ΘΕΛΩ......!!!

καμιά φορά ξεχνιόμαστε...
και εκτός από την "καλημέρα"
λέμε και ότι νιώθουμε!!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ksan8oula έγραψε:Ε δε ζηταει και πολλα βρε κοριτσια.Ενα συντροφο ζηταει χωρις να την καταπιεζει ομως, ωστε να εχει κι αυτη μια συντροφια και στο σπιτι και στη ζωη.Μια αγκαλιτσα θελει να κουρνιαζει τα μοναχικα βραδυα...
οχι και δεν ζηταει πολλα... ζηταει και την απολυτη αγαπη.... :-? :-? :-?
Άβαταρ μέλους
Vasoula
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 88511
Εγγραφή: 24 Απρ 2007 11:47 am
Τοποθεσία: Σείριος

Δημοσίευση από Vasoula »

αν προσέξουμε τις εκφράσεις μας, θα πάρουμε αυτό ακριβώς που θέλουμε...

Συνήθως δεν ξέρουμε τι θέλουμε...

χωρίς όρους, σημαίνει ότι θα κατανοείς την αγάπη του συντρόφου σου, έτσι όπως θέλει εκείνος να στην δείχνει και όχι όπως έχεις μάθει, ή νομίζεις, ότι μπορείς εσύ να την καταλάβεις...

Ενώ ξέρουμε τι είναι η αγάπη, για να την καταλάβουμε θέλουμε να την λαμβάνουμε και πρακτικά, όπως έχουμε μάθει...

Θέλουμε λοιπόν έναν σύντροφο που να είναι μαζί μας τρυφερός και ευαίσθητος και ο τρόπος που το εκδηλώνει να αντιπροσωπεύει αυτό που έχουμε εμείς σαν ιδεατό...Αν ξεφύγει η εκδήλωση από αυτό, δεν μας αγαπάει... Βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα και μπαίνουμε, πιο εύκολα ακόμα, στην θέση του θύματος...
Κανείς δεν μας καταλαβαίνει...
Και τότε αρχίζουν οι μάχες, τα παράπονα, κλπ κλπ.

Προσεξε ΄Ελλη μου λοιπόν τι εύχεσαι...Αυτό το "χωρίς όρους" δηλαδή...

@};-
H Aγάπη μου για εσάς έχει χρώμα Λευκό

Εικόνα
____________________________________________
Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

:thumbsup:
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Vaso έγραψε:αν προσέξουμε τις εκφράσεις μας, θα πάρουμε αυτό ακριβώς που θέλουμε...

Συνήθως δεν ξέρουμε τι θέλουμε...

χωρίς όρους, σημαίνει ότι θα κατανοείς την αγάπη του συντρόφου σου, έτσι όπως θέλει εκείνος να στην δείχνει και όχι όπως έχεις μάθει, ή νομίζεις, ότι μπορείς εσύ να την καταλάβεις...

Ενώ ξέρουμε τι είναι η αγάπη, για να την καταλάβουμε θέλουμε να την λαμβάνουμε και πρακτικά, όπως έχουμε μάθει...

Θέλουμε λοιπόν έναν σύντροφο που να είναι μαζί μας τρυφερός και ευαίσθητος και ο τρόπος που το εκδηλώνει να αντιπροσωπεύει αυτό που έχουμε εμείς σαν ιδεατό...Αν ξεφύγει η εκδήλωση από αυτό, δεν μας αγαπάει... Βγάζουμε εύκολα συμπεράσματα και μπαίνουμε, πιο εύκολα ακόμα, στην θέση του θύματος...
Κανείς δεν μας καταλαβαίνει...
Και τότε αρχίζουν οι μάχες, τα παράπονα, κλπ κλπ.

Προσεξε ΄Ελλη μου λοιπόν τι εύχεσαι...Αυτό το "χωρίς όρους" δηλαδή...

