαρύ.... οφείλω να πω ότι αφορά άποκλειστικά ενέργειες του ιδίου του ατόμου και σε τίποτα δεν έχει να κάνει με "εκδίκηση"....! Προς Θεού μην παρερμηνευθεί.
"Ξεχρεώνω", σημαίνει, διορθώνω κάτι από τον εαυτό μου και τον τρόπο αντιμετώπισης των καταστάσεων στη ζωή μου, μέσω της προσωπικής μου εξέλιξης. Αφορά καθαρά, στα συναισθήματα που πηγάζουν από μέσα μας και τα οποία καλούμαστε να επαναπροσδιορίσουμε με κάποιον τρόπο, ώστε να τα βιώνουμε στις ανώτερες οκτάβες....!
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88472
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

Αφορά καθαρά, στα συναισθήματα που πηγάζουν από μέσα μας και τα οποία καλούμαστε να επαναπροσδιορίσουμε με κάποιον τρόπο, ώστε να τα βιώνουμε στις ανώτερες οκτάβες....!
απλά γίνονται αισθήματα και βιώνονται ως τέτοια... :-D
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Ichor
Δημοσιεύσεις: 818
Εγγραφή: 10 Μάιος 2007 2:58 pm
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από Ichor »

Vaso έγραψε:
Αφορά καθαρά, στα συναισθήματα που πηγάζουν από μέσα μας και τα οποία καλούμαστε να επαναπροσδιορίσουμε με κάποιον τρόπο, ώστε να τα βιώνουμε στις ανώτερες οκτάβες....!
απλά γίνονται αισθήματα και βιώνονται ως τέτοια... :-D
απολύτως σωστό....! :smile: :smile:
Το "παιχνίδι" της ψυχής είναι μεγαλειώδες! Δεν την νοιάζει ποιός θα κερδίσει, αρκεί να "παίξει"!! {Βάσω}
η "Εξέλιξη", είναι ο νόμος της Ζωής, ο "αριθμός", είναι ο νόμος του Σύμπαντος, η "ενότητα", είναι ο νόμος του Θεού.
Άβαταρ μέλους
ΙΩΑΝΝΑ
Δημοσιεύσεις: 15907
Εγγραφή: 25 Οκτ 2009 7:29 pm
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από ΙΩΑΝΝΑ »

αν ξερει καποιοσ που σηγουρα θα ξερει εχω μια απορρια.....τι σημαινει αβαταρ???? ;) ;) ;)

Επιστροφή στο “ΑΡΙΘΜΟΛΟΓΙΑ”