Reiki και σεξουαλικότητα.

Συντονιστής: Vasoula

Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

διαλογισμός δεν σημαίνει (μόνο) σταυρώνω τα πόδια, κλείνω τα μάτια και κάνω χαρούμενες και χρωματιστές σκέψεις.. παντού μπορείς να διαλογιστείς, ακόμα και την ώρα της ερωτικής πράξης..έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο. Και κατά την κορύφωση, προσέχετε την πρόθεση σας!!! Είναι πολύ πιθανό να συμβεί..
Πολέμα και Οραματίσου
Άβαταρ μέλους
ksan8oula
Δημοσιεύσεις: 2667
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2008 6:54 pm
Τοποθεσία: Κρητη

Δημοσίευση από ksan8oula »

Την ωρα αυτη θα προτιμουσα να ειμαι εκει Βασσιλακι χωρις διαλογισμους αλλα τι να πω ,ισως αλλοι χρειαζονται διαλογισμο :-?
Κανείς δεν θα σου απαντήσει τι είναι αλήθεια, γιατί αυτό που θα σου πει είναι μόνο η δικιά του!Βάσω Νικολοπούλου
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Βασίλη μου τι όμορφη η υπογραφή σου καρδιά μου!!!!
Σαγαπω καρδια μου!! >:d<
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

κι εγω παθει πλακα με την υπογραφη του βασιλη απο την μερα που μπηκε! >:d< >:d<

καθε φορα που την διαβαζω μου ερχεται να του την κλεψω!!! :-D :-D :D
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Κι όμως παιδιά έχει δίκιο ο Βασίλης για εκείνη τη στιγμή και το διαλογισμό.
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Rainmaker
Δημοσιεύσεις: 5284
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 1:04 pm

Δημοσίευση από Rainmaker »

Μα καλά σε εκείνη τη στιγμή πως μπορείτε να διαλογίζεστε;;;;;;
Άβαταρ μέλους
Ellaki
Δημοσιεύσεις: 27318
Εγγραφή: 30 Ιούλ 2007 11:02 am
Τοποθεσία: Αγάπη

Δημοσίευση από Ellaki »

Μπορείς να διαλογιστείς - αφεθείς στην ουσία της πράξης που γίνεται κατά την διάρκεια της συνουσίας.

Η σεξουαλική συνεύρεση δεν είναι απλά εκτόνωση αλλά και <γέμισμα>.
Τα κέντρα μας είναι πολύ ευαίσθητα την ώρα εκείνη.

Το κέντρο της καρδιάς για παράδειγμα δίνει και παίρνει, πόσο συνειδητά δίνουμε αγνή αγάπη στον ερωτικό μας σύντροφο την ώρα της συνουσίας ?

Το πρώτο και δεύτερο κέντρο, εαν τα αφήσουμε να λειτουργήσουν ανεμπόδιστα, θα μας πλημμυρίσει η αίσθηση της πληρότητας.

Το ζητούμενο είναι η πλήρης συμμετοχή στην πράξη, με την προσωπική μας αληθινή έκφραση και με 100% συνειδητότητα.

Διαλογισμός με θέμα την ένωση δυο ανθρώπων σε όλα τα επίπεδα - σώματα και ανταλλαγή ενέργειας μεταξύ τους την ώρα της συνουσίας.
Ας ξεκινήσουμε να αγαπάμε, κι ας μην ξέρουμε ακόμα καλά τον τρόπο... :romance-heartbeating:
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

Νομίζω ότι.....αυτή καθ'αυτή η ερωτική πραξη,αν εμπεριέχει ταυτιση των σώματος συναισθηματος ψυχής και πνευματος ειναι απο μόνη της διαλογισμός με κορύφωμα την ώρα του οργασμού οταν καταλύονται τα εγω και ολα γίνονται ΑΠΕΙΡΟ ΕΝΑ! :*
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"
Άβαταρ μέλους
Madraoulas
Δημοσιεύσεις: 7578
Εγγραφή: 15 Νοέμ 2007 6:11 pm
Τοποθεσία: Χολαργος-Αθηνα/Νεαπολη-Λακωνια

Δημοσίευση από Madraoulas »

Οταν την ωρα της σεξουαλικης πραξης και ιδιαιτερα του οργασμου φτανει η ψυχη σου στα ουρανια (οποιος το εχει ζησει ξερει τι εννοω)- εφ οσον νοιωθεις υπεροχα με τον ανθρωπο που εχεις διπλα σου-...τοτε εχεις φτασει το Θεο μεσα σου...ετσι το νοιωθω εγω @};-