@};-
^:)^ ^:)^ ^:)^

Το ίδιο είχα πει κι εγω κάποια στιγμη στον αδερφό μου!!
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

silver29 έγραψε:
ksan8oula έγραψε:Ε δε ζηταει και πολλα βρε κοριτσια.Ενα συντροφο ζηταει χωρις να την καταπιεζει ομως, ωστε να εχει κι αυτη μια συντροφια και στο σπιτι και στη ζωη.Μια αγκαλιτσα θελει να κουρνιαζει τα μοναχικα βραδυα...
οχι και δεν ζηταει πολλα... ζηταει και την απολυτη αγαπη.... :-? :-? :-?
Πιστεύεις Γιάννη μου οτι δεν υπάρχει πια τέλεια Αγάπη???

Εναν αντρα που δε θα στερει την ελευθερια της και τα δικαιωματα της αφου φυσικα και αυτη σεβαστει με τη σειρα της τον συντροφο της και πανω απο ολα τον εαυτο της.Απο τα γραφομενα της αυτο νομιζω οτι ενοουσε..
Ειναι παραλογη αυτη η ευχη στις μερες μας λες?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Μαράκι δεν λέει ο Γιαννάκης ότι είναι παράλογο..

Αλλα μήπως για τον καθένα αυτό που θεωρεί σαν τέλεια αγάπη είναι κάτι διαφορετικό;;

Μήπως ψάχνουμε για τις εκφράσεις της αγάπης που μας ταιριάζουν;;

Η αγάπη μπορεί να είναι εκει αλλα εμείς μπορεί να κοιτάμε αλλου..

για αυτό θα σου πώ να σκεφτείς αυτό που είπε η Βάσω παραπάνω..

Τι εννοούμε τέλεια αγάπη;;; τι είναι αυτό για μας;;

μόλις το ανακαλύψουμε θα μπορέσουμε να το βρουμε...

Αλλα μήπως να αφήσουμε τον/ την άλλο/η να εκφράσει την αγάπη του /της όπως εκείνος/η νοιώθει;;
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

Μαρία μου , το έχω περάσει να ψάχνω απελπισμένα "μιά αγκαλίτσα να κουρνιάσω" και κάθε αρσενικό που γνώριζα έλεγα "Λες?? να είναι αυτός ο ΕΝΑΣ??" :D

Οι άντρες ανυποψίαστοι... φυσικά δεν ..... και εμένα η καθημερινότητά μου γινόταν μιά μεγάλη ΑΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΗ ΑΠΟΡΙΨΗ, και η μοναχικότητά μου μιά ατελείωτη ΜΟΝΑΞΙΑ !!! @};-

Αυτό λέγεται ΕΜΜΟΝΗ, δεν είναι ανάγκη!!!

Ξεκινας από την πραγματική ΑΝΑΓΚΗ, η οποία πίστεψέ με δεν είναι η αγκαλιά ούτε το σεξ , διότι αυτά μιά γυναίκα στη ζωή της θα τα φάει με το κουτάλι.... όπως και όποτε θέλει....

2 χρόνια είχα να κανω σχέση μέχρι να τα φτιάξω με το Νίκο το όποίον τον γνώριζα από πριν αλλά ... έψαχνα αλλού για τον Ιππότη. :D
Μέχρι που με βαρέθηκε ο Ανώτερος και λέει :"Δεν τη ζευγαρώνω ετούτην εδώ, γιατί μόνη της δεν τη βλέπω να καταλαβαίνει" :)) :)) :))
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Άβαταρ μέλους
AMALIA
Δημοσιεύσεις: 21571
Εγγραφή: 13 Ιαν 2008 1:14 pm
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από AMALIA »

Μαρακι το κειμενο της Βασως τα λεει ολα ...
Απλα και αληθινα.... και ειναι οι σχεσεις που εχουμε κανει λιγο πολυ ολοι...
Πριν λιγους μηνες ουτε εγω το καταλαβαινα εστιαζα σε αυτα που δεν μου δινει ο συντροφος μου , σε αυτα που ηθελα χωρις να ψαξω βαθια στο τη πραγαματικα θελω... Σκεφτομουν απειρες φορες τον χωρισμο αλλα δεν ειχα και τα κοτσια να το ξανακανω.... ΕΥΤΥΧΩΣ δηλαδη...
Η βασω μου ειπε το εξης καποια στιγμη: θελετε τα ιδια πραγματα ο ενας φωναζοντας (εγω) και ο αλλος σιωποντας.....
Μαζι με πολλα αλλα που δουλλεψα μεσα απο το σεμιναριο που κανουμε και με τον ευατο μου πραγματικα μεχρι τοτε καλα καλα δεν ηξερα τι ηθελα απο τον συντροφο μου και οσα δεν εβρισκα σε εμενα τα ζηταγα απο αυτον....
Αν δεν ειχα καταλαβει θα ζουσα η σαν θυμα η θα ειχα χαλασει μια υπεροχη σχεση...

:x :x
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Πιστεύεις Γιάννη μου οτι δεν υπάρχει πια τέλεια Αγάπη???

Εναν αντρα που δε θα στερει την ελευθερια της και τα δικαιωματα της αφου φυσικα και αυτη σεβαστει με τη σειρα της τον συντροφο της και πανω απο ολα τον εαυτο της.Απο τα γραφομενα της αυτο νομιζω οτι ενοουσε..
Ειναι παραλογη αυτη η ευχη στις μερες μας λες?
οχι δεν ειπα αυτο... απλα ειπες οτι δεν ζηταει πολλα... και αυτο ειναι "παρα πολλα!!!!" :-D ;)
ELLI
Δημοσιεύσεις: 1469
Εγγραφή: 15 Φεβ 2009 3:49 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από ELLI »

Νομίζω :-? ότι τώρα πια είμαι σε φάση να καταλάβω την αγάπη κάποιου χωρίς να περιμένω να μου την εκφράσει με κάποιον συγκεκριμένο τρόπο.

Ντάνυ μου, αυτό ακριβώς βίωνα,και ενώ πίστευα ότι είχα βρει αυτόν τον ένα, βρήκα εσάς(ευτυχώς). :x

Γιάννη μου, δεν νομίζω ότι ζητάω πάαρα πολλά,γιατί πιστεύω ότι το αξίζω. @};-

Ηλία,μακάρι η αγάπη να είναι εκεί γιατί είμαι σίγουρη ότι με την δική σας βοήθεια θα στρέψω το βλέμμα μου στην σωστή κατεύθυνση >:d< >:d< >:d<
Άβαταρ μέλους
Danielli
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 23113
Εγγραφή: 31 Οκτ 2007 4:53 pm
Τοποθεσία: Κέρκυρα

Δημοσίευση από Danielli »

:x :x :x
Όμως και θα στο πω, γιατί είναι βιωμένο, μέσα στην ανοιχτή καρδιά, αλλάζουν όλα και όλοι...
Γιατί η ανοιχτή καρδιά ξέρει να συγχωρεί και να προχωράει
Και αυτό από μόνο του είναι Σκοπός!
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Εννοειται οτι το αξιζεις γι αυτο και ζητας παρα πολλα!!!!

απλα ειπα οτι δεν ειναι και τοσο ευκολο να το βρεις...


:x :x :x :x
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Γιάννη μου, δεν νομίζω ότι ζητάω πάαρα πολλά,γιατί πιστεύω ότι το αξίζω. Rose
Ελλη μου οταν αυτη σου η πιστη ειναι ενα με σενα τοτε να εισαι σίγουρη οτι δεν θα τα ζητας γιατι απλά θα τα εχεις. >:d<
Μεσα μας ειναι τα ζητεμενα!!!
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Δωρουλα
Site Admin
Δημοσιεύσεις: 33540
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 4:23 pm
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Δημοσίευση από Δωρουλα »

Καλλιοπάκι!! :x
Η πληγωμένη καρδιά μπορεί να Ερωτευθεί
Η προστατευμένη καρδιά δεν μπορεί


Πολέμα και Οραματίσου.

Εικόνα

Reiki Center - Ρεικι
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Λίγο πολύ συμφωνούμε ολοι :))
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου

Επιστροφή στο “Η ΠΑΡΕΑ - ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!”