Υ.Γ....και γιατι παρακαλω να μην φαινονται τα δακρυα? :-?
ΣΑΣ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΟΥΣ!!..ετσι απλα....
''΄Όταν μέσα μας έχουν εκλείψει οι αιτίες της πράξης, τότε η πράξη η ίδια δεν άγεται από τα συμπτώματα, αλλά εκδηλώνεται αυθόρμητα και αυτούσια, ως αγαθοσύνη. "
Άβαταρ μέλους
zefira
Δημοσιεύσεις: 3587
Εγγραφή: 18 Δεκ 2007 6:25 pm
Τοποθεσία: Επανωμή

Δημοσίευση από zefira »

Έτσι ακριβώς είναι Μάντρυ μου θα συμφωνήσω μαζί σου.

Είναι η ένωση της ψυχής του ενός με του άλλου που ναι τότε είναι μεγαλείο η στιγμή, νιώθεις την αιωνιότητα >:d< >:d< >:d< "αγγίζεις" τον Θεό
Εικόνα


ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΝΩΡΙΣΑ
Η ΑΓΑΠΗ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΒΑΛΣΑΜΟ ΖΩΗΣ.
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

Είναι η ένωση της ψυχής του ενός με του άλλου που ναι τότε είναι μεγαλείο η στιγμή, νιώθεις την αιωνιότητα "αγγίζεις" τον Θεό
Αχ, βρε Ζεφυράκι μου, πόσο δίκιο έχεις! ΑΓΓΙΖΕΙΣ ΤΗΝ ΑΙΩΝΙΟΤΗΤΑ, ΑΓΓΙΖΕΙΣ ΤΟΝ ΘΕΟ!
Δεν μπορώ να καταλάβω, είχαμε την ίδια εμπειρία?
Μόνο όταν το έχεις ζήσει, μπορείς να το καταλάβεις @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
VasilisM
Δημοσιεύσεις: 8049
Εγγραφή: 27 Φεβ 2009 2:55 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από VasilisM »

Γιάννη να την "κλέψεις".. άλλωστε και εγώ σε έναν τοίχο το είδα γραμμένο..κάποιος μεγάλος καλλιτέχνης έχει πει ότι, το έργο από την στιγμή που αποχωρίζεται από τον δημιουργό του, ανήκει σε όλους!

Καλλιόπη μου >:d< >:d< :x :x @};- @};-
Πολέμα και Οραματίσου
Nαταλία-Νεφέλη

Δημοσίευση από Nαταλία-Νεφέλη »

VasilisM έγραψε:διαλογισμός δεν σημαίνει (μόνο) σταυρώνω τα πόδια, κλείνω τα μάτια και κάνω χαρούμενες και χρωματιστές σκέψεις.. παντού μπορείς να διαλογιστείς, ακόμα και την ώρα της ερωτικής πράξης..έχω διαβάσει κάτι παρόμοιο. Και κατά την κορύφωση, προσέχετε την πρόθεση σας!!! Είναι πολύ πιθανό να συμβεί..
Γειά σου βρε Βασίλη ΜΕΓΑΛΕ!!! Τι ζώδιο είσαι καλέ!!! Με έστειλες κανονικά σήμερα!! Εγώ σε κάνω ή ψαράκι ή καρκίνο!!!! ε;;;;
Άβαταρ μέλους
ARTYADIS
Δημοσιεύσεις: 14369
Εγγραφή: 24 Μαρ 2009 12:36 pm
Τοποθεσία: Universe

Δημοσίευση από ARTYADIS »

αυτή καθ'αυτή η ερωτική πραξη,αν εμπεριέχει ταυτιση των σώματος συναισθηματος ψυχής και πνευματος ειναι απο μόνη της διαλογισμός
Καλλιοπίτσα μου @};- @};-
Όταν δεν υφίστανται κενά που χρειάζεται να συμπληρωθούν, τότε το να υπάρχεις απλώς σ' αυτόν τον κόσμο μέσα στο σώμα σου, είναι η υψηλότερη κατάκτηση!
________________
Πολέμα και Οραματίσου!
Άβαταρ μέλους
galazia_sfaira
Δημοσιεύσεις: 10143
Εγγραφή: 27 Απρ 2007 3:13 pm
Τοποθεσία: Μυτιλήνη

Δημοσίευση από galazia_sfaira »

ΩΩΩΩ ναι!!!!!!!!!! O:-)
Eγώ είμαι εσύ και Εσύ είμαι Εγω!

"Αφίεσθε Ημών"

Επιστροφή στο “ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΡΕΪΚΙ”